Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili"
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Sep 11, 2008 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

... zaujima ma vas nazor, na to, do akej miery "ladi" nekoordinovane sklbanie tela pocas epileptickeho zachvatu s koordinovanym vytvaranim komplikovanych mudier (gesta prstami) ...

... cca od 19 - 20 minuty v 1. dieli 112ky zo dna 9.9.2008
http://video.markiza.sk/tv-archiv/112/16726

... napriklad to "Victory" ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Pi Sep 12, 2008 6:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Deniska, [color=brown]kedy mi, prosím, odpovieš na moje otázky? Ak ti za odpoveď nestojím, aspoň mi to verejne oznám, nech viem, na čom som[/color].

si Pulzujúci, i toto hore citovane jedna z tvojich pulzujucich frekvencii Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denisa

PríspevokZaslal: Pi Sep 12, 2008 6:40    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
denisa Napísal:
v psychiatrii sa nezaoberáme s pacientom o obsahu halucinácii

A to je práve ten problém v súčasnej psychiatri. Ako chce psychiatria pochopiť schizofréniu, keď sa odmieta zaoberať obsahmi mysle schizofrenika?

učia so o tom uz medici - rozoberanim bludov a obsahom halucinacii sa stav choreho zhorsuje, cielom je naucit ho byt nestrannym pozorovatelom, cize, "posadnutost", alebo "priputanost" mysle - to su slovicka z alternativnych smerov.

nebojim sa zeby mi usiel vlak, ale bojim sa ze usiel vlak vsetkym co robia regresnu terapiu so svojimi klientami : preco nie je regresna terapia v Slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti? Je to preto, ze sa radi medzi alternativne terapie, liecitelstvo, kde patria napriklad aj vykladanie z kariet a uhlikove lektvary na odstranenie z oci, alebo preto, ze ste lenivy pracovat s so sebou aj na legislativnej a vedeckej urovni? myslim si osobne, ze je to na skodu. od prveho januara je psychoterapia certifikovana cinnost, a certifikaty, ktore nebudu uznavane europskymi normami budu aj pravne napadnuttelne - ci uz napriklad schizofrenickym pacientom, ktoremu sa po technikach regresnej terapie zhorsi stav, alebo pribuznymi, ktorym sa nepacia privtelenci, alebo psychiatrami, kymkolvek, za cokolvek. myslim si ze kazda terapia moze cloveku pomoct, lebo takto to vidim aj v praxi, aj regreska moze konkretnym ludom pomoc, i ked s nie so vsetkym v regresnych technikach suhlasim. a preto si myslim ze je naskodu, ak zmeskate legislativny vlak...

d
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 12, 2008 9:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Deniska, neviem, či tvoju nevedomosť o veci, týkajúcej sa regresnej terapie a jej oficiálneho postavenia na poli psychoterapií, uznávaných na Slovensku pripísať istému privilégiu, ktoré ti vyplýva z tvojho ranku ako lekárky, alebo niečomu inému, no podstatné je, že by si mala vedieť, že s uznaním terapeutických techník (u nás) to nie je jednoduché. Ak teda nevieš, tak uznanie je podmienené značným lobbovaním v kruhoch, ktoré o týchto veciach - a povedzme si narovinu - mocensky rozhodujú. Aj napr. procesovo orientovaná psychoterapia by bez značnej aktivity zo strany jej hlavných proponentov na Slovensku mala malé šance byť uznanou a i to si nie som istý, nakoľko je jej pozícia pevná. A neviem, ako je na tom Gestalt-terapia, ak prešla hladko, klobúk dolu pred lobbingom.
Neviem ako je tomu momentálne, ale tak sa mi zdá, že istého času o týchto veciach rozhodoval najmä MUDr. Rakús a ja o jeho nepredpojatosti značne pochybujem. Takže si neviem dosť dobre predstaviť, že by zrovna on (napríklad) uznal regresnú terapiu, ktorá je predsa odsudzovaná a odmietaná oficiálnymi kruhmi, už len preto, že jej autorom, ak sa nemýlim, je Andrej Dragomirecký - nelekár, nepsychológ. To je tŕňom v oku a predmetom ťažkých, predpojatých kritík a súdov mnochých, bez toho, aby sa dôkladnejšie oboznámili s postupmi regresnej terapie.

Pritom, ako sme na fóre - na inom mieste - s lonemanom naznačili, ukazuje sa, že sa (niektoré) poznatky RT do značnej miery prekrývajú s najnovšími poznatkami na poli práce s traumami, viď doporučená kniha Babette Rothschildovej Pamäť tela, ktorá nedávno vyšla v slovenskom preklade (mimochodom, veľmi ju odporúčam k prečítaniu, nielen odborníkom, ale i laickej verejnosti). No kým si to všimne niekto, kto následne urobí porovnania, prípadne dôkladnú štúdiu postupov RT, pretečie ešte veľa vody.

A to, že psychoterapie musia zodpovedať aj európskym kritériám, ktoré sú v podstate rovnaké, čo sa týka postoja k tzv. "alternatívnym prístupom", veci iba ešte viac sťažuje. (Nehovorím tým, že prísnosť kritérií nie je namieste.) Takže, písať o tomto type zmeškaného vlaku mi z tvojej strany príde ako provokácia prinajmenšom, ak nie výsmech...
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Sep 12, 2008 18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Regresná psychoterapia nemôže byť v súčasnosti oficiálne uznaná už len preto, že je v rozpore s momentálne všeobecne prijímanou axiómou vedeckej psychológie aj psychiatrie - psychika je produkt mozgu. Z pohľadu súčasnej vedy nemôže byť vedeckou, lebo je nekoherentná s paradigmou. O oficiálnej akceptovateľnosti sa môžme baviť až po zmene celej paradigmy vo vede, čo tak skoro zrejme nebude. Netýka sa to iba regresky ale aj celého prúdu transpersonálnej psychológie, ktorý bol APA označený ako nevedecký a prakticky odsúdený na zánik zákazom prideľovať granty na transpersonálne orientovaný výskum. Pre lepšie pochopenie toho, čo sa pokladá v danom období za vedu a čo pavedu, čo je to paradigma odporúčam knihu Thomas Kuhn - Štruktúra vedeckých revolúci.

DW, keď o tom rozhoduje Rakús, tak nie je šanca. Pamätám sa, že som v jednom katolíckom periodiku čítal Rakúsov článok v ktorom sa vyjadroval o Grofovi a transpersonálnej psychológii v súlade so Sisyfovcami. Dokonca ma aj tá POPka dosť prekvapuje, že u nás prešla, lebo zatiaľ nie je akceptovaná ani v EAP. V ČR majú napríklad problémy s uznaním aj na telo orientované psychoterapie, ktoré sú pritom oficiálne uznané EAP. Vôbec to nie je iba o tom, že autorom je Dragomirecký, vo svete existujú aj mnohé iné regresné terapie, ktorých autormi sú psychiatri alebo psychológovia. Neviem o tom, že by bola nejaká z nich doteraz uznaná.

Ale v niečom má Denisa pravdu, že RT ušiel vlak. Keby sa bola viac presadila v dobe, keď Freud vytvoril psychoanalýzu (mimochodom regresku používal Freudov kolega Breuer), dnes by možno bola z nostalgie akceptovaná. Klasická psychoanalýza nie je o nič viac vedecká ako RT a pritom je uznaná na celom svete (napriek tomu, že nás v škole učia, že je to paveda). Nikto totiž nemá odvahu psychoanalytikov zlikvidovať. A keby máme byť striktne vedecký, tak pochybujem, že by sitom prešli aj iné smery než KBT. Ako gestaltista by som preto moc nevyskakoval, GT je na jednej lodi s psychoanalýzou, čo sa týka RCT výskumov. ;)

Snahy legislatívne postihovať používanie nových, vedou neosvedčených metód psychoterapeutmi pokladám priamo za blokovanie pokroku v psychoterapii. Čo to v praxi znamená? Psychoterapeuti budú zo strachu iba papagájovať veci, ktoré sa naučili v akreditovaných výcvikoch a budú mať strach experimentovať s novými technikami pri klientoch, aby ich niekto nezažaloval a nevláčil po súdoch. Ako sa má potom psychoterapia vyvíjať? Ako majú vznikať nové efektívnejšie postupy, keď sa bude legislatívou brániť ich používanie pri klientoch? V dobe, keď nastal rozmach rozličných prúdov v psychoterapii neexistovali žiadne certifikáty, akreditované výcviky, ani žiadna legislatíva a fungovalo sa. O čo sa mocipáni teraz snažia? Zachovať súčasný počet smerov a nevpustiť do lukratívneho biznisu nikoho ďalšieho? Prečo sa snažia o reguláciu? Prečo to nechcú nechať na voľný trh? Prečo sa hrajú na to, že je to v záujme ochrany klientov pred šarlatánmi a nepriznajú na rovinu, že ide hlavne o naplnenie ich peňaženiek? Nepripomína to tak trochu boj dominantných cirkví proti novým sektám?
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 0:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:

Deniska, neviem, či tvoju nevedomosť o veci, týkajúcej sa regresnej terapie a jej oficiálneho postavenia na poli psychoterapií, uznávaných na Slovensku pripísať istému privilégiu, ktoré ti vyplýva z tvojho ranku ako lekárky, alebo niečomu inému,

no podstatné je, že by si mala vedieť, že s uznaním terapeutických techník (u nás) to nie je jednoduché.

Tvoj impulz komentujuci moju nevedomost sa tyka nejakej novej zmeny postavenia regresky a jej oficialneho postavenia v poli psychoterapie???- co teda neviem? zeby uz patrila do Slovenskej psychoterapeutickej spOlocnosti, alebo zeby sa o tom uz uvazovalo na zodpovednych miestach? lebo doteraz si myslim ze ste sa o to ani len nepokusili, mozno zo strachu pred kompetentnymi organmi, ktore o tom rozhoduju, a ktore su v (ak spravne viem) za EU vo Viedni.

takze regresivna terapia vlastne ani nie je psychoterapia, je to len konicek hry par jednotlivcov s myslou a dusou inych ludi, a je zaroven pravne napadnutelna, mozno niekedy aj klienta ohrozitelna, cinnost?

A tvoj impulz ze to s oficialnym uznanim technik nie je jednoduche je pravda, viem o tom, no viem aj to ze co nie je jednoduche ale nie je nemozne- za snahu to snad stoji, mozno aj snahu porozmyslat o tom. hovorim vam o tom, a minam svoj cas a energiu tu aj preto, ze si myslim ze regreska moze pomoct mnohym klientom, a jej techniky su ucinne. ale ma aj obrovske chyby, na ktore som tu v tejto diskusii upozornila- to ze pouzivate niekedy pojmy, ktore su pre vyvoj tohto druhu terapie regresivne Very Happy a brzdiace jej vyvoj. privtelenci, alebo privtelena dusa ako priklad pojmov, ktore mam na mysli, je pre mysel disocujuci pojem, nieco je oddelene z kompaktnosti mysle, aj mozgu, aj duse jednotlivca, a odstranit to znamena pre vas vyliecenie - co pre mysel schizofrenika alebo hysterika s klasickou symptomatologiou vsak moze znamenat len vacsiu disociaciu, nez ju doteraz mal. ak by ste teda, regresaci, chceli prejst sitom konfrontacii tohto druhu aky tu napriklad prebieha tu a teraz, s takymito pojmami by vas do oficialneho pola psychoterapie nepustili. spolocnost ktora zastresuje pre teraiu kompententne druhy technik ma aj kontrolne mechanizmy, ktore chrania klientov pred poskodenim. a to je aj v medicine klasickej, ja osobne to povazujem za spravne, a napomahajuce zdravemu mysleniu terapeutov.

http://www.psychoterapia-sk.sk/instituty.php

lonemane, aj v ramci oficialne uznavanych psychoterapii sa da experimentovat novymi metodami. samozrejme pod dozorom supervizorov, s ktorymi sa to da vela krat dobre rozdiskutovat, a pochopit pripadne rizika. procesorientovana psychoterapia, gestalt psychoterapia, KIP, aj pohybova terapia su tomu experimentom viac otvorene ako psychoanalyza a ine. ja napriklad, so suhlasom supervizora samozrejme, vyuzivam niektore transpersonalne techniky, napriklad facilitacia, a a ine.
... preto by som sa o blokovaniu vyvoja v psychoterapii nehovorila.

moja otazka znie: patri regresna terapia medzi terapie alternativne, typu masaží, bankovania, a iných liečiteľských aktivít? a ak aj na slovensku ano, je niekde inde na svete medzi certifikovanymi cinnostami? ak ano, kde?

d
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 7:04    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
[b]

Regresný terapeut sa na hlasy nikdy nedíva ako na privtelencov, to je len nepochopenie procesu regresnej terapie. Ostatné ľudské názory (hodnotenia) vyplývajú len z tohoto nepochopenia. Denisa regresná terapia nie je nejaká kognitívno-astrálna terapia.

Je to skutočne tak? :::

Patrik
Site AdminZaložený: 09.04.2005Príspevky: 1210Bydlisko: Martin PríspevokZaslal: Št Sep 11, 2008 16:46

Ja pracujem s týmto konceptom takisto ako Daniel.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Quasar Napísal:

Deniska, neviem, či tvoju nevedomosť o veci, týkajúcej sa regresnej terapie a jej oficiálneho postavenia na poli psychoterapií, uznávaných na Slovensku pripísať istému privilégiu, ktoré ti vyplýva z tvojho ranku ako lekárky, alebo niečomu inému, no podstatné je, že by si mala vedieť, že s uznaním terapeutických techník (u nás) to nie je jednoduché.

Tvoj impulz komentujuci moju nevedomost sa tyka nejakej novej zmeny postavenia regresky a jej oficialneho postavenia v poli psychoterapie???- co teda neviem? zeby uz patrila do Slovenskej psychoterapeutickej spOlocnosti, alebo zeby sa o tom uz uvazovalo na zodpovednych miestach? lebo doteraz si myslim ze ste sa o to ani len nepokusili, mozno zo strachu pred kompetentnymi organmi, ktore o tom rozhoduju, a ktore su v (ak spravne viem) za EU vo Viedni.

Tým som mal na mysli to, ako je vnímaná RT všeobecne. Azda som použil nie príliš dobre zvolenú formuláciu. Pripúšťam chybu.

Citácia:
A tvoj impulz ze to s oficialnym uznanim technik nie je jednoduche je pravda, viem o tom, no viem aj to ze co nie je jednoduche ale nie je nemozne- za snahu to snad stoji, mozno aj snahu porozmyslat o tom.

S týmto môžem súhlasiť. Otázkou pre mňa je to, kto by jej presadenie vylobboval. Ja, žiaľ, nemám prehľad, či ju má absolvovanú (teda výcvik) nejaký psychológ, resp. psychiater, ktorý by mal súčasne takú silnú autoritu, aby ho kompetentní brali vážne. Pretože nech by to bol hoc aj Profesor Neviemaký, fakt, že by išiel presadzovať akceptáciu RT medzi oficiálnymi kruhmi, by ho vrhlo do tieňa pochybností - analógia s homeopatiou a jej postavením na Slovensku je viac než vhodná. Tí, ktorí o týchto veciach rozhodujú, jednoducho nie sú otvorení niečomu, čo sa im javí "nevedecké", bez ohľadu na to, že to účinné je - jednoducho to neakceptujú a šlus. Takže tak.

Citácia:
hovorim vam o tom, a minam svoj cas a energiu tu aj preto, ze si myslim ze regreska moze pomoct mnohym klientom, a jej techniky su ucinne. ale ma aj obrovske chyby, na ktore som tu v tejto diskusii upozornila- to ze pouzivate niekedy pojmy, ktore su pre vyvoj tohto druhu terapie regresivne Very Happy a brzdiace jej vyvoj. privtelenci, alebo privtelena dusa ako priklad pojmov, ktore mam na mysli, je pre mysel disocujuci pojem, nieco je oddelene z kompaktnosti mysle, aj mozgu, aj duse jednotlivca, a odstranit to znamena pre vas vyliecenie - co pre mysel schizofrenika alebo hysterika s klasickou symptomatologiou vsak moze znamenat len vacsiu disociaciu, nez ju doteraz mal.

Deniska, na prvý pohľad sa to asi tak môže javiť, napriek tomu si myslím, že disociatívna nie je. Najvhodnejšie by bolo si zažiť sedenie RT na svlastnej koži (obavy mať nemusíš) - zistila by si, že tie veci sú "trochu inak", než sa ti javia teraz. A napokon, mohla by si argumentovať na základe skúsenosti "z prvej ruky".
Ja sám som bol po prvom sedení (u Patrika) prekvapený, koľko zhôd a podobností s Katatýmno-imaginatívnou psychoterapiou som našiel. Avšak nie sú úplne totožné. Ak ti vadia niektoré pojmy, používané tu na fóre, v súvislosti RT, viem, že je možné ich nahradiť aj inými pojmami. Určite by si si našla inú terminológiu, no domnievam sa, že podstata by ostala uchovaná.

Ospravedlňujem sa Patrikovi za to, že sa vyjadrujem k RT, hoci nie som regresný terapeut.

P.S.: Deniska, ak chceš citovať, stačí kliknúť na tlačítko Citovať vpravo, nad okienkom príspevku.
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 8:54    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

Je to skutočne tak? :::

Je to skutočne tak. Pracovať s konceptom neznamená pozerať sa na hlasy ako na privtelencov. Za hlasmi môžu byť privtelenci a nemusia - nerozhoduje o tom terapeut. Už to zrozumiteľnejšie napísať neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 8:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:

Ospravedlňujem sa Patrikovi za to, že sa vyjadrujem k RT, hoci nie som regresný terapeut.

Nevidím nič v Tvojich príspevkoch s čim by som nesúhlasil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 9:09    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

lebo doteraz si myslim ze ste sa o to ani len nepokusili, mozno zo strachu pred kompetentnymi organmi, ktore o tom rozhoduju, a ktore su v (ak spravne viem) za EU vo Viedni.

Denisa v tomto sa mýliš. Stačilo čítať fórum, kde som to myslím vo Všeobecnej diskusii naznačoval. Alebo sa pred tým, ako takýto súd vyriekneš, opýtať. Je to tiež súčasťou elementárnej etiky v diskusii. Andrej Dragomirecký sa o to na poli EU snaží už od roku 2001. V čechách nemá šancu z jasných dôvodov, ale v EU je možnosť, ktorú by myslím aj rád využil. Pracuje sa na tom, len tých podmienok je asi ešte tak na 5-15 rokov práce a aj dosť peňazí.
Ja osobne možno budem mať tie ambície tak o 5 rokov. Vyplýva to z praxe a niektorých osobných krokov, ktoré je potrebné predtým urobiť. Strach s tým nemá nič spoločné. Ak by som mal strach, tak by som sa nepostavil za katedru na psychológii v Trnave a nešiel s kožou s regreskou na trh.
Wink

Poznámka k privtelencom ako pojmu - pracujem postupne na tom, aby sa upustilo od tohoto názvu, ktorý má v sebe nádych ezoterična a môže v niektorých kruhoch rozbiehať predpojatosť ešte predtým, ako by sa s konceptom vôbec boli ochotný zoznámiť.
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: So Sep 13, 2008 9:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Poznámka k privtelencom ako pojmu - pracujem postupne na tom, aby sa upustilo od tohoto názvu, ktorý má v sebe nádych ezoterična a môže v niektorých kruhoch rozbiehať predpojatosť ešte predtým, ako by sa s konceptom vôbec boli ochotný zoznámiť.

nazov privtelenci je ezoteričný a trocha aj zavádza
lebo tieto "duševné entity" vlastne nie su v tele ale v mysli..

ľudovo by sa dalo povedať "privmyslenci" :-D

Odborne: Laughing
pozor nie primyslenci Exclamation .. lebo primyslenci vyvoláva dojem že si ich niekto akoby primyslel sám svojou vôľou.. /"to si si tam primyslel"/
ale priVmyslenci.. takýto názov evokuje pocit že duševné entity sú akýmsi spôsobom "zapúzdrené" a vykazujú "samočinnú aktivitu" proti vôli jedinca (on ich tam nechce!).. takpovediac sa "samé vmýšľajú" do mysle "hostiteľa" .. sú to duševní paraziti, ktorí sa priživijú na vedomí hostiteľa a pripravujú ho o pozornosť a "zdravý rozum"
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 22, 2008 21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... Zachovať súčasný počet smerov a nevpustiť do lukratívneho biznisu nikoho ďalšieho? Prečo sa snažia o reguláciu? Prečo to nechcú nechať na voľný trh? Prečo sa hrajú na to, že je to v záujme ochrany klientov pred šarlatánmi a nepriznajú na rovinu, že ide hlavne o naplnenie ich peňaženiek? Nepripomína to tak trochu boj dominantných cirkví proti novým sektám?

Applause

... presne ako komora notarov, ako komora advokatov ako komora auditorov atd. ... kartely obmedzujuce vstup novych konkurentov = buducich clenov komory, aby sa nedelil kolac medzi viacerych ... komory lobbujuce za zmeny zakonov s cielom "zakonne povinne" zvysit trzby pre kartel = zvacsit kolac ... napriklad tak, ze kupnopredajne zmluvy uz budu moct spisovat len notari, nie advokati a uz vobec nie realitky alebo nebodaj studenti prava ... pricom ich vo vacsine predajov v podstate staci okopirovat podla vzorovej zmluvy Laughing

... je to dosledok zastaralej globalnej protimonopolnej politiky ... Protimonopolne urady sa uz davno mali volat Prokonkurencne urady ... a miesto vydavania dodatocnych pokut po okradnuti zakaznikov sa maju radsej preventivne starat o systematicke znizovanie barier vstupu na trh ... zamestnanci uradu by mali dostavat vyssie koncorocne premie podla vyssieho poctu sutaziacich na jednotlivych trhoch ... aby sa realny stav sutaze priblizoval ucebnicovemu "dokonalemu" trhu ... nadavame na krizu, na "kapitalisticke" trhy, ale si neuvedomujeme, ze v skutocnosti sme obklopeni "socialistickymi" monopolmi a kartelmi ...

Loneman, opravim ta trochu : Kazdy trh je v realnom zivote VZDY volny, pretoze ZIVOT nemozno uzakonit !!! Trh bol aj za socializmu, co by sice ziaden komunista neakceptoval, hoci nechapal, ze ked stal na madarinky 3x v rade a predavacka mal pod vahou "podpultovy" tovar, tak to len znamenalo, ze trh bol v stave, ked dopyt bol vacsi ako ponuka ...

Ak by Denisina komora bola schopna naplno uspokojit dopyt = potreby chorych, neprezili by ziadni alternativny terapeuti ani liecitelia !!!
Lenze alternativy ziju a funguju ... pretoze plati, ze ak existuje dopyt, ponuka sa vzdy najde !!!

Pokusy o zakazovanie alternativnej ponuky ju samotnu neznicia (lebo zivot jej dava existujuci neuspokojeny dopyt), pricom zakazom sa dosiahne iba zvysenie jednotkovej ceny tychto alternativ, co nacrie hlbsie do vrecka zakaznika = tu chorych !!!

Jediny ucinny sposob ako zlikvidovat alternativu je zlikvidovat dopyt po nej, t.j. uspokojit zakaznikov = vyliecit chorych = co sa ale zjavne Denisinej komore nedari ...

Ak Denisa po jednom "ZADARMO" sedeni (chory jej priamo zo svojej penazenky v postate takmer nic neplati), si preto, ze je ochranovana statom povolenym kartelom, vyfakturuje za toto "zadarmo" sedenie zo zdravotnej poistovne (presnejsie z nasich odvodov) ?000,- Sk (Denisa mozes prosim upresnit jednotkovu cenu za 1 sedenie bez DPH ???) a zije, a myslim si, ze v pohode ...

... potom musi alternativny liecitel, terapeut byt o kolko nasobne sikovnejsi a schopnejsi ako Denisa, aby v konkurencii s tymto "nulovym dumpingom" prezil (zaplatil hypoteku, obedy pre deti v skole, elektrinu ... atd.) ... a aku cenu si od choreho priamo z jeho penazenky moze opytat ?

Denisa, sikovni, po ktorych je dopyt, nepotrebuju statneho "vypalnika" zdravotneho poistenia ... ty ano ?

Skus fungovat bez faktur voci zdravotnej poistovni ... prezijes ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Okt 22, 2008 22:45    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... nebojim sa zeby mi usiel vlak, ale bojim sa ze usiel vlak vsetkym co robia regresnu terapiu so svojimi klientami : preco nie je regresna terapia v Slovenskej psychoterapeutickej spolocnosti? Je to preto, ze sa radi medzi alternativne terapie, liecitelstvo, kde patria napriklad aj vykladanie z kariet a uhlikove lektvary na odstranenie z oci, alebo preto, ze ste lenivy pracovat s so sebou aj na legislativnej a vedeckej urovni? myslim si osobne, ze je to na skodu. od prveho januara je psychoterapia certifikovana cinnost, a certifikaty, ktore nebudu uznavane europskymi normami budu aj pravne napadnuttelne - ci uz napriklad schizofrenickym pacientom, ktoremu sa po technikach regresnej terapie zhorsi stav, alebo pribuznymi, ktorym sa nepacia privtelenci, alebo psychiatrami, kymkolvek, za cokolvek. myslim si ze kazda terapia moze cloveku pomoct, lebo takto to vidim aj v praxi, aj regreska moze konkretnym ludom pomoc, i ked s nie so vsetkym v regresnych technikach suhlasim. a preto si myslim ze je naskodu, ak zmeskate legislativny vlak...
d

Denisa, cisto moj individualny nazor :

Certifikaty nikoho nevyliecia ... ako som napisal vyssie, sluzia na ine ucely ... a dokonca ta neochrania ani pred zalobou ani pred bankrotom !!! Je to nielen strata casu, ale pozorujuc sucasne Slovensko, zvacsa v dosledku pokusenie ako zarabat a byt sucasne za nic zodpovednym ...

Minule som bol na usnom ... pri kazdej jednej navsteve, den po dni, som musel este pred samotnym stretnutim sa s doktorkou vzdy podpisat papier obsahujuci "ALIBI" pre usnu lekarku ... keby nahodou nieco ... aby som ju nemohol zalovat ... a ked som sa opytal na obsah tak sestricka "kamuflovala" ...

Cele zdravotnictvo speje k alibistickej nezodpovednosti ... zodpovedni zostanu nakoniec uz len alternativci ...

DEnisa, co myslis, kedy budu vynajdene vakciny proti plynatosti ? Na Markize si potom pozrieme HAPPY reklamu o tom, ze od 50 rokov veku su povinne a od 30. rokov ich zdravotna poistovna preplaca, pricom vpravo dole zbadame odkaz na www.prdy.sk ... Na druhy den si v Novom case precitame clanok o pandemii "vetrov" ... Ked sa opytam svojej lekarky ci naozaj zaockovat, ta povie jasne ano (a v duchu uvazuje o vakcinacnom sympoziu v Turecku) ... Ja sa jej opytam, a preberiete plnu zodpovednost za pripadne negativne nasledky tejto vakcinancie ... ?

Odpoved bude rovaka ako dnes ... NIE, NIE, NIE a o rok si farmaceuticka firma skrze poslancov uzakoni povinnost ockovat proti vetrom uz od veku 30 rokov ...

... aby som nemusel klast hlupe otazky ... zalepia mi ich uzakonenym certifikatom ...
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Št Okt 23, 2008 13:49    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Denisa, cisto moj individualny nazor :Certifikaty nikoho nevyliecia

Cele zdravotnictvo speje k alibistickej nezodpovednosti ... zodpovedni zostanu nakoniec uz len alternativci ...

DEnisa, co myslis, kedy budu vynajdene vakciny proti plynatosti ? Ja sa jej opytam, a preberiete plnu zodpovednost za pripadne negativne nasledky tejto vakcinancie ... ?Odpoved bude rovaka ako dnes ... NIE, NIE, NIE .

Ahoj Daniel,

Moj individualny nazor (obaja na neho mame narok) je ze regresna terapia nie je terapia, ale stav zmeneho stavu vedomia, je to teda sebazazitok, a nie terapia. rovnako mozem ist na holotropne dychanie, alebo si ist zarelaxovat na jogu, alebo skusit ine stavy zmeneho stavu vedomia. je to fajn skusenosti ale nie je to terapia. nevidim v jej technikach plnost terapeutickeho vztahu napriklad, a mnozstvo inych znakov, ktorymi sa psychoterapia vyznacuje.
Z v predoslom odstavci napisaneho mi vyplyva to ze ti ktori regresu terapiu vykonavaju klamu ludi slovom, a vyhladavaju ich aj ludia ako napriklad chiriklas, to od ludi vykonavajucich regresnu terapiu vidim ja ako prenáramne obrovske a neeticke manipulativne a reklamne svinstvo.

Snad mozno teraz niektori pochopia, preco som sa pred casom burila, ked som sa dozvedela ze dostavate do regresnej terapie aj schizofrenikov-naco preboha je a bude schizofrenikovi dalsi stav zmeneho vedomia-nema ich aj bez tak dost, s dostatocne velkym zmatkom v hlave?

k tvojim nazor na vakcinaciu- su zaujimave, a oslovili ma. mame vela podobneho v nazoroch na vakcinaciu.

k tvojim nazorom na alibisticke nie tvojej lekarky, ako si to nazval: neviem si predstavit, ze by som vedela prijat zodpovednost za nasledky niecoho, co nie je dostatocne overene na dlhodobych humannych studiach. a to je v zdravotnicve malo co. ale ak pacient chce mat najmodernejsie lieky , tak preco mu v tom branit? u mna kazdy pacient pri kazdej navsteve pisomne suhlasi s konkretnym liekom, napriklad. a nie len niekde na zaciatku prveho stretnutia...vela pacientov je dostatocne vzdelanych a inteligentnych, ze vedia, ze na sebe robia tieto kvazi "pokusy", ale starsi typ liekov by nechceli ani za nic...

maj sa pekne Daniel.

Denisa
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Ďalší
Strana 11 z 12

Prejdi na: