Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mám v sebe hnev.
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: So Júl 26, 2008 19:51    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Môj hnev nie je na iné osoby, ale smeruje dovnútra. Som s toho nervózna, lebo sa hnevám na seba, že sa nedokážem pohnúť z miesta. Stále hľadám chybu v iných, najmä v manželovi. Už to trvá dlho až som s toho ochorela. Vždy keď chcem urobiť nejaký krok, tak sa to všetko zrúti a nedá sa to. Potrebovala by som poradiť v čom robím chybu, alebo čo ma to stále blokuje. Ďakujem. Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robo

Založený: 16.06.2008

PríspevokZaslal: So Júl 26, 2008 21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia :hnev pramení zo stachu, mala by si sa mať rada taká aká si ,chyba nie je vnikom inom ako v tebe, vybuchy hnevu či už dovnuta akebo von spôsobujú choroby ludskeho tela,podnety ktoré prichadzajú z okolia treba brať s laskou a radosťou, prejav v sebe radosť ,až taku velku že prejde do smiechu,prestaň sa báť nič tým nepokazíš smiech ti dodá silu k premýšlaniu ,v hneve sa premýšlať nedá, netreba sa obviňovať z ničoho lebo nič zlé si neurobila všetko zlé je na niečo dobré ,so zlom sa nebojuje zlosa má pochopiť ,niečo som ti napisal aj v teme dôvera ahoj
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 27, 2008 7:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tých príčin tvojho hnevu môže byť veľa. Niekedy však hnev, ktorý v sebe nesieme a pociťujeme nepatrí v skutočnosti nám, ale niekomu inému z rodiny, z ktorej pochádzame.

Tvoje hľadanie chýb na manželovi môže rovnako pochádzať z tvojho rodinného systému: možno tvoja babička nenávidela mužov (to je len úvaha, netvrdím, že áno) a preniesla to na tvoju mamu a tá zase na teba... takýto vzorec je dosť častý, zažil som to opakovane počas stavania rodinných konštelácií, ktorých som sa zúčastňoval. Ak by si to naozaj chcela riešiť, naznačil som jeden z možných spôsobov...
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 27, 2008 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

robo Napísal:
Lucia ... so zlom sa nebojuje zlosa má pochopiť ...

... takze hladaj pochopenie svojho prejavu ...

... pricom upresnim, ze hnev nie je zlo ... je to len reakcia ... a niekedy pre dany okamih potrebna k prezitiu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
robo

PríspevokZaslal: Ne Júl 27, 2008 16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel si dobrý !!! cesta spravna je veješ si to po dialnici ,sila nech ťa sprevádza.robo
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 11:18    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Keďže hnev nie je zlo tak buď Daniel taký dobrý a vysvetli to môjmu manželovi, keď sa na neho hnevám. Viem, že aj on by mohol ináč reagovať na moje nálady, ale nejako to nejde.
Návrat hore
robo

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia :hnev je toho kto sa hevá,ten kto sa hnevá prichadza o energiu života teda o životnú silu,ak by sa tvoj manžel nehneval,ale by zostal pokojný tvoja sila by prešla k nemu a ty by si zostala vydochnutá,unavená ,a bolo by ti zle,ked sa hnevá aj on tak je obmena energie ,ale aj tak nakoniec jeden druheho scucnete lebo ide oto kto z koho,hahahahahhyaa,
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucka, čo považuješ za ten "blok", ktorý spomínaš v prvom príspevku? Ako sa prejavuje konkrétne?
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

robo Napísal:
... sila nech ťa sprevádza ...

... radsej uvedomenie ... sily uz bolo dost Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 22:10    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Keďže hnev nie je zlo tak buď Daniel taký dobrý a vysvetli to môjmu manželovi, keď sa na neho hnevám. Viem, že aj on by mohol ináč reagovať na moje nálady, ale nejako to nejde.

... mozno bude stacit ked ta to prejde, mu zakazdym povedat prepac a pomilujes ho 2x tak dlho ako sa nanho hnevas Zdravas Maria Laughing
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 22:40    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Ahoj Quasar. Za blok nepovažujem nič konkrétne o čom by som vedela. Je to skôr niečo čo predstavuje neúspech. Stop, alebo brzda, ktorá znamená zastavenie.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 8:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre, Lucka, tak inak: popíš trošku konkrétnejšie situáciu, ktorá ťa ťaží. Čo sa deje, kto čo robí/hovorí, čo cítiš v tej chvíli a tak. Chcem si urobiť predstavu o tvojej situácii, kedy sa cítiš zablokovaná. Mne sa najlepšie debatí o konkrétnych veciach, nie o hmlistých všeobecnostiach.
robo

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 8:21    Predmet: Odpovedať s citátom

... radsej uvedomenie ... sily uz bolo dost ,bez uvedomenia nie je sila,sila je uvedomenie ,
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Quasar. Konkrétnejšie môžem niečo napísať. Budem sa snažiť, aby to bolo pochopiteľné. Napríklad moja práca: Mám už 32 rokov a ešte som nepracovala. Môj manžel chcel, aby som bola doma a starala sa o domácnosť a deti a je tam ešte niekoľko iných dôvodov prečo nie, že on mi tých trápnych 9000,- Sk dá čo by som zarobila. On má rizikovú prácu a že bude spokojný, keď ja budem dávať na celý chod domácnosti a detí pozor. Ja som to zobrala ako argument proti ktorému som sa nijako nevedela brániť. Podľa mňa mal pravdu a chcela som mu vyhovieť, ale časom ma táto práca strážneho psa prestala baviť a začalo ma to ubíjať. Teraz keď by som už dokázala ísť do práce za každú cenu, tak mám prekážku. Ostala som chorá, mám sklerózu multiplex a do práce už nedokážem ísť. Otvorila som si živnosť, u Patrika som si urobila všetky kurzy, lebo táto práca by ma napĺňala, ale nejde to. Pred tým som od seba ľudí odháňala, čo chceli odo mňa nejaké poradenstvo vo vzťahoch a teraz ma už nikto nekontaktuje čo by odo mňa niečo chcel. Cítim sa taká nepotrebná a nechcená. Môj život je úplne rozsypaný a hnevám sa na sebe, že som si nedokázala ísť za svojim cieľom. Som slabá pri argumentoch k svojej obhajobe a nedokážem sa brániť v ničom čo mi môj manžel povie ako pripomienku. Všetko čo dokážem potom /hádka/ povedať je v hneve a to ma oslabuje. Neviem čo mám urobiť ako prvý krok, ako sa mám pohnúť z miesta. Potrebujem, aby mi niekto poradil ako začať robiť prvé kroky.
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Ahoj Quasar. Konkrétnejšie môžem niečo napísať. Budem sa snažiť, aby to bolo pochopiteľné. Napríklad moja práca: Mám už 32 rokov a ešte som nepracovala. Môj manžel chcel, aby som bola doma a starala sa o domácnosť a deti a je tam ešte niekoľko iných dôvodov prečo nie, že on mi tých trápnych 9000,- Sk dá čo by som zarobila. On má rizikovú prácu a že bude spokojný, keď ja budem dávať na celý chod domácnosti a detí pozor. Ja som to zobrala ako argument proti ktorému som sa nijako nevedela brániť. Podľa mňa mal pravdu a chcela som mu vyhovieť, ale časom ma táto práca strážneho psa prestala baviť a začalo ma to ubíjať. Teraz keď by som už dokázala ísť do práce za každú cenu, tak mám prekážku. Ostala som chorá, mám sklerózu multiplex a do práce už nedokážem ísť. Otvorila som si živnosť, u Patrika som si urobila všetky kurzy, lebo táto práca by ma napĺňala, ale nejde to. Pred tým som od seba ľudí odháňala, čo chceli odo mňa nejaké poradenstvo vo vzťahoch a teraz ma už nikto nekontaktuje čo by odo mňa niečo chcel. Cítim sa taká nepotrebná a nechcená. Môj život je úplne rozsypaný a hnevám sa na sebe, že som si nedokázala ísť za svojim cieľom. Som slabá pri argumentoch k svojej obhajobe a nedokážem sa brániť v ničom čo mi môj manžel povie ako pripomienku. Všetko čo dokážem potom /hádka/ povedať je v hneve a to ma oslabuje. Neviem čo mám urobiť ako prvý krok, ako sa mám pohnúť z miesta. Potrebujem, aby mi niekto poradil ako začať robiť prvé kroky.

polož si otázku: "čo chcem robiť v tejto chvíli? nie zajtra, ani pozajtra.. čo chcem teraz?"

... a urob to :-)

no a keď to urobíš, vráť sa k bodu 1.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: