Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Smrť
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 0:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Smrt je ako prechod z 3D na 2D. Prosto, vezme ti to jednu dimenziu ... ale okolnosti su vzdy zmysluplne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 11, 2010 8:06    Predmet: Re: smrt Odpovedať s citátom

queen_S Napísal:
nikto nemoze tvrdit, ze vie co s nami bude po smrti...

Queen_S ak vieš čo je s Tebou cez život, vieš aj čo bude po smrti. Niečo podobné ako "ak vieš čo je s Tebou dnes, tak vieš, čo bude zajtra". Je len na Tebe čo považuješ za prítomnosť - či to je pár sekúnd alebo pár tisícok rokov.

Čo bude s nami po smrti naozaj asi nevie nikto. Podobne ako nevie nikto, čo bude s nami zajtra. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
b1l1nc3

Založený: 07.07.2010

PríspevokZaslal: St Júl 07, 2010 15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

čo bude po smrti? myslím že každý venujúci sa práci na svojom duchovnom a duševnom rozvoji k tomu už sám dospel, a slová, alebo racionálne koncepcie opisov sú zbytočné.
Jediná podstatná vec, ktorú by som chcel zdôrazniť, je fakt, že smrťou všetko končí. Celý tento náš svet plný krásy a škaredosti, skúmania, lásky, nenávisti , radosti aj smútku, smrťou človek stratí všetky tieto aspekty vzťahy a všetko to čo ho v živote tešilo či zužovalo.
Proste koniec, GAME OVER.
- toto by bolo zrejme treba zdôrazniť každému nad samovraždou uvažujúcemu individuu, ktorý bol čo i len sčasti nainfikovaný EGREGOROM o posmrtnom živote alebo o minulých životoch Twisted Evil
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Júl 08, 2010 5:43    Predmet: Odpovedať s citátom

b1l1nc3 vitaj na fóre...

b1l1nc3, doporučujem, aby si si niečo o sebevražde alebo sebevrahoch preštudoval, keď už chceš o nej písať. Väčšina z nich "končí" preto, lebo dúfajú v Game over. Wink

b1l1nc3 ak vyjadríš niečo ako fakt a dokonca podstatný fakt, mal by si ho byť schopný aj dokázať. Si toho schopný? Ber to v podstate ako rečnícku otázku a upozornenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Pi Júl 09, 2010 8:09    Predmet: Nedá sa úsť pred sebou samým Odpovedať s citátom

...neutečieš, niet kam..darmo sa skrývaš , svet si ťa stále vie nájť....

http://www.youtube.com/watch?v=2H9jIaxrf7A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
b1l1nc3

PríspevokZaslal: Pi Júl 09, 2010 14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem za uvítanie.
áno, nie som však žiaden odborník na danú problematiku, všetko sa však snažím posúdiť z pragmatického hľadiska zdravého sedláckeho rozumu, ako vravievala moja obľúbená profesorka fyziky, pani Vraždová.
Dôvod, prečo väčšina zo samovrahov skončí, si netrúfam tvrdiť, že je taký jednoduchý, ako si poukázal, že dúfajú v GAME OVER Twisted Evil Neviem kto na to prišiel, že samovrahovia v niečo dúfajú, kto toto tvrdenie "dokázal a preukázal", ale určite keby sa môžem opýtať samovraha, že prečo skončil, nepochybujem, že by mi to rád povedal a objasnil Wink
...ako fakt som vyjadril svoj názor a rovnako tak ako fakt som vyjadril, že to skutočne je KONIEC. SMRŤ = KONIEC, či už to beriem z hľadiska, že posmrtný život alebo niečo na tento štýl existuje, alebo či to už beriem ako GAME OVER FOREVER, je to koniec toho, čo tu poznáme a môžme poznať a toho čo tu máme. Či už je to prechod do inej dimenzie a nových úžasných, pre nás doteraz nepoznaných rozmerov, to je jedno. Je to koniec. Je to fakt. Mám ho skutočne nejak dokazovať rozumne uvažujúcemu človeku?
Cool

Podľa mňa prílišným zameriavaním sa na to, čo je po smrti, a skúmaním a posúvaním hraníc svojho vedomia za časový horizont života človeka jednoducho utiekame do absurdných ilúzii o pseudorealite tvorenej BOHOM, ANJELMI a kadejakou inou iluzórnou háveďou. Rovnako ako dumaním nad minulými životmi, ktorých existencia je potvrdená na základe takých nepriamych dôkazov, že nemožno hovoriť o exaktnom výskume. Pavied je mnoho, a sú zábavné, to uznávam Wink
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 09, 2010 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

b1l1nc3 ak to chceš naozaj skúmať a nielen rečniť, tak môžeš začať tými, ktorými sa samovražda nepodarila. Potom môžeš začať skúmať tam, kde veria že minulé životy neexistujú a tam kde veria, že existujú ako to majú so štatistikami samovrážd. Tých skúmaní je mnoho, kde si môžeš overovať Tvoje "fakty".

Ber to tak, že píšeš na stránku, kde to niektorí prakticky skúmame, tak potom niektoré Tvoje reči vyznejú dosť komicky.

Ale Ty máš predsa zdravý rozum - asi nepotrebuješ skúmať predtým ako vyriekneš fakty. Razz

Celkom Ti "závidím", že vieš so svojím zdravým rozumom rozlišovať čo pseudorealita je a čo nie je hlavne preto, lebo tú pseudorealitu nepriamo odmietaš skúmať - takže vlastne o tom nič nevieš, ale rečí máš požehnane. Twisted Evil
Návrat hore
b1l1nc3

PríspevokZaslal: So Júl 10, 2010 14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Štatistiku považujem podľa môjho zdravého sedláckeho rozumu (ktorý mi toľko "závidíš" Cool ) za veľmi nepresné vyjadrenie, veľmi presných čísiel. Totižto hneď ma napadol fakt, že koľko ľudí prestáva a začína veriť v niečo nové, toto by bolo treba tiež štatisticky odmerať, aby sme mali jasno, ako sa vyvíja prístup ku smrti u ľudí a ako to súvisí s myšlienkami na samovraždu, pokusmi úspešnými a taktiež neúspešnými.

Beriem to tak, že tuná sa kadekto venuje určitej praxi v skúmaní FAKTOV, o ktorých sa tu bavíme. Konieckoncov, ináč by som sem ani nepísal Cool

Moje fakty. No, áno, nehovorím že mám absolútnu pravdu, veď nie som Boh Twisted Evil , avšak tvrdím FAKT, že SMRŤ = definitívny koniec.

Začal som skúmaním tých ľudí, ktorí sa o samovraždu pokúsili a nevydalo im. Poznal som aj ľudí, ktorý úspešne absolvovali pokus o samovraždu s požadovaným cieľom - konec. Takých ľudí je "náhodou" v mojom prostredí viac než dosť na to, aby som mal určitý názor, ktorý tu prezentujem. Hoci znie komicky Embarassed

Dovoľujem si tvrdiť na základe svojich praktických poznatkov z veľmi dôvernej komunikácie s takýmito ľuďmi, že jediné, čo mali spoločné, bolo to, že im bolo jedno, čo bude po smrti. Vlastne im bolo jedno takmer všetko, až na to, že oni TRPIA. Najdôležitejší bol únik z tejto reality. A tento únik vlastne analogický prirovnávam k tomu, že únikom (hoci možno svojim spôsobom protipólnym) je zaoberanie sa a skúmanie faktov ohľadom "minulých životov" alebo "posmrtného života". V podstate samovrah má k praktickému poznaniu bližšie než mi všetci, pretože opiera svoj výskum na prežitku Twisted Evil

Tým samozrejme nechcem považovať praktických skúmačov týchto záležitostí k samovrahom Rolling Eyes
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Júl 10, 2010 19:17    Predmet: Odpovedať s citátom

b1l1nc3 Napísal:
Dovoľujem si tvrdiť na základe svojich praktických poznatkov z veľmi dôvernej komunikácie s takýmito ľuďmi, že jediné, čo mali spoločné, bolo to, že im bolo jedno, čo bude po smrti.

b1l1nc3 Napísal:
Proste koniec, GAME OVER.
- toto by bolo zrejme treba zdôrazniť každému nad samovraždou uvažujúcemu individuu, ktorý bol čo i len sčasti nainfikovaný EGREGOROM o posmrtnom živote alebo o minulých životoch

Laughing Snáď k tomuto ani nie je treba komentár.
Mrzí ma to b1l1nc3, ale ďalšia diskusia s Tebou sa mi nezdá produktívna alebo konštruktívna.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Júl 10, 2010 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavá kniha o Smrti: Stanislav Grof: Smrt a umírání

Zopár ukážok sa dá prečítať tu: http://ee.dunres.sk/clanky.php?id=1201
Návrat hore
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrite si toto Twisted Evil
http://cestovanie.aktuality.sk/destinacia-tyzdna/europa/kolsky-supervrt-poculi-zvuky-z-pekla/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

Prejdi na: