Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat vs skusenosti
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
filozofka

Založený: 05.07.2009

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ups ... pardon ... citam si Patrikovu odpoved, a Sven je vlastne muz. Ospravedlnujem sa Ti, znel si mi ako zena, pardon. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
filozofka

PríspevokZaslal: Pi Mar 12, 2010 15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
.. z definície Empata vyplýva, že nemôže existovať pre Empatov kuchárka, ktorá navarí riešenie. Uvedomujem si, že toto môže byť pre mnohých výzvou.

Všeobecne platí, že ak sa rozhodneme niekomu pomáhať, tak sa okamžite dostávame do nadradenej role. Ak nechceme aby vznikla nerovnováha alebo nejaký problém s mocou alebo iné, tak je napríklad dobré pomáhať, až nás niekto požiada.
Wink

Len sa pripajam. Krasne napisane. Smile
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Mar 13, 2010 7:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcela by som sa spýtať vás empatov, ako empat reaguje na silné osobnosti. Ale nie silné mocou, ale charizmou vyžarovaním. Jednoducho také osobnosti, ktoré naplnia hociktorú miestnosť do ktorej vojdú. Práve na to som zvedavá ako na vás pôsobí takáto osobnosť?

Teda ja som len jednoduchý človek a celkom ma to prevalcovalo a ešte stále kúsok z neho cítim. Je to akési divné spojenie cítim strašný smútok zrazu.... Neviem, či je to normálne, ale divné to rozhodne je....

Ako reaguje empat na silné osobnosti? Je rozdiel v reakciach na bežných ľudí a na “silné“ osobnosti?
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: So Mar 13, 2010 7:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven myslím, že ak sa niekto rozhodne takto pomáhať iným , nerobí to kôli iným, ale kôli sebe. Preto je osožné, že toto fórum funguje a pomáha aj tebe.Tak potichu a nezištne.

Naposledy upravil Daša Šmikniarová dňa Ne Mar 14, 2010 21:35, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Ne Mar 14, 2010 9:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Ako reaguje empat na silné osobnosti? Je rozdiel v reakciach na bežných ľudí a na “silné“ osobnosti?

Ak mam podla seba, tak precitovanie pocitov inych ludi zavisi od sily pocitu, ktory dany clovek preziva, nie od jeho charizmy.

Ber to ale s rezervou. Stale neviem, ci som empat alebo nie. A myslim, ze taky Patrik by Ti dal fundovanejsiu odpoved. Smile
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Mar 14, 2010 10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj filozofka. Ďakujem, že si mi odpísala. Včera som nad tým veľa rozmýšľala, čo sa to vlastne stalo. Nejak to so mnou zarezonovalo, možno preto, že mám s tou osobnosťou skoro rovnaký dátum narodenia ak nepočítam tých pár desaťročí hore-dole Smile mala som z neho pocit, ako by bol slnkom pri západe. A túžil niečo ešte odovzdať a mať svojich pokračovateľov, ale ako by bol už na konci svojej existencie...ako keby mal byť už koniec...a potom ten obrovský smútok.....fakt ma to prevalcovalo....
Pritiahlo mi to spomienky z jednej knihy o Sokratovi, posledná strana . Jeho žiaci stoja nad ním a on umiera.....
Dúfam, že sa v tomto prípade mýlim a nie je to tak ako som to cítila.
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Ne Mar 14, 2010 13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Dúfam, že sa v tomto prípade mýlim a nie je to tak ako som to cítila.

Hm, to neviem. Nezazila som myslim cosi take, neviem povedat. Len taky postreh ... mozno to, co si citila, je naozaj smutok, ale nemusi byt vysvetleny tak, ako sa Ti zdalo na zaklade inych prezitych skusenosti. Smile
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Mar 14, 2010 13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, vlastne aj to je možnosť.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Mar 15, 2010 8:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Chcela by som sa spýtať vás empatov, ako empat reaguje na silné osobnosti.

Na silné osobnosti môžu reagovať Empati silno. Treba si ale uvedomiť, že Empat sníma podvedomie inej osobnosti, takže javiaca sa navonok silná osobnosť nemusí byť silná pre Empata a iná nejaviaca sa, ktoré je silná "vo vnútri" môže byť naopak silná. Najprv by sme si mali asi definovať, čo znamená silná osobnosť, Heliana. Potom by sme asi mohli hľadať možné prejavy Empata.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Mar 15, 2010 16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepoznám definíciu na silnú osobnosť. Pre mňa sú to osobnosti také, ktoré jednoducho cítiť sinejšie ako tie ostatné. Je to ako rozdiel medzi vánkom a víchricou. Napríklad, aj keď niekto príde na javisko a niečo prednesie, povie, alebo zaspieva, a nemusí vynakladať na to ani veľké úsilie, zrazu tých ľudí nejak osloví, zasiahne, ako keby im zo seba niečo dal. Je to taká danosť, alebo talent...ja neviem...s tým sa človek asi narodí....Jednoducho to z niekoho lezie, a z niekoho nie, aj keby sa šiel zrovna rozkrájať.Very Happy Je kopa takých ľudí, ktorých osobnosť je len medialne nafúknutá...ale nič z nich nevyžaruje, vôbec nič, len úplné bezvetrie. A z tohto človeka to sálalo, sedela som pri ňom , a on tú pozornosť zameral na mňa a fakt mi chcel niečo odovzdať ...nehmotné myslím...to bola teda sila....

Takže neviem, či niekto bude so mnou súhlasiť...ale ja to takto vnímam, neviem možno som jediná a možno nie...neviem...

Ale jedno viem, v tomto prípade to bolo celkom príjemné, až do chvíle, kým sa nezjavil ten smútok.
Návrat hore
filozofka

PríspevokZaslal: Po Mar 15, 2010 21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Treba si ale uvedomiť, že Empat sníma podvedomie inej osobnosti ...

Toto ma zaujalo. Neuvedomila som si to - alebo nenasla, ak to niekde uz bolo napisane. T.j. Empat snima silnejsie takych ludi, ktori neprejavuju vsetko zo seba otvorene, da sa to takto chapat? Tym padom zmysel Empata je hned na svete.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Mar 15, 2010 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Dá sa to trochu zjednodušene takto chápať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Ut Mar 16, 2010 5:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Spoznávať obsahy podvedomia musí byť asi dosť veľká záťaž. Ani neviem ako to mám napísať, len som chcela vysloviť obdiv empatom.
Návrat hore
Sven

Založený: 11.03.2010

PríspevokZaslal: Ut Mar 16, 2010 11:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Daša Šmikniarová Napísal:
Sven myslím, že ak sa niekto rozhodne takto pomáhať iným , nerobí to kôli iným, ale kôli sebe. Preto je osožné, že toto fórum funguje a pomáha aj tebe.Tak potichu a nezištne.

Daša, klobúk dole. Som rád keď zbadám celistvú Oblohu, a nie len Mesiac alebo len Slnko... Veď keď sa obrátim k Slnku, Mesiac je zrazu naštvaný, a keď sa pozerám na Mesiac, Slnko sa cíti byť opustené.
Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Št Mar 18, 2010 14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Sven, to bol len môj pohľad, neber si to osobne.Rovnako ako je len tvoj pohľad na oblohu, keď si myslíš, že by Mesiačik, alebo Slniečko mali nejaké negatívne pocity ktoré by záviseli od tvojho pohľadu.....všechno je jen mlha....a možno cítia niečo pozitívne.Možno len ty potrebuješ vidieť aby sa tak cítili, niečo ti to prináša, pomáha hojiť, robí radosť.Ale to je zas len môj pohľad.

Dnes to Slniečko krásne svieti, pre všetkých.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 6 z 8

Prejdi na: