Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Biblia potvrdzuje reinkarnáciu

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jan P.Založený: 01.02.2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi Feb 06, 2009 21:07    Predmet: Biblia potvrdzuje reinkarnáciu Odpovedať s citátom

Za hlavny argument k popreniu reinkarnacie povazuju krestania tieto podla nich klucove vyroky,ktore mi odcitoval z BIBLIE jeden z ich radov z ktorym som hodil reč :

Gen 2.7 A Hospodin Bôh utvoril Adama, človeka, vezmúc prach zo zeme a vdýchnul do jeho nozdier dych života, a človek sa stal živou dušou. To iste sa deje pri smrti: telo ide do zeme a dych zivota naspat k Bohu. Vysledkom je ze ziva bytost uz neexistuje. (Kaz 12:7...a tak sa navráti prach do zeme, jako bol, a duch sa navráti k Bohu, ktorý ho dal.) Dych zivota ktory ide naspat k Bohu nie je bytost s rozumom, citom, konanim. (Zalm 115.17 Nie mŕtvi budú chváliť Hospodina a niktorý z tých, ktorí sostupujú na miesto mlčania; alebo Kaz 9:5 Lebo živí vedia, že zomrú; ale mŕtvi nevedia ničoho ani nemajú viacej nijakej odplaty, lebo sa zabudla ich pamiatka.)

Pokusim sa ich rozobrať.Tieto vyroky sa vztahuju na evolucny a involucny proces a z reinkarnaciou nemaju nic spolocné.Nuže :

GEN 2.7 – A HOSPODIN BOH UTVORIL ADAMA, CLOVEKA, VEZMUC PRACH ZO ZEME A VDYCHNUL DO JEHO NOZDIER DYCH ZIVOTA A CLOVEK SA STAL DUSOU ZIVOU.

Tato veta popisuje vlastne nezrelu bytost,ktora vstupuje do života,ako mlady t.j.zivotnymi skusenostami nenaplneny a preto neskuseny tvor.Preto Adam z Evou pojedli plod z stromu poznania a tym poklesli - vydelili sa z Jednoty a prejavili ako žive bytosti.Proste ide o to,ze v procese dekadencie – rozumej poklesu do nizsich urovni – sa nachadza iba ten,kto este nema skusenosti a preto sa mu to páči,dokonca si priam žiada a tuži žiť a byť,ako individualita.Preto potrebuje poznávať,zažívať a prežívať to,co život ponuka.Z toho sa potom rodia dalsie tužby...chce mat to,ci ono,užívať si život,zenu,rodinu,deti,peniaze,karieru atd...tolko k evolucii.

Proces involucie je vlastne akysi bod zlomu,ktory nastava pri istom stupni presýtenia žitím ako takym.Cloveku na tomto stupni sa život javí viac,ako utrpenie pretoze poznava nielen slasti,ale aj strasti života vzhladom k tomu,ze platí zakon,ktory je tiez spomenuty v biblii - OKO ZA OKO,ZUB ZA ZUB ktory mu vracia to,co zasial (tento zakon sa mimochodom vo vychodnych smeroch oznacuje pojmom KARMA).Taký clovek sa potom pod tarchou osudu sklana k Bohu.To v nom prebudí vieru v jeho existenciu,pretoze ju zacne aj vycitovať.Proces napredovania sa urychluje tym viac,cim viac bytost bud trpí,alebo je vnutorne zrelšia.Ale cesta k Bohu nie je priamociara,pretoze posobí jednak uz spominany zakon odplaty a jednak na cloveka potom doliehaju aj rozne pokušenia,ako rozlicné nasledky minulych jeho činov.Lenze vyvoj pokracuje dalej,pretoze zivot je skrátka proces,proces su zmeny a tie zas vyvoj.V konecnom dôsledku kazda jedna bytost raz ukonci svoju nekonecnu put procesovanim a spočinie tak vo večnosti.Potom bude platit,ako pises - TELO IDE DO ZEME A DYCH ZIVOTA NASPET K BOHU. DYCH ZIVOTA KTORY IDE NASPET K BOHU NIE JE BYTOST S ROZUMOM, CITOM, KONANIM. VYSLEDKOM JE, ZE ZIVA BYTOST UZ NEEXISTUJE a potom bude platit na veky - MRTVI NEVEDIA NICOHO ANI NEMAJU VIACEJ NIJAKEJ ODPLATY, LEBO SA ZABUDLA ICH PAMIATKA. NIE MRTVI BUDU CHVALIT HOSPODINA A NIKTORI Z TYCH, KTORI ZOSTUPUJU NA MIESTO MLCANIA.A to znamena,ze to,co ide naspet k Bohu už nemože nijak cítiť ani vnímať,pretože už neexistuje (tym zanika aj utrpenie,pretoze uz niet nikoho,kto by niečim trpel).A tak nemože vnimat ani to,že je Boh,on a svet."Stáva sa" tak naveky Zakladnym Principom,pretože aj tak je v skutocnosti len To.

Dalsie vyroky od spominaneho autora,ktore tentokrat potvrdzuju platnost reinkarnacie:

Nas sklon k hriechu nas predurcuje na smrt. Kto prestupuje bozie zakony zomiera. Nie preto ze ho Boh zabija ale preto ze sa clovek rozhodol zit bez Boha - zdroja zivota. Odplatou za hriech je smrt (Rim 6:23 Lebo odplatou za hriech je smrť, ale darom Božím z milosti je večný život v Kristu Ježišovi, v našom Pánovi). Pre neho smrt nie je problem, pretoze ma schopnost zivot znovu obnovit. Da dokopy prach zeme a dych zivota a bude to ten isty clovek, dieta, hendikepovany (samozrejme ze bez hendikepu). Z pohladu vecnosti je tento nas kratky zivot v hriesnom svete nic oproti dokonalej harmonickej vecnosti s Bohom. To je dar, ktory dostaneme.

No a tieto vyroky vlastne potvrdzuju znovuzrodzovanie a smrť.Ano,odplatou za hriech je smrt.A samotnym hriechom je uz to,ked si sa na tento svet narodil,lebo – ako si spravne spomenul – PRETOZE SA CLOVEK ROZHODOL ZIT BEZ BOHA – ZDROJA ZIVOTA.To znamena,ze od neho odpadol ! t.j.vydelil sa z Dokonalej Jednoty.(Vsimni si vyhnanie Adama a Evy z raja).A preto odplatou za to je smrť.A dotedy pokial sa clovek s Bohom nespojí,t.j.nerealizuje Jeho kvality,dotedy sa bude rodit a zomierat dalej. Pises : DAROM BOZIM JE VECNY ZIVOT...ano to znamena,ze ten,kto je pripraveny skutocne zomriet vsetkym tužbam svetskeho života a sebe,ako individualite,ten bude mat život večný ! Dalsie citacie len potvrdzuju existenciu reinkarnacie, pretoze ako spravne pises – PRE NEHO SMRT NIE JE PROBLEM, PRETOZE MA SCHOPNOST ZIVOT ZNOVU OBNOVIT – DA DO KOPY PRACH ZEME A DYCH ZIVOTA A BUDE TO TEN ISTY CLOVEK. To znamena,ze to bude v podstate ta ista monáda,ak by som to tak mohol nazvat avsak s tym,ze uz predchadzajuci život je odžity a preto danna bytost pokracuje dalej v naplnaní životnych skuseností,co potvrdzujes,ked pises,ze – Z POHLADU VECNOSTI JE TENTO NAS KRATKY ZIVOT V HRIESNOM SVETE NIC OPROTI DOKONALEJ HARMONICKEJ VECNOSTI S BOHOM. TO JE DAR, KTORY DOSTANEME...ano,ked ziskame dostatok životnych skuseností na to,aby sme tuto večnosť vedome uskutočnili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 0:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekdy sa mi zdá, že Biblia toho musí naozaj zniesť veľa. Smile Najprv potvrdzuje reinkarnáciu, potom ju popiera atď.
Kedy už sa konečne dokážeme rozlúčiť s touto stratou dámou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan P.Založený: 01.02.2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 9:25    Predmet: biblia Odpovedať s citátom

Problem tkvie v nespravnom chapani jej vyrokov.Nie v biblii samotnej.
Ludia dokazu prekrutit vyznam slov behom hodiny a my tu mame 2000 rocnu priepast,kedy sa jej obsah vykladal tak,ako sa komu hodil.Preto tie zdanlive protiklady s ostatnymi duchovnymi naukami,ako trebars buddhovym ucenim.V skutocnosti vsak vsetky tieto nauky na seba nadvezuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 10:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A dajú sa chápať tie výroky správne?

Skúsenosť ukazuje, že každý pokus o to správne vyloženie vytvára len ďalšiu odnož katolíckej cirkvy, ktorá si myslí, že len ona je tá správna. A odnož môže vytvárať kľudne aj jednotlivec. Wink

Model reikarnácie nie je nutné ničím podložiť okrem osobného postoja. A už vôbec nie nejakými mýtmi alebo bájkami. Ide totiž o model viery.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan P.Založený: 01.02.2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 11:20    Predmet: hmm Odpovedať s citátom

Mozno sa budes divit,ale katolicka cirkev a biblia su dve veci.Ja by som to dokopy nespajal.Chapem ale,ze cirkev v podstate odpudila ludí prave tym,ze z biblie urobila akusi ikonu a nadosobny predmet.Lenze ak je clovek nepredpojatý,neda sa ovplyvniť ani katolikmi,ani odporcami biblie a preto si kladie sam otazky a pyta sa,iste najde prínos ako v biblii,tak i v inych duchovnych smeroch.Potom iste zacne tie vyroky chapat v tom spravnom svetle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
LonemanZaložený: 18.12.2006
Príspevky: 491

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Reinkarnácia je len model, výtvor nášho rozumu, ktorý sa snaží pochopiť javy s ktorými sa stretáva. To, ako sa veci majú sami o sebe, je nášmu poznaniu neprístupné, prístupné nám je len to, ako sa nám veci javia v našom vedomí. Preto môžme vytvárať len modely a tých môže byť aj viacej a rovnako dobrých. Nedá sa však nijako rozhodnúť, ktorý z nich je pravdivý. Môžme tomu iba veriť. Asi by bolo najlepšie vzdať sa nároku na poznanie pravdy a upokojiť sa len s praktickou užitočnosťou modelu a rešpektovať pluralitu výkladov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LonemanZaložený: 18.12.2006
Príspevky: 491

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jan P.Založený: 01.02.2009
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne Feb 08, 2009 19:29    Predmet: :-) Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Asi by bolo najlepšie vzdať sa nároku na poznanie pravdy a upokojiť sa len s praktickou užitočnosťou modelu a rešpektovať pluralitu výkladov.


Taky nazor je skor vlastny flegmatickemu temperamentu,nevyhodou coho je ze nema postup.

...vecsina ludi sa uspokojuje s tvrdenim,ze reinkarnacia je prevtelovanie z jedneho tela do druheho v rade životov.To vsak s jej principom nema vôbec nic spolocné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
psychomatZaložený: 19.04.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št Jún 04, 2009 15:14    Predmet: dôkaz reinkarnacie Odpovedať s citátom

Co je dokazom existencie reinkarnacie? Bez ohladu na Bibliu a jej rozne interpretacie....
_________________
now I have the time of my life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št Jún 04, 2009 18:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nič. Žiadny taký dôkaz neexistuje v zmysle vedy. Tak ako neexistuje dôkaz, že minulosť bola, že včerajšok bol v zmysle vedy. Na tom sme sa len dohodli. Je to všeobecný konsenzus, ktorý sa nedokazuje. Na tom, že reinkarnácia naozaj je, sme sa ešte nedohodli alebo teda nie všetci. Väčšina indov možno áno. :wink:

Každý dokazovací postup, ktorým by sme dokázali včerajšok, môžeme aplikovať aj na minulé životy a tým ich "dokázať".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
psychomatZaložený: 19.04.2009
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Št Jún 04, 2009 18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A co zbludile - privtelene duse? Nemoze to byt vysvetlenie pre reinkarnaciu? Ak su pritomne a schopne sa prejavovat, tak by teoreticky mohli pri niecom ako je regres odpovedat akoby za nas a vytvarat tym dojem, ze mame vlastne nejake minule zivoty....da sa to nejak odlisit? Myslim tym, da sa identifikovat, ze toto je nejaky pripadny privtelenec a toto som skutocne ja v minulom zivote?
_________________
now I have the time of my life
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin


Založený: 09.04.2005
Príspevky: 2043
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi Jún 05, 2009 7:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, dá sa to jasne odlíšiť. Najjednoduchšia metóda je prechádzať to až "za" smrť a zistiť čo sa tam deje. Privtelená alebo zblúdilá duša sa privteľuje alebo blúdi. Wink Odkloňujeme sa ale od témy - biblia a reinkarnácia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RoccoZaložený: 21.12.2009
Príspevky: 4
Bydlisko: Los Angeles

PríspevokZaslal: Po Dec 21, 2009 3:51    Predmet: Re: biblia Odpovedať s citátom

Jan P. Napísal:
Problem tkvie v nespravnom chapani jej vyrokov.Nie v biblii samotnej.
Ludia dokazu prekrutit vyznam slov behom hodiny a my tu mame 2000 rocnu priepast,kedy sa jej obsah vykladal tak,ako sa komu hodil.Preto tie zdanlive protiklady s ostatnymi duchovnymi naukami,ako trebars buddhovym ucenim.V skutocnosti vsak vsetky tieto nauky na seba nadvezuju.

Presne tak! Tiez si myslim, ze ludia by sa mali naucit trosku lepsie citat medzi riadkami. Je to asi rovnake so vsetkym, aj toto vyzaduje urcity vyvoj a skusenosti. Biblia nie je zla kniha a zdroj, ale ako so vsetkym, problem je v ludoch a v ich prezentacii a hlavne v zamere, ten je asi najdolezitejsi. Takze preto si myslim, ze mnohi vyuzivali bibliu ku svojej argumentacii a na podporu svojich nazorov, kazani, atd.
Je to podobne ako s chodenim do kostola a s prijatim toho, co sa tam kaze. Ja osobne sa tam necitim dobre a nestotoznujem sa s urcitymi kaznami a hlavne myslienkami...ale dokazem o sebe povedat, ze som veriaci aj napriek tomu, ze nemam rad cirkev. Proste mam len presnu predstavu o tom, co je vo viere a v zivote dolezite. Vsetko vyplvyva z toho ake mam pri tom pocity, naucil som sa trosku za poslednu dobu davat na svoje pocity, som vnimavejsi a prejavuje sa to aj vo vysledkoch a v komunikacii. A ja som sa v kostole nikdy necitil dobre pri kazni Smile Iba vtedy, ked ta kazen bola pekna, zo zivota a ludom naozaj nieco dala. A tak si naozaj myslim, ze zalezi na tom, co si z toho ludia zoberu a ci dokazu citat medzi riadkami.
_________________
Rock on!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RoccoZaložený: 21.12.2009
Príspevky: 4
Bydlisko: Los Angeles

PríspevokZaslal: Po Dec 21, 2009 3:57    Predmet: Re: dôkaz reinkarnacie Odpovedať s citátom

psychomat Napísal:
Co je dokazom existencie reinkarnacie? Bez ohladu na Bibliu a jej rozne interpretacie....

Dobre, ale naco to treba vediet? Naco treba vediet, ze reinkarnacia je dokazatelna? Je nespocetne mnozstvo veci, ktore nie su dokazane a berieme ich za samozrejme. Viera napriklad, a nielen v Boha ale v cokolvek ine, kazdy zrejme v sebe nosi urcitu osobnu vieru v ludi, veci, udalosti, principy, dosledky, dobro... Netreba reinkarnaciu dokazovat. Mne staci, ze verim, ze existuje, ze ma svoj vyznam, ze ma posuva dalej, ze sa kazdym zivotom zdokonalujem, ze sa snazim byt preto lepsim, ze sa priblizujem niekde, kde to bude stat viac za to...
_________________
Rock on!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Stránky regresnej psychoterapie
Regresná terapia
Stránky regresnej psychoterapie

Regresná terapia on Facebook

Prirodzený pôrod on Facebook

Powered by phpBB © 2001, 2011 phpBB Group