Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Zbyněk Vybíral: Tak zvané alternativní psychoterapie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: St Okt 07, 2009 22:19    Predmet: Zbyněk Vybíral: Tak zvané alternativní psychoterapie Odpovedať s citátom

Prednáška doc. PhDr. Zbyněka Vybírala, Ph.D. (vedúci Katedry psychologie FSS MU Brno) "Tak zvané alternativní psychoterapie" v rámci cyklu prednášok klubu skeptikov Sisyfos pre Akadémiu Vied ČR. Autor prezentuje pohľad, ako sám vraví, serióznych psychoterapeutov na tzv. alternatívne psychoterapie. Jedným z prístupov, o ktorých sa doc. Vybíral vo svojej prednáške kriticky zmieňuje, je aj regresná terapia. Autor venoval jeden slide svojej prezentácie aj priamo terapeutickej praxi Patrika Balinta.

PPT + MP3/WMV - PPT prezentácia so synchronizovaným zvukovým záznamom (vyžaduje Internet Explorer)
MP3/WMV - zvukový záznam prednášky

zdroj: http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1254915103
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Okt 08, 2009 7:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že podobné prednášky sú potrebné a tiež som si mnohé uvedomil.

Čo sa mi nepáčilo boli pasáže hodnotenia pana Vybírala - v mojej parafráze "my sme tí lepší a oni tí horší" a privlastňovanie si pojmu psychoterapia na základe príslušnosti k nejakému spolku, nie definícii - inak s ostatnou väčšinou čo povedal, môžem len súhlasiť.

Možno som ešte cítil emotívnosť pri "vymedzovaní" istých postupov, s ktorými pravdepodobne nesúhlasí bez jasného vysvetlenia. Mohlo tam ale hrať rolu aj krátkosť času alebo domnienka, že to je predsa jasné - môj pocit. Tiež som tam v tých pasážach videl postupy, ktoré sám v prednáške kritizoval.

Smerom ku mne si pán Vybíral nezistil žiadne info okrem textu na Osude.cz Takže jeho veta - tento sa hlási k A.D. nie je pravdivá - hlásim sa k tomu, že som u A.D. študoval. Smile Dokonca som si od stúpencov A.D. vyslúžil prívlastok - "jde svou cestou"

Dík, Loneman.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Články na internete Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: