Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili"
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Št Okt 23, 2008 22:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Denisa s úctou k tobe jako člověku ti musím sdělit že hodnotíš něco o čem nemáš ani ponětí.
Po absolvování 2 letého výcviku u Patrika už věřím tomu že nejde vysvětlit či obhájit všechno co tady Patrik presentuje několika větami či slovy.
Upozorňuji že toto je můj osobní postoj.

Před absolvováním kurzu i během něj a po něm studuji další možnosti pomoci člověku na psychické urovni.
A můžu jen konstatovat že všechno má svoje pro i proti.
Nedokážu na něco ukázat stylem "tak toto teda ne!"

Martyn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Pi Okt 24, 2008 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě dotaz na Denisu.

Víš a nebo máš představu jak terapeut pracuje s člověkem projevující znaky schizofrenie.
Pokud ano nechápu tvoje komentáře k práci regresního terapeuta.

Martyn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 24, 2008 22:48    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... nevidim v jej technikach plnost terapeutickeho vztahu napriklad, a mnozstvo inych znakov, ktorymi sa psychoterapia vyznacuje. Z v predoslom odstavci napisaneho mi vyplyva to ze ti ktori regresu terapiu vykonavaju klamu ludi slovom, a vyhladavaju ich aj ludia ako napriklad chiriklas, to od ludi vykonavajucich regresnu terapiu vidim ja ako prenáramne obrovske a neeticke manipulativne a reklamne svinstvo. ...

Denisa, nezamienaj svoje videnie za videnie ostatnych (zaujimave = tusim podobne zi zareagovala aj na Exlibris vo veci Chiriklas) ...

Kolko z tych "oklamanych" ludi, o ktorych hovoris, vnimaju slovo TERAPIA v takom istom obsahu ako ty ? Skludom mozes upresnit tvoju definiciu obsahu = "plnost terapeutickeho vztahu napriklad, a mnozstvo inych znakov, ktorymi sa psychoterapia vyznacuje" ...

Pocula si niekedy o slovnom spojeni "semanticky diferencial" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 26, 2008 23:40    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

Moj individualny nazor (obaja na neho mame narok) je ze regresna terapia nie je terapia, ale stav zmeneho stavu vedomia,

Denisa tu si neprezentovala názor, ale tvrdenie. A to ešte mylné. (rozdiel medzi názorom a tvrdením je evidentný - názor hovorí "myslím si, že toto a toto je tak a tak preto a preto", tvrdenie hovorí "toto a toto je tak a tak") Naozaj Ti doporučujem zoznámiť sa s technikami regresnej terapie, ak ich chceš hodnotiť alebo o nich niečo tvrdiť.
V regresnej terapii dochádza k zmenenému stavu vedomia asi tak ako v gestalt terapii. Žiadne techniky na priamu zmenu stavu vedomia nepoužívame.

Porovnávať holotropné dýchanie a techniky regresnej terapie, ktoré tu prezentujem, je o úplnej neznalosti problematiky.

Teraz k zmenému stavu z iného súdka - doporučujem Ti Denisa zoznámiť sa s prácou Stanislava Grofa v období, keď ešte nebolo LSD zakázené - možno Ti pri tom zoznámení prídu informácie, ktoré Tvoj postoj k spojeniu zmenenému stavu vedomia a schizofrenikov niekam posunú.

Tu sa vynára ešte jedna otázka (viacmenej rečnícka) - existujú postupy a liečby schizofrénie klasickou psychiatriou, pri ktorých dochádza k zmenenému stavu vedomia u pacienta?

Už som Ti raz navrhoval výmenu skúseností v tejto oblasti. Aj preto, lebo mám jasné výsledky v praxi. Beriem to späť. Myslím si, že Tvoja zaujatosť prekročila hranicu možného dialógu. Asi mám na tom podiel aj ja, keďže som dosť priamo hovoril, čo si myslím o Tvojich príspevkoch v istom čase a priestore. Myslel som si, že to nepresiahne priečinky, na to určené. Mýlil som sa a zle odhadol. Chcem Ťa Denisa upozorniť, že Tvoje príspevky môžem niekedy zmazať bez udania dôvodu.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 27, 2008 0:00    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

a vyhladavaju ich aj ludia ako napriklad chiriklas, to od ludi vykonavajucich regresnu terapiu vidim ja ako prenáramne obrovske a neeticke manipulativne a reklamne svinstvo.
[/b]

:lol: to asi nebude dobrý príklad s chiriklasom - zdá sa, že práve on sa k aspoň časti regresného sveta dostane ťažko.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 27, 2008 22:52    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... regresna terapia nie je terapia, ale stav zmeneho stavu vedomia, je to teda sebazazitok, a nie terapia. rovnako mozem ist na holotropne dychanie, alebo si ist zarelaxovat na jogu, alebo skusit ine stavy zmeneho stavu vedomia. je to fajn skusenosti ale nie je to terapia. nevidim v jej technikach plnost terapeutickeho vztahu napriklad, a mnozstvo inych znakov, ktorymi sa psychoterapia vyznacuje.
...

Denisa, nechcem to tu velmi riesit, lebo uz sme asi mimo temu = ak chces, skludom najdi vhodnejsiu temu na dlhsi diskus, teda ak sa chces o tom bavit ...

... zaujalo ma totiz to odmietnutie "sebazazitku", ktory je z mojho pohladu velmi prinosny ...

Denisa, myslis si, ze filmy mozu liecit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: St Okt 29, 2008 15:56    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

Moj individualny nazor (obaja na neho mame narok) je ze regresna terapia nie je terapia, ale stav zmeneho stavu vedomia, je to teda sebazazitok, a nie terapia. rovnako mozem ist na holotropne dychanie, alebo si ist zarelaxovat na jogu, alebo skusit ine stavy zmeneho stavu vedomia. je to fajn skusenost ale nie je to terapia. ...

maj sa pekne Daniel.
Denisa

Danieli, ...moje slova "je to fajn skusenost"- asi nesvedčia o Tvojej ochote čítať moje slová pozorne, a už vôbec to nesvečí o ochote nájsť spoločnú reč.

Alebo je to možno artefaktom internetových diskusií- ak reaguješ v diskusnom fore príspevkom o den alebo dva, alebo týžden, tak si začneš dezinterpretovať moje názory podľa Tvojho subjektívneho základného dojmu zo mna, a podľa ochoty osobnostne rásť... to sa stáva-bohužial by sa to ale nemalo diať terapeutom...

A na záver len chcem dodať, že názor, že regreska nie je terapiou ale cenným sebazážitkom je samozrejme mojou sebaskusenosťou, ako priamo v regrese, tak aj z knih -čiže subjektívnym názorom. No v priebehu uplynulych dvoch rokov je to názor, vyrastajúci aj z kontaktov s viacerými ľudmi- ako pacientmi, tak aj odborníkmi v oblasti psychoterapie. Možno to teda už nie je len subjektívny názor, ale aj objektívny. Je mi ľúto, ak sa stretávate len s tými ľudmi, ktorí Vám tlieskajú, a nie aj s tými,ktorí majú napríklad také názory, ktoré som Vám prezentovala ja tu v tomto fore. Možno by Vás to mohlo obohatiť, podobne, ako je to na vedeckých konferenciách, kde práve polemické diskusné príspevky sú obľúbené a žiadúce.

V tejto chvíli, Patriku, s poznaním, ktoré tu popisujem a je výsledkom viacerých divokých diskusií, v Tvojom fóre, nemám ani ja záujem o Tebou navrhnutú diskusiu. Je mi to ľuto, a želám Ti mnoho osobného rastu.

D.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
denisa

PríspevokZaslal: St Okt 29, 2008 16:00    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
denisa Napísal:

a vyhladavaju ich aj ludia ako napriklad chiriklas, to od ludi vykonavajucich regresnu terapiu vidim ja ako prenáramne obrovske a neeticke manipulativne a reklamne svinstvo.
[/b]

:lol: to asi nebude dobrý príklad s chiriklasom - zdá sa, že práve on sa k aspoň časti regresného sveta dostane ťažko.

blahoželám k "jasnovidectvu", Patriku.
...
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: St Okt 29, 2008 16:23    Predmet: Re: Rozhovor s P.Balintom o dušiach, ktoré "zablúdili&a Odpovedať s citátom

[quote="Patrik"]
denisa Napísal:

Chcem Ťa Denisa upozorniť, že Tvoje príspevky môžem niekedy zmazať bez udania dôvodu.

Nemusíš sa namáhať hodnotiť, posudzovať a rozhodovať sa či vymazať, či nie...V tejto chvíli odchádzam z tohto fóra definitívne.

Kto by ma chcel naďalej kontaktovať, dostal dúfam včas, na mńa kontakt cez osobné správy. Nech sa Vám darí.

wav

d.
Návrat hore
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Po Mar 07, 2011 16:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Velmi zaujimava debata
Denisa, vsetka cest, suhlasim s tebou na temu RT.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Duchovné bytosti Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Strana 12 z 12

Prejdi na: