Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hladovka a sebapoznanie
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Mar 16, 2008 11:19    Predmet: Hladovka a sebapoznanie Odpovedať s citátom

Na začiatku marca prebehol 10-dňový sebapoznávací pobyt s hladovkou.

Čítajte v článku : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=6466

Čo si myslíte o hladovke a hladovaní? Hladovali ste niekedy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ne Mar 16, 2008 23:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik, výborný článok. Sám mám za sebou dva hladové pobyty, organizované pod názvom "Mužinec" (obidva razy šlo o pobyt mužov) Dr. Ivanom Verným. Prvý trval 7 dní, druhý 10. Takisto sme robili klistýr, každý druhý deň. Nejedli sme nič, pili len čaje (nesladené), alebo len minerálky... Programovú náplň tvorili rôzne meditačné techniky, pohybové cvičenia, práca s telom (rôzne formy masáží), sebapoznávacie techniky... hoci to bolo náročné, zvládali sme to...
Tvoje informácie sú veľmi zaujímavé a keď budeš ešte organizovať takýto pobyt, mám záujem sa ho zúčastniť!!!!
Ingrid Grznarova

Založený: 16.06.2005

PríspevokZaslal: St Mar 26, 2008 11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratulujem vsetkym a tebe. Neviem, ci by som mala dost sily, vydrzat tolko dni. Obdivujem vsetkych!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Mar 26, 2008 23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladam, ze sa viacerym mohli restimulovat zazitky hladu z minulosti (napriklad hladomorne, hladomory, hlado... )

Vyskytli sa ? Ak ano, ako ste ich riesili ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Ingrid Grznarova

Založený: 16.06.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 8:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Isla som si spravit chlebik.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 9:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Predpokladam, ze sa viacerym mohli restimulovat zazitky hladu z minulosti (napriklad hladomorne, hladomory, hlado... )

Hm. Nespomínam si na nejaké podobné spomienky... ale je možné, že som si to neuvedomoval ("vďaka" cenzúre racia Wink )
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 12:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

V skupine sa vyskytujú tiet prejavy v menšej miere. Napísem viac po víkende. Teraz frčíme v detstve. - prednášky - kurz.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Mar 31, 2008 7:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pobyt bol postavený na sebapoznaní a očiste a hladovalo sa v skupine veľmi otvorene od začiatku. Hladomerne sú o samote, bez pohybu, tme, očakávaní jedla a podobne. Prežívali sme pravý opak všetci spolu, stály pohyb na úrovni tela aj psychiky, bez očakávaní jedla s jasnými pravidlami ako a kedy...
Myslím, že toto bude výhoda hladovania v skupine.
Hlad ale niektorí cítili aj po 3 dni. Restimulácie skôr súviseli s programom, ktorý som pripravil. Takže skôr predvídateľná a cielená restimulácia s technikami uzatvárania a riešenia.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Apr 13, 2008 19:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokračovanie článku tu: http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=6544
Návrat hore
joy16

Založený: 17.02.2011

PríspevokZaslal: So Mar 12, 2011 18:13    Predmet: Re: Hladovka a sebapoznanie Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Čo si myslíte o hladovke a hladovaní? Hladovali ste niekedy?

uz viackrat v minulosti, po niekolkorocnej pauze naposledy minuly rok, cca 40 dni. Uplna hladovka to ale nakoniec predsa len nebola, zvykla som si dat obcas s najlepsim umyslom nejake nesladene detoxikacne bylinne caje, nebola som si vedoma toho, ze je to zle ;)

Nuz tak co tym padom ku vysledkom: vyrazne zlepsenie zdravotneho stavu, uz ked sudim len podla vzhladu pleti, ruzoveho jazyka bez povlaku (aj pred umytim zubov nielen po nom Wink ), vymiznutie nejakych mensich alergii, a uplne vymiznutie rel. castych migren, ktore trvali uz vyse roka po posl. ockovani proti chripke. Takze v podstate spokojnost, alebo aj viac, nez len to. aj ked by to zrejme pri dodrzani vsetkych zasad (pitie LEN vody a nicoho ineho) mozno bolo byvalo este vyraznejsie...ktovie.

Zatial sa na kazdy pad nestazujem. Po hladovke som viedla este niekolkomesacny detox podla Malachova, vcelku uspesny a bezproblematicky. ...ked teda odmyslim drobnosti typu, ze po niekolkonasobnom precistovani pecene olivovym olejom a citronom uz asi dozivotne budem neznasat colen zapach toho oleja...ktory som predtym celkom oblubovala Wink)) ...atd.

Dalsia hladovka je na plane cca o tyzden, zatial sa venujem predpriprave vo forme odlahcovacieho jedalnicku a nej. pripravnych ocistnych kur.
V plane je zatial 14 dni,uvidi sa podla aktualneho stavu a pocitov.
Patrik Napísal:

Čo si myslíte o hladovke a hladovaní?

Za seba a zo svojich skusenosti mozem len odporucit. casto vymiznu aj problemy, ktore by clovek ani vobec necakal.

Naposledy upravil joy16 dňa So Mar 12, 2011 19:03, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
joy16

PríspevokZaslal: So Mar 12, 2011 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

rada si precitam zazitky inych, v mojich sa nic takeho nevyskytlo. Pocit hladu v prve dni bol relativne mierny a znesitelny, sprevadzany zaroven dobrym, rozumej pozitivnym pocitom. Akoby sa tomu telo vyslovene tesilo. Od 3. dna uz ziaden pocit hladu nebol, namiesto toho pocit nebyvalej lahkosti a sviezosti, ako tela, tak aj zmyslov, ktory pretrval de facto s miernymi vykyvmi takmer po celu dobu hladovania. Co viem, podobnu skusenost ma vela hladujucich.
Fungovala som v praci aj mimo nej uplne normalne, akurat som vynechala nejake narocnejsie aktivity typu fitness trening a podobne.

Na konci to samo spontanne preslo do pocitu, ze rezervy su uz vycerpane a je nacase hladovku ukoncit. Vraj celkom spolahlivym vodidlom je to, ze uz zrazu pri pohlade na jedlo zacnes mat zdravy hlad. U mna to presne tak bolo.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Mar 13, 2011 7:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja skúsenosť. Ak človek ešte nehladoval dlhšie ako dva dni, tak rieši, čo bude robiť s hladom pri hladovke. Po skúsenosti už to nerieši, lebo zistí, že tam sú oveľa zaujímavejšie veci, ktoré sa nás dotýkajú.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Mar 13, 2011 7:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte ako luna ovplyvňuje hladovanie. Začať pred splnom je viac o psychike a ideme k nej hlbšie. Začať po splne je viac o tele. Takže telesne zdravým je niekedy lepšie začať hladovať pred splnom a ak si chceme riešiť niečo fyzického, aby to odišlo z tela, tak po.
Návrat hore
joy16

PríspevokZaslal: Ne Mar 13, 2011 20:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Ak človek ešte nehladoval dlhšie ako dva dni, tak rieši, čo bude robiť s hladom pri hladovke. Po skúsenosti už to nerieši, lebo zistí, že tam sú oveľa zaujímavejšie veci, ktoré sa nás dotýkajú.

Wink to je pravda. skor by som sa sustredovala na to, co na seba, nez co do seba, ked uz ...a riesila zmensenu konfekcnu velkost a butiky a pod. ... radosti kopec
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Mar 22, 2012 7:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento rok sa počet hladujúcich na sebapoznávacom pobyte s hladovkou uzavrel už v zime. Je to prvý rok, čo sa tak stalo. Zrejme je tento rok zaujímavý na očisty... Chystáte sa očisťovať nejako aj vy tento rok, čo čítate tieto riadky? Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: