Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vzťah klienta so sebou

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
AndreaRapantova

Založený: 09.01.2006

PríspevokZaslal: St Dec 03, 2008 16:30    Predmet: Vzťah klienta so sebou Odpovedať s citátom

Ahoj, Patrik, dnes som na terapii prvýkrát použila novú techniku, ktorú si prednášal naposledy na kurze a veľmi mi pomohla a najmä klientke. Dokázala uchopiť PODSTATU, ku ktorej sme sa už snažili dostať cez prenatál a vzťahovku, ale až teraz to prebehlo do výmeny fragmentov v nej samej. Veľmi oslobodzujúce boli prechody v minulých životoch, kde jasne chápala ako sama sebe spôsobuje to, čo ju dnes trápi a dokázala to oddeliť a pocítiť aj v minulých životoch. Cez prenátal to ostalo v minulých životoch neuchopené a teda asi ďalej tlačilo... aj keď sa to prešlo s prijatím rodičov.
Páči sa mi. Aj keď som pri výklade na prednáške nemala celkom jasné ako to bude fungovať. FUNGUJE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 25, 2009 8:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte v minulom roku som túto techniku(tému) považoval za techniku skôr pre terapeutov. Klienti sa väčšinou zaoberali trápeniami, telom, inými ľuďmi v ich okolí a podobne. Dnes zisťujem, že je stále viac klientov, ktorí chodia na terapiu a chcú sa zaoberať priamo sami sebou.

Postaviť do vzťahovej terapie seba (klienta) vyžaduje od terapeuta istú zručnosť v uchopení problematiky a cit pre udržanie línie vzťahu. Výsledky sú ale často prekvapivé. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 0:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je clovek jediny zdroj a jediny tvorca vsetkych svojich prezitkov, tak je to vlastne technika, ktora vedie k jedinemu korenu vsetkych z nej vyrastajucich karmickych "stromov" a "vetiev" ...

... ide len o to, kolko je takych klientov, ktory chcu ist naozaj naozaj hlboko, ku korenom svojej duse ...

Pyramida = Kolki si chcu omaknut len listok (lieky), vetvicku (homeopatika), konarik (kineziologia), konar (zakladna technika), strom (vztahova technika) ... koren (vztahovka so sebou samym) ... a co dalej ??? toto by naozaj zaujimalo ???

... vo stvrtok som zabsoloval VT so sebou na temu ako "lubim prekazky" ...

Och, Boze, keby som to bol vedel, kolko tisicov urazov a "poistnych udalosti" si za tie zivoty vygenerujem, tak by som z nebeskeho raja nikdy nebol odisiel bez VEČNEJ poistky

Och, Boze keby som to bol len tusil, ze ochablost mojho vnutra dokaze znicit tolko tiel ... tolko bolesti, pre kratke kusky oddychu ... kiezby uz stacilo, aby som si uvedomil, ze radost vo vsetkom, vidiet mozno len zo srdca a nie z oci ... bow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Daniel, súhlasím.

Čo bude ďalej je otázka.. pripravujem nekauzálnu terapiu, ktorá by TO mohla uspokojiť Wink Či to bude ale v tomto živote neviem.

Nedáš trochu viac zo spojenia ochabnutosti vnútra a bolesti? Znie to zaujímavo a môže to byť poučné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Okt 26, 2009 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

... vnimal som to ako slabost duse, slabost mojho vnutra ale este neviem co to je ... mozno neskor ...

... ale nejako podprahovo som bol schopny sam seba "podviest" = pritiahnut si uraz, nezvratnu zmenu, ktoru nebolo uz treba nikomu vysvetlovat, pred nikym moj narok na "oddych" obhajovat ... bolo to v konfrontacii s okolim pohodlne (konfrontacia sa nekonala) ale bolestive a hlavne v tom case uz nezvratne ...

... mozno som nenicil tela, len obetoval ich casti ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: