Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Mám v sebe hnev.
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ne Sep 21, 2008 8:55    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Táto téma bola pre mňa dosť poučná. Ukázalo sa mi tu dosť modelov správania, ktoré v živote robím a aj nerobím. Myslím si, že nie je potrebné niekoho poučovať o tom čomu nerozumieme. Veď keby sme aspon trochu rozumeli tak to isto nerobíme. Nie je potrebné poskytovať názory, alebo rady ktoré my sami nedokážeme splniť, lebo ak to urobíme tak to je signál pre nás radcov aby sme niečo pre seba urobili a je to aj odpoveď čo. Takže prajem všetkým veľa úspechov. A aj ďakujem za spoluprácu. Wink

Mňa by zaujímalo, ako si to myslela celé, tento výrok. Mala si pocit, že ťa tu poučujeme a dávame ti nejaké rady, ktoré nedokážeme splniť? Že sme tu niečomu nerozumeli? Wink
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: Ne Sep 21, 2008 9:28    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Už nechcem o tomto ďalej polemizovať chcem už za tým zavrieť dvere. Urobila som chybu, že som Vás obťažovala s nejakým hnevom a blá blá blá ... a myslela som si, že budem slušná keď sa Vám poďakujem, ale všetci jednu vec pochopíme rôznym spôsobom, ale aj tak dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

PríspevokZaslal: Ne Sep 21, 2008 14:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. No, tak potom stačilo len poďakovať, bez toho dodatku o nepotrebnosti poskytovania názorov, alebo rád, ktoré nedokážeme splniť... (alebo som naozaj nepochopil, ako si to myslela - aj preto som ťa žiadal o ujasnenie.) Mne to od teba vyznelo tak nejako dotknuto a sklamane: akoby si čakala čosi iné, než si tu dostala...
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Po Sep 22, 2008 6:11    Predmet: Re: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Už nechcem o tomto ďalej polemizovať chcem už za tým zavrieť dvere. Urobila som chybu, že som Vás obťažovala s nejakým hnevom a blá blá blá ... a myslela som si, že budem slušná keď sa Vám poďakujem, ale všetci jednu vec pochopíme rôznym spôsobom, ale aj tak dík.

Lucka, to je nedorozumenie... Neber si osobne, to čo som písal bolo o mne, nie o tebe.. Ja som to nemyslel tak, že ty mňa obťažuješ svojim hnevom.. nikdy som ťa nezažil nahnevanú.. išlo mi len o to, že ja mám zo seba ten pocit, že zvládam svoj hnev.. je možné že niekto má na to úplne iný názor..

Odpusť, ak som sa ťa dotkol, nebol to môj úmysel
Rešpektujem ťa
S Láskou
Zayko

mia444444

Založený: 24.11.2008

PríspevokZaslal: St Dec 03, 2008 19:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Lucka, tiež mám ešte niekedy pocity ako ty ale sú čoraz zriedkavejšie. Zjavne si všetko berieš osobne a nevidíš to čo ti ostatní hovoria. Máš to teraz určite ťažké, poznám ten pocit kedy si myslíš že ti nikto nerozumie, že si snád z inej planéty, ale neboj zvládneš to. Predstav si že niektorý ľudia ani nezačnú rozmýšlať nad tým čo ty, dostala si obrovský dar ale k pochopeniu to musí ísť cez bolesť a niekedy až takú že strácaš zmysel bytia. Ale ked to nevzdáš, to čo dostaneš je nezaplatiteľné. Viem o čom hovorím tak vydrž a nevzdávaj sa. Pa
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: Št Dec 04, 2008 18:37    Predmet: Mám v sebe hnev. Odpovedať s citátom

Ahoj mia444444. Teraz si ma úplne zaskočila. To čo si napísala je veľmi výstižné pre moju osobu. Keď si to takto opísala, mám dôvod veriť tomu, že máme niečo spoločné. Nepíšeš žiaden umelecký sloh o tom ako sa nedá, ale vystihuješ situáciu ktorá práve je. Máš pravdu o tom, že som veľmi vzťahovačná. Skoro všetko si beriem osobne a potom rozmýšľam nad tým, že prečo nikde nepatrím. Uvidím aký to bude mať priebeh a potom ťa určite budem informovať o úspechu. Viem, že sa to blíži.
Návrat hore
mia444444

Založený: 24.11.2008

PríspevokZaslal: So Dec 06, 2008 23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Lucia, budem rada ked ma poinformuješ o tom ako to zvládaš, ja som tiež veľmi vzťahovačná ale niekedy to bolo stále a veľmi mi to ubližovalo. teraz mi to síce už tak neubližuje, lebo viem že je to iba moje ale sú situácie kedy sú emócie rýchlejšie a ja si nedokážem povedať že sa ozývajú moje staré zranenia a vtedy idem rýchlo dole, cítim sa nechcená, nemilovaná, zlá, nepotrebná, hlúpa a dávam si kopec iných prývlastkov len aby som sama sebe dokázala že ma majú ludia za čo nemať radi, že si nezaslúžim aby to bolo inak. Ja už mám zmapované s čím to v mojom živote súvísí, prečo sa stále opakujú určité veci no môj rozum a moja duša nechcú nejako vytvoriť koalíciu a neviem to čo pochopím prepojiť s emocemi preto by som bola rada keby mi niekto povedal ako na to ked sa mu to podarí aj ked si myslím že to asi príde samo a každý k tomu istému cieľu ide svojou cestou, že na to asi návod neexistuje. Ja na nové veci väčšinou prichádzam cez knihy, písané slovo, vtedy ma to prejde celú a ja naraz pochopím to čo mi napr. psychologička hovorila tri roky no ja som to nepočula až ked to precítim tak to všetko pekne do seba pozapaduje ako skladačka a ja som zlá sama na seba že som to nevidela skôr a ako je to možné ked presne tými istými slovami mi to niekto hovorí a ja som taká hlúpa že som tomu tak dlho nerozumela. I toto fórum som si našla asi presne vtedy kedy som ho nájsť mala a je to pre mňa určite krok, možno viac na mojej ceste k pochopeniu, k nájdeniu samej seba. Sebavedomie podľa mňa nemáš až také zlé. Ja by som do fóra ešte pred rokom nenapísala a malo by to kopec dôvodov, že sa strápnim, že neviem rozprávať, že som hlúpa, že neviem slovenčinu, že urobím chybu, že všetci ostatní sú múdrejší, že ma niekto odmietne, urazí a td. Teraz mi je to všetko úplne jedno lebo viem prečo som taká aká som a že som sa musela veľmi snažiť aby som bola aspoň takáto a som na to hrdá, lebo ľudia spodobným osudom nedosiahnu ani s polovice to čo ja. A ked by ma niekto súdil, tak viem že je to chudák a že jediný kto ma môže súdiť som iba ja sama, lebo len ja viem čo som zažila a prečo sa správam tak ako sa správam. Už asi trepem veľa, nemám sa s kým rozprávať, prišla som o svoju psychologičku tak mi troška hrabe. Chcela som ti vlastne len povedať že budem rada ak to zvládneš a dáš vedieť ako si to dokázala, možno mi tým pomôžeš kto vie. Pa
silka

Založený: 09.05.2006

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojki mia...

... uz som nieco pisala do temy o socialnej fobii k tomuto, tak si to precitaj, mozno ti to pomoze, lebo ja som prezivala kedysi presne to iste co ty:)... presne som nemala rada seba ako ty, podcenovala som si, neverila som si, neznasala som verejne vystupovanie, ale dnes prilezitosti prejavit sa vyhladavam;)... pamatam si kolko som plakala a citila sa ako zaseknuta a nemohla som sa pohnut dalej... ale da sa z toho von... teraz sa citim uplne slobodna v tom co urobim a poviem a stale to prehlbujem... ver mi da sa to... mne to trvalo asi tri roky kym som sa dostala kde som... ale dolezite je to riesit... niektore veci aj vedome... vedome na tom pracovat...

... keby si mala este nejake otazky, kludne sa spytaj... ale chcem ti dat nadej:)... ze existuje niekto kto to prekonal:)...
Návrat hore
silka

Založený: 09.05.2006

PríspevokZaslal: Po Dec 08, 2008 16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

bolo to v rubrike moze regresna terapia zmenit cloveka... moju podstatu terapia nezmenila, len ju vycistila od vsetkych strachov a ran a teraz som to ja...
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Feb 18, 2011 11:22    Predmet: Odpovedať s citátom

..ani neviem kde mám toto písať, len sa potrebujem vyrozprávať mám podozrenie na jedno autoimunitné ochorenie potvrdené od lekára.. Celkom mi zapadajú do toho moje pocity a zvláštne sny. Poškodenia autoimunity vo mne vyvolávajú pocit sebadeštrukcie. Hladala som tento pocit a našla v období tehotenstva mojej matky, tým, že nechcela druhé dieťa, hoci ma porodila, sa ako keby vo mne vytvoril ten pocit sebadeštrukcie. Ale ak idem ďalej, vy to nazývate možno minulé životy, ja ako paralelná skutočnosť mimo tejto reality alebo sen. Tak v jednom takomto sne som spáchala samovraždu z nešťastnej lásky. Zamýšľam sa nad tým, ak naozaj si rodičov vyberáme, tak som si toto sebadeštrukčné ( pre mňa) tehotenstvo vybrala na základe podobnosti, možno toho, čo som prežila (samovraždy), ak to usporiadam do časového sledu. Ak ale zruším čas, môžem sa tam dostať ešte raz a prežiť to, a uzavrieť možno inak príbeh. Mohlo by to niečo zmeniť na autoimunitnom ochorení? Mám podozrenie na sklerózu multiplex Sad

...asi to bude blbosť, zase moje fantazmagórie.....kombinujem tu blbosti...asi len preto, že som z toho nešťastná.....Sad

Prosím povedzte mi niekto, že je to hovadina, všetko čo som tu napísala!

Toto sa mi zdá byť zaujímavé:

"AUTOIMUNITNE (autoagresivne) CHOROBY = symbolika = pacienti podvedome povazuju za nepriatelov celkom neskodne, ba casto zivotne dolezite struktury vlastneho tela - a ako s nepriatelmi s nim bojuju. Obranny system ma problem rozoznat vlastne od cudziehoBunky postihnute tkaniva akoby sa odcudzily telu, a miesto toho, aby plnili svoje povodne funkcie, spustaju neziaduce, sebaznicujuce agresivne reakcie. Telo v nich vidi protivnikov, vedie s nimi neuprosny boj, a samo sa pri tom nici. Je to v podstate obcianska vojna, kedy vojaci statnej armady bojuju proti vlastnemu ludu, ktorej pricinou je eskalacia vnutornej agresivity. Fyzickemu odcudzeniu buniek tela, zvycajne predchadza odcudzenie v rovine psychickej, kedy postihnuty clovek prestane spravne vnimat a podvedome spracovavat s tym suvisiace temy ! Aby bolo mozne autoagresivnu vojnu vo svojom tele ukoncit, musi sa zrusit toto nepatricne odcudzenie v rovine psychickej, t.j. vratit sa k suvisiacim dusevnym temam, opat ich vclenit do zivota a zacat ich spravne chapat."

Pripomína mi to Empata, a vynára sa v omne otázka, či ľudia s poškodenou autoimunitou nemajú tendenciu si myslieť, že sú empati ?
Pre mňa by to bolo vysvetlenie, prečo som mala sklon si to myslieť....
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 8:35    Predmet: Odpovedať s citátom

vzhľadom k tomuto:http://www.numerologia.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=69

"Kedze zakladnou kartou Vasej Cesty je Patka poharov (emocionalny blok) a kazdy clovek ma pravo volby, ci sa rozhodne prest dalsi usek svojej cesty cez poznanie alebo ci cez utrpenie, tak by som Vam odporucila regresnu terapiu - navrat do detstva."

Som začala uvažovať nad týmto:http://waldi.sk/index.php/terapie/regresna-terapia.html

ale je tam jedna veta:"Terapeut uvedie klienta do hladiny alfa, kedy frekvencia jeho mozgových vĺn klesne na hodnotu 8 -13 Hz a kedy sa vynárajú z podvedomia vnútorné obrazy."

...a nejak mi nelezie do hlavy, keď som mala takéto eeg :
Abnormný graf I-II s epizodickým difúznym spomalením v pásme teta-delta , ktorá podľa intenzity zapadá do kategórie plochého záznamu.
Počas celého vyšetrenia plochý záznam pri frekvencií často , rytmickej teta-delta aktivity o 3-5 c/s , do 20 mikrovoltov.

A alfa hladinu mi nenašli už ani pred vyše desiatimi rokmi.....ako sa dá pracovať s takýmto človekom bez alfa hladiny v alfa hladine? dá sa to vôbec?

Beta stav - charakteristický frekvenciami EEG v rozsahu 13- 40 cyklov za sekundu (Hz), je prítomný v bdelom stave pri prakticky všetkých mentálnych aktivitách (uvažovanie, spomínanie, logická analýza, atď.).

Alfa stav - charakteristický frekvenciami EEG v rozsahu 8 - 13 Hz, sa dosahuje v stave driemania, ako aj pri uvoľnení (relaxácii), zvýšenej predstavivosti a tiež pri jemných rytmických fyzických aktivitách. Často sa spája s príjemnými pocitmi, až eufóriou, bez prítomnosti psychickej námahy.

Theta stav - charakteristický frekvenciami EEG v rozsahu 4 - 8 Hz, je stav vedomia, ktorý sa najčastejšie dosahuje v ospalosti, keď zvyčajne veľmi rýchlo upadáme do spánku. Často je sprevádzaný podvedomou predstavivosťou a s ňou spätou tvorivosťou.

Delta stav - charakteristický frekvenciami EEG v rozsahu 1 - 4 Hz, je bežne dosahovaný v tzv. hlbokom spánku (bez snov). Sprievodným rysom je stav dôkladného uvoľnenia, v ktorom dochádza pravdepodobne k pravidelnej základnej psychologickej
údržbe mozgu ("upratovanie v pamäti", uvoľnenie negatívnych blokov v správaní a pod.) Skúsení meditátori, dosahujúci tento stav, ho popisujú ako stav celkového utíšenia a vnútorného mieru.
Návrat hore
Quasar

PríspevokZaslal: Po Feb 21, 2011 12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, chytila si sa "slovíčka" či skôr (časti) vety "Terapeut uvedie klienta do hladiny alfa"... pracovať s regresom sa - verím - dá aj v hladine theta. Vieš, ono je to s tými hladinami mozgovej aktivity či vedomia tak, že ČASŤ tvojho mozgu je naladená napr. do hladiny theta, no iná časť mozgu zotrváva v hladine beta. Takže, ak bolo napísané, že terapeut uvedie klienta do hladiny alfa, v ktorej s ním pracuje, nebolo dopovedané (asi neúplnou znalosťou autora textu), že klient je síce v hladine alfa, ale časť jeho vedomia stále môže zotrvávať v hladine beta. Nie je pritom vylúčené, že počas sedenia nastanú okamihy, kedy sa aktivita mozgu spomalí z alfy až na úroveň theta - pričom stále zostane časť mozgu fungovať v hladine beta (!). Takže, bez obáv, regres by z tohto hľadiska fungoval aj u teba Wink
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Feb 21, 2011 13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, keď som prvýkrát počul, že do ranného detstva, prenatálneho obdobia a dokonca minulých životov je možné "ísť" pri vedomí, tak som si to nevedel predstaviť. Potom som sa dozvedel viac a urobil skúsenosť a moja predstava sa zmenila.
Sú terapeuti, ktorí sa snažia vysvetliť verejnosti cez telo ako by to mohlo fungovať. Preto niektorí hovoria o hladinách, lebo to je viac predstaviteľné pre človeka, ktorý skúsenosť nemá, že ak bude v nejakej hladine, môže sa s ním diať niečo iné, ako je bežne zvyknutý.

Regresné techniky, ktoré nie sú založené na umelom navodení zúženého stavu vedomia(hypnóza) využívajú asociatívne vybavovanie. Osobne by som ostal pri psychologických vysvetleniach a neťahal sem vysvetlenia cez mozog, kde ani nevieme, či to je výkonný orgán alebo orgán, na ktorom sa "len" niečo prejavuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Prejdi na: