Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Biblia a jej iné vyjadrenie reality.
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Bohužiaľ asi ťa sklamem, nemáš žiadny dôkaz, že by ten kabát bez pozorovateľa naďalej existoval. Dokonca súčasná kvantová fyzika tvrdí pravý opak! Podľa najnovších vedeckých poznatkov neexistuje realita nezávisle od pozorovateľa. Resp. je v stave superpozície a až vďaka vedomiu pozorovateľa skolabuje vlnová funkcia a uskutoční sa jedna z potenciálnych realít.
Jasné teda ak by si bol v bezvedomí teda tým vylúčime teba samého ako pozorovatela a zároven by v tej nemocničnej izbe nebol nikto ako pozorovatel neexistoval by si až do doby kým by do izby nevošla tvoja matka ťa pozrieť a upozornila že ťa nechali v izbe bez opatere.A čo zdravotná sestra vôbec by sa o teba nestarala kedže v čase ked ťa nevníma neexistuješ teda nieje možné žeby si sa dosral či došťal.Takže by ju nikto nemohol obviniť zo zanedbania starostlivosti k neexistujúcemu pacientovi. Rolling Eyes Ako by si vysvetlil že si sa dokázal dosrať ked si nebol?

Podobne je to aj s riekou obmýva a eroduje brehy aj ked ju nikto zrovna nepozoruje.
Tak isto je to aj z daždom vonku prší a ja dnu spím ked sa po niekolkých hodinách zobudím a pozriem von sú tam mláčky na asfalte a mokrá zem okolo.Jediné vysvetlenie je že ja som nevnímal a nie že dážd počas môjho nevnímania neexistuje.

Akú kvantovú fyziku máš na mysli?Tú nepotvrdenú hypotézu od tých tuším rusov čo si mená nepamätám?A tiež je zaujímavé že ostatný kvantový fyzici krútia hlavy nad ich hypotézami.

Citácia:
Jediné čo teda má zmysel je šťastie a s tým súvisí láska. Ako sa k tomu dopracujeme je úplne jedno, či už cez bibliu, modlitby, mantry, meditácie, psychedeliká, regresné terapie alebo členstvo v klube Sisyfos... Hľadanie objektívnej pravdy nás od lásky a šťastia odpútava a prináša utrpenie vďaka sporom o to čo je a čo nie je pravda.
No moja skúsenosť hovorí niečo iné a nieje to len moja skúsenosť ak nieje objektívna pravda nemôže byť ani láska ani šťastie.
Prečo? Pretože ak príde ku mne moja dcérka ráno a povie že je hladná ja jej môžem povedať že nech netrepe ako mohla vyhladnúť ked neexistovala nech sa preberie z tej meditácie a nech si uvedomí že len sníva že je to len jej subjektívny zážitok a nevie mi ho dokázať.

A tu keci o subjektívnej pravde ,láske a šťastí nájdených v meditácii,odriekavaní mantier až do stavu tranzu či užívaní psychedelík na oblbnutie končia.

Isto moja dcérka nebude šťastná a nebude takto poznať moju lásku ked ju najprv prevrátim na hlúpu lebo objektína pravda neexistuje a hlad je len jej subjektívny stav a nech si miesto chleba s maslom a medom zamedituje či dá dáke psychedelikum a nebude hladná.

To je tak už viacej krát mi podobné veci písali rôzny budhisti a podobný že meditácie a nirvána atd.No ked sa pozriem do indie a východných krajín kolísky týchto techník a fantazmagoríí,vidím že ani tamojším jogínom či budhistickým mníchom to nefunguje a z ich subjektívnych realít sa vracajú do objektívnej reality ked ako žobravý jogíni či mnísi čakajú jedlo od ludí miesto toho aby si vysnívali v meditáciách,či psychedelických haluškách inú realitu.Realitu bez hladu.Aj sám Guotamo budha jedol až do svojej smrti a to vraj dosiahol nirvánu... Reči sa hovoria a chlieb sa je!To je objektívne vyjadrenie toho stavu.

Čo je však zaujímavé väčšinou mi takéto veci píšu taký ludia čo nemajú rodinu a deti ktoré nenachovajú rečičkami o meditáciách,psychedelikách,či subjektínej realite.

Koho urobil budha šťastným ked sa dal na asketizmus a presedel zvyšok života v lotose na úteku v snoch meditácií pred krutou realitou života ktorá ho nemilo prekvapila ked sa dostal medzi obyčajných ludí?Kolkých ludí?Kolkým pomohol?

Ak som si dobre prečítal tvoju reakciu postrádam tvoju odpoved na moju otázku :Tak mi teraz povedz načo žiješ načo chodíš do práce ked vieš že všetko je len dokonalá ilúzia???

Ktej regreske ak je pravda čo si napísal že sa len napájajú na kolektíne nevedomie teda stotožnia sa s problémmi iných ludí je to vlastne klam:Ak sa tá žena z uvedeného článku o tých regresných psychoterapeutkách stotožnila s prípadom niekoho iného a tá psychoterapeutka potom jej muža diagnostikovala ako jej bývalého vraha bolo to krivé obvinenie.Teda klam ako vyšitý.
je to podobné ako ked si vela ludí v regreske spomínalo nato že boli Kleopatrou,či Napoleonom a pod a Napoleon bol len jeden takisto aj Kleopatra.Je však zaujímavé že len málo ludí si spomína nato žeby boli obyčajnými sedliakmi či zvieratami alebo hmyzom.

Ešte k tým psychedelikám kamarát ked fetoval mal takú halušku že vidí obraz na ňom bola malá osička s trúbkou.po chvíli tá osička vystúpila z toho obrázku a lietala okolo neho a trúbila na trúbku.No ked z tej toxikácie vytriezvel žiadna osička tam nebola len on ležal v prachu a špinavý.Žiadna nová realita sa nediala len on bol sfetovaný....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 17:57    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Tak mi teraz povedz načo žiješ načo chodíš do práce ked vieš že všetko je len dokonalá ilúzia???

-hej toto je velmi zaujimava otazka- prečo vlastne to robím?
(PS: Píšem z práce.)...Neviem.[/quote]Tak skús porozmýšlať. Wink
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
DNA Napísal:
Poznáš aj iný zdroj čo predpovedá dejiny na taký dlhý čas, tak podrobne že v predpovedi vieme identifikovať aj dobu v ktorej žijeme?[/color]

O Tvojom výroku, že biblia predpovedá dejiny pochybujem. Môžeš ale svoj výrok obhájiť. Napíš prosím predpoveď biblie na koniec roku 2008.
Poznám jeden zdroj, ktorý dejiny predpovedá dosť presne - podvedomie každého človeka. Smile
Biblia predpovedá dejiny od čias krála Nabukadnessaraa to bolo pás storočí pred naším letopočtom takže by musela byť hodne hrubšia aby predpovedala každý rok ako sa tebe páči.Biblia v tom proroctve zachytáva hlavné a z Božieho pohladu dôležité udalosti.Nieje to kronika Bratislavy.

Na základe čoho pochybuješ?Či si ju čítal a hladal v nej proroctvo?

Ináč časť toho proroctva som už uviedol v tejto téme v reakcii z Ut Máj 20, 2008 10:38 stačí si ho len prečítať a to proroctvo bolo napísané pred 2000 rokmi a naplna sa v dnešnej dobe....Ak vieš o dalsom proroctve ktoré sa naplna,je aspon také staré a je aspon tak podrobné ako toto tak sem s ním. Wink
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 18:33    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="denisa"]
DNA Napísal:
loneman Napísal:
DNA Napísal:
Dávaš prednosť osobnej skúsenosti no odkial vieš či je tá skúsenosť pravdivá či to nieje len dokonalá ilúzia ktorej si podlahol???

Osobná skúsenosť je vždy pravdivá v zmysle existencie fenoménu. Pokiaľ niečo zažívam, tak to naozaj zažívam. To ako to interpretujem už pravdivé byť nemusí. Preto tvrdím, že k objektívnej pravde sa nedá dopracovať a ani by sme si na ňu nemali robiť nárok. Subjektívnu pravdu máme všetci - každý svoju. Nikoho pravda nie väčšia než toho druhého. Pravdu neodhaľujeme ale konštruujeme vďaka jazyku. Dakedy som na tom bol ako ty, že som veril v objektívnosť a jedinú pravdu (pozri moje staršie príspevky na fóre), no skúsenosť ma naučila, že to bol naivný pohľad.
...
Ak je všetko ilúzia ako to tvrdí budhizmus a smery z toho vychádzajúce načo je to dobré a kto to robí?Kto má radosť v tom že nás týra snami-ilúziami utrpenia napr bolesti pri rakovine a iných klame ilúziami o šťastí,láske atd.Ved je to zvrátenosť najhrubsieho zrna.

Pravdu si konštruujeme vdaka jazyku...ale aj cely odstavec lonemanov je takmer aj mojou osobnou skusenostou, prudi mi priam priamo od srdca. Nikoho pravda nie je vacsia ako toho druheho, veru tak, len takyto postoj nas moze spojit, i ked jeho princip je vo svojej podstate paradoxny-tym ze skusenost kazdeho jedinca je trochu odlisna, sa citim tym inym velmi podobna, nie v jednotlivej skusenosti, ale vo svojej podstate, tej najvnutornejsej. A to sa tyka ako jednotlivocov, tak aj nabozenstiev, tak aj planet a este vlastnou skusenostou nie dost prebadanych dalsich vesmirov. Ked uz je voda mokra pre DNA, pre mna aj pre lonemana, kto vie ci je mokra pre zaby a ryby, ktore su s realitou vody viac splynuti ako my ludia...

mozno sa budem inym javit ako "bla bla bla pravda", ale toto je moja skusenost, a neziadam nikoho aby ju vyhlasil za pravdu. mozno to vsak niekto z citajucich citi podobne alebo zhodne ako ja, a tak sa dostanem viac k Ja.
Čo ti nato povedať sú rôzne druhy skúseností jedny sú z praktického života a iné len z ilúzií ktorými sa necháme mámiť-v meditácii,psychedelickom opojení.

Prečítaj si to čo som napísal nad porekadlom reči sa hovoria a chlieb sa je.A čo som napísal v príklade o mojej dcérke ak ty budeš mať zo svojimi detmi iné skúsenosti tak hodíme reč aká je čia skúsenosť. Wink
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Pi Máj 23, 2008 18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA Napísal:
... Ak je všetko ilúzia ako to tvrdí budhizmus a smery z toho vychádzajúce načo je to dobré a kto to robí?Kto má radosť v tom že nás týra snami-ilúziami utrpenia napr bolesti pri rakovine a iných klame ilúziami o šťastí,láske atd.Ved je to zvrátenosť najhrubsieho zrna. ...

.

... a ta Lonemanom nazvana "chaos" dynamika az taka uplne chaoticka nie je, pretoze je to zmysluplny proces = proces ucenia dusi ...
Aký zmysel má to učenie sa duší?pre koho sa učia?Kde to uplatnia?

Naposledy upravil DNA dňa Ne Máj 25, 2008 8:04, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: So Máj 24, 2008 12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, chápem že ti to nejde do hlavy, tu už sme na hranici myslenia, verbalizácie a to čo existuje za ňou môžeme len prežiť, popísať to nevieme. Preto mnohí (aj kresťanskí) mystici využívajú poéziu, ktorou sa snažia popisom priblížiť nepopísateľné.

DNA Napísal:
Ako by si vysvetlil že si sa dokázal dosrať ked si nebol?

Veď o tom hovorí ten spomínaný princíp superpozície. V stave superpozície nie som ani dosraný, ani nedosraný, až keď mi niekto skontroluje plienky (vedomý pozorovateľ), tak skolabuje vlnová funkcia a uskutoční sa jedna z 2 potenciálnych realít - buď sa uskutoční, že som dosraný alebo že nie som dosraný. Niektorí fyzici to ešte interpretujú cez paralelné vesmíry - v jednom vesmíre budem dosraný a v druhom nedosraný. So simple. Wink Analogicky to môžeš aplikovať na všetky tie príklady, čo si vymenoval. Toto, čo tu verbalizujem, kvantovým fyzikom hovoria matematické rovnice, netreba však zabúdať, že tie rovnice sú tiež len model. Dačo si o tom prečítaj a potom môžeme podebatiť. Pokiaľ sa budeš striktne držať len biblie a o iných modeloch o ktorých sa tu píše nebudeš mať prakticky ani šajnu, je zbytočná diskusia, pretože napísanému nebudeš rozumieť. Nie je v mojich silách dopodrobna ti vysvetliť modely, ktoré sú popísané a vysvetlené v obrovskom množstve existujúcej literatúry.

DNA Napísal:
Ak som si dobre prečítal tvoju reakciu postrádam tvoju odpoved na moju otázku :Tak mi teraz povedz načo žiješ načo chodíš do práce ked vieš že všetko je len dokonalá ilúzia???

Už som zodpovedal, ale znova pre istotu zacitujem:
loneman Napísal:
Ja sám som sa dostal viackrát na pokraj zániku akejkoľvek reality vrátane mňa ako individuálnej bytosti, no nikdy som sa reality nedokázal vzdať (ako by to urobil pravý buddhista túžiaci po totálnej anihilácii do Ničoty), napriek tomu, že mi bolo zjavené rozpadávaním hmotnej reality, že hmotná existencia je "len" sen v mojej mysli.

Tá pripútanosť k veciam (realite, bytostiam) je veľmi silná, keby to bolo také jednoduché odpútať sa, tak by sme všetci boli prebudenými buddhami a stúpenci duchovných náuku by nemuseli na sebe tvrdo makať množstvo inkarnácií. Dakedy som pokladal psychedeliká za najrýchlejšiu a zároveň úplnú duchovnú cestu. No postupom času si uvedomuje, že dokážu ukázať dvere prostredníctvom rôznych vhľadov (ktoré prichádzajú až priveľmi rýchlo a môžu byť až tak "otriasajúce", že ich človek nepripravený dlhodobou systematickou duchovnou praxou nemusí ustáť a skončí na psychiatrii), ale tú tvrdú prácu odpútavania za nikoho nespravia, to si musí človek tvrdo odmakať sám, úplne rovnako ako vo všetkých duchovných cestách. Nie je problém dostať sa do všemožných realít, no dokázať sa od nich odpútať a dosiahnuť absolútnu slobodu, to je tá tvrdá makačka.

Quasar Napísal:
A tiež súhlasím, že prijať to, čo vyplýva z vecí, o ktorých píšeš, je naozaj tvrdý oriešok - aspoň pre mňa, aj keď mentálne/racionálne sa s tým stotožňujem, viem, že na iných úrovniach vedomia som ešte stále presvedčený o skutočnosti toho, čo je vlastne len ilúzia reality. Laughing Cool

Nie si v tom sám, moje racionalizujúce ego ma stále presviedča, že toto tu je naozaj objektívne skutočné a tie vhľady boli len blúznenie. Pripútanosť len tak ľahko nepustí. ;)

DNA Napísal:
To je tak už viacej krát mi podobné veci písali rôzny budhisti a podobný že meditácie a nirvána atd.No ked sa pozriem do indie a východných krajín kolísky týchto techník a fantazmagoríí...
Čo ti nato povedať sú rôzne druhy skúseností jedny sú z praktického života a iné len z ilúzií ktorými sa necháme mámiť-v meditácii,psychedelickom opojení.
Pokiaľ to nemáš zažité sám na sebe je úplne zbytočné o tom diskutovať. Rovnako zbytočné, ako keby som písal, že tí čo vnímajú kyslosť citrónu sa nechali omámiť, pretože ja s jeho kyslosťou nemám skúsenosť z praktického života, keďže som ho priamo nikdy nevyskúšal.

Patrik Napísal:
Kým na toto prídeme, Loneman, ale je treba modelovať. A biblia, musím uznať, modeluje slušne. Je v nej mnoho z toho, čo popisuješ. Akurát, že podľa toho čo píšeš, pre Teba to už je bezpredmetné. Mýlim sa?

Jasné treba modelovať, bez toho by sme v konsenzuálnej realite fungovať nevedeli. Modely nás držia pri zemi. Ja sám som sa ešte nevzdal modelovania, to by som tu už nepísal, akurát si začínam uvedomovať tú relativitu modelov, resp. relativitu toho, čo považujeme za pravdu. No keď prídeme do štádia, že sa rozhodneme trvalo opustiť celý tento inkanačnačný kolotoč, je nutné sa akéhokoľvek modelu vzdať na vedomej aj podvedomej úrovni. Vyslobodenie je možné iba skrze absolútne odpútanie, tak to tu a teraz vidím. Podobne ako sa pomocou regresky odpútavame a oslobodzujeme od traumatických engramov, ktoré nás držia v kolotoči utrpenia.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: So Máj 24, 2008 14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Akýkoľvek popis je už len modelom a nie realitou samou o sebe. Jediné čo teda má zmysel je šťastie a s tým súvisí láska. Ako sa k tomu dopracujeme je úplne jedno, či už cez bibliu, modlitby, mantry, meditácie, psychedeliká, regresné terapie alebo členstvo v klube Sisyfos... Hľadanie objektívnej pravdy nás od lásky a šťastia odpútava a prináša utrpenie vďaka sporom o to čo je a čo nie je pravda.

DNA Napísal:
Isto moja dcérka nebude šťastná a nebude takto poznať moju lásku ked ju najprv prevrátim na hlúpu lebo objektína pravda neexistuje a hlad je len jej subjektívny stav a nech si miesto chleba s maslom a medom zamedituje či dá dáke psychedelikum a nebude hladná.

Myslím, že tu sme sa nepochopili. Nepísal som o objektovej láske (napr. láske Teba k Tvoje dcérke) a objektovom šťastí (napr. šťastí z toho, že dcérka je zdravá). Oboje sú pominuteľné veci, pretože sú podmienené nejakým nestálym objektom a teda sú zdrojom utrpenia (napr. keď Tvoja dcérka ochorie, zomrie,...). Ak som správne pochopil posolstvo Ježiša, tak on sám učil o láske nepodmienenej žiadnym objektom, láske ako stave vedomia plynúceho z uvedomenia si prepojenosti všetkej existencie – ja a ty sme Jedno.
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: So Máj 24, 2008 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:

Myslím, že tu sme sa nepochopili. Nepísal som o objektovej láske (napr. láske Teba k Tvoje dcérke) a objektovom šťastí (napr. šťastí z toho, že dcérka je zdravá). Oboje sú pominuteľné veci, pretože sú podmienené nejakým nestálym objektom a teda sú zdrojom utrpenia (napr. keď Tvoja dcérka ochorie, zomrie,...). Ak som správne pochopil posolstvo Ježiša, tak on sám učil o láske nepodmienenej žiadnym objektom, láske ako stave vedomia plynúceho z uvedomenia si prepojenosti všetkej existencie – ja a ty sme Jedno.
Ježiš nikdy nehovoril že je jedno zo všetkým ale naopak.Tá jednota o ktorej hovoril Ježiš je podmienená vlastnosťami teda že môžeme dosiahnuť jednotu s ním ale len v tom ak jemu necháme naše skazené povahové vlastnosti obnoviť na Boží dobrý obraz.Aj tak budeme len obrazom a obraz nikdy nieje originál.

Ono pravá láska nieje len pocit je to postoj.Na tom aký postoj zaujmeme k niekomu tak prejavíme lásku.

Ježiš nepodmienoval množstvo lásky ale objekty ku ktorým lásku máme mať.

Tu v tomto príbehu to Ježiš jasne ilustruje:
25A hľa, nejaký zákonník vstal a pokúšajúc ho povedal: Učiteľu, čo mám učiniť, aby som dedične obdržal večný život? 26A on mu povedal: Čo je napísané v zákone? Jako čítaš? 27A on odpovedal a riekol: Milovať budeš Pána, svojho Boha, z celého svojho srdca, z celej svojej duše, z celej svojej sily a z celej svojej mysli a svojho blížneho jako samého seba. 28A Ježiš mu povedal: Dobre si odpovedal, to čiň a budeš žiť. 29A on chcúc sám seba ospravedlniť povedal Ježišovi: A kto je mojím blížnym? 30Na to odpovedal Ježiš a riekol: Istý človek išiel z Jeruzalema dolu do Jericha a upadol medzi lotrov, ktorí ho i vyzliekli i zranili a odišli zanechajúc ho polomŕtveho. 31A náhodou išiel tiež dolu jakýsi kňaz, tou istou cestou, a keď ho zazrel, obišiel druhou stranou. 32A podobne aj Levita, ktorý idúc tiež dolu prišiel na to miesto, a keď prišiel a videl, obišiel druhou stranou. 33No, potom prišiel k nemu nejaký Samaritán, uberajúci sa cestou, a keď ho videl, milosrdenstvom bol hnutý 34a pristúpil a poobväzoval jeho rany a polial olejom a vínom a vyložiac ho na svoje vlastné hovädo zaviedol ho do hostinca a postaral sa o neho. 35A druhého dňa, keď odchádzal, vyňal dva denáre, dal hostinskému a povedal mu: Maj o neho starosť, a čo by si nad to viacej vynaložil, ja ti, keď pojdem tadeto zpät, zaplatím. 36Ktorý teda z týchto troch zdá sa ti, že bol blížnym tomu, ktorý to bol upadol medzi lotrov? 37A on povedal: Ten, ktorý mu učinil to milosrdenstvo. Vtedy mu povedal Ježiš: Idi a čiň aj ty podobne!

Tu vidíme že pravá láska sa prejavuje tým aký postoj máme a následne aj konáme.
Teda ak ja mojej hladnej dcérke poviem že "ju mám rád a sme Jedno"/čo je len prázdna fráza ak nerieši jej problém/ ale nedám jej najesť a presedím celý den v lotose s nirvánovým úsmevom na perách.Isto nebude mať jasno aká je tá moja láska a zo škvrkajúcim bruškom si pomyslí že takýto láskavý ocino nieje pre ňu žiadne terno....Ani to ak by som ju nakrmil psychedelikami a dostal ju do zmeneného stavu mysle ju nenachová len na chvílu oblázni a ked sa preberie bude ešte hladnejsia ako bola predtým... Confused Confused
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 0:20    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
... Aký zmasel má to učenie sa duší?pre koho sa učia?Kde to uplatnia?

Zmyslom je naucit sa otvarat Zivotu, milovat bezpodmienencne akceptujuc vsetko co prichadza ...

Ucia sa pre seba, preto aby menej trpeli a viac si uvedomovali ...

Uplatnuju to trvale v kazdom okamihu svojho bytia ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 8:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA Napísal:

Zmyslom je naucit sa otvarat Zivotu, milovat bezpodmienencne akceptujuc vsetko co prichadza ...

Načo sa to učia ked aj tak sa rozplynú v Ničote a po čase sa znova od nej oddelia aby zas pokračovali v kolobehu utrpenia....??? Shocked
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, k tomu modelu rozplynutia v nicote a noveho vzniknutia z nicoty si dospel ako ???

... ja osobne si nevybavujem taku skusenost ... vsetky moje skusenosti zatial hovoria o tom, ze Zivot nezanika ...

... dokonca by som ti mohol porozpravat ako sa raz "tmavi" pokusili uplne "rozplynut" vsetko z konkretnej bytosti ... a naozaj skoro vsetko sa im podarilo vykastrovat ... az na bozsku iskru ... na tu uz nemali ...

... mozno to je tvoj nejaky podmnozinovy model JK ... model nejakej definitivnej katastrofy pred ktorou sa chces spasit ... k akej skupine patris ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA, k tomu modelu rozplynutia v nicote a noveho vzniknutia z nicoty si dospel ako ???

... ja osobne si nevybavujem taku skusenost ... vsetky moje skusenosti zatial hovoria o tom, ze Zivot nezanika ...

... dokonca by som ti mohol porozpravat ako sa raz "tmavi" pokusili uplne "rozplynut" vsetko z konkretnej bytosti ... a naozaj skoro vsetko sa im podarilo vykastrovat ... az na bozsku iskru ... na tu uz nemali ...

... mozno to je tvoj nejaky podmnozinovy model JK ... model nejakej definitivnej katastrofy pred ktorou sa chces spasit ... k akej skupine patris ?
ten model som čítal dávno v akejsi budhistickej publikácii či na www takže ti neveim dať link ani názov.
Ćo si však ešte pamätám že tam spomínali že "zmena je večná" a s toho vraj plynie že ani stav nirvány nieje večný ale len chvílkový....
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
Aj tak budeme len obrazom a obraz nikdy nieje originál.
Nuž, pokiaľ sa s týmto budeš stotožňovať, že vždy budeš oddelený od Boha, nikdy nedosiahneš stav Jednoty a večne budeš blúdiť v dualite, či už v našej realite, nebi alebo akejkoľvek inej realite. Ale pokiaľ je toto, čo chceš, tak je všetko v úplnom poriadku a tvoja cesta je tou správnou cestou pre teba. Niekto chce večne blúdiť (žiť večný život) a niekto toho už má plné zuby a chce to večné putovanie ukončiť. Ako sa vraví, kto chce kam pomôžme mu tam. :D

DNA Napísal:
Daniel Napísal:
DNA Napísal:

Načo sa to učia ked aj tak sa rozplynú v Ničote a po čase sa znova od nej oddelia aby zas pokračovali v kolobehu utrpenia....??? Shocked

Je zbytočné hľadať univerzálny zmysel, dôležité je aby to dávalo zmysel nám. Keď biblia dáva zmysel DNA, učenie sa duší skrze cykly vtelenia dáva zmysel Danielovi, hromadenie majetku materialistovi, všetko je v poriadku. Pokiaľ však cesta ktorú človek nasleduje prestane dávať zmysel, mal by zvážiť, či má zmyslel na nej zotrvať.

Berte to však s rezervou, aj moje bláboly sú len relatívne ako všetko. Laughing
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... Je zbytočné hľadať univerzálny zmysel, dôležité je aby to dávalo zmysel nám. Keď biblia dáva zmysel DNA, učenie sa duší skrze cykly vtelenia dáva zmysel Danielovi, hromadenie majetku materialistovi, všetko je v poriadku. Pokiaľ však cesta ktorú človek nasleduje prestane dávať zmysel, mal by zvážiť, či má zmyslel na nej zotrvať.

Berte to však s rezervou, aj moje bláboly sú len relatívne ako všetko. Laughing

Preco je zbytocne hladat univerzalny zmysel ? ... ked pozorujem Zivot ktoreho som sucastou, stale viac a viac ma udivuje jeho dovtipnost ... a rozculuje ked ten vhlad stracam ... dokonca je mozne ze z podstaty svojej tento Zivot nas NUTI hladat jeho zmysel ... tak aky zbytocny ... ?
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, zmysel je pre každého z nás sakra dôležitý, ale keď dosiahnem presvedčenie, že toto je univerzálny zmysel, tak tým implikujem, že ja mám objektívnu pravdu a tí čo vidia iný zmysel, tak ju nemajú. A zasa sa dostávame do kola utrpenia - nekonečný boj o jedinú pravdu, pre ktorý sa prelieva krv minimálne po celú históriu ľudstva.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: