Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kóma
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To je práve to čarovné slovko NEMUSIA. Doporučujem hľadať aj iné zdroje, hlavne ak sa chceš všeobecne vyjadrovať. K tejto problematike som sa už vyjadril v Kategórii regresné techniky, téma Vybavovanie si nášho minulého života.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
To je práve to čarovné slovko NEMUSIA. Doporučujem hľadať aj iné zdroje, hlavne ak sa chceš všeobecne vyjadrovať. K tejto problematike som sa už vyjadril v Kategórii regresné techniky, téma Vybavovanie si nášho minulého života.

Ano, NEMUSIA ... lenze tu nejde o to, ze by 99% MUSELI a 1 % NEMUSELI, ale ze ak sa im premieta vlastny minuly zivot, tak je to skor nahoda, ako pravidlo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

Dobre, podla mna to je nezmysel, pretoze bez mozgu nemozem premyslat, uvazovat a utvarat zavery a tiez bez tela nemozem vnimat zmyslove pocity, ale nebudem sa hadat.

Tu hádanie naozaj nepomôže. Len sadnúť na zadok a pracovať, kým to nebude úplne jasné.

Jan Napísal:

Este by ma zaujimalo vzhladom na Tvoju definiciu, kto iny, ako tento jedinec, este pripada do uvahy v komunikacii cloveka v kome?

Otázke nerozumiem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Patrik Napísal:

Ano, NEMUSIA ... lenze tu nejde o to, ze by 99% MUSELI a 1 % NEMUSELI, ale ze ak sa im premieta vlastny minuly zivot, tak je to skor nahoda, ako pravidlo ...

Jan, náhoda je to keď roztočíš ruletu a nejaké čislo padne, ako to robí napríklad Grof v holotropnom dýchaní. Ale ide to aj tak, že ak chceš aby padla 8, tak jednoducho zoberieš guličku a na tú 8 ju položíš, tak ako to napríklad robím ja v terapii. Netvrdím ale, že niekedy nemôžem položiť na 7, ale to väčšinou hneď vidím ( môžeme tomu hovoriť skúsenosti ). Takže v určitej regresnej terapii 99/1 a v inej 1/99.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Jan Napísal:

Este by ma zaujimalo vzhladom na Tvoju definiciu, kto iny, ako tento jedinec, este pripada do uvahy v komunikacii cloveka v kome?

Otázke nerozumiem.

Quasar sa pytal:

Quasar Napísal:

Ďalej ma zaujíma, či komunikácia CEZ telo, nie je komunikáciou s daným jedincom a ak nie, prečo?

A Ty si odpovedal:

Patrik Napísal:

Podľa mňa je to komunikácia s tým jedincom. ...

A ja sa na zaklade Tvojej definicie jedinca pytam, kto iny by este v komunikacii prichadzal do uvahy?
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Jan, náhoda je to keď roztočíš ruletu a nejaké čislo padne, ako to robí napríklad Grof v holotropnom dýchaní. Ale ide to aj tak, že ak chceš aby padla 8, tak jednoducho zoberieš guličku a na tú 8 ju položíš, tak ako to napríklad robím ja v terapii. Netvrdím ale, že niekedy nemôžem položiť na 7, ale to väčšinou hneď vidím ( môžeme tomu hovoriť skúsenosti ). Takže v určitej regresnej terapii 99/1 a v inej 1/99.

:-) ... lenze to nemas dokazane, iba si to myslis.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2005 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak.

Naposledy upravil Patrik dňa Pi Júl 29, 2005 16:12, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.novinky.cz/koktejl/197377-chorvatska-divka-mluvila-po-probuzeni-z-komatu-plynne-nemecky.html

http://relax.lidovky.cz/chorvatska-divka-se-probrala-z-komatu-a-mluvi-jen-cizim-jazykem-pvv-/ln-zajimavosti.asp?c=A100413_091553_ln-zajimavosti_ter
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
coragyps

Založený: 02.01.2011

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2011 20:41    Predmet: apalicky syndrom Odpovedať s citátom

Přeji hezký den.
Rád bych se zeptal, máš nějaké zkušenosti, co prožívají duše lidí, jejichž mozková kůra je prokazatelně celá mrtvá a oni leží roky na přístrojích? JAKÝ TO PRO NĚ MŮŽE MÍT SMYSL? Nemyslím tady normální kóma, ale apalický syndrom, tam by měl být narozdíl od pouhého komatu mozek zcela zničen a mrtvý a tedy by ani neměl poskytnou zázemí pro duši..
A ještě jedna věc - máš nějakou zkušenost co se týče vztahu karmy a případné tzv. milosti boží? Uplatňuje se tato, a nebo ne? Je řada různých názorů, jaký je Tvůj?
Děkuji Ti velice, přeji fajn den.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 05, 2011 12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Telo nie je mrtvé, keď nejaký orgán prestáva fungovať. Telo je mrtvé ak už sa tam nenachádza duša. Ukazovateľ na fyzickej úrovni je, či začnú požierať telo "mrtvolné" baktérie. Vtedy už tam nie je život - nie je tam psychika, osobnosť, duša.
Skúsenosti s apalickými stavmi mám.

K druhej otázke. Zadefinuj čo si predstavuješ pod pojmom milosť božia a pokúsim sa odpovedať.
Návrat hore
coragyps

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji Ti velmi za odpověď! Smile
Pokud máš tyto zkušenosti, jaké pro ty lidi mělo vůbec smysl něco tak zdánlivě krutého, že jsou uvězněni v těle bez možnosti pohybu a komunikace s blízkými? Vnímali to jako utrpení?

Ta milost boží, jak bych ji definoval? Zkusím to.
No, představím si asi to, že pokud jsi v těžké situaci (těžká nemoc, úraz aj.), ale snažíš se věc pochopit, změnit se a pomodlíš se k Bohu o pomoc (tj. o vyléčení, zmírnění následků, probuzení z kómatu aj. ), tak, že ta boží síla může aktivně zasáhnout v Tvůj prospěch. Že to vše kolem nás není jen pouhé odžívání karmy, kdy si musíš do puntíku protrpět, co sis napáchal, ale že Ti například může být něco z tvé karmy odpuštěno na základě pochopení, že může být Tvůj osud zmírněn tou boží milostí, o kterou požádáš. Asi nějak takhle bych si to pro sebe definoval..

Děkuji za Tvůj čas a energii,
přeji radostný den!
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2011 17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

coragyps Napísal:
Děkuji Ti velmi za odpověď! Smile
Pokud máš tyto zkušenosti, jaké pro ty lidi mělo vůbec smysl něco tak zdánlivě krutého, že jsou uvězněni v těle bez možnosti pohybu a komunikace s blízkými? Vnímali to jako utrpení?

Coragyps, všetko je otázka pohľadu. Vyskúšaj si niekoho pozorovať ako spí. Tebe sa to bude zdať celkom dlho a bude to vyžadovať trpezlivosť a možno sa Ti bude zdať, že to je utrpenie, ale tomu, kto spí nie, pre neho to bude len okamih. Je to zjednodušené, ale podobne to môže byť s kómou. Človek tam nie je pri vedomí - vedomie je zmenené - zúžené na minimum. Väčšina pochodov prebieha len na úrovni podvedomia, kde platia iné pravidlá pre utrpenie.
Aj keď sa s takým človekom dá komunikovať, je cítiť, že tá komunikácia je trochu iná ako keď komunikuješ s človekom pri vedomí aj keď na diaľku.

coragyps Napísal:

Ta milost boží, jak bych ji definoval? Zkusím to.

Odžitie karmy podľa mňa súvisí s pochopením, ktoré je realizované cez utrpenie alebo uvedomenie. Milosť Božia môže výrazne pomôcť k ceste cez uvedomenie, ak ju tam nasmerujeme. Môže to byť ale tiež slepá ulička ilúzornej viery, že nás nejaký boh spasí.
Myslím si, že Milosť Božia môže pomôcť pri preklenutí hranice pochopenia - kedy sme už už pred ním, ale chýba nám niečo podstatné - to podstatné je možno práve To Spojenie...
Návrat hore
coragyps

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2011 21:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji Ti, Patriku.
Co se týče Tvého příkladu se spánkem, je naprosto dokonalý!! Jak jsem si to přečetl, tak mi to okamžitě naskočilo, přitom o tomhle už pár let přemýšlím.
Co se týče té druhé části Tvé odpovědi, tak Tvoji odpověď úplně nechápu.
"Milosť Božia môže výrazne pomôcť k ceste cez uvedomenie, ak ju tam nasmerujeme." ...
"Myslím si, že Milosť Božia môže pomôcť pri preklenutí hranice pochopenia" - také ne. Sad
Možná jsem hloupý, ale nerozumím tomu, co si myslel.
Zkusím to možná jinak. Jaká je Tvá osobní zkušenost s modlitbou? Modlíš se? (je to dost osobní, tak prosím odpusť..). máš pocit, že Ti Bůh odpovídá, pomáhá? Nebo to všecko vnímáš diametrálně jinak?
Děkuji za Tvůj čas! Smile
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2011 9:38    Predmet: Odpovedať s citátom

coragyps Napísal:

Zkusím to možná jinak. Jaká je Tvá osobní zkušenost s modlitbou? Modlíš se? (je to dost osobní, tak prosím odpusť..). máš pocit, že Ti Bůh odpovídá, pomáhá? Nebo to všecko vnímáš diametrálně jinak?
Děkuji za Tvůj čas! Smile

Modlím sa. Nerobím to ale preto, aby mi Boh odpovedal alebo pomáhal. Motlidba je pre na jeden so spôsobov zvnútornenia. Možno bude teraz jasnejšie čo som myslel keď som písal o Milosti Božej.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Prejdi na: