Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zlaďme svoje vibrácie
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Dec 04, 2007 11:31    Predmet: Zlaďme svoje vibrácie Odpovedať s citátom

Nečítam debatu, prepáčte, hlavne kilometrové príspevky plné polemík a hádania sú pre mňa len stratou času, ale prečítal som niektoré náhodné riadky a reagujem, snáď nie úplne odveci:

...je lepšie sústrediť sa a byť kreatívny v tom, čomu veríme a čomu rozumieme, namiesto hlúpeho a zbytočného "kafrania" a kritizovania toho, čomu neveríme a čomu sa nerozumieme..

ja razím heslo : SPOLUPRÁCA NAMIESTO SÚŤAŽENIA.. a jedine toto vedie k JEDNOTE a POROZUMENIU....

keď neverím niečomu, načo strácať energiu neustálym bojom o to aby som ostatných presvedčil o tom, že LEN MOJ NÁZOR JE SPRÁVNY, radšej túto energiu konštruktívne využijem pre rozvíjanie tohoto svojho názoru, pohľadu..

TO JE UNIVERZÁLNY ZÁKON PODOBNOSTI: (nech) VRANA K VRANE SADÁ A (nech) ROVNÝ ROVNÉHO SI HĽADÁ... (ale niektorí ľudia majú neodolateľný a pritom falošný pocit, že sú rovnejší a musia ostatných narovnať)

skrátka, keď neverím na UFO, nebudem sa hlásiť do UFO fóra ako nejaký narušiteľ (pokiaľ nechcem svoj pohľad rozšíriť a názor zmeniť), to nikam nevedie..
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Dec 05, 2007 22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zayko, chapem tvoje rozcarovanie ... mozno ta ukludni to, ze v tej diskusii Sestovi vobec nejde o reinkarnacie ... ale o VITAZSTVO !!!

... je to uplne jednoduche ... je to rovnake ako ked sledujes predvolebnu kampan v TV diskusii ... pouziva rovnake fauly, napriklad :

1.) recnis viac casu ako vsetci ostatni dokopy = porovnaj si dlzku prispevkov Sestovu a ostatnych Laughing
2.) ked si v uzkych, rozvetvis diskusiu a hodis 20 inam smerujucich otazok
3.) na otazky ostatnych neodpovedas, len si nahodis svoju "loptu" a si aj sam "zasmecujes"
4.) odignorujes prispevky ostatnych a len do nemoty opakujes svoj predvolebny proram = tie ovecky co sa maju chytit sa chytia Evil or Very Mad
atd.

... inak k tvojej potrebe "zladit vibracie" odpovedam = netuzim

... a tvrdim, ze sucastou idealnej spoluprace je konfrontacia Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Nerika

Založený: 12.07.2007

PríspevokZaslal: Št Dec 06, 2007 7:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... a tvrdim, ze sucastou idealnej spoluprace je konfrontacia Very Happy

Myslím si , že súčasťou ideálnej spolupráce je diskusia bez konfrontácie, pretože slovo konfrontácia u mňa evokuje prehru na jednej strane a víťazstvo na druhej strane .,

Víťazstvom diskusie je vyriešenie problému, situácie, stavu, javu , udalosti..............a nie víťazstvo , alebo prehra jednej , alebo druhej starny.

Pri konfrontácii jedna strana zostáva nespokojná a druhá strana je plná energie , lebo bolo po jej, ale pri vydiskutovaní môže byť výsledkom tretia alternatíva, ktorá je prijateľná pre obe strany a obe strany odchádzajú z diskusie plný energie.,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Št Dec 06, 2007 12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerika Napísal:

Myslím si , že súčasťou ideálnej spolupráce je diskusia bez konfrontácie, pretože slovo konfrontácia u mňa evokuje prehru na jednej strane a víťazstvo na druhej strane .,

Víťazstvom diskusie je vyriešenie problému, situácie, stavu, javu , udalosti..............a nie víťazstvo , alebo prehra jednej , alebo druhej starny.

Pri konfrontácii jedna strana zostáva nespokojná a druhá strana je plná energie , lebo bolo po jej, ale pri vydiskutovaní môže byť výsledkom tretia alternatíva, ktorá je prijateľná pre obe strany a obe strany odchádzajú z diskusie plný energie.,

súhlasím.

diskusia nie je o boji, ale o stretnutí sa.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Št Dec 06, 2007 23:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerika, ja konfrontaciu vnimam ako proces ...

... ty ju vnimas ako stav = hodnotis ju ... napriklad ako ciastkovy vysledok vnimany v uzkom ramci tvojich mantinelov ... a preto v tebe evokuje to, co evokuje = ubytok energie ...

Nerika, Denisa ... priklad z prirody = pocas ruje sa jelene konfrontuju ... ak by to nerobili, aka by bola buduca evolucia tychto jelenov ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Nerika

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2007 8:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No ruja - to je proces pri ktorom dvaja a viac jeleňov ručia , výsledkom tohoto procesu je , že zvíťazí jeleň, ktorý ručí najviac, má najväčšie parohy, sám je najväčší a najmocnejší, a za odmenu môže svoj genetický kód umiestniť do najkrajších a najzdravších laní a vedie stádo do nasledujúcej ruje.Jeleni, ktori v tomto procese konfrontácie neuspeli, musia od stáda odísť , alebo musia víťaznému jeleňovi prejaviť gesto podriadenosti a môžu zostať.,
Toť príroda.Darwinov princíp - zvíťazí najsilnejší. Pud zachovania druhu.
No a hups, prichádza poľovník. Vieš , že v čase ruje sa zvyknú jelene strieľať?, To je výsledok konfrontácia jeleňa a človeka.
Hoci teraz sa už od toho upúšťa, pretože mäso z jeleńa v ruji je nechutné na konzumáciu, no ale tá trofej z chovného dvanáctoráka sa krásne vyníma na stene.
Kto "zostrelí" toho poľovníka a zavesí si ho na stenu?

A čo my ľudia. Tiež víťazí ten kto najviac "ručí"? Ten kto má najširšie lakte a najarogantnejšie spôsoby? Nebolo nám dané myslenie práve preto aby sme nekonali pudovo , ale aby sme hladali konsenzus?,
Ak je výsledkom stretu dvoch názorov riešenie ktoré je prijateľné pre obe strany - čiže nikto nemusí dať gesto podriadenosti - neodchádzajú z takéhoto procesu strany s lepším pocitom, ako keď majú po konfrontácii vyplavený adrenalín a sú nekonzumovateľný?

Len tak naokraj : Vzťah sa môže skončiť tak, že sa dvaja konfrontujú , pobijú, znenávidia atď, ale aj tak, že si sadnú, rozdebatujú a nabudúce keď sa stretnú sa aspoň pozdravia, v lepšom prípade si dajú spolu čaj.,
Z akého vzťahu by sa tebe odchádzalo s lepším pocitom?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2007 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerika, pisala si, ale neodpovedala na otazku ... ako by vyzerala evolucia bez tejto konfrontacie ?

Mozno, keby si na nu odpovedala, nezredukovala by si ruju na prenos genetickeho kodu a nevidela len jej ciastkove vysledky konfrontacie = vitazstva/prehry ...
Návrat hore
Nerika

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2007 16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo "zvieracej spoločnosti" je konfrontácia jedincov prostriedkom evolúcie.
Bez tejto konfrontácie by jelene vyhynuli.

V ľudskej spoločnosti konfrontácia nie je vždy prostriedkom pokroku.
Písal si, že súčasťou ideálnej spolupráce je konfrontácia.
Práve preto, že ĺudia nereagujú len na základe pudov, na rozdiel od zvierat, môžu dať svojej spolupráci iný kvalitatívny základ.
Konfrontácia , tak ako ju chápem ja, môže spoluprácu zabrzdiť.
Je jedno prečo , z akých dôvodov to tí dvaja konfrontujúci sa nezvládnu, proste spolupráca nepokračuje.

No možno by bolo dobré si vysvetliť pojmy.
Mne sa totiž zdá, že to čo ja nazývam vecná argumentácia , ty nazývaš konfrontácia a potom si nemusíme ľadiť vybrácie Very Happy stačí keď zladíme slovíčka.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2007 22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerika Napísal:
... Bez tejto konfrontácie by jelene vyhynuli. ...

... nejde vobec len o zvierata ... je to vsevesmirny princip ... neveris ???

Tak napriklad preco je "Monopol" neziaduci ? Je jedno , ci ekonomicky, nabozensky, politicky atd. ... Mono = je jeden = uz sa nema s kym konfrontovat ... nastava degeneracia ...

Vecna argumentacia je tiez len a len konfrontacia ... jej podstatou je konfrontacia argumentov = porovnavanie argumentov = boj argumentov ... niektore argumenty vyhravaju, niektore zomieraju ...

Nerika, vecnu argumentaciu, aj ked je to konfrontacia vnimas ako proces, lebo sa v nej necitis stotoznena s argumentom ...

Keby si sa vsak stotoznila s nejakym argumentom = myslienkou = stav EGO, co sa casto stava ludom "posadnutym" rozumom ... alebo keby nejaky argument mal "zivot" a mal meno napriklad Nerika ako ty, tak by svoju prehru mozno vnimal rovnako ako ty, ako neziaducu konfrontaciu a ubytok energie ...

Uz chapes preco Sesto, nemoze prehrat ? Ak by zomrela "jeho" myslienka, to je akoby zomrel on sam !!!

PS: na mylnu predstavu vo veci "nizkosti" zvieracich pudov budem reagovat v inej teme ...

Naposledy upravil Daniel dňa Pi Dec 07, 2007 22:30, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2007 22:27    Predmet: Re: Zlaďme svoje vibrácie Odpovedať s citátom

zayko5 Napísal:
... ja razím heslo : SPOLUPRÁCA NAMIESTO SÚŤAŽENIA.. a jedine toto vedie k JEDNOTE a POROZUMENIU....

Dufam Zayko, ze uz chapes, preco s tymto naozaj nemozno suhlasit ...

v preklade = "... plus namiesto minus ... a jedine plus ..."

diagnoza = velmi tazky priklon k jednemu polu ... Shocked
Návrat hore
Nerika

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 7:55    Predmet: Odpovedať s citátom

[...Vecna argumentacia je tiez len a len konfrontacia ... jej podstatou je konfrontacia argumentov = porovnavanie argumentov = boj argumentov ... niektore argumenty vyhravaju, niektore zomieraju ...

Fajn, zladili sme si slovíčka, sa teším.

Ako by si potom nazval konfrontáciu, kde jeden , alebo obaja konfrontujúci sa namiesto vecných argumentov používajú poukazovanie na nedokonalosti svojho protipólu, na jeho vieru/nie je myslené náboženstvo/, na jeho možno prebrané postoje s ktorými sa stotožnil a ktoré prezentuje, na poukazovanie zúženého pohľadu svojho oponenta , respektíve ak sa v konfrontácii prejavia rozne emócie
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerika, nezladili sme slovicka, ale vykonfrontovali svoje nazory ...

Konfrontaciu so Sestom by som nazval konfrontaciou "simultankou" Laughing, ktoru "on hral na vsetkych sachovniciach rovnako, bezohladu na to, ako tahali ostatni hraci" ...

... s tym, ze na rozdiel od Vas, som sa o nieco skor, prestal oddavat iluzii ocakavania akehosi "zladenia" ...

Pytajte sa sami seba, preco prevlada afinita k jednemu polu, napriklad harmonii ... uvedomte si, ze to automaticky produkuje disharmoniu ... prosta dualita ...

Naviac v Sestovom prejave som zachytil este nieco, co bezalo "podlinkou" a coho vahu ja neberiem na lahko ...
Návrat hore
zayko5

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 13:57    Predmet: ako som to myslel.. Odpovedať s citátom

ide tu asi o slovíčka, no aby sme si rozumeli, treba si vyjasniť čo sa čím myslí.. moje chápanie je nasledovné:

pri spolupráci a súťaži majú obaja v zásade rovnaký názor ale ak spolupracujú tak si pomáhajú ak súťažia tak si hádžu polená pod nohy

keď dvaja ťaháme každý svoj voz .. tak nemiesto toho aby sme potiahli spolu najprv jeden a potom druhý voz, tak budeme každý ťahať ten svoj voz a tomu druhému budeme čo najviac zavadzať.. najlepšie to pochopíme keď si predstavíme že na utiahnutie každého jedného voza treba dvoch..

ak dvaj nemajú rovnaký názor nastupuje v lepšom prípade konfrontácia (porovnanie) alebo ak nie su schopný konfrontácie tak boj (súťaž, hádka)

konfrontácia (v mojom ponímaní) je o tom, že dvaja majú rôzny názor a jeden druhého nepresviedča o správnosti svojho, resp. nesprávnosti jeho názoru - tak by to asi nemalo byť, o presviedčaní sa navzájom - ale len o predvedení svojho názoru a to či druhý s ním súhlasí alebo nie necháme na neho..

čiže spolupráca resp. konfrontácia - Áno .. to je super

samozrejme stále nezabúdam na to, že pokiaľ ja hovorím o koze a ty o voze tak je zbytočné sa konfrontovať.. to je to čo som písal o tom UFO.. že ak ja neverim niečomu chcem len druhého len presviedčať aby neveril ani on tak to je úplne z cesty a nemá to nič spoločné ani s konfrontáciou ale je to len egotrip..

pre mnohých je ťažké nájsť v tomto správnu mieru, že čo je konfrontácia a čo už je hlúpe a zbytočné hašterenie a rýpanie, v tom prípade je najlepšie na takýchto ľudí nereagovať, neodrážať ich energiu, nezaplietať sa do karmických hier ... lebo presne o to takýmto egám ide, aby sa mohli povyšovať (súťažiť, vyhrávať), potrebujú rezistenciu, ale každého po chvíli prejde chuť hádzať hrach na stenu

pri tých jeleňoch by som povedal že nejde konfrontáciu ale práve o presviedčanie toho druhéhé... súťaž.. tak toto si myslím, že nechajme jeleňom a že my to nepotrebujeme..
zayko5

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

z hľadiska spájania a jednoty je spolupráca jedinou možnosťou, súťaž vedie vždy k oddelenosti a separácii.. pri hádke je tu Ja a Ty pri spolupráci sme tu My... o toto mi hlavne ide... je už samozrejme na každom z nás či sa chce separovať a bojovať (ego) alebo či chce spolupracovať a milovať (vyššie ja)..

napríklad skúsim preformulovať Danielovu vetu, aby to nebola separácia (ja vs vy) ale konfrontácia (predvedenie vlastného názoru) a pokus o spoluprácu (my):

Daniel Napísal:

Pytajte sa sami seba, preco prevlada afinita k jednemu polu, napriklad harmonii ... uvedomte si, ze to automaticky produkuje disharmoniu ... prosta dualita ...

Zayko5 Napísal:

Pytajme sa sami seba, preco prevlada afinita k jednemu polu, napriklad harmonii ... uvedomme si, ze to automaticky produkuje disharmoniu ... prosta dualita ...

pri spolupráci tu nejde o to mať rovnaký názor ako druhý, to je nepochopenie.. ide o to, akceptovať názor druhého a pokiaľ a ním nie som v súlade, tak s ním nespolupracujem (a robím si svoje.. resp. spolupracujem s tým kto má rovnaké vibrácie - to je to zladenie sa), môžem ho upozorniť, že mám iný názor, ale tam to končí, súťaž a presviedčanie nie su potrebné.. sú mrhaním energie.. a práve možná prekvapivo vedú k manipulácii a monopolu..

možná to nedokážem tak dobre vysvetliť a presne vymedziť, ale skúsme to aj trocha intuitívne vycítiť..
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Dec 09, 2007 15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zayko, mam z tvojej terminologie zmätok ...

Mozno viem, co chces povedat, ale asi len vdaka knihe Ericha Fromma : "Mať alebo byť" ... doporucujem, mozno najdes presnejsie slova ...

... to co mozno chces naznacit, je rozdiel vyvolany mierou stotoznenia = ega ... cim som v nejakej aktivite viac "nad" tym je to viac modus "byt" ... cim som viac v nejakej aktivite "vnoreny = stotozneny" tym je to viac modus "mat" ...

... lenze ta momentalna miera stotoznenia s egom je urcena nasimi kolami utrpenia ... ak som v tom kole utrpenia, tak ma to uplne automaticky vnoruje, a moja aktivita je modus "mat" = na zivot a na smrt !!!

Pre mna maju spolupraca, koordinacia opacne znamienka ako konfrontacia, sutaz ... ak by to tak nebolo, tak by Protimonopolny urad nemal koho trestat za "kartelovu spolupracu"
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: