Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat - zdroje, cvicenia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Mar 12, 2011 5:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaznamenala som sny o povodniach, špinavá stúpajúca voda, ktorá nesie so sebou všetko, ale pripomínalo mi to skôr povodeň zo 60-tych rokov, ktorá tu vtedy bola. Bolo to asi pred piatimi dňami, nechcela som sa tým zaoberať, bolo to odpudzujúce a strašné. Zemetrasenie som vôbec v snoch nezaznamenala. Inak som spať tiež nespávala, nad ránom mi bolo na vracanie, ale dva dni to už nepociťujem. Netuším, či to má nejakú spojitosť s udalosťami v Japonsku.

A ešte zaznamenávam v snoch veľmi silnú súdržnosť ľudí a vzájomnú pomoc. Podriadenie sa akýmsi pravidlám fungovania vzájomnej pomoci.
Ako "veľká rodina".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Mar 20, 2011 11:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímalo by ma ako si empati vyberajú, prívesok z kameňa alebo náhrdelník z polodrahokamu. Či ho treba podržať v rukách a skúmať pocity, alebo či má zohrievať, alebo sa má len na oku páčiť.
Chcela by som si vybrať nejaký , ktorý by sa mi hodil a neviem ako na to.
Máte niekto skúsenosť s takýmto vyberaním?

Máte nejaké skúsenosti s tyrkysom? V poslednej dobe ma nejak priťahuje.
Túžim ho nosiť na krku, neviem prečo.....

Čo predstavuje pre vás tyrkys?

Dokonca som sa teraz na nete dozvedela, že turkenit ma tak priťahuje. Je podobný ako tyrkys , ale obsahuje viac magnezitu.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:7-CtqtP_5kgJ:www.fengshui-obchod.sk/nahrdelniky-kratsie/nahrdelnik-turkenit-45-cm/+turkenit&cd=7&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&lr=lang_sk&client=firefox-a&source=www.google.sk

Pochopila som prečo chcem tyrkys nosiť na krku, mám stuhnutú šiju a vraj uvoľňuje krče, tak isto mám problémy s očami a bolí ma zub...vraj na to všetko pôsobí....niekde podvedome to asi cítim....možno...

Pozerala som , čo sa píše o tyrkyse ale ja mám trocha odlišné pocity z neho, preto by som chcela vedieť ako pôsobí aj na empatov.

Na mňa pôsobí tak divne a príťažlivo, ako keby bol teplý a zároveň chladný a drsný a zároveň jemný, jaký nejaký spojiteľský, alebo viaczmyselný ani to neviem poriadne nazvať.

Keď som si dala jeden na krk, tak dokonca som mala pocit, takého vnútorného plaču, ktorý zo mňa zrazu vychádzal...neviem si to vysvetliť ...
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 4:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Čajovník austrálsky.

Prišiel čas, aby som ho použila nebudem menovať, aké dôvody som mala na to.
Mala som z neho pocit dôslednosti, akejsi hravosti a dobrej nálady a spontánneho možno pohybového sebavyjadrenia. Nie dezinfikovania všetkého, hlava- nehlava, pocit akejsi renovácie starého a rozžiarenia pôvodného. Tá hravá optimistickosť, až bláznivosť mi pripadala ako niečo antidepresívne. Neviem to definovať, ešte mi to pripadá ako liek pre zvieratká hlavne,ako zverolekár, ale samozrejme, že nie len.

Ak máte chuť, napíšte ako na vás pôsobí.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, čajovník je veľký kamarát s ľuďmi. Dokonca až tak, že baktérie, ktoré sú nám prospešné "si nevšíma" a sú na neho citlivé baktérie, ktoré nám ubližujú.
Možno je fajn mať takého priateľa. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

V predchádzajúcom príspevku sú pocity po aplikácii, niečo, čo sa mi snívalo na podnet tej vône. V každom prípade to bolo zaujímavé a v tom sne som mala priateľa, ktorý vystupoval ako lekár Very Happy. Inak ho používam, už roky.
Sranda niekedy je zaujímavé pozorovať, čo dokážu vyvolať rôzne podnety, v tomto prípade vôňa.

To je divné, sen je vysvetlený, dostala som list, ktorý som práve prečítala.
Je v ňom niečo veľmi podobné, ako to, čo sa mi snívalo.....nechápem....nejak mi to splynulo stým čajovníkom,moje podvedomie nevie asi triediť informácie Sad alebo ich vedomie zle chápe....
mám asi nejaký prúser na tejto úrovni...hm ...možno

Ale ja som sa v podstate chcela dozvedieť aké pocity vyvoláva čajovník v iných ľuďoch.

Mám z čajovníka zvláštne pocity, príjemné, ale ako keby, neviem ako to napísať, no asi ma veľmi nepriklincuje k realite a bežným starostiam, je taký nejaký nadľahčujúci, či ako by som to a akýsi málo vzťahový.....ale možno len na mňa tak pôsobí.....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2011 10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa môže stať, ak by čajovník niekto používal vnútorne?
Môže to nejak ublížiť?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2011 14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

V malých množstvách kvapka-dve nemôže ublížiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: So Jún 04, 2011 5:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Vedľajšie účinky pri náhodnom vnútornom užití čajovníka austrálskeho

* môžu sa prejaviť návaly tepla, celková nevoľnosť
* môže sa prejaviť centrálna depresia nervového systému
* neschopnosť koordinácie svalov
* hnačky
* kožné podráždenie
* dávenie

.....je zaujímavé, že nič také som nezaznamenala.
Depku síce mám, ale za to čajovník asi nemôže.
Myslela som si pravý opak, že depresiu spôsobovať nemôže, pôsobil na mňa skôr tak rozptylujúco až nadnesene.

Mám pocit, že ma tea tree nejak unáša z reality, potrebovala by som skôr niečo, čo by ma dokázalo skôr k tej realite nejak "priklincovať". Poznáte niekto niečo také?
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: So Jún 04, 2011 18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:

Mám pocit, že ma tea tree nejak unáša z reality, potrebovala by som skôr niečo, čo by ma dokázalo skôr k tej realite nejak "priklincovať". Poznáte niekto niečo také?

Napr. veľa fyzického pohybu, alebo hladový pôst. Kontakt so zemou (ľahni si do trávy na brucho), s prírodou.
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: So Jún 04, 2011 21:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Heliana Napísal:

Napr. veľa fyzického pohybu, alebo hladový pôst. Kontakt so zemou (ľahni si do trávy na brucho), s prírodou.

No neviem, Quasar, či hladový pôst "drží pri zemi". Mňa skôr unáša preč. Vzhľadom na nedostatok cukru je myslenie a chápanie reality spomalené. Vzniká tak priestor pre vnímanie "iných" vecí. Osvedčený spôsob mám naozaj pohyb. Tiež pomáha pobyt v spoločnosti, ktorá je orientovaná smerom nadol, teda je materiálne založená. Vtedy si dobre uvedomím, ako som vzdialená realite Very Happy
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2011 6:43    Predmet: Odpovedať s citátom

je zaujímavé, že existuje veľa receptov na to, ako sa má človek odpútať od bežnej reality, hudba, vône, meditácie a ktovie ešte čo všetko.

Ale žiadna metóda neučí ako sa pripútať, berie sa to úplne prirodzene, že človek je akosi pripútaný vcelku silno k tejto realite.

Nikde som ešte nevidela, kurz s názvom "pripútanie k realite" myslím k tejto akože našej objektívnej.....(a zasa mi prebehlo všetko možné v mysli, lebo netuším koľko je tých realít, možno nekonečno a či je tá naša najobjektívnejšia..., ale nejdem sa radšej tým zaoberať)

Čo robia empati, ako "cvičia" a či vôbec potrebujú cvičiť, aby jaksi aj keď majú hlavu v oblakoch, aby mali zato nohy na zemi?

Ako nájsť to správne vyváženie, aby človek "neuletel" a mal ten priestor v ktorom mu je dobre, a zároveň bol v tejto realite pevne zakotvený? A ako príde na to, že tá jeho "kotva" nie je príliš pevná?

A teraz ma predsa len jeden kurz napadol, prevádza sa v jednom špecifickom zariadení Smile ktoré sa volá odd. psychiatrie .....:)

Ale vážne, potrebujete niečo robiť aby ste "neuleteli"? Ak ano, ako na to prídete, a čo robíte?

Čo je to niečo, čo vás tu drží, veď v podstate by ste tu nemuseli byť.... čo je to? deti, rodina, sex, zábava, priatelia?
Návrat hore
gabika.slaninkova

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2011 11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:

Čo robia empati, ako "cvičia" a či vôbec potrebujú cvičiť, aby jaksi aj keď majú hlavu v oblakoch, aby mali zato nohy na zemi?

Môžeš si mentálne predstavovať, ako sa uzemňuješ. Ako sa Tvoje nohy spájajú so zemou. Mentálne posilňovať korene medzi Tebou a zemou.

Ak je neuzemnenie problém, môže to byť aj preto, že niečo mimo reality nebolo pochopené a to niečo núti človeka pozerať inde ako na seba.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Jún 05, 2011 13:43    Predmet: Odpovedať s citátom

gabika.slaninkova Napísal:

že niečo mimo reality nebolo pochopené a to niečo núti človeka pozerať inde ako na seba.

toľko rôznych emócii vo mne vyvolala táto veta, že asi 5-krát som zmazala to čo som chcela napísať. Ani neviem, čo mám povedať na to slovné spojenie, že mimo reality a kde to vlastne je?
Návrat hore
gabika.slaninkova

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
gabika.slaninkova Napísal:

že niečo mimo reality nebolo pochopené a to niečo núti človeka pozerať inde ako na seba.

a kde to vlastne je?

Mimo toho, na čom sme sa na začiatku všetci dohodli, že budeme považovať za našu realitu. Wink
Návrat hore
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 20:34    Predmet: uzemnovanie Odpovedať s citátom

pre mna - povazujem sa za pomerne velmi silneho empata - je zatial cestou ako sa "uzemnovat" spajanie sa so zivlami zeme (podla rady Patrika) - vzduch, voda, zem, ohen .... a - hladovky (telo) .... pri mojom ambivalentnom postoji k tomu, ci tu na zemi vobec chcem byt - je to "tazka praca" - no verim, ze prinasa vysledky....trochu viac chapem
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: