Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mám v sebe hnev.
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gugu

Založený: 28.06.2008

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 15:35    Predmet: mam v sebe hnev Odpovedať s citátom

Lucka,toto ja mozem Very Happy ,takto si vysypala konkretne,co Ta trapi,na rovinu,aj sukromie,co je pre vela ludi obrovsky problem.......drzim palce,snad si tu navzajom poradime,ved sme na jednej lodi..... Wink drzim palce!!!!!!!!
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
... Napríklad moja práca: Mám už 32 rokov a ešte som nepracovala. ... práca strážneho psa prestala baviť a ... Ostala som chorá, mám sklerózu multiplex a do práce už nedokážem ísť. ... Cítim sa taká nepotrebná a nechcená. Môj život je úplne rozsypaný a hnevám sa na sebe, že som si nedokázala ísť za svojim cieľom. Som slabá pri argumentoch k svojej obhajobe a nedokážem sa brániť v ničom čo mi môj manžel povie ako pripomienku. Všetko čo dokážem potom /hádka/ povedať je v hneve a to ma oslabuje. Neviem čo mám urobiť ako prvý krok, ako sa mám pohnúť z miesta. Potrebujem, aby mi niekto poradil ako začať robiť prvé kroky.

Co pise primar.sk :

" ... Pri skleróze multiplex dochádza na rôznych miestach nervových vlákien k rozpadu dreňovej pošvy (demyelinizácia). V rannom štádiu ochorenia sú dreňové pošvy na určitých miestach najprv sčervenené a opuchnuté. Za istých okolností môžu takéto zápalom zmenené ložiská celkom zmiznúť. Väčšinou sa však dreňové pošvy na postihnutých miestach rozpadnú a sú nahradené tkanivom jazvy, nastáva chorobné stvrdnutie tkaniva (= sklerotizácia). ... Na poškodených miestach dreňových pošiev je narušené vedenie vzruchov, elektrické impulzy sa už nemôžu medzi rôznymi nervovými a telovými bunkami (napr. svalovými bunkami) šíriť bez zábran. Následkom sú poruchy telesných pohybov (motoriky) a zmyslového vnímania (senzoriky). ... V súčasnosti sa predpokladá, že skleróza multiplex patrí do skupiny takzvaných autoimunitných ochorení (gréc. autos = sám, vlastný). Ide tu o obranné reakcie imunitného systému proti telu vlastným štruktúram. Imunitný systém je schopný rozoznávať cudzie látky a reagovať proti nim. Okrem toho rozpoznáva telu vlastné štruktúry, avšak nereaguje s nimi, lebo počas embryonálneho vývoja a v prvých mesiacoch života sa „naučí“ takéto telu vlastné štruktúry tolerovať. Ak sa táto autoimunitná tolerancia naruší, napáda imunitný systém telu vlastné tkanivá a poškodzuje ich. ...

Co pise Dahlke :

SKLEROZA = symbolicky vyznam = ztvrdnutie, ktore upozornuje na nevyriesene temy : koncentracie, ohranicenia, vytvorenia struktury, jasnosti ...

NERVOVA SUSTAVA = symbolicky vyznam = spravodajska sluzba s ulohou komunikovat, regulovat, kontrolovat, dorucovat spravy, spajat vedomie a telo ...

ZAPAL = symbolika = konflikt, ktory mal byt vyrieseny na vedomej urovni, odlozeny (potlaceny, somatizovany) do tela ...

IMUNITNY SYTEM = symbolika = zabezpecenie prezitia agresivnou obranou proti nepriatelom, zvladat konflikty bojovymi prostriedkami a agresiou voci nepriatelom ohrozujucim telo ...

AUTOIMUNITNE (autoagresivne) CHOROBY = symbolika = pacienti podvedome povazuju za nepriatelov celkom neskodne, ba casto zivotne dolezite struktury vlastneho tela - a ako s nepriatelmi s nim bojuju. Obranny system ma problem rozoznat vlastne od cudzieho. Bunky postihnute tkaniva akoby sa odcudzily telu, a miesto toho, aby plnili svoje povodne funkcie, spustaju neziaduce, sebaznicujuce agresivne reakcie. Telo v nich vidi protivnikov, vedie s nimi neuprosny boj, a samo sa pri tom nici. Je to v podstate obcianska vojna, kedy vojaci statnej armady bojuju proti vlastnemu ludu, ktorej pricinou je eskalacia vnutornej agresivity. Fyzickemu odcudzeniu buniek tela, zvycajne predchadza odcudzenie v rovine psychickej, kedy postihnuty clovek prestane spravne vnimat a podvedome spracovavat s tym suvisiace temy ! Aby bolo mozne autoagresivnu vojnu vo svojom tele ukoncit, musi sa zrusit toto nepatricne odcudzenie v rovine psychickej, t.j. vratit sa k suvisiacim dusevnym temam, opat ich vclenit do zivota a zacat ich spravne chapat.

Tucnym som zvyraznil niektore podobnosti obrazu vytvoreneho tvoji slovami a obrazu ukazovaneho na tele ...

-----------------------------------------------------------------------------------

Rodica su pre deti ako luk a tetiva pre sipy ... nie strazny pes ...

Otec, mama, deti su tiez jedno "telo" ... ktoreho diely maju obcas konfliktne zaujmy, ale ich hadkami cistia a riesia ... ak neriesia, ak sa nehadaju, myslim konstruktivne, tak sa postupne navzajom odcudzuju ...

Agresia je princip umoznujuci prezit, obhajit svoje pravo slobody ... odmietat agresiu znamena odmietat zit , cize chciet zomriet ...

Aka je pravdepodobnost, ze uspesne vyliecis inym vztahy, ak neliecis svoje ??? Seba k sebe, seba k mnazelovi, seba k svojej agresii, seba k svojej roli v rodine ... ??? ... Inde pises o nude ... toto nevyzera na nudu, ale na kopu "zehlenia"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem Lucka, že si sa podelila o konkrétne veci, týkajúce sa tvojho trápenia. Mne z toho vychádza toľkoto (napíšem, samozrejme, svoj pohľad, ovplyvnený tým, čomu sa v nejakej forme venujem): "bojisko", ktorým je tvoja domácnosť, resp. tvoj manželský vzťah, je scénou pre boj, ktorý z istej časti nie je tvojím bojom - presunul sa k tebe od tých, ktorých sa týkal a ktorí ho nevedeli a nemali silu či poznanie bojovať. Od tvojej pôvodnej rodiny. Tvoje vzorce správania sa, ktorými "riešiš" či skôr "neriešiš" sú poznačené tvojimi traumami z detstva, vlastnými, i prevzatými z rodinného systému.

Ako s tým pracovať? Možností je viacero: Regresné sedenia, rodinné konštelácie, šamanská liečba, procesová práca, gestalt terapia... čokoľvek, čo zoberie do úvahy nielen teba samotnú, ako tú, ktorá má takéto trápenie, ale celý systém vzťahov, v ktorom si vyrastala a tiež v ktorom žiješ. Lebo liečiť jedinca, keď je chorý celý systém, je síce fajn, no keď ho "vyliečiš", ak naďalej pretrváva nerovnováha v širšom systéme, časom to môže viesť k opätovným problémom.... takto to vidím ja.
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 21:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Na liečbu sklerózy multiplex sa dá použiť aj Čchi-kung http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=297
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplním: mne nešlo o ponuku riešenia choroby (s.m.), ktorá je dôsledkom nerovnováhy v celom systéme, ale o riešenie najmä toho, čo túto nerovnováhu vyvoláva a hlavne, o riešenie tráum, ktoré s tým súvisia a ktoré viedli k chorobnému stavu...
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: St Júl 30, 2008 16:38    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Chceš povedať Daniel, že nemám robiť to čo by som chcela. Mám to vzdať? Už konečne som sa k niečomu odhodlala a ty napíšeš, že to nedokážem, veď ja nie som ok
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 30, 2008 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite som toto nechcel povedat ... nepocitujem potrebu obmedzovat tvoj slobodu ...

Ide o to, ze to co projektujes v rodine, co projektujes vo svojom tele a co projektujes v praci su sice 3 rozne premietacie platna, ale autor filmu je ten isty ... takze mas moznost pozorovat seba aj v praci ... a tiez mas moznost v buducnosti pozorovat zmeny seba samej ... aj v praci ... a jedno akej ... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
gugu

Založený: 28.06.2008

PríspevokZaslal: St Júl 30, 2008 18:33    Predmet: mam v sebe hnev Odpovedať s citátom

Lucka,myslim ,ze Daniel to nemyslel v zlom,v podstate trosku sme si podobne,ja som pracovala,dostala som raka,a na invalide som bola 8 rokov.....medzitym som sa rozviedla,pracovat som nevladala,tak viem,aky je to pocit....potom spadol komac,a Bretislav Kafka,juuj,Silvova metoda,tak som sa ucila,ako diva,popritom som si zacala robit zdravotnu,tvorila som si sny,ci veris,ci nie,plnili sa....vyzdravela som,dostudovala,zacala pracovat v nemocnici,v zahranici som pracovala,
to mi pomohlo financne,citala vsetko ,co mi prislo pod ruku,deti postavila na nohy-velmi sa mame rady,nasla som si cestu,po dlhych rokoch ,ktorou idem a chcem ist....takto napisane to vyznieva velmi pozitivne,ale trapenia a starosti bolo viac ako dost...ale aj radosti Very Happy ,nie,Lucka,ty si ok,len sa nam treba dat dokopy a najst sposob,ako,vies?vidis,ja som si myslela,ze mam uz vyhrate,a nie je to tak..ale aj o tom je zivot...drzim palce Wink
Lucia Z

PríspevokZaslal: St Júl 30, 2008 19:38    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Niekedy ten človek čo nič nezažil vie ponúknuť len múdrosti z kníh, ale riešenie problémov neprichádzajú. To neznamená, že si všetci máme prežiť tie najväčšie muky, aby sme pochopili. Veď nemusíme byť žobráci, aby sme žobrákov pochopili. Pre tento spôsob hľadania problémov ma oslovila regreska. Terapeut nemusí zdieľať s klientom muky, stačí dobre ho viesť a v tom som dobrá. Už to mám vyskúšané a ďalšia vec sa hovorí " nikdy nestretneš niekoho kto ti nič nedá a opačne"
Návrat hore
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 7:13    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Niekedy ten človek čo nič nezažil vie ponúknuť len múdrosti z kníh, ale riešenie problémov neprichádzajú. To neznamená, že si všetci máme prežiť tie najväčšie muky, aby sme pochopili. Veď nemusíme byť žobráci, aby sme žobrákov pochopili. Pre tento spôsob hľadania problémov ma oslovila regreska. Terapeut nemusí zdieľať s klientom muky, stačí dobre ho viesť a v tom som dobrá. Už to mám vyskúšané a ďalšia vec sa hovorí " nikdy nestretneš niekoho kto ti nič nedá a opačne"

Lucia, mam velku potrebu sa zapojit do tejto temy, jednak kvoli tebe, ale aj kvoli sebe, a to vo mne, ktore bolo v tejto teme oslovene cez Danielov vypis symboliky tela podla Dahlkeho.

Uvedomujem si taktiez ako v tejto chvili vnimam vstekych a vsetko co tu bolo uz napisane ako Jedno. V Tvojich poslednych slovach je vsak tendencia opacna- osamostatnit sa, a to takym najcastejsim sposobom akym len ludia vedia fungovat- stanem sa sam sebou, ak sa ohranicim od okolia, ak postavim mur medzi ja a terapeut, medzi ja ti druhi. co nie je zle-....- ibaze po dlhodobych traumach a mukach a strachu ze by budnucnost mohla byt minulostou, si ludia stavaju rigidne a nepriepustne mury-...- take care.
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 7:40    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Neviem či som to napísala v takomto znení, že sa chcem osamostatniť. Mám skôr pocit, že som písala o tom prečo hľadať ako sa nedá. Chcela som poukázať na to, že nemusíme byť dokonalí, aby sme sa mohli stretávať s ostatnými a pomáhať im najdokonalejšie ako sa dá. Potrebujem odpichnúť a nie dať dole. Podľa Danielových slov mi to vyznelo ako nemáš šancu, tam musíš byť zdravá vo všetkých sférach života. Ja som si myslela, že toto je krok k vyliečeniu. Nie sedieť doma a čakať kedy príde záblesk.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucka, čím viac má človek, ktorý sa rozhodne pomáhať druhým, nespracovaného (nevyliečeného) v sebe, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude klienta nevedome vťahovať do svojich zranení a problémov a prenášať naňho, a v konečnom dôsledku mu nielen že nepomôže, ale mu dokonca môže priťažiť. To sa deje nevedome - jasné, že terapeut/pomáhajúci si myslí, že "to má pod kontrolou", ale ešte raz: deje sa to mimo vedomej úrovne a o to nebezpečnejšie to môže byť.

Nie je to o tom, že musíš byť 100% dokonalá, vyliečená a bezproblémová, no o tom, že aspoň tie navážnejšie ťažkosti so sebou by si mala mať aspoň ako-tak vyriešené.
Daniel

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 12:26    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
... Podľa Danielových slov mi to vyznelo ako nemáš šancu, tam musíš byť zdravá vo všetkých sférach života. ...

Nie, napisal som, ze ak chces zmenit film, musis zmenit autora filmu, nie premietacie platno ...

Nehodnotim, ci projektujes zelenu farbu alebo fialovu ... je to tvoja sloboda ... vravim len, ze ak si nespokojna s tym co projektujes, tak zmen seba ... lebo zmena platna nebyva velmi ucinna ...
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 18:46    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Ahoj Quasar.
Neviem kto z nás je na tom horšie. Skús si prečítať čo si mi napísala.
Určite napíšeš ako dobre si to myslela, ale o to nejde. Každý človek/bez ohľadu na zdravie/ má svoj model správania a to isté čo ty mne, by mohli iní povedať napr. aj tebe. Vieš si predstaviť, ako by si to zobrala keby ťa niekto označil za mýlku. Tak ako som už napísala, nikto sa s tebou neskontaktuje kto sa nemá. A ak si myslíš, že to funguje tak, že niekde pôjdem a budem bez žiadania ľudí "liečiť", tak to tak nefunguje. " Našťastie "
A čo to je podľa teba vážny problém? Môžem povedať, že to že som chorá je pre mňa väčším prínosom, ako záťažou. Možno je to nepochopiteľné, ale je to tak.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 21:41    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Ahoj Quasar.
Neviem kto z nás je na tom horšie. Skús si prečítať čo si mi napísala.
Určite napíšeš ako dobre si to myslela, ale o to nejde. Každý človek/bez ohľadu na zdravie/ má svoj model správania a to isté čo ty mne, by mohli iní povedať napr. aj tebe. Vieš si predstaviť, ako by si to zobrala keby ťa niekto označil za mýlku. Tak ako som už napísala, nikto sa s tebou neskontaktuje kto sa nemá. A ak si myslíš, že to funguje tak, že niekde pôjdem a budem bez žiadania ľudí "liečiť", tak to tak nefunguje. " Našťastie "
A čo to je podľa teba vážny problém? Môžem povedať, že to že som chorá je pre mňa väčším prínosom, ako záťažou. Možno je to nepochopiteľné, ale je to tak.

Lucka, zdá sa mi z tvojej reakcie, že sa ťa moje slová dotkli. Naznačuješ, že "sa so mnou neskontaktuje nikto, kto sa nemá" - ok, dá sa na to pozerať aj tak. A
Citácia:
A ak si myslíš, že to funguje tak, že niekde pôjdem a budem bez žiadania ľudí "liečiť"
je tvoj vývod - nič také som nenapísal. Pod vážnym problémom som nemyslel tvoju telesnú chorobu. To si si tam dosadila ty, pretože to asi vnímaš ako problém - a nie ako dôsledok toho, čo je jej príčinou, kam som ti ukazoval nielen ja, ale aj Daniel.

No uvedomil som si jedno (teda, možno sa mýlim): možno máš teraz pocit, že ťa tu "riešim/e" a vytváraš si možno predstavu, že ako problém vnímam/e teba. Ak ti je to, čo ti píšem nepríjemné, prepáč. Odo mňa si si vlastne pomoc nevyžiadala...
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 2 z 4

Prejdi na: