Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Osamelosť a samota

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Pi Dec 14, 2007 12:40    Predmet: Osamelosť a samota Odpovedať s citátom

V poslednom čase ma zaujímaju existencionálne témy, najma problematika samoty, osamelosti. Zaoberá sa ňo mnoho kníh beletrie, a filozofie. Problém osamelosti je veľmi často v pozadí mnohých mojich klientov, a pracuje sa s ním veľmi subtílne. Viac menej mi pripadá ako večný problém, ako hlboko zakorenený ľudský introjekt, ktorý sa postupne vynára do vedomia. Ak príde príliš rýchlo, človek dokáže aj "zošalieť". Čo to teda podľa Vás je?

Ak by ste mali nejaký dobrý tip na psychologickú knihu centrovanú na túto problematiku, poteší ma to.

PS: teraz ma napadlo, že na tomto fóre je aj "loneman",...kto vie prečo ma taký nick...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Št Dec 31, 2009 12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

pokusim sa vyjadrit vlastnu, osobnu skusenost: pre mna bola a (este stale ) je - osamelost a samota urcitym stupnom vyvoja, cez ktory sa potrebujem dostat ... pre mna je to vnimanie seba sameho ako oddeleneho od ostatneho/ ostatnych ... a az poznanim a uplnym pochopenim dvoch odlisnych stavov (oddelelonost/ ego stav od jednota/ celok stav) sa prestanem citit osamelo a sama ..... v mojom pripade ide zrejme o obranny mechanismus, ktory som prijala, aby som sa Pochopila a dosla Poznaniu ...
Návrat hore
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: Št Feb 25, 2010 18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Osamelost chapem ako prerusenie vazieb na inych ludi s rovnakou podstatou, dusou. T.j. osameli sa citime vsetci. Chapem to ako vlastnost pozemskeho zivota.

Tu na Zemi sme ako padajuce vlocky, ktore na zaciatku tvorili jeden celok, potom sa oddelili a padaju osamelo, a po dopade sa zase spoja do jedneho celku. Je to stale o tom istom - vsetky su rovnakeho zlozenia, rovnakej podstaty, rovnake H2O - a predsa pred padom a po nom je to iny celok.

Ide uz len o to, ktora vlocka to vnima viac a ktora menej. :)

Takto nejako to vidim ja.
Návrat hore
93351

Založený: 11.06.2011

PríspevokZaslal: So Jún 11, 2011 22:32    Predmet: ak si vločka Odpovedať s citátom

ak si vločka, si stvorená podľa matematického kódu - fraktálu, tak ako všetko okolo Teba.

(som tu nový, potreboval som si len skúsiť poslať príspevok:)

Ide uz len o to, ktora vlocka to vnima viac a ktora menej. Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: