Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Jak to rozlišit?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Adéla

Založený: 26.03.2008

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 11:39    Predmet: Jak to rozlišit? Odpovedať s citátom

Jednou jsem byla na divadelním představení, kde hráli hru ze středověkého období.
Na tom představení došlo k mučící scéně (nalévání vodou třychtýřem do žaludku).
Při prvním shlédnutí se mi udělalo špatně natolik, že jsem musela opustit hlediště a běžela jsem na záchod zvracet. Nedalo mi to, a představení jsem navštívila ještě několikrát. Nevolnost se dostavovala ve stejném momentě, ale byla postupně slabší, až na jednom představení se nedostavila vůbec. Zvykla jsem si.

Zajímalo by mě, jak poznám, jestli jde jen o nějakou přecitlivělost, nebo o skutečně vyvolanou vzpomínku na nějaký minulý zážitek?

Celé to představení bylo velmi sugestivní, naprosto mě vždy pohltilo. A přestože mi zpočátku ta hra způsobovala nevolnost, nějak mě pořád přitahovala, abych ji shlédla znovu a znovu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

... cisto statisticky ... kolko bolo ludi v divadle a kolki reagovali tak ako ty ... mas este pochybnosti ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Adéla

Založený: 26.03.2008

PríspevokZaslal: Pi Mar 28, 2008 6:44    Predmet: Pochybnosti Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... cisto statisticky ... kolko bolo ludi v divadle a kolki reagovali tak ako ty ... mas este pochybnosti ?

Mám,
protože jsem možná jen přecitlivělá.
Ale je fakt, že ne zas úplně na všechno.
Mám dojem, že podobnou středověkou zkušeností si prošla většina lidí, a přesto to takto nedramatizuje, nechává ty "vzpomínky" spát.
Proč se někomu vybaví a jinému ne?
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Mar 29, 2008 16:56    Predmet: Odpovedať s citátom

... pochybujem ze vacsina ... pri regrese ti moze zopnut preco si si vybrala prave toto predstavenie ... dokonca opakovane !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Mar 31, 2008 9:24    Predmet: Re: Jak to rozlišit? Odpovedať s citátom

Adéla Napísal:

Zajímalo by mě, jak poznám, jestli jde jen o nějakou přecitlivělost, nebo o skutečně vyvolanou vzpomínku na nějaký minulý zážitek?

Ono to jedno je, Adéla. Precitlivelosť je z pohľadu psychiky otázkou nespracovanej minulosti alebo rezonancie s minulosťou. Samozrejme nemusí ísť len o minulý život. Viem s predstaviť otvorenie (restimuláciu) niečoho z detstva alebo života(čo si nepamätáme alebo máme potlačené) na takomto predstavení. Nie vždy ide o paralelu - vidíme mučenie vodou -> boli sme takto mučení v minulosti. Kľudne môže ísť o vidíme mučenie vodou -> problém s plodovou vodou v tehotenstve alebo pri pôrode. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dušička:-)

Založený: 03.04.2008

PríspevokZaslal: Št Apr 03, 2008 12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte,som tu nová
Mám podobný zážitok.Nikdy som nemala rada vojnové filmy,ani dokumenty o vojnách a koncentrákoch.Pred vyše desiatimi rokmi som sa dostala v rámci zájazdu do koncentračného tábora. Bola som síce dosť nervózna ako sme sa blížili,ale nenapadlo ma zostať vonku a počkať na ostatných,zrejme by to považovali za čudné.V momente,ako sme vošli do areálu,prišlo mi hrozne zle,triaška,studený pot. Absolvovala som prvú miestnosť pri vedomí a už potom som len podopieraná kamoškami nejak prešla celý komplex,s pohľadom na svoje topánky a občas som zachytila hlas sprievodkyne. Samozrejme,väčšina ľudí sa na tom dobre pobavila,ako som bledá ledva chodila,ale mne to nešlo do hlavy.Po pár rokoch mi došlo,že možno niečo z minulého života??Odvtedy mávam aj zlé sny o koncentrákoch,a ak náhodou prepnem nejaký dokument,je mi zle alebo plačem.Musím pripísať,že som veľmi empatická,takže neviem či to bolo tým utrpením,že som ho tam cítila,alebo naozaj niečo "staršieho dáta".hmm
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: