Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat vs skusenosti
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
gabriela

Založený: 01.04.2009

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 2:54    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Daniel"]
gabriela Napísal:
... mozno super navod, mozno naozaj funguje, tusim som kedysi nieco podobne kdesi cital, ale u mna akceptacia bez poznania pricin akosi nefunguje ... hmmm, asi to bude tym tvojim tvrdym "treningom" ...

... mam tendenciu verit, ze ten "dar Empat" ma nieco docinenia s vyhadzovanim vacsieho mnozstva karmickeho hnoja ... sokuje ma odvaha uverit ze je to finalne, definitivne naplnenie karmy a poburuje moja neschopnost na to si trufnut ...

... u mna pravdepodobne nejde o finale, ale skor o nutnost akehosi premostenia pokial v dalsej serii zivotov mam absolovovat vyraznejsiu odchylku od doterajsej trajektorie ...

... neviem ci sa to da 100% vycistit, ale verim, ze moze dojst k nejakej zmysluplnej de/fragmentacii databazy umoznujucej naslednu vyssiu karmicku stabilitu ... alebo aspon zmenu trajektorie ...

... nakoniec zistime, ze ten Jezis bol vlastne egoista ... Laughing

Daniel, ten navod funguje:) Aj na mna, aj na mojich klientov, aj na moje okolie, aj na moj internet...(posledne dni znova strajkoval, tak som si vcera sadla a odprimala vsetko, co mi na tom vadilo) a naskocil...funguje a fici, ako ma. ta metoda jednoducho funguje na vsetko.

Na margo tvrdeho treningu...od detstva som zila v programe "Musim tvrdo trenovat, aby som ho nesklamala"...otec telocvikar, obcas zo mna na plavarni vyzmykal aj poslednu kvapku z vody:)...mala som aj take, ze "Vela znesiem", a ze "Kym si vsetko neodzijem, nemozem napisat knihu resp. pomahat druhym...tym to vlastne vsetko zacalo pred 2 a pol rokom...kopla ma muza, vymyslela som namet na knihu za 3 minuty na balkone pri cigaretke, no a po par tyzdnoch som si uvedomila, ze stretavam postavy z mojho este nenapisaneho romanu...pred tristvrte rokom mi to dockvaklo cele (u Patrika na seminari), ze vlastne zijem pribeh vlastnej hrdinky a zila som isty cas aj po seminari...napr. hlavnu hrdinku vyhodili z prace, ako pricinu uviedli absolutny blud (ohavnu pricinu:), ktory/u hlavna hrdinka nechapala. Nikto jej neveril, zostala sama, nevedela ci je sialena ona, alebo ti druhi, nevedela, preco sa jej to stalo, citila sa ako vyhnanec v spolocnosti, zostala sama proti vsetkym, chcela utiect, nemala kam, netusila, co sa s nou deje...to bol sice tragicky zaciatok, ale ten ju mal priviest k poznaniu>>>>nastastie som optimistka, takze pribeh skoncil dobre...jej aj moj, teda ten nas)...no a este jeden program ma hnal na mojej ceste za poznanim dopredu: "Chcem byt najlepsia". Minulost.

Ad. finale: Pred tym, ako som sla ku Indom na duchovny proces a stala sa zo mna deeksha davajuca, som si dala zamer: Skoncit s karmou. a to som vtedy ani netusila, co to karma a deeksha vlastne je...Smile len som to "sipila"...vtedy som si myslela, ze jeden proces a zbavim sa vsetkych problemov, ktore mam a ze budem osvietena (ani to som nechapala, co to znamena)...lenze: u mna to vtedy fungovalo vsetko akosi naopak (v nasej rodine totizto bolo vsetko naopak)...cize najprv prislo "osvietenie" a potom proces...samozrejme, ber moje slova s velkou davkou humoru, lebo osvietenie v mojom prekladovom slovniku znamena "laska"...

Ad. Jezis egoista: A co je na tom, ked je? Ved napokon, ked mne je dobre, potom je aj ludom okolo mna dobre. A ja som sa rozhodla byt stastna:)...uz sa opakujem ako papagaj (kto vie, mozno som v nejakom minulom zivote lietala ako vtak ohnivak).

Prajem vam vsetkym krasne a vesele dni. Nech sa vase negacie rozpustaju ako sumivy celaskon vo vode:) alebo inac...nech sa rozpustaju idealnym sposobom.

A pre Patrika. Ty si zohral rolu hlavneho hrdinu Johna Gatekeepera (gatekeeper ako medialny strazca bran), ktory mal za ulohu zkompromitovat hlavnu hrdinku novinarku, lebo bola prilis odvazna a svojimi clankami(nazormi) ohrozovala poziciu prosperujucich koncernov... konkretne farmaceutickeho priemyslu (ockovanie vakcinami je to iste ako nazorove ockavanie) To John Gatekeeper sa postaral o to, aby hl. hrdinku vyrazili. Konal pre vyssie dobro. Poslaj ju prec, lebo tam, kde bola, uz nemala co hladat. Potrebovala ist dalej:) Dakujem ti za vsetko. Bolo to dopredu naplanovane. Bolo to dopredu naprogramovane (na podvedomej urovni). Uz je to vycistene:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabriela

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 3:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlnujem sa vsetkym za litanie. Ale to bol moj zivot Empata. Skusenost bez teorie, teoria na vlastnej kozi odzita.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 8:52    Predmet: Odpovedať s citátom

filozofka Napísal:

Pri rieseni co s Empatom by malo ist o neprijemne emocie - by som to upravila. Prijemne emocie clovek rad prijme a neriesi. Wink Nie je inak pozoruhodne, ze MAM PROBLEM je ovela pocetnejsia na prispevky, ako MAM RADOST? Hm, skoda.

Filozofka, nie je naozaj tomu tak. Samozrejme prvé sú na rade negatívne. Ale potom zrazu môžeš zistiť, že je úplne jedno či negatívne, či pozitívne. Psychika sa skôr či neskôr bráni, všetkému čo nie je jej. Alebo teda časť psychiky, ktorú môžeme nazývať Ego. Wink

Vieš si Filozofka predstaviť radosť, ktorá k Tebe príde, ale naozaj ju precítiť nie je možné? Máš ju akoby na dosah, ale dosiahnuť nejde? Použitím Tvojho slovníka "nie je možné vyriešiť radosť"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 9:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Gabika, nie som zástancom univerzálnych liekov. Viem, že som jedinečný, viem, že každý môj problém je jedinečný, takže pre mňa univerzálny liek neexistuje.

Ak mi nejaký systém riešenia/liečenia neukáže dopredu svoju slabosť, tak to beriem pre mňa tak, že je pre mňa neprirodzene manipulovaný alebo ma chce neprirodzene manipulovať. Ja to mám tak, samozrejme to nemusí mať tak každý. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
gabriela

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Gabika, nie som zástancom univerzálnych liekov. Viem, že som jedinečný, viem, že každý môj problém je jedinečný, takže pre mňa univerzálny liek neexistuje.

Ak mi nejaký systém riešenia/liečenia neukáže dopredu svoju slabosť, tak to beriem pre mňa tak, že je pre mňa neprirodzene manipulovaný alebo ma chce neprirodzene manipulovať. Ja to mám tak, samozrejme to nemusí mať tak každý. Wink

Patrik, nehádam sa ale mám otázky: Čo ak tá manipulácia je prirodzená? Čo ak sa deje prirodzene? Keď sme všetci jedno...ke´d jeden za všetkých a všetci za jedného? A nie sme nahodou manimulovatelnymi len do tej chvili, kym si to ziadame, kym si to ziada to nase ego, resp. ta nasa minulost?...osobne si davam pri "teme manipulacia" aku-taku slobodu (pisem aku-taku, lebo na tom pracujem...pre mna je manipulacia karma). Tu slobodu som potrebovala hlavne v case, ked som zila zivot paranoidneho schizofrenika: Vsetci mi vidia do hlavy, Chcu ma ovladat, To on za to moze, Nedovolia mi byt sami sebou, Chcu ma na svoju stranu atd. Bolo tam vselico. Nuz, ja to mám tak. Veď som jedinečná a originálna. Veď ty to vieš. Som rada, že som sa mohla pri tebe učiť, resp. ako empatka "z teba mimo teba". chichi Wink Tak nech sa prebudi co najviac empatov...a dakujem fakt za vsetko. Ucim sa rychlo, to je myslim ten dar empatovstva, dar zivota...vnutorne rast na tom, co sa s nami, co sa v nas, okolo nas aj mimo 3D deje. Cool [/quote]
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 11:58    Predmet: Odpovedať s citátom

gabriela Napísal:
Čo ak tá manipulácia je prirodzená? Čo ak sa deje prirodzene? Keď sme všetci jedno...ke´d jeden za všetkých a všetci za jedného?

Gabika ale jasné, pre niekoho môže byť prirodzená. Pre mňa nie je. Možno mi to bude chvíľu trvať, kým bude prirodzená, alebo nebude prirodzená vôbec to neviem. Mám rád svoje pravidlá, lebo sú vystavané iba na osobnej skúsenosti. Jedným z najdôležitejších je, že sa každé z nich môže meniť, a je tomu potrebné dávať neustále priestor. :wink:

Nie sme všetci jedno. Možno budeme, boli sme, možno sa tak aj v prítomnosti prejavujeme(alebo určite), ale teraz ešte nie sme. Wink
Návrat hore
gabriela

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Gabika ale jasné, pre niekoho môže byť prirodzená. Pre mňa nie je. Možno mi to bude chvíľu trvať, kým bude prirodzená, alebo nebude prirodzená vôbec to neviem. Mám rád svoje pravidlá, lebo sú vystavané iba na osobnej skúsenosti. Jedným z najdôležitejších je, že sa každé z nich môže meniť, a je tomu potrebné dávať neustále priestor. :wink:

Nie sme všetci jedno. Možno budeme, boli sme, možno sa tak aj v prítomnosti prejavujeme(alebo určite), ale teraz ešte nie sme. Wink

ved sa nehadam:wink:
Návrat hore
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 19:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Vieš si Filozofka predstaviť radosť, ktorá k Tebe príde, ale naozaj ju precítiť nie je možné? Máš ju akoby na dosah, ale dosiahnuť nejde? Použitím Tvojho slovníka "nie je možné vyriešiť radosť"?

Tak to si viem teda predstavit celkom zivo. Very Happy Clovek si casto dokaze kazit ozajstnu radost pochybnostami napriklad. Rozum to uz davno vyriesil, pricina - nasledok, ale zvysok nie a nie sa iba radovat. Mam pred ocami vela takych situacii - zo svojho zivota. Smile
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: St Feb 24, 2010 23:15    Predmet: Odpovedať s citátom

gabriela Napísal:
... Ad. finale: Pred tym, ako som sla ku Indom na duchovny proces a stala sa zo mna deeksha davajuca, som si dala zamer: Skoncit s karmou. a to som vtedy ani netusila, co to karma a deeksha vlastne je...Smile len som to "sipila"...vtedy som si myslela, ze jeden proces a zbavim sa vsetkych problemov, ktore mam a ze budem osvietena (ani to som nechapala, co to znamena)...lenze: u mna to vtedy fungovalo vsetko akosi naopak (v nasej rodine totizto bolo vsetko naopak)...cize najprv prislo "osvietenie" a potom proces...samozrejme, ber moje slova s velkou davkou humoru, lebo osvietenie v mojom prekladovom slovniku znamena "laska"...

Neviem co je to deeksha (google poznam, ale myslim to akoze z prvej ruky), a celkom by ma zaujimala tvoja osobna skusenost - ale asi v inej teme ...

... chapem to tak, ze udrziavaju nejaky mozno fajn egregor = energiu, a duplom ak je niekto empat polahky nakopiruje jeho vlnenie ... a svet mu moze pripadat lahsi ...

... ale kedze som sa uz v tomto zivote musel parkrat poodpajat z nejakych podobnych konstrukcii (väzby z minulosti), tak som trochu skepticky ...

... ak nic, tak raz zacas sa moze ukazat, ze taketo napajacie konstrukcie mozu byt v kolizii s principom slobody ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Sven

Založený: 11.03.2010

PríspevokZaslal: Št Mar 11, 2010 18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,
rád by som touto cestou pozdravil všetkých Empatov. Viem, že to nie je ľahké, no to je práve to, čo majú Empati spoločné... V tom prípade by to mohlo znamenať aj to, že nech sa deje čokoľvek, vieš, že v tom nie si sám. A možno by to mohlo znamenať ešte jednu vec : balanc.
Všetko v sebe nesie svoju opozitnú časť, a teda všetko ťažké v sebe nesie rovnako informáciu ľahkosti.
Potrebuješ poradiť?
Nie je to vôbec zložité:
Dokážeš si vo svojom srdci predstaviť oblohu plnú nekonečných zlatých hviezd?
Vyber si ktorú chceš, sú totižto navzájom prepojené, a odovzdávajú si navzájom informácie.
Ty si jednou z tých hviezd a ak chceš, môžeš sa veľa priučiť. Keď sa učíš, nezabúdaj, že ste navzájom prepojení...
Cítiš pocit. Pocit = Energia
Myšlienka nie je nič iné, ako len čistá energia.
Nikdy nezneuži svoju moc, uvedom si prečo si tu.
Uvedom si, že nevieš rozprávať, ale vieš počúvať.
Nikdy nezabudni:
že byť dokonalým znamená byť aj Nikým, a Nikto znamená aj dokonalosť.
Nepoznáš súperenie,
preto postačí ak budeš sám sebou...
Prijmi sa.

PS: je to finále...veľkolepé...
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 3:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven Napísal:
Potrebuješ poradiť?

Zalozila som tuto temu, ale veruze nie preto, ze by som potrebovala poradit. Smile ... Priznam sa, ze Tvoje slova mi zneju, ako keby si potrebovala presvedcit samu seba. Tak snad raz to nebudes potrebovat. :)

Mozno si to ale pisala vseobecne, potom toto kludne ignoruj.
Návrat hore
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven, ja dakujem za tie rady.
Návrat hore
Sven

Založený: 11.03.2010

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

filozofka Napísal:
Sven Napísal:
Potrebuješ poradiť?

Zalozila som tuto temu, ale veruze nie preto, ze by som potrebovala poradit. Smile ... Priznam sa, ze Tvoje slova mi zneju, ako keby si potrebovala presvedcit samu seba. Tak snad raz to nebudes potrebovat. :)

Mozno...

Ahoj filozofka,
naozaj v tom nie si sama...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven, z definície Empata vyplýva, že nemôže existovať pre Empatov kuchárka, ktorá navarí riešenie. Uvedomujem si, že toto môže byť pre mnohých výzvou.

Všeobecne platí, že ak sa rozhodneme niekomu pomáhať, tak sa okamžite dostávame do nadradenej role. Ak nechceme aby vznikla nerovnováha alebo nejaký problém s mocou alebo iné, tak je napríklad dobré pomáhať, až nás niekto požiada.

Sven, Ty si začal pomáhať všetkým Empatom na svete a možno vo vesmíre. Wink
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven Napísal:
Ahoj filozofka,
naozaj v tom nie si sama...

Neviem ... asi si nie celkom porozumela teme. Jedna sa o vseobecnu temu, v ktorej sa diskutuje o tom, co si kto mysli o odliseni zazitkov Empata od poskladanych skusenosti. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 5 z 8

Prejdi na: