Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zachytenie nehmotného sveta v hmotnom svete
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 19:09    Predmet: Zachytenie nehmotného sveta v hmotnom svete Odpovedať s citátom

Zverejnením výskumu ruského páru Kirillianových sa vedci zamýšlajú nad možnosťou "zachytenia" niektorých prejavov nehmotného sveta.

Pozrite si túto zaujímavú forografiu odfotenú digitálnym fotoaparátom :

http://www.regresnaterapia.sk/kurzy/kurzmarec2004_bytosti.jpg

Čo si o odfotených "bublinkách" myslíte?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 29, 2005 23:44    Predmet: Re: Zachytenie nehmotného sveta v hmotnom svete Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Zverejnením výskumu ruského páru Kirillianových sa vedci zamýšlajú nad možnosťou "zachytenia" niektorých prejavov nehmotného sveta.

Pozrite si túto zaujímavú forografiu odfotenú digitálnym fotoaparátom :

http://www.regresnaterapia.sk/kurzy/kurzmarec2004_bytosti.jpg

Čo si o odfotených "bublinkách" myslíte?

Aky vyskum Kirlianovych? Ja viem iba o foteni bioelektrickeho pola na rukach ... ziadna zahada.

K tej fotografii: Presiel som si moje digitalne fotografie a nasiel som aspon 5 fotografii s tymito "bublinami". Nie su tak vyrazne a musel som ich ist hladat presne s umyslom: "Teraz idem hladat 'bubliny' ", inak by som ich nenasiel. Takze aj ja mam "bubliny" a myslim, ze ich najde asi kazdy vo svojom fotoalbume. A co to moze byt? ... To neviem. Ale moc ma to netrapi, pretoze kazdy den mam vela zmyslovych vnemov, ktore su uplne zretelne a jasne a napriek tomu ich vyznam je pre mna nejasny. Ludia tuzia po zahadach ... a nevidia veci kazdodenne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2005 20:26    Predmet: záhada ? Odpovedať s citátom

Nemyslím, že to je nejaká záhada fotenie bioenergetického poľa. Ale začína to byť trochu zaujímavé, keď fotíme list rastliny, ktorý pretrhneme napoli, alebo ruku, ktorá nemá dva prsty napríklad.. Smile

Na fotke, ktorú som zverejnil je zaujímavé to, že tam bubliny netreba hľadať. Rolling Eyes Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2005 22:41    Predmet: Re: záhada ? Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Nemyslím, že to je nejaká záhada fotenie bioenergetického poľa. Ale začína to byť trochu zaujímavé, keď fotíme list rastliny, ktorý pretrhneme napoli, alebo ruku, ktorá nemá dva prsty napríklad.. Smile

Take fotky, ako spominas, by boli urcite zaujimave. Daju sa niekde na internete take vidiet? Znamenalo by to, ze sa odfotilo tzv. etericke telo, ktore urcuje tvar/formu fyzickeho tela.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Máj 30, 2005 23:07    Predmet: Re: záhada ? Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Patrik Napísal:

Take fotky, ako spominas, by boli urcite zaujimave. Daju sa niekde na internete take vidiet? Znamenalo by to, ze sa odfotilo tzv. etericke telo, ktore urcuje tvar/formu fyzickeho tela.

Ak by sme rozlišovali telá, tak by to asi bolo tak. Smile Na internete som také nezachytil, ale ešte pozriem.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2005 21:35    Predmet: Re: záhada ? Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Ak by sme rozlišovali telá, tak by to asi bolo tak.

Ano, ale koli vyhnutiu sa nedorozumeniu v definiciach tiel postaci opisny sposob prejavu pozorovaneho javu. Napr. v pripade odfotografovaneho listu, z ktoreho bola cast odrezana by ma zaujimali vlastnosti toho, co sa zaznamenalo. Niektore vlastnosti su jasne, napr.:

- zobrazuje sa povodna FORMA listu
- ???

Z tychto vlastnosti sa potom da o niecom usudzovat.
Návrat hore
exlibris

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci, kuknite semokáj a budete to mať aj s bublikami aj bez....:

http://www.crystalinks.com/photo.html

ach, nechce sa mi to tu zobraziť, ako priame prepojenie.... Patrik prosím, pomôôôôôž....

no a keď si dáte do vyhľadávača len slovo kirlian, tak máte niekoľko hodín čo robiť...
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 11:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ee...tak to len v tomto textovom poli nebolo zobrazené ako treba, takže je všetko OK!!! tak sa tam kuknite
ozi, Patrik, nemusíš pomáhať xixixi
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 20:21    Predmet: stránka Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:
chlapci, kuknite semokáj a budete to mať aj s bublikami aj bez....:

http://www.crystalinks.com/photo.html

ach, nechce sa mi to tu zobraziť, ako priame prepojenie.... Patrik prosím, pomôôôôôž....

no a keď si dáte do vyhľadávača len slovo kirlian, tak máte niekoľko hodín čo robiť...

Exlibris, tak si to nakoniec zvládla.. cheer Smile .. Zaujímavá stránka nielen s bublinkami Informácií a ukazovateľov je naozaj mnoho, už sa len v tom začať vyznať.. Rolling Eyes
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 20:28    Predmet: Re: záhada ? Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Ano, ale koli vyhnutiu sa nedorozumeniu v definiciach tiel postaci opisny sposob prejavu pozorovaneho javu. Napr. v pripade odfotografovaneho listu, z ktoreho bola cast odrezana by ma zaujimali vlastnosti toho, co sa zaznamenalo. Niektore vlastnosti su jasne, napr.:

- zobrazuje sa povodna FORMA listu
- ???

Z tychto vlastnosti sa potom da o niecom usudzovat.

??? ťažko povedať. Napadá niečo Teba Jan? - Na Kirilianovcov nie som nejaký odborník.. len som chcel naznačiť, že prevdepodobne existuje popísateľný predeľ medzi nehmontným a hmotným svetom prípadne jeho prejavy. Podobne ako to býva v terapii, kde nehmotný svet sa mení napríklad v hmotné vibrácie zvuku v našich slovách. Ide o to, či tieto prejavy budeme skúmať, alebo len povieme, že nás to nezaujíma, v horšom prípade, že sú to bludy a výmysly. Crying or Very sad
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 23:11    Predmet: Re: záhada ? Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

??? ťažko povedať. Napadá niečo Teba Jan? - ...

:-) ... nie nie, nic a nenapada. Ale snad sa najde niekto, kto seriozne (bez nepodlozenenho fantazirovania) posunie temu trochu dalej.
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 9:20    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapci,
celkom zaujímavý článok (asi) včera pridal na pútnikov gorimír - Fantómové bolesti, alebo ako to nazval.
To, čo ste tu jemne načali (éterické telo) popisuje z trochu inej strany on.

Na margo Jána a jeho "nepodložené fantazírovanie"
Ján, všetko, o čom sa tu bavíme je svojím spôsobom nepodložené fantazírovanie. Pretože máme tendenciu veriť len tomu, čo vidíme, alebo si môžeme chytiť do ruky. A ak niekto aj cíti na svojich rukách trebárs éterické (energetické - najhrubohmotnejšie, z našich jemnomotných tiel) telo, iní, ktorí to necítia to tiež nazvú len fantazírovaním. Confused

ALE: tu začala debata o éterickom obale trebárs rastliny. Urobí sa snímok pomocou špeciálneho prístroja, ktorý dokáže zachytiť odlišné frekvencie určitého telesa (hm, tak nejak to vidím ja mojimi neodbornými ženskými očami). Máme tam list a "čosi" okolo neho. Odtrhneme časť listu, urobíme opäť snímok, z listu na snímke chýba, ale to "čosi" je tam v pôvodnom tvare. Dobre chápem, že sa chceš baviť o tomto?
Ak áno, Prejdime na ľudské telo. Presne toto isté sa deje aj u ľudí. Urobí sa snímok, a okolo trebárs ruky máme krásne svetlé niečo (keď je človek zdravý), čo nazveme energetické telo (poďme si to zjednodušovať). Človeku amputujú prst, urobíme nový snímok - bude bez prsta, ale energ. telo, tam bude stále.
A gorimír vo svojom článku práve popisuje, že ľudia s amputovanými končatinami trpia určitý čas fantómovými bolesťami alebo pocitmi, akoby tú časť tela mali. Po čase sa však tento pocit stratí. A keď sa urobí opäť snímok, uvidíme, že energetické telo sa scvrklo okolo amputovanej časti tela na "normálnu" vzdialenosť.
Neviem čo všetko Gorimír v tom článku ešte písal, bol na mňa dlhý a nechcelo sa mi ho celý čítať, ale jeho záver.... Confused ako tu: hovoríme o niečom, čo ťažko môžeme dokázať na hrubej, materiálnej úrovni.
Takže môj záver:
kto chce veriť, verí. Kto tieto veci dokáže vidieť svojím vnútorným zrakom, alebo ich cítiť, ten vie svoje, ale ťažko o tom presvedčí ostatných
Wink ...ale raz nám to bude jasné všetkým

...a napíšem Gorimírovi, čoby chodiacemu lexikónu, aby nám sem prispel niečím o kirlianových fotografiách, určite to bude preňho príjemná výzva xixixi

hnm, ale toto nemá nič spoločné s "bublinkami" na Patrikovej fotografii, lebo tie sú podľa mňa o inom.... ale to nič! flowers
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:

hnm, ale toto nemá nič spoločné s "bublinkami" na Patrikovej fotografii, lebo tie sú podľa mňa o inom.... ale to nič! flowers

Exlibris ono práve to má mnoho spoločného. Ak pripustíme, že môžeme odfotiť nazvime to eterické telo, tak potom ho môžeme odfotiť aj niekomu, kto nemá telo fyzické.

Rozumiem, že si Kirilianovci vyberali na fotenie skôr niekoho vo fyzickom tele - je tam lepšia dohoda, že bude "pózovať" tam, kde chceme. Very Happy

Všimli ste na tej fotografii tú bublinku v strede a jej srdiečko?
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 20:31    Predmet: Exlibris Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:
Na margo Jána a jeho "nepodložené fantazírovanie" ...

Za "nepodlozene fantazirovanie" povazujem nieco, co vyplyva uz z tohto samotneho slovneho spojenia. Je to fantazirovanie, ktore nie je nicim podlozene. ... Avsak ak niekto urobi zaver na zaklade svojho citenia, uz to je nieco, na com sa da stavat, uz to je podlozene. Potom je vsak este dolezita "spravna interpretacia citeneho". Uviedla si priklad s citenim "eterickeho tela". Niekto nieco zaciti medzi rukami a povie: "Citim etericke telo" ... ale ked sa ho clovek opyta: "Co rozumies pod eterickym telom ?", tak si zacne nieco vymyslat. Casto pouzivame pojmy, za ktorymi nevidime ich obsah ... potom su prazdne a ludia si nerozumeju. Ak chceme zmysluplne diskutovat o veciach, ktore "sa nedaju chytit", tak potrebujemejeden spolocny slovnik, napr. co to je etericke telo, co to je dusa, duch, aura ... a v principe je jedno, ci ten slovnik je odniekial prebraty, alebo si ho diskutujuca skupina vytvori sama, pretoze dolezite je, co sa za obsahom pojmu skryva.

exlibris Napísal:

celkom zaujímavý článok (asi) včera pridal na pútnikov gorimír - Fantómové bolesti, ...

:-) Ten Gorimirov clanok vyzera, akoby bol inspirovany prebiehajucou diskusiou na tomto fore, (nechcem tym povedat, ze bol nou naozaj inspirovany, preto som napisal "akoby"), pretoze sa v kratkom casovom intervale objavil clanok s fantomovymi bolestami, Kirlianovou fotografiou, eterickym telom aj na inom mieste ... Gorimira si vazim ako cloveka, aj ked ho nepoznam. Je to dobry materialisticky clanok. Bohuzial je tam aj odstavec, ktory konci slovami: "Zásadný problém parapsychologického vysvetlenia je v tom, že jeden záhadný jav (fantómové pocity) vysvetľuje pomocou ešte záhadnejšieho javu (éterického tela, protoplazmy, aury apod.). Ak o fantómových pocitoch vieme málo, o éterickom tele vieme ešte menej." ... Mystika, joga a ine smery zalozene na dusevnom/duchovnom poznani maju presne definovane, co ktory pojem co znamena. Ak niekto chce kritizovat mystiku, musi do nej najskor preniknut. Okrem toho Gorimir kritizuje nieco, co je typicke pre samotnu vedu, ktora nezriedka pouziva na "vysvetlenie nejakeho javu jav este zahadnejsi". Napr. to, ze sa niekto uzdravi podanim neucinnej latky sa vysvetluje "placebo efektom". To, ze samotne placebo je nevysvetlitelny jav uz akosi mnohych vedcov netrapi ... placebo efekt nie je ojedinelym prikladom, je ich velmi vela, staci sa zamysliet.

V dalsej casti pristupuje Gorimir k problemu s celkom dobrym mechanickym modelom fungovania, aj ked mna popis nudil, pripominalo mi to popis kladkostroja alebo nejakeho ineho mechanizmu znameho zo skoly. Najprv vysvetlil mechanicky princip fungovania fantomovej bolesti, aby nakoniec podal dokaz o tom, ze model stoji na hlinenych nohach, nakolko fantomove bolesti maju aj deti s poskodenymi koncatinami od narodenia a dokonca fantomove bolesti mozu byt vyvolane aj nejakou synchronicitou medzi buchanim kladivka a nohou. Mne z toho vychadza, ze PRICINA fantomovych bolesti je niekde uplne inde ... aj ked ten mechanisticky popis vyzera velmi doveryhodne. O co menej doveryhodnejsie moze byt vysvetlenie napr. pomocou meridianov ? Alebo napr. pomocou prvotnosti duse/ducha, ktore urcuju formu ? Nema niekto text z cinskej mediciny, kde sa vysvetluju fantomove bolesti?

exlibris Napísal:

ALE: tu začala debata o éterickom obale trebárs rastliny. ...

K tomu, co pises o snimkach na rastlinach a cloveku bez nejakej casti: Az uvidime take fotky, potom sa da o tom diskutovat. Ak take snimky existuju, nebudu jednoznacne. Nedavno som pozeral roentgenovy snimok zlomenej ruky ... nic som nevidel, nerozumel som tomu, nevidel som tam ziadnu zlomeninu, iba splet ciar. Lekar sa vsak na to pozrel a hned videl, kde je zlomenina. A tak to bude aj s tymi fotkami. "Nieco" tam bude, ved organizmus po takom zasahu musi reagovat zvysenou cinnostou. Musi tam sustredit svoje liecive sily ... a az ked budeme mat "odbornikov na odfotene etericke tela" (podobne ako mame chirurgov), az potom budeme s urcitostou moct vediet, co take potencialne fotky znamenaju. ... Urcite vsak existuju aj ine indicie, ako "fotky eterickeho tela", ze etericke telo existuje.

exlibris Napísal:
... hovoríme o niečom, čo ťažko môžeme dokázať na hrubej, materiálnej úrovni. ...

Pises, ze hovorime o niecom, co sa da tazko dokazat na materialnej urovni. Ano ... a co takto duchovno/dusevna uroven? Co myslis, dalo by sa to z takej urovne vysvetlit? A co je k tomu potrebne? Ako bude veda zalozena na materialistickom zaklade skumat dusu/ducha? Je dusevny stav stastie vysledkom hormonu stastia? Alebo je hormon stastia produktom dusevneho stavu stastia? Je dokazom, ze hormon stastia je pricinou stastia to, ze ked organizmu podame hormmon stastia, bude stastny?
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 20:42    Predmet: Exlibris Odpovedať s citátom

Na tomto mieste bol omylom vlozeny predosly prispevok este raz, tak som ho odstranil.

Naposledy upravil Jan dňa Št Jún 02, 2005 22:23, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: