Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Empat vs skusenosti
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Apr 10, 2010 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi už každý vie, čo sa stalo s vládnym špeciálom Poľska. Chcela by som vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým, ale aj celému Poľsku.

Píšem to sem preto, lebo takéto udalosti majú veľmi silný náboj. A chcela by som sa spýtať, či niekto z empatov mal pocity, ktoré naznačovali, že môže prísť k nejakej tragédií?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Apr 11, 2010 19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana, pripájam sa.

Každý deň nepadá lietadlo s takým množstvom elity.

Treba povedať, že to bolo na mieste, ktoré je pre rusko aj pre svetové dejiny dôležité a zaujímavé.

Smolensk je jediné miesto, kde sa dá prekoročiť Dnepr. Zviedli sa tam kľúčové boje, ktoré rozhodli, čo bude s Ruskom a Moskvou a to nielen za druhej svetovej vojny ale aj v 17. storočí, kde tam boli práve poľské vojská. Zomrelo tam viac ľudí ako všade inde za vojen za posledných 400 rokov.

Kaczynski si šiel uctiť pamiatku zabitých dôstojníkov v Katyni v roku 1940(vyše 15000 vojakov). Väčšina generality s Kaczynskim zahynula v lietadle. Príkaz na zastrelenie poľských dôstojníkov 5.3.1940 prišiel od Stalina, ktorý podpísal tiež Molotov.

To už asi nie sú náhody. Neviem či to cítili nejakí Empati, ale ktovie či sám Kaczynski nebol tiež Empat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Apr 12, 2010 15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavý dátum....

V psychóze som prežívala obrazy vojny, zničenie sveta...preto to tak možno so mnou zarezonovalo. Viem pochopiť, čo sa tam stalo.
Návrat hore
Martyn

Založený: 05.12.2007

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 7:20    Predmet: Katyn Odpovedať s citátom

http://dolezite.sk/Goebbelsova_casovana_naloz_Katyne_Proc_se_ztratily_duka_41.html

A z diskuse pod clankem vyplyva ze v tom nemame jasno nikdo.

Jak ríka muj kamarad: hele nebyl jsi tam tak nemuzes vedet jak to bylo!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 16:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám pocit, že by šlo o presné udalosti. Presné udalosti sú predmetom skúmania histórie . Ale, k miestu sa viaže určitý emočný náboj a to dosť silný. Čo sa tam stalo, alebo nestalo, je vlastne jedno, presne to aj tak nevie nikto. Čo zostalo, a je prítomné, je určitá emócia, od ktorej sa všetko odvíja. Nakoniec aj cestovatelia lietadla jej vlastne podlahli, dokonca až natoľko, že riskovali životy.
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Z nějaké diskuse:

Skutečná příčina bude zase zametena pod koberec!

Byli piloti pod tlakem prezidenta? Odborníci připomínají, že Kaczyňski byl v letadle »diktátorem«.Jak už to u potentátů bývá, muselo být »po jeho«. A tvrdě si to prosazoval.
Dokládá to případ z 12. srpna 2008, kdy kapitán Kaczyňského letounu odmítl kvůli počasí přistát v Tbilisi a přes prezidentovy protesty dal z bezpečnostních důvodů přednost Baku. Kaczyňski ho však po přistání strašně »seřval« a pilot byl brzy propuštěn.
Čtyři pokusy o přistání prý svědčí o tom, že se kapitán mohl cítit rukojmím situace, a proto se rozhodl přistát »za každou cenu«, aby vyhověl »hlavnímu cestujícímu«, i když ten nemusel pilotovi říci ani slovo.
Bylo však jasné, že prezident se nechce zpozdit na ceremonii v Katyni, která měla začít už za 40 minut. Od přistání v Moskvě či na běloruských letištích mohly odrazovat i Kaczyňského kritické vztahy s Kremlem a Minskem.
Ruští novináři se také pozastavují nad tím, že gruzínská televize Imedi nechala už před měsícem Kaczyňského zemřít - ve fiktivní reportáži o ruském vpádu do Gruzie měl polský prezident zahynout při letu do Tbilisi.
Návrat hore
Martyn

PríspevokZaslal: Ut Apr 13, 2010 17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

http://orgo-net.blogspot.com/2010/04/zabila-globalni-elita-predstavitele.html
Návrat hore
empat11

Založený: 08.08.2011

PríspevokZaslal: Po Aug 08, 2011 21:28    Predmet: mlady empat Odpovedať s citátom

prosim vas poradte mi niekto s vela vecmi v tomto fore sa stotoznujem ale stale mam nejake pochybnosti ci som empat ked sa napr niekto v rodine pohada a bol som pri tom ale potom sa prestanu hadat a jeden z nich ozera do televizora len so sklennym vyrazom bez emocii a ja citim ze v jeho vnutri to vrie napriklad hnev spojeny so smutkom mozem byt empat alebo nechcem teraz nikoho urazit ja som este v mladom veku ale vy mate take skusenosti s empatiou a jej velkou silou. ja citim ze som empaticky clovek pretoze neviem ako asi osud ale par krat sa mi v zivote stalo ze ku mne prisli po radu uplne cudzi alebo aj rodina vedel som sa do nich vcitit nebola to len otrepana fraza viem ako sa citis ja som naozaj citil co citia ale nieje to u mna take ze nedokazem vymedzit ich pocity od mojich ja to dokazem len neviem ci som vobec empat alebo ci som este v mladom veku kedy sa moje schopnosti len zacinaju rozvijat za odpoved dakujem
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Aug 09, 2011 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Empat11, či si Empat alebo nie si Ti nikto okrem Teba nepovie. Zároveň je otázkou, či je to také dôležité sa onálepkovať. Sleduj tento fenomén a možno zistiš, že z istého pohľadu sme možno Empati všetci. Wink
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: Ut Aug 09, 2011 19:56    Predmet: re sprava Odpovedať s citátom

asi maš pravdu vieš odmalička som túžil mať nejaké schopnosti a bum asi v trinástich som začal sledovať že vidím niečo okolo ludi nejake svetlo(vlastne som to videl omnoho skor len som tomu nevenoval pozornost)potom som zistil ze je to aura. najprv to bolo fajn ale zase sme mali v skole taku ucitelku a ta povedala ze vsetky nadprirodzene schopnosti ako tieto su od zleho a take hluposti a tak som sa toho bal a po case som auru stracal teraz sa k tomu vraciam a uz ju tak moc nevidim ale stale trochu hej inac prepac ze ta tym zatazujem ja strasne kecam potom sa mi par krat stalo ze sa mi nieco snivalo a sa to splnilo dokonca som mal aj tusenia a v poslednom case som sa zameral na empatiu pretoze som vzdy chcel nejako pomahat a vzdy ked mal niekto problem vsimal som si ze sa viem donho vcitit len neviem ci to bolo z dobrosrdecnosti alebo som naozaj empat v kazdom pripade mas pravdu naozaj by som mal byt skromnejsi ked si myslel toto
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Aug 10, 2011 14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemyslel som skromnosť, aj keď ani tá nie je v príhodnej chvíli na zahodenie a naopak niekde sa nehodí.
Myslel som, že z istého pohľadu je jedno či máš niečo od dobrosrdečnosti, Boha alebo od problému... Ak si to chceš nechať, tak to rozvíjaj a ak nie, tak to rieš. Wink
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: St Aug 10, 2011 15:16    Predmet: re message Odpovedať s citátom

tak prečo to tí ľudia čo tom vedia stopercentne že majú také schopnosti chcú radšej riešiť než rozvijat ja viem ze niektorí maju tu empatiu taku silnu ze im to robi zle ale naozaj by sa mali radsej ucit ju ovladat v perspektive ju prijat ako hovoris
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: St Aug 10, 2011 15:32    Predmet: zase re message Odpovedať s citátom

ešte chcem povedat že ja som vdacny za to co mam v prvom rade chcem pomahat ludom ci s schopnostami alebo bez inac som fakt stastny ze nemam taky stupen empatie ako ostatni to e nevedia rozuoznat vlastny pocit od cudzieho ja som s tym nikdy nemal problem alebo s mojou osobnostou pretoze vzdy som citil svoju existenciu svoje nazory ale aj hlavne ked ma niekto problem som citil aj to co citi on nie sice tak intenzivne ale stacilo mi to na tu pomoc pre neho a vlastne som toho nazoru ze niekedy sa cloveku pomoze len ked ho nechas hovorit o svojom probleme vrele odporucam ked chcete niekomu pomoct ale neviete ako na to
Návrat hore
empat11

PríspevokZaslal: St Aug 10, 2011 16:44    Predmet: som strasne ukecany sorry Odpovedať s citátom

prosim ta este mi povec svoj nazor na toto nechcem ta urazit ale strasne mi vadí to slovo kopírovanie citov ja viem ako to myslis ale je to naozaj tak že empat kopíruje pocit iného nieje to tak že empat je niečo ako energeticky senzitívni a vie sa napojiť na druhého človeka a jeho emocie si precitat a ešte niečo vo fóre sa hovorilo že empat nemá vlastné ego alebo vlastnú osobnost ze vlastne vacsinu zivota prezije len vcitovanim do druhych nemoze to byt tak ze empat(myslim cloveka s empatiou)citi aj svoje pocity vnima svoju povahu ale aj ostatnych mozno na tychto zakladoch vznika schyzofrenia prosim odpovec mi na toto diki
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Aug 13, 2011 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak má človek rozvinutú empatiu, tak sa vie vcítiť do iných. Ak je niekto Empat, tak kopíruje iných, často bez toho, aby to nejako ovládal. Sú to dve rozdielne veci.
Empat je jasne definovaný. Nie je to človek s empatiou.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 7 z 8

Prejdi na: