Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mám v sebe hnev.
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Št Júl 31, 2008 22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW Quasar je on Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: Pi Aug 01, 2008 0:27    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Ahoj Quasar.
Prepáč ty mne ak toho bolo na teba dosť. Mne táto téma veľmi pomáha. Všímam si svoje reakcie, všetky sú spontánne. Uvedomila som si tak veľa vecí, hlavne ako beriem všetko osobne /to som písala aj v téme pocity viny/. Všimla som si, že takto isto reaguje môj otec. Nebránim sa tomuto hnevu, veď o tom je táto téma. A nemyslím si, že by som mala dočinenia s niekym kto nevie nič. Som veľmi rada, že sa môžem o tom baviť s vami. Vôbec mi nevadí, že riešite mňa, veď mne to len pomáha. Naozaj si ma ničím neurazil, ani si nevieš predstaviť koľko zmien sa v mojom živote udialo, ako ide táto téma. Dokonca som prestala fajčiť a to je čo povedať. To skôr ja by som sa mala tebe ospravedlniť, že som taká ostrá a hlavne za ten ženský rod, ani neviem ako som k tomu prišla " tak prepáč ".

Ver mi naozaj táto diskusia nie je zlá. Veď keby že nechcem tak už nič nenapíšem, aj tak sa dá. Je to fajn. wav Not talking
Návrat hore
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Pi Aug 01, 2008 8:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Lucka, čím viac má človek, ktorý sa rozhodne pomáhať druhým, nespracovaného (nevyliečeného) v sebe, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude klienta nevedome vťahovať do svojich zranení a problémov a prenášať naňho, a v konečnom dôsledku mu nielen že nepomôže, ale mu dokonca môže priťažiť. To sa deje nevedome - jasné, že terapeut/pomáhajúci si myslí, že "to má pod kontrolou", ale ešte raz: deje sa to mimo vedomej úrovne a o to nebezpečnejšie to môže byť.
.

by the way, súhlasím plne s týmto.

denisa
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Pi Aug 01, 2008 12:00    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Možno je to tak, možno inak.
Návrat hore
tinky1313

Založený: 30.03.2008

PríspevokZaslal: Po Aug 11, 2008 18:18    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Quasar Napísal:
Lucka, čím viac má človek, ktorý sa rozhodne pomáhať druhým, nespracovaného (nevyliečeného) v sebe, tým väčšia je pravdepodobnosť, že bude klienta nevedome vťahovať do svojich zranení a problémov a prenášať naňho, a v konečnom dôsledku mu nielen že nepomôže, ale mu dokonca môže priťažiť. To sa deje nevedome - jasné, že terapeut/pomáhajúci si myslí, že "to má pod kontrolou", ale ešte raz: deje sa to mimo vedomej úrovne a o to nebezpečnejšie to môže byť.
.

by the way, súhlasím plne s týmto.

denisa

Všeobecne sa žiada a myslí, že ten človek, ktorý chce pomáhať iným
nemá cez klientov riešiť seba a svoje boľačky, čiže cez nich si nevodome
hľadať odpovede na svoje problémy....aj takýchto ľudí poznám, ale sú
aj takí, ktorí síce majú svoje trápenia, ale vedia poradiť iným....ide len
o ten pohľad, lebo zatiaľ čo sa ja pozerám na svoj problém len z
jednej strany, lebo z iných to neviem a nedokážem, tak ten druhý
človek mi môže ukázať iný pohľad, pohľad človeka, ktorý sa pozerá
na môj problém z nadhľadu, nie je v ňom osobne zainteresovaný
a preto možno jeho reakcia mi pomôže a pritom on zas môže mať
v niečom inom problém....ale ukázal mi iný pohľad na ten môj svojim
názorom....a je len na mne, či začnem nad tým uvažovať, že jesto
ai iných ciest,smerov, pohľadov, alebo budem len veriť terapeutovi...
terapeut ťa môže len nakopnúť, ale konať musíš ty sama....
ty sama za seba a hlavne pre seba žiješ ...
máš túžbu tvoriť (práca) ....tvoj manžel ti dal najavo, že nemusíš
robiť ....čím sa možno v tebe zapol gombík situácie z minulosti,
z detstva ( väčšinou v detstve sa do nás dostanú nesprávne dohody,programy),
....a tým ťa udupal, zobral z teba energiu, pripadáš si zbytočná,
pretože ťa nepodporil v tom aby si robila čo chceš, práveže naopak...
....vložila si do jeho rúk zodpovednosť.... chvíľu si sa nechala ukecať
jeho rečami....ale to čo v tebe drieme, tá túžba tvoriť sa zobúdza
a ty sa cítiš ako v okovách,vnútorný hnev v sebe obraciaš na
manžela, ale v podstate sa hneváš na seba, že nie si dosť pevná,
dosť odhodlaná, že nemáš dosť odvahy......a za všetkých tým je
strach.........hnev je potlačovaný strach......opýtaj sa sama seba....
čoho sa bojíš ? čo ti bráni ísť svojou cestou....plniť si túžby....
...tvoriť čo chceš ??? .....ktoré myšlienky ťa obmedzujú ?
ktoré situácie z detstva sa opakujú ? Prijmi ich,pochop, a s láskou
odpusť tým s ktorými spájaš negatívne spomienky, veď robili čo
vedeli, v danej chvíli to bolo to najlepšie čo zvládli ....ale hlavne
prijmi samu seba s láskou ...
Ak si chceme pomôcť musíme sa spoznať a až potom nastoliť poriadok.

"Hnev a zlosť sa objavuje vtedy, keď človek stráca kontrolu nad
situáciou. "Valerij Sinelnikov, Dohoda s chorobou

To je len taký môj mierny pohľad na tvoj problém

Smile veľa pevnej vôle a odhodlania prajem.
T.
Návrat hore
robo

Založený: 16.06.2008

PríspevokZaslal: Po Aug 11, 2008 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tinky1313: 100 bodov, len výhrada k tej dohode s chorobou,,,,,,ja ju chapem tak žeéééééééééé... choroba pochadza z nespravneho myslenia teda z emocíí,do ktorých vkladame seba, teda dušu ,tým meníme chemiu v tele a udelujeme vysoký rozkmit duše ta zasahuje organy ludskeho tela a deštruuje ich ,, ni dohoda ale pochopenie toho že hnev, zloba ,nenavisť, žiarlivosť,a všetko to negatívne čo len môže mysel vygenerovať je tým jedom tela ,,,len opakom týchto vlastností môžeme dosiahnuť harmoniu v tele teda funkčnosť tela ,prvým krokom je teda zmierenie sa to by som prisudil dohode s chorobou ...lebo ak je chorá mysel teda nasratá mysel vyprodukuje také kmity ktoré nie sú v harmonii s bunkami tela ,nasratá mysel nemyslí ale koná ,podla protokolou uložených v podvedomí,,,,suto okopírované situacie z detstva ,celeho života reakcie ktoré sme videli u blízkych ludí ,tie formovali osobnosť v tomto živote a stotožnili sme sa s nimi,vzali sme si ich za svoje stali sa podvedomými protokolmi nášho chovania a správania tieto protokoly musíme prepísať a to tak že popremýšlame aký chceme byť a aký sme a to sa dá len ked je mysel v klude a sústredenosti k danemu problemu a nie ked je mysel emotívna a nasratá ,odporúčam pozorovať seba pri prichádzajúcom podnete ,hned nereagovať a dopriať si chvilku na rozmyslenie ako budem reagovať ak sa ti to podarí a nenasereš sa si na dobrej ceste k chapaniu toho, že máš stale na výber ... nasratosť .... = zostane ti zle, teda nemocnosť ,.... alebo nenasratosť teda zamyslenie sa v pokoji klude a rozvahe mať možnosť pochopiť prichadzajúci podnet a nenasrať sa a prinútiť mysel k mysleniu či podnet stojí za reakciu na danú akciu a či tvoja reakcia bude pokojná ,teda zmysluplná a nie je reakciou hnevu kde myslenie končí,je to podmienené okrem ineho aj tým čo sa volá trpezlivosť ,hovorí sa že trpezlivosť ruže prináša a ako vieme ruže majú trne ,tie nas môžu poškriabať ale v klude a trpezlivosti si davame pozor na trne a tie nas nepoškriabu ,ziskame moc nad bezmocnosťou a to len myslením,spravnym myslením,zamýšlanim sa rozoberaním daneho problemu a opetovným vyskladávanim dospievame k pochopeniu problemu a problem prestane byť problemom to jest riešenie ,,,,,riešenie v sebe samom ,prinutiš seba isť správnym smerom ,smerom myslenia a chapania seba a nie smerom nechapania nemyslenia ,smerom ega vybudovaneho v tomto živote,ked pochopíš že ego je tvoje nižššie JA a tvoja duša vyššie JA pochopíš že bojuješ sama so sebou čo nemá význam lebo nižššie Ja nikdy nemôže vyhrať nad vyšším JA ,vyššie JA je síce nevidiace ale cítiace,,nižšie JA je vidiace ale necítiace ,len zjednotením tých dvoch vznikne harmonia,pochopenie jedneho druhým,pochopenie hladaj len v sebe nie v druhých!!!!!!!,,,,len tolko vela ...... ,,hahahhahaahahaha a basta.....fidli ,hahahahhaaha robo,,,
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Aug 12, 2008 21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

tinky1313 Napísal:
a za všetkých tým je strach.........hnev je potlačovaný strach......

tinky, hnev nie je potlačovaný strach. Hnev je hnev a strach je strach. To je, akoby si povedala, že jablko je paradajka.
Áno, hnev môže byť emóciou, za ktorou je ukrytý strach, ale hnev a strach nie je to isté.

Citácia:
"Hnev a zlosť sa objavuje vtedy, keď človek stráca kontrolu nad
situáciou. "Valerij Sinelnikov, Dohoda s chorobou

Podľa mňa je uvedený výrok zjednodušujúci -- áno, aj (objavuje sa aj vtedy), ale nie len (vtedy)...
Lucia Z

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 7:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj tinky1313 . Neviem či som dobre pochopila to čo si chcela napísať, ale mne sa to zdá tak, že ak má terapeut nejaké problémy tak nech ide do nejakej izolácie a nech si to rieši o samote. Len neviem či je to ono. Či sa mu naskytne príležitosť vidieť ten problém, keď nemá zrkadlo. Veď tým, že je niekto terapeut neznamená to, že už nie je človek. Vždy som riešila svoje problémy v izolácii a nedopadlo to dobre. Všetko, každý neúspech som si vzťahovala na svoju osobu a nevyriešilo sa vôbec nič. Možno niečo áno, ale nedošlo k najvyššiemu uvedomeniu. Táto rada sa potom vymyká všetkému čo tvrdí každý psychológ " to čo sa deja, sa má diať", "ten koho stretneme, nám má niečo ukázať" a mnoho iných výrokov. Už veľa podobných rád som tu čítala, ale nereagovala som na to. Možno preto, že toto vo mne vyvolalo nejakú restimuláciu a možno nie. Niekedy sa my ľudia správame čudne. Chceme od druhých, aby robili to čo chceme my samy. A ešte niečo regresná terapia nie je o radení a o ukazovaní iných možností riešenia problémov. Je to nedirektívna metóda kde nikto nepodáva falošnú nádej, alebo názor na cudzí problém. Každý jedinec má možnosť uvidieť to svoje riešenie bez ohľadu na to čo si o tom myslí niekto iný. Možno je to preto, že každý problém je jedinečný. Možno riešenie môže byť podobné s iným jedincom, ale nikdy to nebude ono ak nám niekto poradí.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Aug 22, 2008 21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Neviem či som dobre pochopila to čo si chcela napísať, ale mne sa to zdá tak, že ak má terapeut nejaké problémy tak nech ide do nejakej izolácie a nech si to rieši o samote. Len neviem či je to ono. Či sa mu naskytne príležitosť vidieť ten problém, keď nemá zrkadlo. Veď tým, že je niekto terapeut neznamená to, že už nie je človek. Vždy som riešila svoje problémy v izolácii a nedopadlo to dobre. Všetko, každý neúspech som si vzťahovala na svoju osobu a nevyriešilo sa vôbec nič. Možno niečo áno, ale nedošlo k najvyššiemu uvedomeniu...

Lucka, zdá sa, akoby si zabudla na inú možnosť, no možno si o nej len nevedela: ľudia, ktorí chcú robiť nejakú formu psychoterapie sa ju zvyčajne učia účasťou v nejakom výcviku vybranej formy psychoterapie. Psychoterapeutické výcviky bývajú zväčša niekoľko ročné - najčastejšie v rozsahu 3-5 rokov. A súčasťou týchto výcvikov je aj požiadavka, aby adepti na psychoterapiu sami absolvovali terapeutické sedenia - to znamená, títo ľudia si riešia svoje problémy a body, v ktorých sú zaseknutí u svojich terapeutov. A toto je tá forma "zrkadla" - teda neriešia to v izolácii...
A pretože vychádzaš zo svojej situácie, kedy si sa ty snažila riešiť si svoje témy v izolácii, vyvodila si si z toho, že tak robia aj oni. Možno niektorí áno, ak majú strach z toho, že vyjde najavo, že aj oni sú "len" ľudia a majú tiež problémy, ktoré nevedia vyriešiť. No pravidlom býva, že tí, čo prejdú výcvikom, prejdú aj vlastnou terapiou...
Lucia Z

PríspevokZaslal: So Aug 23, 2008 22:30    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Najväčšia pravda je tá, že keď niekto niekomu niečo radí, tak je to vlastne pre neho.
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: St Aug 27, 2008 15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem o tom, že by psychoterapeuti dávali rady.
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Št Sep 18, 2008 10:44    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Táto téma bola pre mňa dosť poučná. Ukázalo sa mi tu dosť modelov správania, ktoré v živote robím a aj nerobím. Myslím si, že nie je potrebné niekoho poučovať o tom čomu nerozumieme. Veď keby sme aspon trochu rozumeli tak to isto nerobíme. Nie je potrebné poskytovať názory, alebo rady ktoré my sami nedokážeme splniť, lebo ak to urobíme tak to je signál pre nás radcov aby sme niečo pre seba urobili a je to aj odpoveď čo. Takže prajem všetkým veľa úspechov. A aj ďakujem za spoluprácu. Wink

Naposledy upravil Lucia Z dňa So Sep 20, 2008 8:37, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Št Sep 18, 2008 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

..nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych....... nádych...... výdych.......
Lucia Z

PríspevokZaslal: Pi Sep 19, 2008 18:35    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Ahoj Zajko. Si odvážny. Ja som chcela ukončiť túto debatu a nedá sa, ale prečo ťa to vyviedlo z miery a nevieš dýchať? Máš v sebe hnev?
Návrat hore
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Ne Sep 21, 2008 0:15    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Ahoj Zajko. Si odvážny. Ja som chcela ukončiť túto debatu a nedá sa, ale prečo ťa to vyviedlo z miery a nevieš dýchať? Máš v sebe hnev?

ahoj Lucka.. snažím sa správne dýchať.. hnev v sebe mám, ale dokážem ho myslím celkom dobre zvládať a smerovať.. nepociťujem svoj hnev ako akútny problém a neobťažujem ním seba ani svoje okolie
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: