Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kóma
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Št Júl 28, 2005 22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Ano existujú techniky kde komunikujeme cez telo ( červenanie pokožky ), ale sú aj techniky, kde komunikujeme priamo s tým jedincom. Výsledok je ten istý. Je len potrebné vytvoriť komunikačný protokol a potom už len hľadať príčinu nemožnosti sa zobudiť.

Som za zdravý rozum. Ak potrebujem nejaké neznáme slová použiť, tak až vtedy, keď už neviem použiť známe a potom je potrebné ich zadefinovať. Slovám Ego, vedomie, éterické, meta.. môžeme rozumieť každý inak. Nekomplikujeme si to trochu?

Ja som tiez za zdravy rozum ... povedz mi, co rozumies vo vyssie uvedenom texte "komunikujeme priamo s tym jedincom". Kto to je "ten jedinec". Komunikujes s nim v kome a on o tom nevie, tak kto to je? Je to "ten jedinec"? Aky "ten jedinec"? Myslis akoze "placebo efekt"? ...

Si za "zdravy rozum", to jest auticko, sofer, blinker ... cize hrackarstvo ... ... vsetky pojmy ako ego, etericke telo atd sa daju velmi jednoducho definovat ... ak je to pre Teba komplikovane, tak definuj svoje pojmy, ja sa prisposobim ... zacnime od toho "jedinec". Tak kto to je?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jan

PríspevokZaslal: Št Júl 28, 2005 22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Môžeme si uvedomiť všetko čo sa s nami deje v kóme, v spánku, počas operácie v narkóze. Prax regresnej terapie na to ukazuje.

Rastlina rastie, kvitne, rozmnožuje sa, vie dať najavo že jej niečo chýba.. Človek v kóme toho nie je schopný. Ak sa o človeka v kóme nepostráme, za istý čas zomiera. O rastlinu sa netreba starať. S Tvojím porovnaním nesúhlasím.

Prax regresnej terapie nam ukazuje na to, ze sa nam premietaju filmy ... ...

Ako a komu dava rastlina najavo, ze jej nieco chyba? ... Clovek v kome predsi v Quasarovom priklade dal najavo, co mu chyba. Ci nie? Teologia a tak ... ... ak sa o rastlinku, ktora dala najavo, ze jej nieco chyba, nepostarame, tiez zahynie. Ci nie? ... ... Prestan doma rastlinky zalievat a hned uvidis, ci sa o ne netreba starat ... ... Patrik, Tvoje argumenty su na urovni sofer, blinker, auticko ... I'm sorry ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 6:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje argumenty sú jasné, len som nevedel, že Ty pod pojmom rastlina myslíš iba izbová rastlina. Laughing Keď vidíme len niektoré prejavy, vo všetkom nájdeme súvislosti. Rolling Eyes Jan, ak dáš k sebe dvoch komatických pacienov, dokážu sa "opeliť" a rozmnožiť?

Na ostatné otázky odporúčam spomínanú prax. Cool

Naposledy upravil Patrik dňa Pi Júl 29, 2005 6:57, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 6:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Všetkým sa nám ukazuje, to čo sa nám ukazuje. :-)

Jan, keď hovoríš o praxi koľkokrát si bol alebo prevádzal regresnú terapiu v praxi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 8:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik, zaujíma ma, ako konkrétne ukazuje prax RT na to, že "si môžeme uvedomiť všetko čo sa s nami deje v kóme, v spánku, počas operácie v narkóze"... Pre upresnenie: môžeme si uvedomiť, čo sa s nami deje v týchto zmenených stavoch vedomia v tom okamihu, keď sme PRÁVE V TEJ CHVÍLI ponorení v ich zážitku, alebo máš na mysli uvedomenie (teda skôr spomenutie) si na to, čo sa s nami dialo VTEDY?

Ďalej ma zaujíma, či komunikácia CEZ telo, nie je komunikáciou s daným jedincom a ak nie, prečo? Telo je tu predsa nástrojom komunikácie. Komunikujeme prostredníctvom svojich tiel neustále. Rozdiel je len v tom, že počas spánku či kómy si neuvedomujeme Seba a okolie a ani svoju komunikáciu (na úrovni ego-uvedomenia, pretože je tu aj tak neprestajne časť našej bytosti, nášho vedomia, ktorá si uvedomuje VŠETKO - v niektorých systémoch sa jej hovorí "tichý svedok" či "pozorovateľ").

Takže, otázka komunikácie s človekom v kóme je otázkou komunikačných prostriedkov: za tzv. bežného, každodenného stavu vedomia fyzickej reality komunikujeme verbálne a neverbálne, istým systémom konsenzuálne akceptovaných spôsobov komunikácie. Človek v kóme prekračuje tento akceptovaný systém a komunikuje výhradne neverbálne, navyše, častokrát s oneskorením, alebo sú jeho komunikované posolstvá odovzdávané jemným spôsobom, ktorý "vedomá" myseľ ega nepostrehne. Situácia je ďalej komplikovaná skutočnosťou, že komatóznym jedincom vysielané signály sú interpretované nesprávne, podľa bežne zaužívaných šablón --> stonanie a vzdychanie je chápané ako signál, že tento človek práve prežíva bolesť, alebo sčervenanie pokožky môže byť mylne interpretované ako prejav zvýšenej telesnej teploty/horúčky. Náhle zovretie prstov na ruke "do päste" môže byť interpretované ako "kŕč", zmeny v spôsobe dýchania spojené s určitou rýchlosťou, zvukovými fenoménmi alebo hĺbkou dychu môže byť nesprávne chápané ako prejav dusenia sa tohto človeka... Keďže vo všeobecnosti máme voči telu a telesným prejavom predsudky (a vidno to aj v tejto diskusii), resp. takýmto prejavom rozumieme skreslene, je takéto komunikovanie podceňované či prehliadané.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Moje argumenty sú jasné, ...

Hej, poznam ich ... autíčko, vodič, blinkery ... ... to, ze sa spravanie cloveka v kome pripodobuje rastlinke, to este neznamena, ze by sa mal zakorenit, ze mu narastu listy, kvet ...

Naposledy upravil Jan dňa Pi Júl 29, 2005 13:24, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 11:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Jan, keď hovoríš o praxi koľkokrát si bol alebo prevádzal regresnú terapiu v praxi?

Nebol som ani raz na regresnej terapii a ani raz som ju neprevadzal ... to predsi vies, tak naco sa ma to pytas? To akoze tym chces posilnit svoju pravdu? Budeme o nej hlasovat?

Nepotrebujem zjest muchotravku zelenu, aby som vedel, ze je smrtelne jedovata ... tiez nemusim pozorovat dalekohladom obeznice, aby som vedel, ze sa riadia nejakymi zakonmi ... atd ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Patrik Napísal:

Nebol som ani raz na regresnej terapii a ani raz som ju neprevadzal ... to predsi vies, tak naco sa ma to pytas? To akoze tym chces posilnit svoju pravdu? Budeme o nej hlasovat?

Nepotrebujem zjest muchotravku zelenu, aby som vedel, ze je smrtelne jedovata ... tiez nemusim pozorovat dalekohladom obeznice, aby som vedel, ze sa riadia nejakymi zakonmi ... atd ...

Jan muchotrávku si už použil viackrát. Tomu príkladu rozumiem. Ale Ty nehovoríš o tom, že je jedovatá. Ty hovoríš o tom, ako sa cíti človek keď ju zje a na to poukazujem. O tomto nemáš bohužiaľ ani potuchy akokoľvek by si chcel, kým ju nezješ.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Patrik, zaujíma ma, ako konkrétne ukazuje prax RT na to, že "si môžeme uvedomiť všetko čo sa s nami deje v kóme, v spánku, počas operácie v narkóze"... Pre upresnenie: môžeme si uvedomiť, čo sa s nami deje v týchto zmenených stavoch vedomia v tom okamihu, keď sme PRÁVE V TEJ CHVÍLI ponorení v ich zážitku, alebo máš na mysli uvedomenie (teda skôr spomenutie) si na to, čo sa s nami dialo VTEDY?

Quasar aj, aj. Mám prípady kde sme cez médium komunikovali s človekom v kóme a on nám popisoval čo sa s ním deje aj čo sa deje v jeho okolí. Vyriešním jeho problému sa na druhý deň prebral. Takže to je čo sa týka v tomto okamihu.

Potom som mal napríklad klientku, ktorá popisovala svoju operáciu z minulosti. Dostali sme sa tam pri riešení jej problému a korene okrem iného boli aj v tej operácii, kde si doktor robil vtipky na jej konto. Potom sa to aj neskôr potvrdilo.

Takýchto prípadov mám viacero.

Quasar Napísal:

Ďalej ma zaujíma, či komunikácia CEZ telo, nie je komunikáciou s daným jedincom a ak nie, prečo?

Podľa mňa je to komunikácia s tým jedincom. Nájdeme protokol a komunikujeme. Jedným z nich je aj červenanie ako som napísal a ako píšeš aj Ty. Aj s tými ďalšími slovami môžem len súhlasiť. Červenanie je prejav, ktorý nemusíme hneď pochopiť, keď ho neskúmame podrobne. Ak ho pochopíme, našli sme protokol a môžeme komunikovať. Možností je veľa, len ich nájsť. Komunikácia cez médium alebo cez červenanie sú na tej istej úrovni, myslím.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... Ty hovoríš o tom, ako sa cíti človek keď ju zje a na to poukazujem. O tomto nemáš bohužiaľ ani potuchy akokoľvek by si chcel, kým ju nezješ.

Ja som niekde hovoril o tom, ze viem, "ako sa clovek citi, ked zje muchotravku zelenu"? Pripomen mi prosim Ta, kde o tom hovorim, nie som si vedomy toho, ze by som tvrdil take nieco.

Inak podla mna sa da vyvolat stav, ako sa clovek citi po poziti nejakej latky ... ved takym sposobom prisli na obrazy homeopatik.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
... Podľa mňa je to komunikácia s tým jedincom. ...

Co je to "ten jedinec"? Je to jeho telo, pecen, ruka, noha, ... ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Patrik Napísal:
... Ty hovoríš o tom, ako sa cíti človek keď ju zje a na to poukazujem. O tomto nemáš bohužiaľ ani potuchy akokoľvek by si chcel, kým ju nezješ.

Ja som niekde hovoril o tom, ze viem, "ako sa clovek citi, ked zje muchotravku zelenu"? Pripomen mi prosim Ta, kde o tom hovorim, nie som si vedomy toho, ze by som tvrdil take nieco.

Inak podla mna sa da vyvolat stav, ako sa clovek citi po poziti nejakej latky ... ved takym sposobom prisli na obrazy homeopatik.

Pripomínam - Hovoríš o tom tu :

Jan Napísal:

Z homeopatikami máš pravdu. Napriek tomu si myslím, že si žiadnu zriedenú latku, ktorá by ukazovala na prax regresnej terapie nezjedol.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Patrik Napísal:
... Podľa mňa je to komunikácia s tým jedincom. ...

Co je to "ten jedinec"? Je to jeho telo, pecen, ruka, noha, ... ?

Ten jedinec je nehmotná substancia, ktorá má tieto vlastnosti : môže existovať nezávisle od tela, môže vnímať pocity, premýšlať, uvažovať a utvárať závery, pamätá si na všetko, čo kedy prežila a na základe všetkých týchto vlastností sa môže aj rozhodovať, kde a čo bude robiť.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A ako si z toho vydedukoval, ze som hovoril o "citeni"?

To, ze sa pacienti v regresnej terapii nemusia zazivat vlastnu minulost sa docitas napr. u Grofa.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Ten jedinec je nehmotná substancia, ktorá má tieto vlastnosti : môže existovať nezávisle od tela, môže vnímať pocity, premýšlať, uvažovať a utvárať závery, pamätá si na všetko, čo kedy prežila a na základe všetkých týchto vlastností sa môže aj rozhodovať, kde a čo bude robiť.

Dobre, podla mna to je nezmysel, pretoze bez mozgu nemozem premyslat, uvazovat a utvarat zavery a tiez bez tela nemozem vnimat zmyslove pocity, ale nebudem sa hadat.

Este by ma zaujimalo vzhladom na Tvoju definiciu, kto iny, ako tento jedinec, este pripada do uvahy v komunikacii cloveka v kome?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: