Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili"
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 7:50    Predmet: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili" Odpovedať s citátom

Rozhovor nájdete tu : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1289

V rozhovore bolo otvorených niekoľko tém, zaujala Vás niektorá?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jarka

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 09, 2005 13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Z toho rozhovoru jde trochu strach, ale musím říct, že usuzuji , že mám i vlastní zkušenost s duší, která byla u mne. Na jiném místě jsem psala, že můj bývalý manžel odešel ze světa vlastní rukou. Je pravda, že před jeho smrtí jsme měli velmi nevraživé vztahy. Po jeho smrti uplynulo několik měsíců, kdy jsem se cítila nesmírně vyčerpaná a přisuzovala jsem to mnoha starostem, které musím řešit. Pak na jedné esoterické výstavě mě dvě kartářky upozornily, že mám velmi staženou auru a tmavé barvy. Po výkladu ni jedna z nich říkala, že se musím usmířit se svým mužem, že mu musím odpustit a poprosit o odpuštění i jeho. Podle její rady jsem to nějaký čas dělala a zároveň ho poprosila, aby odešel do světla. Po nějakém čase jsem si uvědomila, že se cítím lépe a že veškerá zášť, která vůči němu i v mých vzpomínkách byla, zmizela. Dnes na něj vzpomínám bez jakýchkoli špatných pocitů, ale ne proto, že bych to dělala záměrně, ale já už vůbec žádnou zášť vůči němu necítím. Je to zvláštní. ale vzpomínám jen na to dobré.a už při tom nemám vůbec žádné nepříjemné pocity. Tolik moje ( možná) zkušenost s duší, která neodešla hned. flower Jarka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Jún 10, 2005 18:04    Predmet: strach Odpovedať s citátom

Strach máme väčšinou z toho, čo nepoznáme. Práca s privtelenými a zblúdilými dušami je hlavne cez odpustenie.

Vaša skúsenosť Jarka Vám dáva rozhľad v duchovnom svete. Nie každý má takú "možnosť" odpustiť niekomu kto ubližuje alebo ubližoval, alebo nie je jednoduché byť v nadhľade nad pocitmi viny, keď sa nám zdá, že sme niečo urobili alebo neurobili. Ak sa to podarí, nakoniec ostane, tak ako vravíte, len to dobré. flowers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Petronela

Založený: 27.06.2005

PríspevokZaslal: So Dec 10, 2005 8:22    Predmet: Re: strach Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Strach máme väčšinou z toho, čo nepoznáme. Práca s privtelenými a zblúdilými dušami je hlavne cez odpustenie.

Patrik, stretla som sa s jednou pani, ktorá má starosti odkedy jej manžel zomrel.

Manžel zomrel v období, kedy sa od neho odsťahovala pre jeho stratu kontroly voči nej. Odpustenie voči nemu z jej strany tam prebehlo, ale mala jeho urnu s popolom dlho pri sebe. To už odstránila, pochovala ho a doporučila som jej, nech osloví duchovného, aby mu urobil aj pohreb, vysvätil byt a dala za neho odslúžiť omšu. Rozhodnutie je na nej.

Problém je, že starosti jej spôsobuje cez dcéru, ktorá sa po tom, čo sa jej (matke) zjaví manžel v snoch, ocitne v situácii hraničiacich s porušovaním zákona.

Stačí, keď absolvuje regresnú psychoterapiu sama, alebo by mala aj s dcérou?

Exclamation

Naposledy upravil Petronela dňa Po Dec 12, 2005 9:29, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Dec 10, 2005 12:10    Predmet: Re: strach Odpovedať s citátom

V článku ( rozhovore ) som naznačil, že nedoriešené problémy s príbuznými aj keď už tu nie sú medzi nami ( aj dlhšiu dobu ), nás môžu nejakým spôsobom ovplyvňovať v prítomnosti.

Niekedy si ale vytvoríme obranné mechanizmy ( utekové riešenia - často už aj počas života ), ktoré potom môžu spôsobiť, že sa problémy prejavujú cez našich najbliších ( najčastejšie deti ). Potom už nie je jednoduché "utiecť".

Myslím, že nie je potrebné aby prišla spolu s dcérou - na základe aj toho mála informácií , by sa mohlo zdať, že ide o problém len medzi nimi. Aj keď ich problémy samozrejme na ich dcéru vplývajú - ale to už je iná kapitola. Ak sa vyriešia problémy medzi nimi, je predpoklad že, to posunú aj problémové prejavy dcéry.

Doporučujem použiť vzťahovú techniku a potom prípadne pomôcť "odísť" aj manželovi.
Návrat hore
exeget

Založený: 23.03.2006

PríspevokZaslal: Po Júl 10, 2006 19:06    Predmet: Odpovedať s citátom

...potešilo ma, ked som našiel túto tému bo nie je vela ludí s ktorými sa
dá o týchto "veciach" baviť

...tak sa podelím o svoje skúsenosti...dva roky dozadu som nemal ani šajnu o privtelených dušiach, ale všetko je nejaká "cesta"

...jedná sa o môjho otca...asi päť rokov dozadu mal slabšiu mozgovú
príhodu, zhoršila sa trocha jeho orientácia v priestore a sem-tam niečo
zabúdal + mu "utekali" nejaké slová...ale to boli relatívne normálne prejavy po príhode a časom sme sa s tým zmierili...

veľké zhoršenie však nastalo asi dva roky dozadu presne odo dna, ked
otcovi zomrela mama...otec bol inak silná osobnosť ale jediná osoba, ktorá ho dokázala v minulosti ovládať bola práve jeho mama...nechcem posudzovat ani odsudzovat bo viem, že to je nesprávne...ale z jej strany bolo vela nesvárov a neodpustenia v rodine...zvlášť k mojej mame, ktorú nemala príliš rada...

...od tohto dna to šlo s otcom rapídne zdravotne dole...začal byť nečakane agresívny k svojej žene čo sme až neskôr pochopili prečo to tak je...začal používať slová a oslovenia, ktoré predtým nikdy nevyslovil...a postupom času nám kopa indícií dávala najavo, že sa môže jednať o privtelenú dušu...

...kedže sme veriaca rodina snažili sme sa to riešiť slúžením sv.omší a modlitbami za moju zomrelú babku...vyhladali sme i jedného knaza ktorí sa vyzná v danej problematike a čiastočne nám potvrdil privtelenú dušu...myslím si, že príčinou je vela neodpustenia medzio otcom a babkou
+ nedoriešené vzťahy...len ako pomôcť ??? ked oco už nedokáže ani komunikovať a uvedomiť si realitu

...vyhladali sme i rôznych alternatívnych liečiteľov...možno troška niektorý nám pomohli posunúť sa dalej a niektorý potvrdili privtelenú dušu...

...posledné dva roky sú pre nás moc ťažké...zvlášť pre mamu...mám poznanie, že je to pre nás nejaká cesta a posúva nás v láske a obete niekam dalej, ale stále veríme, že sa to dá i riešiť a že treba stále hľadať a nie byť len štatistami...

mohla by teoreticky pomôcť regresná terapia ??? len problém je, že s otcom sa ťažko komunikuje...

...odpoved a názor poteší

Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 10, 2006 20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Exeget, vitajte na fóre. Smile

exeget Napísal:

veľké zhoršenie však nastalo asi dva roky dozadu presne odo dna, ked
otcovi zomrela mama...otec bol inak silná osobnosť ale jediná osoba, ktorá ho dokázala v minulosti ovládať bola práve jeho mama...nechcem posudzovat ani odsudzovat bo viem, že to je nesprávne...ale z jej strany bolo vela nesvárov a neodpustenia v rodine...zvlášť k mojej mame, ktorú nemala príliš rada...

Smrťou riešenie najmä vzťahových problémov blízkych v rodine často neprichádza.
Za života máme isté možnosti ako sa "brániť" ( hlavne využitím prostriedkov času a priestoru ) psychickej manipulácií alebo iným problémom - ak ich nie je ich možné riešiť priamo. Po smrti už neexistujú hranice času ani priestoru, preto sa problémy môžu manifestovať mohutnejšie - duša sa môže takzvane privteliť. V praxi s tým stretávam často - podobne ako píšete.

Exeget, ak otec nemôže komunikovať, je možné problém riešiť "cez Vás". K tomu, či sa dá tento problém vyriešiť regresnou terapiou sa môžem vyjadriť najskôr po prvom sedení, skôr by to bola špekulácia. Môžem ale povedať, že regresná terapia má postupy na riešenie podobných problémov aj ich v poslednom čase často aplikujeme.
Návrat hore
exeget

Založený: 23.03.2006

PríspevokZaslal: Ut Aug 08, 2006 23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

vdaka...som rád, že chápete túto situáciu a okolnosti...

v blízkej dobe by som sa skontaktoval na prvé sedenie

Wink
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Aug 16, 2006 5:54    Predmet: Privtelenci Odpovedať s citátom

... zaujimalo by ma, ci ste sa stretli s pripadom, ze by mal niekto privtelenca pred narodenim, alebo dokonca pred pocatim ???
... ja zatial viem len o takych, co sa privtelili akoby hned pri prvom nadychu po porode, pripadne neskor ... a tiez ked babatko v brusku pozorovalo maminych privtelencov, pripadne privtelencov osob, ktore mama pocas tehotenstva stretla ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Po Sep 04, 2006 9:40    Predmet: Kwaidan Odpovedať s citátom

... v japonskom filme Kwaidan v tretej poviedke "Bezuchý Hoichi" je mozne vidiet, ako pred niekolkymi storociami zbludile duse hladali skrze "zijucich" cestu k uvolneniu ...

... inak mi toto podobenstvo dalo pretrvavajuci znepokojujuci pocit = otazku, ktoru by som si rad raz overil = ci dejepis = nie je skor dielo "zbludilych" ako "zivych" ???

Naposledy upravil Daniel dňa Pi Sep 29, 2006 7:52, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Sep 29, 2006 7:51    Predmet: Geografgicke predprojektovanie buducnosti zbludilymi dusami Odpovedať s citátom

Kdesi davno som pocul myslienku, ze historia sa opakuje ...
-------------------------------------------------------------------------------
27.09.2006
GOČOVO - Celé Gočovo, neveľká obec pri Rožňave, smúti. Nečakaný útok ôs neprežil ErikBronďoš († 29). Tragédia sa stala počas víkendu, keď mladý muž v záhrade u svokry v Dobšinej kosil trávu. Viac ako hodinová snaha lekára oživiť ho po tom, ako ho osy dopichali do hlavy a krku, bola, žiaľ, neúspešná. ... Či bol alergikom, už asi nikto nezistí. Podobná tragédia sa v okrese stala pred piatimi rokmi. Aj vtedy na následky pichnutia hmyzom zomrel rovnako starý muž z Betliara.
--------------------------------------------------------------------------------
28.09.2006 06:56
BAILEY - Dvoch mŕtvych si v stredu vyžiadala rukojemnícka dráma, ktorá sa odohrala na strednej škole v meste Bailey, v americkom štáte Colorado. Jedno z dvoch dievčat, ktoré páchateľ zabarikádovaný v triede držal ako ľudské štíty, v nemocnici podľahlo zraneniam. ... Incident oživil spomienky na masakru z roku 1999 na strednej škole Columbine, ku ktorej došlo v meste Littleton, vzdialenom len 50 kilometrov severovýchodne od Bailey. Vyčíňanie dvoch študentov na Columbine bolo najhorším prípadom streľby na škole v histórii USA a vyžiadalo si 15 mŕtvych. Študenti Dylan Klebold a Eric Harris 20. apríla 1999 zastrelili 13 a zranili 21 ďalších ľudí pred tým, ako spáchali samovraždu.

------------------------------------------------------------------------------

Je geograficke predprojektovanie buducnosti (historia sa opakuje) zapricinene zbludilymi dusami ?
Návrat hore
klap

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: So Okt 14, 2006 19:10    Predmet: Re: Geografgicke predprojektovanie buducnosti zbludilymi dus Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Je geograficke predprojektovanie buducnosti (historia sa opakuje) zapricinene zbludilymi dusami ?

Výborná myšlienka. Exclamation Zle sa žije v dome postavenom na pohrebisku na bojisku na ruinách.
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel v inej téme Napísal:
... schizofrenikom nazyvam originalneho povodneho majitela fyzickeho tela, ktory ma tolko "schopnych" privtelencov, ze niekedy originalne ego vytlacia z ovladania tela a ovlada ho ine ego ...

... privtelenci su ega bez fyzickeho tela ...

Patrik v inej téme Napísal:
...dôjsť k otvoreniu pred „pôsobením“ takzvaných zblúdilých duší, ktoré majú väčšiu možnosť sa privteliť a pôsobiť ( schizofrénia )

Obávam sa, že došlo k častému laickému omylu a to že schizofrénia je rozdvojenie osobnosti. Schizofrénia rozdvojenie osobnosti v žiadnom prípade nie je - je to rozpad osobnosti sprevádzaný bludmi a halucináciami, myslím že má ďaleko od diagnózy "privtelenci" - viac o schizofrénii tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Schizofr%C3%A9nia

Na to čo chápete pod "privtelenými dušami" mi viac sedí nepsychotická diagnóza mnohopočetná porucha osobnosti (multiple personality disorder/dissociative identity disorder), pri ktorej je v jednom tele dve alebo viacej osobností či identít. Viac tu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Disociativn%C3%AD_poruchy#Mnoho.C4.8Detn.C3.A1_porucha_osobnosti
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2007 23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Loneman, tieto klasifikacie su na ...

... naozaj v dobrom, skus si aspon raz nechat odviest svojho privtelenca !!! a potom poriadne premyslaj, kde vsade sa on prejavoval v tvojom biografickom zivote viac ako ty ...

... a garantujem ti, ze potom pochopis prienik tychto neuchopitelnych "definicii" ...
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: So Júl 14, 2007 14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Netrpím dissociative identity disorder, tak nemám prečo nejakú "dušu" odvádzať. Laughing Ešte si aj odporuješ s tým citovaným výrokom - keby mám privtelencov -> som schizofrenik (podľa teba). Ale to ti môžem garantovať, že niesom (shizofrenik), tak aké duše si mám potom nechať odviesť?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Ďalší
Strana 1 z 12

Prejdi na: