Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zachytenie nehmotného sveta v hmotnom svete
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2005 11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Napisal si "najmenej energeticky narocny utvar" ... to plati vo fyzickom svete, takze som sa domnieval, ... OK

Písal som o prejavoch éterického sveta vo svete hmotnom – kirilian, prípadne zverejnená fotografia – takže tam vo fyzickom svete platí čo som napísal.. ak niečo odfotíme je to už v hmotnom svete – ak sa chce éterický svet „ukázať“ musí „rátať“ Very Happy so zákonitosťami hmotného sveta..

Pozri Jan - písal si o rentgene – na ňom môžeme vidieť prejav ( zlomenina ) nejakého problému, ktorý nastal.. Ale ak chceme zistiť príčinu tohoto problému „nevykukáme“ ho z tej fotografie či bude sebelepšie urobená a bude na ňu pozerať sebelepší odborník . Je potrebné sa napríklad spýtať, ako sa to stalo. Snaha o popísanie niektorých javov „hmotno-vedeckými“ prostriedkami je často len ilúziou. Tieto nám ale môžu dobre naznačiť, že sa niečo niekde deje, ale potom je potrebné nájsť zodpovedajúce prostriedky – asi „nehmotno-vedecké“.

Ad k Jan verzus Nopal - myslím, že je to teraz jedna – jedna.. na osobné hodnotenie skryté alebo otvorené som vytvoril Kategóriu prisievatelia hodnotia prispievateľov - v určite zaujímavej diskusii pokračujte prosím tam.. tuto pokračujme v zadanej téme.. ďakujem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Nopal

Založený: 30.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2005 13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Nopal Napísal:

Veď v celom nekonečnom Vesmíre nepoznáme nijaký útvar, ktorý by bol hranatý Cool

Aha ... takze podla Teba kubicka krystalova sustava krystalizuje podla gule. Poznas nejaku gulovu krystalicku sustavu?

Myslím si, že cieľom tejto diskusie nie je poskytnúť vedomosti a prehľad o problematike modelovania telies, ktoré sú vytvárané z jednoduchých geometrických objektov pomocou množinových operácií, alebo prietorových trasformácií. Vo vyzickom svete z toho vznikne aj tak vždy akýsi pomyselný strom, ktorého listy budú aj tak vždy len gule. A myslím si, že každému obyčajnému človeku na pochopenie jemnohmotného
sveta ak ho chápať chce, by mala stačiť len intuícia a nie cesta zložitých vedomostí a zákonitostí fyzického sveta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2005 13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Písal som o prejavoch éterického sveta vo svete hmotnom – kirilian, prípadne zverejnená fotografia – takže tam vo fyzickom svete platí čo som napísal.. ak niečo odfotíme je to už v hmotnom svete – ak sa chce éterický svet „ukázať“ musí „rátať“ so zákonitosťami hmotného sveta..

Pozri Jan - písal si o rentgene – na ňom môžeme vidieť prejav ( zlomenina ) nejakého problému, ktorý nastal.. Ale ak chceme zistiť príčinu tohoto problému „nevykukáme“ ho z tej fotografie či bude sebelepšie urobená a bude na ňu pozerať sebelepší odborník . Je potrebné sa napríklad spýtať, ako sa to stalo. Snaha o popísanie niektorých javov „hmotno-vedeckými“ prostriedkami je často len ilúziou. Tieto nám ale môžu dobre naznačiť, že sa niečo niekde deje, ale potom je potrebné nájsť zodpovedajúce prostriedky – asi „nehmotno-vedecké“.

Ano ... toto vnimame ak nie rovnako, tak aspon podobne. Etericky svet sa bude prejavovat smerom do fyzickeho sveta. Len stale sme este nepovedali, co to etericke svet (telo) je. Hovorili sme o tom, ze odstranenim casti fyzickeho tela este po urcitu dobu zostava jeho akasi stopa, etericke telo. Takze etericke telo je nieco, co URCUJE FORMU. Cize "fyzicke telo dorasta do formy, ktoru urcuje etericke telo". Alebo si myslis, ze "etericke telo dorasta do formy, ktoru urcuje fyzicke telo"? To asi nie (bola to iba recnicka otazka) ... kazdy organ cloveka ma pricinu, preco rastie do urciteho tvaru a preco pracuje tak, ako pracuje. To nie je fyzicka hmota, ktora nam urcuje, aku maju mat pluca formu a ako maju "dychat". Etericky svet posobi proti entropii, proti degradacii, proti chaosu ... vytvara poriadok, vytvara formu, vytvara zivot. Etericke telo sa casto nazyva aj "zivotne telo", pretoze "ozivuje".
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2005 13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nopal Napísal:

Myslím si, že cieľom tejto diskusie ... .

Co je podla Teba cielom tejto diskusie?
Návrat hore
exlibris

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2005 14:31    Predmet: Re: Je uzas nad niecim smerodatnym pre urcenie Dobra? Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Existuju take krasne farebne, asi 8-cm chutnucke chobotnicky. Nadherne, fantasticke ... a smrtelne jedovate ... su anjeli krasni? A co padli anjeli? Pripadne ich samotny sef Pan Satan?

Sad Nerozumiem tvojim slovám, Ján Sad

ale...... VŠETKO JE BOH flowers
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2005 15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Etericky svet posobi proti entropii, proti degradacii, proti chaosu ... vytvara poriadok, vytvara formu, vytvara zivot. Etericke telo sa casto nazyva aj "zivotne telo", pretoze "ozivuje".

Milý Ján,
Nepôsobí, nevytvára formu ani poriadok, ani život.
Eterické telo spojazdňuje hmotné telo len do okamihu, pokiaľ je v ňom Duch. Duch je tá substancia, ktorú Boh stvoril na obraz Svoj. My sme predsa duchovné bytosti. Rolling Eyes Nie sme naše telá. A Duch je to, čo oživuje mŕtvu hmotu. Ak nás (teda našu božskú podstatu) "odvolajú z funkcie", odchádza Duch z tela fyzického a postupne sa odpútava aj od ostatných jemnejších obalov. Tieto sa po určitom čase rozpadajú, a informácie získané v prežívaní cez tieto jemnohmotné telá sa ukladajú do rôznych sfér, ktorými Duch prechádza na ceste "domov". Odtiaľ si ich Duch pri opätovnom návrate do ďalšieho hmotného tela zoberie späť. ... No a sme milý Ján opäť v rovine "fantazírovania", lebo ako to opäť dokázať..... Wink
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2005 18:22    Predmet: Ozivuje a ozivuje Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:

Nepôsobí, nevytvára formu ani poriadok, ani život.
Eterické telo spojazdňuje hmotné telo len do okamihu, pokiaľ je v ňom Duch.

Existuju pripady, kedy je fyzicke telo bez duse a ducha?

Jeden priklad je, ked clovek zomrie. Vtedy sa jeho fyzicke telo rozpadne do mineralnej rise. Taketo telo po smrti je bez duse a bez ducha, postupne straca formu.

Inym prikladom moze byt clovek v kome. Mozes donho pichat, rezat ... nic neciti a ani si neuvedomuje, teda nie je vedomy sam seba. Je to znovu fyzicke telo, ktore je bez duse a ducha, avsak odlisuje sa od mrtveho tela. Existuje tu nieco, co toto telo udrzuje pri "fyzickom zivote" (nie dusevnom ani duchovnom) a to nieco sa nazyva etericke telo. Toto etericke telo "ozivuje fyzicke telo".

Ja rozumiem, ze sa Ti nepaci pojem "ozivuje", ale mozno by si suhlasila, keby sme povedali, ze dusa predusevnuje telo, duch preduchovnuje telo a etericke telo ozivuje fyzicke telo. Myslim si, ze to treba rozlisovat, pretoze rastliny napriklad ziju a pritom sa prejavuju ako clovek v kome.

Naposledy upravil Jan dňa Po Jún 06, 2005 21:16, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2005 20:56    Predmet: Re: Je uzas nad niecim smerodatnym pre urcenie Dobra? Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:
Jan Napísal:

Existuju take krasne farebne, asi 8-cm chutnucke chobotnicky. Nadherne, fantasticke ... a smrtelne jedovate ... su anjeli krasni? A co padli anjeli? Pripadne ich samotny sef Pan Satan?

Sad Nerozumiem tvojim slovám, Ján Sad

Pisala si predtym o svojom uzasnom zazitku. Chcel som len povedat, ze nie vsetko, co je uzasne, je aj dobre. Nas pocitovy stav nie je meradlom pravdy. Vela ludi je nadsenych z toho, ze vidia Krista, anjela alebo nieco podobne ... prisudzuju tomu vynimocnu hodnotu len preto, ze su z toho nadseny. ... Nadsenie z niecoho nie je meradlom pravdy, dobra, atd a otazka toho, co vlastne vidia je otazna.
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 8:08    Predmet: Re: Ozivuje a ozivuje Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

.... Je to znovu fyzicke telo, ktore je bez duse a ducha, avsak odlisuje sa od mrtveho tela. Existuje tu nieco, co toto telo udrzuje pri "fyzickom zivote" (nie dusevnom ani duchovnom) a to nieco sa nazyva etericke telo. Toto etericke telo "ozivuje fyzicke telo".

:-) áno Ján, máš pravdu, naše éterické telo sa stará, aby fungovalo naše fyzické telo, práve tak, ako fungujú rastliny. Éterické telo máme predsa spoločné s rastlinami Ale aj keď človek spí, je v narkóze, v bezvedomí, alebo v kóme, ešte stále je k telu pripojený Duch, ktorý oživuje celú našu skladačku. Rolling Eyes Len ďašia časť jeho skladačky - duša vedomá, duša rozumová a duša pocitová sú odstavené na vedľajšej koľaji a preto si človek neuvedomuje dianie okolo seba, či bolesť :-)

Wink ale podľa mňa Ján, toto všetko dobre vieš, len chceš vedieť, čo ostatní na to..... flowers
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 8:25    Predmet: Re: Je uzas nad niecim smerodatnym pre urcenie Dobra? Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Pisala si predtym o svojom uzasnom zazitku. Chcel som len povedat, ze nie vsetko, co je uzasne, je aj dobre. Nas pocitovy stav nie je meradlom pravdy. Vela ludi je nadsenych z toho, ze vidia Krista, anjela alebo nieco podobne ... prisudzuju tomu vynimocnu hodnotu len preto, ze su z toho nadseny. ... Nadsenie z niecoho nie je meradlom pravdy, dobra, atd a otazka toho, co vlastne vidia je otazna.

ešte raz: VŠETKO je prejavom Boha. Ak niečo odmietam ako zlé, odmietam prejav Boha, čiže Boha.
Čo je pre mňa OK a v pohode, to moju kolegyňu veľmi pobúrilo, ako niečo neprijateľné a zlé.
Tak kde je miera na dobro a zlo? Vytvorili sme si ju sami - naše vlastné ego, tu v tomto duálnom svete.

A nech som v piatok zahliadla čokoľvek, potešilo ma to. HEČ! A určite aj Patrika tak potešili jeho "bublinky", nech už je to čokoľvek. Myslím, že obaja to berieme tak, že je to fajn, že nám bolo dovolené nazrieť aspoň takto do inej dimenzie, ktorá sa tu s tou našou trojrozmernou prelína
flora007 cheer banana flower Angel
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 8:33    Predmet: Re: Ozivuje a ozivuje Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:

Ale aj keď človek spí, je v narkóze, v bezvedomí, alebo v kóme, ešte stále je k telu pripojený Duch, ktorý oživuje celú našu skladačku. Rolling Eyes Len ďašia časť jeho skladačky - duša vedomá, duša rozumová a duša pocitová sú odstavené na vedľajšej koľaji a preto si človek neuvedomuje dianie okolo seba, či bolesť

Ano ... tak nejak to vnimam.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 8:57    Predmet: Re: Je uzas nad niecim smerodatnym pre urcenie Dobra? Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:

ešte raz: VŠETKO je prejavom Boha. Ak niečo odmietam ako zlé, odmietam prejav Boha, čiže Boha.
Čo je pre mňa OK a v pohode, to moju kolegyňu veľmi pobúrilo, ako niečo neprijateľné a zlé.
Tak kde je miera na dobro a zlo? Vytvorili sme si ju sami - naše vlastné ego, tu v tomto duálnom svete.

Asi Ti nerozumiem. Podla Teba by som nemal odmietat vojny, drogy, atd preto, ze je to prejavom Boha? Ja si myslim, ze to je vysledkom konania cloveka, ktory ma slobodnu volu.

exlibris Napísal:

Ale isto ... mieru zla a dobra ma kazdy inde. To, co je pre zlocinca, plavajuceho zivotom dobro, nemusi byt dobrom pre jemneho kultivovaneho cloveka, ktory sa usiluje o svoje cnosti. Zlo vsak ma svoju dolezitu ulohu v zivote, aby nas posuvalo.

exlibris Napísal:

A nech som v piatok zahliadla čokoľvek, potešilo ma to. HEČ! A určite aj Patrika tak potešili jeho "bublinky", nech už je to čokoľvek. Myslím, že obaja to berieme tak, že je to fajn, že nám bolo dovolené nazrieť aspoň takto do inej dimenzie, ktorá sa tu s tou našou trojrozmernou prelína

Ale ano, aj mna potesili tie bublinky ... najma tie, co som nasiel na mojich fotkach. Zaujima ma, co to je ...
Návrat hore
exlibris

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 10:34    Predmet: Re: Je uzas nad niecim smerodatnym pre urcenie Dobra? Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

1. Asi Ti nerozumiem. Podla Teba by som nemal odmietat vojny, drogy, atd preto, ze je to prejavom Boha? Ja si myslim, ze to je vysledkom konania cloveka, ktory ma slobodnu volu.

2. Zlo vsak ma svoju dolezitu ulohu v zivote, aby nas posuvalo.

3. Ale ano, aj mna potesili tie bublinky ... najma tie, co som nasiel na mojich fotkach. Zaujima ma, co to je ...

1. No, keďže máme slobodnú vôľu, môžeš si odmietať i prijímať čo len na svete chceš...... Rolling Eyes ...a je fakt, že ak podložíme susedovi nohu, alebo mu pomôžeme vyprášiť koberec, niečo ukradneme alebo darujeme, vymyslíme si vojnu, alebo pôjdeme na zmrzku s niekým, je to len a len naše Ale myslím, že to je zmysel nášho života - toto všetko spoznať na vlastnej koži. Ako je to dať, ale i vziať život.... byť zlodej i darca.... Hm, celú našu planétu vnímam ako emocionálny svet. I naše telo. Mám pocit (teda tak mi to nejak prišlo), že práve na túto planétu a do týchto jedinečných tiel sa chodíme učiť spracovávať všetky druhy emócií. Lebo ako tak posledné roky okolo seba sledujem okolie, všetko vo mne vytvára určitý pocit a cez tento pocit môj postoj k svetu. A nejak tak to cítim, že by som mala byť vždy nad vecou, byť v úlohe pozorovateľa. A jediné, čo by som mala neustále cítiť, je Láska ku všetkému. Láska ako bezvýhradné prijatie všetkého. Láska ako radosť a nekonečná vďaka, že mi je vôbec dovolené tu byť a učiť sa spoznávať všetko. To dobré, i zlé (v našich ľudských meradlách). A verejne sa priznávam, že teda, mohla by som byť aj usilovnejšia v tejto škole.... Sad

2. - Ján, prečítaj si ešte raz tvoju odpoveď v bode 1. a hneď potom v bode 2.......odpovedal si si sám

3. Nepostrehla som v tejto téme, že by si aj ty hovoril o tvojich vlastných úlovkoch bubliniek na tvojich fotkách.... povedz nám o nich viac, alebo ich sem prilož, ako Patrik
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

exlibris Napísal:

1. No, keďže máme slobodnú vôľu, môžeš si odmietať i prijímať čo len na svete chceš...... ...a je fakt, že ak podložíme susedovi nohu, alebo mu pomôžeme vyprášiť koberec, niečo ukradneme alebo darujeme, vymyslíme si vojnu, alebo pôjdeme na zmrzku s niekým, je to len a len naše

Hovori sa aj, ze ani to, ze "pojdeme na zmrzku" nie je nasou slobodnou volou, ze sme "ovladani silou neuprosnej nutnosti danou iba prirodnou zakonitostou". Co si o tom myslis? Nakolko je Tvoje rozhodnutie iba Tvojim rozhodnutim?

exlibris Napísal:

3. Nepostrehla som v tejto téme, že by si aj ty hovoril o tvojich vlastných úlovkoch bubliniek na tvojich fotkách.... povedz nám o nich viac, alebo ich sem prilož, ako Patrik

Uz som tu spominal, ze na zaklade toho Patrikovho obrazku som si prezrel svoje digitalne fotky a nasiel som tam nejake "bublinky" ... ale musel som ich hladat, inak by som si ich vobec nevsimol. Prilozil by som jeden vyrez z fotky, ale neviem ako. Pri posielani spravy nevidim nejake "Browse", ktorym by som vlozil fotku. Vidim tu iba moznost, ze musim mat najprv obrazok ulozeny na nejakom www a tam nasmerovat obrazok ... ten obrazok je vsak na mojom pocitaci.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu bol prispevok omylom 2 x zadany.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: