Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Viera
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Jún 01, 2007 19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedným dychom povieš toto :

loneman Napísal:

No ja sa nikomu nevyhrážam, že keď mi neuverí bude zatratený.

A druhým sa hneď vyhrážaš.

loneman Napísal:

Akurát si pomyslím že je nedostatočne racionálny keď slepo verí, bez toho aby si veci overil.

Bude zatratený do nedostatočnej racionality. Very Happy Very Happy Very Happy
To sa celkom podarilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Jún 01, 2007 21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To snáď nemyslíš vážne, odkedy je subjektívne hodnotenie vyhrážanie? To je sakra rozdiel keď neomylná autorita tvrdí, že Boh ho zatratí a keď ja bežný omylný smrteľník, čo pre neho možno nič neznamenám, si dovolím o ňom niečo pomyslieť. Ja by som dokonca povedal, že takí iracionálny ľudia to majú v živote ľahšie, majú vieru a netrápia ich nekonečné pochybnosti a poznanie toho že žiadna istota neexistuje.

Ale aspoň viem čo povedať vyučujúcim na skúškach keď ma budú chcieť zle hodnotiť, že nech sa mi nevyhrážajú
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Jún 01, 2007 21:58    Predmet: Odpovedať s citátom

tu je zaujímavý článok o viere západných náboženstiev, memetike a pohľade buddhizmu, ktorý ma dnes inšpiroval pri predchádzajúcich príspevkoch >> http://home.btclick.com/scimah/memes.htm

Na tej stránke Buddhist Spirituality versus Materialism - Essays on Modern Buddhism, Philosophy and Science je aj kopec iných zaujímavých článkov.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jún 02, 2007 6:56    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
To snáď nemyslíš vážne, odkedy je subjektívne hodnotenie vyhrážanie? To je sakra rozdiel keď neomylná autorita tvrdí, že Boh ho zatratí a keď ja bežný omylný smrteľník, čo pre neho možno nič neznamenám, si dovolím o ňom niečo pomyslieť. Ja by som dokonca povedal, že takí iracionálny ľudia to majú v živote ľahšie, majú vieru a netrápia ich nekonečné pochybnosti a poznanie toho že žiadna istota neexistuje.

Toto si možno niekede na začiatku mysleli aj tie neomylné autority.

Často si myslíme, že činiť, myslieť a hovoriť sú rozdielné veci - podstata je ale vždy rovnaká.
A často si myslíme že iní sú rovnejší pred Bohom ako my - ďalší omyl.

Mysli si čo chceš, ale momentálne sa mi asi chce ukazovať Ti Tvoje vzorce myslenia(prezentované v tejto téme), ktoré sa podobajú presne tomu čo kritizuješ. Už to ale minimálne v tejto téme robiť nebudem. Pre mňa stačilo.

Neťahaj sem hodnotenie na skúškach a pedagógov - to si si sám vybral, aby sa Ti takto vyhrážali, preto sypať na hlavu popol si môžeš akurát sebe. Wink
Ak chceš rozvíjať tému hodnotenie, tak v téme na to určenej - tu ďalšie príspevky zmažem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: So Jún 02, 2007 8:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja už len toľko, že racionalita sa bez kritiky neobíde. Sorry, viem že si na hodnotenia citlivý, ale bohužiaľ racionálne myslieť bez hodnotenia sa nedá. Nie som fanúšikom relatívnej pravdy – „každý má svoju pravdu“, pravda je len jedna (tým netvrdím, že práve ja mám pravdu). Preto treba racionalitu a nie vieru aby sme sa k tej jednej pravde dopracovali.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Jún 03, 2007 22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Preto treba racionalitu a nie vieru aby sme sa k tej jednej pravde dopracovali.

:shock: Brick wall

Loneman doporučujem prečítať si celú túto tému ešte raz - argumenty jasne vyvracajúce túto tézu už padli.
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: St Jún 13, 2007 9:01    Predmet: Odpovedať s citátom

viera je zosúladenie pocitov (4.cakra) s rozumom (6.cakra) a jej centrum sa nachádza v 5. čakre Cool... tj. verim niecomu ak s tym suhlasi aj moj rozum aj moje city... takze nemozno uprednostnovat ani jedno ani druhe ale je treba ich priviest do harmónie
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Jún 23, 2007 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... si uvedomím ako dýcham, a ako zázračne je tento svet stvorený a zároven maximálne funkčný....

Applause
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Jún 23, 2007 20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... Preto treba racionalitu a nie vieru aby sme sa k tej jednej pravde dopracovali.

Ak su obe : racionalita a aj viera vnorene v iluzii, ktora z nich je pravda ?

Hranica medzi 0 a 1 nie je tam, kde ju zvycajne ako staticky jav vo vnutri iluzie vidime, ale bezi medzi nasimi rozhodnutiami otvarat Zivot Jednotke alebo Nule, ktore su dynamicke ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Ne Jún 24, 2007 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá ilúzia (dualita subjektu a objektu) je nutná na poznanie pravdy a v tom vydím zmysel vzniku našeho vesmíru a života - hľadanie a poznanie pravdy.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Jún 25, 2007 7:55    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Tá ilúzia (dualita subjektu a objektu) je nutná na poznanie pravdy a v tom vydím zmysel vzniku našeho vesmíru a života - hľadanie a poznanie pravdy.

loneman, neviem odolať pokušeniu: zmysel vzniku vesmíru a života je hľadanie a poznanie pravdy? A kto mal ten zámer? Žeby Boh-Stvoriteľ? Stvoril Všetko, aby našiel odpoveď na otázku Čo je Pravda? Twisted Evil Rolling Eyes Rolling Eyes Cool
Loneman

PríspevokZaslal: Št Jún 28, 2007 8:56    Predmet: Odpovedať s citátom

aby spoznal sám seba
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: So Jún 30, 2007 23:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Hľadanie pravdy sa mi vidí nejaké moc filozofické a komplikované, priam až zbytočné.

akej pravdy? pravdy o čom? načo je dobré jej poznanie?
ty osobne akú pravdu hľadáš a čo s ňou spravíš keď ju nájdeš?
spôsobí ti nájdenie nejakej pravdy radosť?
ak áno, potom konečným cieľom nie je pravda ale Radosť..

LOL

Zmyslom (nie len môjho) života je Byť (šťastný)..

Loneman

PríspevokZaslal: Po Júl 09, 2007 15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

No tu pravdu chapem ako odpovede na otazky aky zmysel ma toto vsetko, aky zmysel ma vznik zivota, naseho vesmiru, aky zmysel ma stastny zivot, ked aj ten sa skor ci neskor skonci... Nie som spokojny s odpovedami sucasnej mainstreamovej vedy, ze vznik vesmiru a zivota je len zhoda nahod a zivot nema ziadny zmysel, je to iba epifenomen nahodnych chemickych dejov. Odpovede na tieto otazky maju pre mna vacsi vyznam ako budovanie kariery, zhromazdovanie penazi, zalozenie rodiny a neviem este ake "zmysly" zivota vacsiny ludi nasej kultury. Mne sa to tak teraz vidi, ze mojim sucasnym zmyslom zivota, je hladanie zmyslu zivota. Ale je mozne ze mrham zivotom hladanim odpovedi na hlupe otazky, hmm kto vie...
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 7:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno pochopíš zmysel života na jeho sklonku, po tom, ako nahromadíš všetky tie zážitky a vydestiluješ z nich esenciu, ktorú premeníš na múdrosť... v tom ideálnom prípade...
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Prejdi na: