Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jan 15, 2009 21:12    Predmet: Empat Odpovedať s citátom

Stále viac sa v terapii stretávam s klientmi, ktorí majú takzvané prejavy Empata. Empat cíti pocity a emócie iných a väčšinou ich nevie odlíšiť od tých svojich. Nie je to otázka rezonancie alebo prenosu (restimulácie), ale priame pociťovanie iných.

Ak niečo cítime, tak sme zvyknutý to skúmať ako svoje pocity, hľadať príčiny hlavne v sebe. Hľadať s čím to v nás súvisí, čo sme urobili, neurobili alebo kto urobil niečo nám. Pri Empatoch je to odlišné - niektoré pocity súvisia len s tým, že niekto okolo Empata takéto pocity má a Empat ich presne tak isto cíti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan P.

Založený: 01.02.2009

PríspevokZaslal: Št Feb 05, 2009 21:14    Predmet: schopnost empatie Odpovedať s citátom

To je dobre,pretoze to uz ukazuje na isty stupen zrelosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Laura Ecsiova

Založený: 10.07.2007

PríspevokZaslal: St Feb 11, 2009 18:42    Predmet: empat - dieťa Odpovedať s citátom

Dobre a čo v prípade že empatom sa ukáže byť dieťa? Môj syn(8 rokov)nedávno veľmi smutne oznámil že cíti čo iný cítia, hlavne ich bolesť, smútok a ich trápenia...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jan P.

PríspevokZaslal: Pi Feb 13, 2009 11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrelost s vekom nesuvisí.Rozvíjaním schopnosti empatie sa rodí laska ku vsetkemu zrodenemu a stvorenemu.Vas syn ma asi predpoklady ist cestou bhakti.Je citlivý a vnímavý,važte si tieto vlastnosti a učte sa od neho,može vam byť prínosom.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Feb 13, 2009 17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan P. toto vlákno nie je o rozvíjaní empatie, ale o empatoch. O ľuďoch, ktorí sa s empatiou narodili - ktorí ju majú od narodenia na 100 percent. Je to niečo také ako keď sa niekto narodí a má 100 rokov. Hovoriť mu aby si to vážil a že mu to môže byť prínosom je prinajmenšom úsmevné. Smile Aspoň dovtedy kým to pochopí, prijme a dokáže s tým pracovať.

Viem si predstaviť, Jan P., že niektorí empati pri Tvojich posledných vetách môžu vstávať zo stoličiek. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan P.

PríspevokZaslal: Ne Feb 15, 2009 9:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Hovoriť mu aby si to vážil a že mu to môže byť prínosom je prinajmenšom úsmevné.

Ja som odpovedal na dotaz jeho matky s tym,aby si vážila ze ma takeho syna,pretoze jej može byť prínosom.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Feb 15, 2009 11:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ok.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Apr 10, 2009 0:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan P. Napísal:
Zrelost s vekom nesuvisí.Rozvíjaním schopnosti empatie sa rodí laska ku vsetkemu zrodenemu a stvorenemu.Vas syn ma asi predpoklady ist cestou bhakti.Je citlivý a vnímavý,važte si tieto vlastnosti a učte sa od neho,može vam byť prínosom.

Jan, ja sam mam pravdepodobne s empatiou problem ... zatial neviem ako ju dostat pod "kontrolu" ... uz viackrat mi neschopnost rozlisit cudzie vnemy od vlastnych skomplikovalo zitie ...

Co to je ta "cesta bhakti" ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: Pi Apr 10, 2009 10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozumiem jednej veci. Aký je rozdiel medzi - byt empatom a mat súcit s druhým? Sú to synonymá v zmysle - len empat dokáže byt skutočne súcitný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Apr 10, 2009 12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Empat cíti všetko. Byť súcitný už je postoj k tomu, čo cítime. Možno má na to empat viac možností a informácií. Ale na druhej strane ho niekdy tak zahlcujú, že súcitný byť nedokáže.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Apr 11, 2009 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja necitim vsetko ... len niekedy a ani neviem preco, zoscanujem tak silno nieco, o com v prvom momente ani neviem, ze nie je ani moje ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Apr 11, 2009 17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Empat cíti všetko, ale nie vždy si to uvedomuje. Samozrejme slovo všetko by sme mohli ďalej rozvíjať.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Apr 13, 2009 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal som mailom otázky na empata, tak ich sem dávam:

- co je to filter?
Filter psychiky zabezpečuje, že sa do vedomia dostávajú informácie, ktoré sú priamo potrebné. AK by sme h nemali, tak by sme ten príval informácií nemuseli zvládnuť.

- ako funguje u empatoch a ako u ostatnych ludoch?
jedna linka filtra zvaná pocitová úroveň je u empatov čiastočne alerbo úplne vypnutá

- preco ho empati pouzivaju inak, alebo preco si pri nich neplni svoju funkciu?
u každého emapata je to pre niečo iné - najčastejšie je to podvedomé rozhodnutie z minulosti

- moze byt takyto clovek vobec niekedy sam sebou?
áno, ak pochopí že sám sebou znamená nebyť sám sebou

- mozem povedat, ze byt sam sebou znamena byt niekym inym?
nie, len to iné vedome poznávať

- mozu mat ludia z empatov strach a podvedome si udrziavat odstup?
áno

- co sa prisli empati ucit?
že to môže byť jeden z evolučných krokov človeka vpred

- su tu empati len preto, aby pomahali druhym?
nie
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Apr 14, 2009 20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

- su tu empati len preto, aby pomahali druhym?
nie

... ja som tu za trest
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Apr 14, 2009 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Empat cíti všetko, ale nie vždy si to uvedomuje. Samozrejme slovo všetko by sme mohli ďalej rozvíjať.

Po zhliadnuti tych hemisfer mam tendenciu verit, ze to tak mame vsetci ... empat / neempat ...

Naposledy upravil Daniel dňa Ut Apr 14, 2009 20:22, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Ďalší
Strana 1 z 33

Prejdi na: