Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
empat11

Založený: 08.08.2011

PríspevokZaslal: Pi Okt 14, 2011 17:49    Predmet: chcel by som sa opytat Odpovedať s citátom

co to znamena ked sa vam sniva o cloveku ktoreho naozaj nemate radi aj v skutocnosti zacnem takto pred par mesiacmi som sa strasne pohadal s mojim švagrom nebudem nic vbiac o tom hovorit len viem že som mal pravdu pretoze som branil mojho maleho synovca ktoremu sa jeho otec vyhrazal aj ked to nemusel brat vazne take veci a detom nemaju hovorit ale spat k veci asi 4 krat od tej udalosti sa mi o nom snivalo a v kazdom sne ma strasne nenavidel nebola to moja emocia ja ho sice nemam rad ale to co som citil bola hnusna nenavist prislo mi zle ked som tu emociu citil myslite ze sa daju emocie ktore vycitim epreniest aj do nasich snov alebo je to len sen

diki za odpoved
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: Pi Nov 18, 2011 15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.youtube.com/watch?v=JbjizIp_9b4&feature=share
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: So Nov 19, 2011 17:07    Predmet: sprava Odpovedať s citátom

teraz na chvilku vybocim od temy ale chcel by som povedat moj nazor na tzv koniec sveta v roku 2012. Podla mna je to bud blbost alebo sa neskonci svet ako planeta ale svet ako ho pozname vsimnite si ze situacia v zdravotnictve v SR je strasna ja teda neviem co s tym chcu urobit ale viem jedno ked to takto pojde dalej bude to uplne strasne o politike ani nehovoriac ta sa moze zrutit kazdu chvilu ako to mate vy empati s tzv koncom sveta citite nieco zle ja zatal nie mozno len ze bude nejaka zmena
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Máj 12, 2012 5:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavá časť o Empat - Fringe prvá séria 15 časť. Smile Určite doporučujem aj ostatné. J.J. Abrams je určite Empat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

gabika.slaninkova Napísal:

Gabika, to video uz tam tusim nie je ... co tam bolo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 21:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno je empat clovek, ktory ma problem s "firewall" ... ze v tom mentalnom internete nevie zavriet branu ?

Empati, mate doma problem s dverami ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: St Máj 30, 2012 8:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
gabika.slaninkova Napísal:

Gabika, to video uz tam tusim nie je ... co tam bolo ?

Daniel, v tom videu hovoril pán Cabálek o kryštálovej aure. Je to škoda, že sa už nedá vypočuť. Podľa mňa sa tam našiel každý Empat. Hovoril o tom, že kryštálová aura človeka má schopnosť načerpať do seba akúkoľvek inú farbu aury iných ľudí. Je to jej prirodzená schopnosť. Detailne si to už nepamätám, ale v podstate ide o to, že keď človek s takouto aurou príde medzi ostatných ľudí, tak či sa mu to páči alebo nie, ich farebné zložky aury sa stanú jeho súčasťou.
Z môjho pohľadu má potom Empat dve možnosti ako sa s tým vysporiadá: buď sa s tým stotožní, teda to bude považovať za svoje emócie a budú mu nejakým spôsobom ubližovať alebo pochopí sám seba, aký je vo svojej podstate a prebraté emócie bude v sebe len pozorovať. Myslím si, že keď Empat zosnímané emócie len pozoruje, veľmi rýchlo strácajú na účinku. Takýmto postojom ich môže vyčistiť a previbrovať.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 22:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Zaujímavá časť o Empat - Fringe prvá séria 15 časť. Smile Určite doporučujem aj ostatné. J.J. Abrams je určite Empat.

... pozrel som si to z Uloz.to ... pozornost mi sklzla na formulacie odvolavajuce sa na emocionalitu / pocitovanie ... a tie bodkove obrazy v medziscenach ...

... a uz ked sme u Hranic nemozneho (Fringe) tak urcite doporucujem http://www.csfd.cz/film/295133-superlide-stana-leeho/ ... napriklad dnes vecer na Discovery ...
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: So Aug 04, 2012 20:55    Predmet: kvizova otazka Odpovedať s citátom

kvízová otázka pre všetkych myslite si ze empatia je dar alebo nieco s cim sa musite naucit zit.

PS : myslite ze je normalne ked clovek s empatiou ma este aj schopnost vidiet auru? Má to nejaké prepojenie.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Aug 06, 2012 18:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to dar, s ktorým sa musíme naučiť žiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Št Aug 16, 2012 8:14    Predmet: Odpovedať s citátom

..pre mna - v minulosti to bol 'kriz', kt som niesla....dnes - je to dar, kt som si vybrala ...
Návrat hore
Anonymouse

Založený: 16.08.2012

PríspevokZaslal: Št Aug 16, 2012 18:27    Predmet: Empat Odpovedať s citátom

Čítal som si celú diskusiu a zaujala ma ale... :
1. čo ak, empati ako ich nazývate, nemajú len túto jedinú schopnosť?
2. čo ak sa to samotnému človeku "tento dar" nepáči a musí s tým žiť v izolácií od ľudí?
3. čo ak ho to dovedie na psychiatriu a čo ak kôli tomu už nechce žiť? Nemám na mysli 15 ročné dieťa ale 40 ročného človeka, ktorý nielen tento jeden "akože dar" stále potláča a je už veľmi unavený?
Návrat hore
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Št Aug 16, 2012 19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

....mozem odpovedat len vlastnym zazitkom/prezivanim/ vnimanim - v dobe, ked som 'nerozumela' tejto schopnosti - nepacil sa mi, dostaval ma do izolacie, hladala som cesty ako tomu vsetkemu rozumiet (v tazkych depresiach/ studiom psychiatrie/ roznych liecebnych postupov, filozofii apod - velmi unavena)...

...dnes, ked tomu trochu viac rozumiem - je to ine - som v stadiu, ked empatiu naozaj povazujem za dar... za dar, ktory sa dostal do ponuky darov az po dlhej tazkej usilovnej praci na sebe samom ... a az dnes viem ocenit jeho hodnotu a povedat si, ze to 'utrpenie', ktore viedlo cez zitie s empatiou v nevedomosti - stalo za to....
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: Št Aug 16, 2012 20:48    Predmet: sprava Odpovedať s citátom

ja si myslim , teraz reagujem na tu vetu o tom ako sa mozu ludia s takouto schopnostou dostat na psychiatriu moj nazor je taky ze to sa nikdy nemoze stat pretoze tuto schopnost nam dal boh a keby sme neboli na nu pripraveni nedostali by sme ju a co sa tyka toho veku je jedno ci mas 15 mimochodom to je vek ked som tu empatiu v sebe spozoroval, alebo 40 spociatku je to tazke bremeno pre kazdeho ale kto sa ju nauci ovladat ma niekedy nefer vyhodu a inokedy vynimocnu moznost pomoct druhemu cloveku co je ten najuslachtilejsi čin na svete. Zelám pekny den.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Aug 16, 2012 21:26    Predmet: Re: Empat Odpovedať s citátom

Anonymouse Napísal:
Čítal som si celú diskusiu a zaujala ma ale... :
1. čo ak, empati ako ich nazývate, nemajú len túto jedinú schopnosť?
2. čo ak sa to samotnému človeku "tento dar" nepáči a musí s tým žiť v izolácií od ľudí?
3. čo ak ho to dovedie na psychiatriu a čo ak kôli tomu už nechce žiť? Nemám na mysli 15 ročné dieťa ale 40 ročného človeka, ktorý nielen tento jeden "akože dar" stále potláča a je už veľmi unavený?

1. asi nič, každý človek má určite viacero schopností...
2. každý sme strojcom svojho života a šťastia
3. nemám veľmi rád spojenie dovedie na psychiatriu - zdá sa mi to také využívanie strachu a modly... tiež tu asi platí bod 2. plus a zodpovedný za všetko čo robime a nerobíme...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Ďalší
Strana 32 z 33

Prejdi na: