Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Regresna terapia vs KBT
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Po Júl 26, 2010 23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá permanentná pamäť je v tvojej teórii problematickejšia než minulé životy či nehmotná duša. Tie zvyšné dve veci ešte nikto spoľahlivo nevyvrátil, zato tú neprepisovateľnú pamäť áno. O jednom výskume, ktorý dokumentoval to prepisovanie a dokázal vysvetliť terapeutický efekt HAP čisto na základe prepisovania pamäte som dokonca písal tu na fore: http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=539&highlight=rekonsolid%E1cia

Ty si k tomu sám napísal:
Patrik Napísal:
Vďaka, Loneman, páči sa mi takéto zhrnutie. Nemám ani čo by som dodal.

Tak buď si si vtedy riadne neprečítal o čom som písal alebo nechápem ako môžeš teraz zastávať opak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 0:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiadny opak tam nie je. Nepotvrdzoval som Ti nejakú zmenu pamäte. Ani si o nej nehovoril. Samozrejme ani neočakávam že vedec, ktorý publikuje nejaký výskum, bude hovoriť, že je pamäť mimo tela.
Svojím príspevkom som naopak potvrdil, čo Ti tu stále dokola opakujem. Ak by bola existovala falošná spomienka, tak tam čas hrať rolu nebude! Môžeme ju vytvoriť kedykoľvek a nebude to potrebné prechádzať v čo najkratšom čase. Prepisovať v pamäti nejde - ide len vytvárať nové informácie, ktoré sú podobné tým minulým a tým ich spracovať.
To Ty si vyberáš, čo Ti vyhovuje.

Ak by sme mohli prepisovať v pamäti, tak by kineziológia bol na vrchole regresných techník. Opak je pravdou - klasická kinezka je na ústupe práve pre nefunkčnosť prepisovania a už dávno si osvojuje prechádzanie primárnych engramov, ktoré sa ukázalo ako omnoho efektívnejšie hlavne na rýchlo povedané silnejšie traumy. Skúsenosť v praxi nepustí.

Prečítaj si ešte raz, čo som napísal o falošných spomienkach. Už sa k tomu nebudem vracať. Stačilo. Momentálne už ani neverím, že dokážeš relevantne spracovávať informácie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 1:18    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
Keď technikou HAP spracuješ hoci len ten jediný zážitok cesty výťahom, ktorý je uvedený vo všetkých troch KBT postupoch, dostaneš rovnaký výsledok ako pri tých zvedených KBT postupoch = vyriešenie problému.

To v žiadnom prípade. Proces spracovania je úplne iný. Prečo myslíš, že je pri KBT potrebných viac sedení? Prečo sú potrebné ďalšie zapájacie mechanizmy?

loneman Napísal:

Ale iba v tedy keď budeš veriť, že to takto naozaj funguje. Pokaľ k tomu pristúpiš so zámerom, že to fungovať nebude, tak nebude. Nezabúdaj, že si vždy spolukonštruktérom klientovej skúsenosti.

Toto je zrejme Tvoja definícia psychoterapie. Ani sa nečudujem, že Ti potom vychádzajú takéto výsledky a závery. "Stačí veriť a ono to bude fungovať." To už naozaj stačilo!

Ak chceš s klientmi spracovávať sekundárne engramy cez základnú techniku, tak ich upozorni, že je to len a len a len Tvoj výmysel možno podložený ale úplne inými poznatkami ako je regresná terapia!!!.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 2:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
"Stačí veriť a ono to bude fungovať."
Zasa moje výroky prekrúcaš, iba veriť nestačí. No tvoje predpoklady do určitej (nezanedbateľnej) miery konštruujú tvoju aj klientovu subjektívnu realitu. Mal som možnosť sa o tom na vlastnej koži presvedčiť na výcviku SFBT.

"Regresnej terapii" ako takej sa už nevenujem (veď som ani ten výcvik nedokončil), ale aj tak som rád, že som sa základnú techniku od teba naučil. Sprítomňovanie zážitku, cez zameranie sa na telesné pocity, ktoré je súčasťou základnej techniky je veľmi efektívnou intervenciou aj v terapii založenej na odlišných princípoch.

Mrzí ma, že to takto skončilo. Očakával som trošku viacej otvorenosti voči modifikácii a integrácii niektorých techník z regresky s hlavnými prúdmi psychoterapie. Neviem, či na tomto fóre ešte má zmysel naďalej diskutovať. Moja cesta vedie iným smerom, než tá tvoja.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 7:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrzieť Ťa nič nemusí. Nie je nutné kráčať rovnakými cestami. Na konci sa aj tak určite stretneme. A kto vie možno aj skôr zase niekedy.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 8:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Tonda Baudyš: Astro na pondělí: Slunce počátkem týdne výborně spolupracuje s Jupiterem a tak se zvládne všechno co je zapotřebí. Saturn s Uranem v přesné opozici ukazují na kolizi okolností, střety zájmů, vzájemně se vylučující scénáře. Dochází k dělení, štěpení, není to radost, je to však přirozený proces.

Je zaujímavé, že cez spln sú na fóre väčšinou podnetné a iskrivé diskusie. Smile
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ chceš naozaj robiť regresnú psychoterapiu se vším všudy a nie regresnú terapiu, tak si sprav nejaký základný psychoterapeutický výcvik, hoci aj neakreditovaný inštitúciami. Oficiálny certifikát a povolene tak či tak ako Ing. nezískaš, ale určite ti to nebude na škodu a možno z toho vyťažíš mnohé aj pre rozvoj regresky. Regresná terapia v súčasnej podobe nie je psychoterapia ale terapia, presnejšie alternatívna terapia (ktorá má bližšie k alternatívnej medicíne, než k psychoterapii). Dokonca väčšina regresných terapeutov vo svete ani slovo "psychoterapia" nepoužíva. Regresný terapeuti majú všade vo svete svoje vlastné asociácie a pokiaľ viem nikde nie sú členmi nejakej psychoterapeutickej asociácie. Je to asi aj tým, že korene regresky sú v hypnoterapii a tá sa odjakživa pokladala za iný spôsob liečby než aký predstavuje psychoterapia. Diskusiu tu ukončím návrhom na štúdium, čo majú všetky psychoterapie spoločné a čím sa líšia od iných terapií s pôsobením na psychiku. Fyzika nie je matematika, aj keď sa v oboch počíta.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Loneman, vďaka za radu. Od Teba ako "skúseného terapeuta" a človeka, ktorý "má" takéto výcviky za sebou, to sedí. Razz

Čo keby si sa Ty zamyslel nad tým, prečo my stále máš tendeciu radiť a dokonca radiť ísť do niečo, čo vôbec nemáš odkúšané alebo ma do niečoho nútiť.
Ak by si chcel môžeme to niekedy rozobrať pri čaji. Wink
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybne mám v tých základoch preukázateľne viac vzdelania než ty. Napriek tomu sa nehrám na veľkého psychoterapeuta ako ty. Myslím, že už nemáme o čom, prosím o zmazanie účtu na fóre. Nemám záujem byť naďalej spájaný s týmito pochybnými alternatívnymi praktikami.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 27, 2010 13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Učet Lonemana bol na jeho žiadosť zrušený. Odteraz figurujú jeho príspevky ako anonymné.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Aug 16, 2010 9:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Po čase som zistil, že Loneman ako anonymný nie je jednoznačne identifikovateľný, keďže máme na fóre pár iných anonymných príspevkov z minula.
Nick Loneman už nie je možné používať, ale príspevky sú podpísané ako vznikli.

Patrik teraz ako site admin
Návrat hore
klap

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: Po Aug 16, 2010 13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Loneman Napísal:
Je to asi aj tým, že korene regresky sú v hypnoterapii a tá sa odjakživa pokladala za iný spôsob liečby než aký predstavuje psychoterapia.

Nezmysel. Hypnózu používali ako techniku.
Bojovník za Grofa Loneman bojuje dnes za čistú psychorasu?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Aug 16, 2010 13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Klap, je to tak. Z hypnózy si regreska neosvojila ani ťuk. Hypnóza bola použitá len ako prostriedok prechodu k podvedomiu.

Poprosím Ťa sa priamo k osobe Loneman nevyjadrovať - už tu nie je. Ak chceš diskutovať, tak o jeho názoroch.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

Prejdi na: