Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Psychospirituálna kríza
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšinou odchádzajú keď si vyriešia svoj problém alebo príčinu toho, prečo tu ostávali. Ukazovateľ môže byť, že aj ten u koho nejaká privtelená duša bola, si vyriešil nejaký problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 17:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo s takou dušou, ktorá už ten problém vyriešiť nemôže, lebo neexistujú tie priestory ku ktorým sa viaže?

PS: Tie lupienky boli také neosobnejšie, teraz mám pocit ako keby si mi videl do žalúdka. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 17:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vždy je možné riešiť problém. Ak naše telo prestane existovať - rozpadne sa, nie je možné riešiť problémy, ktoré by s ním mohli byť spojené? Asi nie...

Nič Ti nebráni dať sem svoju fotku a vidieť aj Ty mne. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Aug 08, 2010 18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je problém sem dať fotku, to viem. Ale pre mňa by to problém predsa len bol. Písala som sem, že mám schizotypovú poruchu osobnosti a ak by ma niekto spoznal mala by som problémy.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: St Sep 01, 2010 8:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Čítala som si starú korešpodenciu a zrazu som narazila na niečo, čo mi pripomenulo Gorgonu, ktorú som spomínala v tejto téme, hlavne ten nepriamy pohľad na ňu.

Tvoje tranzitne pluto je k nativnemu pluto v 90 stupnovom uhle, zobrazene to je cervenou ciarou medzi nimi. 90 stupnov je najproblematickejsi uhol. Kebyze su v 180 stupni, tak stoja oproti sebe, vidia na seba priamo. Aj tam by bolo napatie, ale ine. Pri 90 stupni vsak na seba nevidia priamo, iba takpovediac z boku a poznas to, aj teba ked niekto oslovi z boku, moze ta to prekvapit, vylakat, vyrusit. Na tych obrazkoch je zobrazeny graf, kedy ten 90 stupnovi uhol medzi nimi nastal. Prvykrat v roku 2008, aj ked nie uplne, ale takmer. Druhykrat v januari 2009, tretikrat buduci mesiac. Potom uz v tomto tvojom zivote nikdy.

Takže moja Gorgona je vlastne Pluto, sila nevedomia :)

A ešte som sa dozvedela:

Takze tvoje slova o intucii sa tykaju Neptuna, ktory mas v Strelcovi, co je dobra kombinacia. Neptun mas ale v napati s Mesiacom, co sposobuje silne posobenie nevedomia, si citilva na tusenia, mas silnu predstavivost, mozno mavas vizie, deju sa ti fantasticke az mysticke javy. Clovek ale moze potom stracat zmysel pre realitu, nehovorim, ze je to tvoj pripad. Toto napatie sa prejavuje aj ako supersenzitivita, ale aj ako precitlivelost (Mesiac = city). A u niekoho sa to moze prejavit, teda dost casto, ako sklon idealizovat si nieco, niekoho. Toto napatie je ale iba jednym z aspektov, vyvazuju ti to ine, takze klud. Len aby si vedela, ako si natom s Neptunom = intuiciou. Cely 12. dom mas potom takyto, kedze n
ositel energie Neptun je takyto. Proste takymto ludom, ktory maju Neptun v napati s Mesiacom, fantazie priliz ovlpyvnuju zivot. Nie len fantazie, ale aj snenie, predstavy, ale aj iluzie, ale aj idealizovanie si, ale aj intuicia

Celkom dobre vystihnuté, hlavne ten Neptún v napätí s Mesiacom, asi tu je reč o tých mojich zamotaných citoch....

By ma tak zaujímalo, či sa to Pluto môže zobraziť takto vo vedomí ako Gorgona?
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Št Sep 02, 2010 18:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakra ja som tak nenapraviteľný idealista, že niekedy je to až smiešne!
V tomto má ten horoskop dokonalú pravdu.Každý deň si natlčiem držku na tom svojom idealizme a nedokážem sa poučiť. Dá sa to nejako liečiť alebo to už zostane mojou povahovou črtou?
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Okt 09, 2010 11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Sníval sa mi sen. Niekto si pýtal moje náušnice, vraj mi ich che vyčistiť.
Lenže ja som mu ich nechcela dať. Tie náušnice sú ako kúsok zo mňa a zdalo sa to pre mňa príliš intímne, aby som ich niekomu len tak dávala.
Sú to jednoduché náušnice z bieleho zlata v tvare takej malej paraboly a v strede je biely kamienok, mám ich rada a nikdy ich nedávam dole, patria ku mne ako prsty alebo oči a myslím, že vôbec nie sú špinavé. Toho niekoho kto si ich pýtal nepoznám, ale dosť ma to zarazilo, že si vypýtal takúto osobnú vec a už vôbec som nepochopila, prečo ich che čistiť.
Tuší niekto, o čo by mohlo ísť?
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Okt 09, 2010 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Na sny by asi bolo lepsie zalozit samostatnu temu ... vidim to ako paralelu s davanim fotky na forum ... prilis osobne Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ada715

Založený: 20.03.2011

PríspevokZaslal: So Apr 23, 2011 19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Prepáčte, že to sem píšem, ale možno mi niekto poradí....
V súvislosti s úvahami nad psychózou som mala taký zvláštny sen, držala som v ruke hlavu mytologickej medúzy pochádzajúcej so starogréckej mytológie. Odťatú hlavu.....Bol to silne emočný sen, a rada by som rozlúštila túto symboliku, ale nič ma nenapadá.....

symbolika Lilith /cierna luna.. a pravdepodobne aj jej silny aspekt v tom danom obdobi v tvojom horoskope..
Niekedy je vizualizovana aj ako Meduza.. Pod jej vplyv spadaju rozne zivotne krizy, je takou vyplavovatelkou starych demonov/nedoriesenych zalezitosti a karmickych dlhov spod koberca.. Twisted Evil
Wink
Návrat hore
ada715

Založený: 20.03.2011

PríspevokZaslal: So Apr 23, 2011 19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Ono to vyzerá, ako keby tá medúza bola tieňom. Pozerať jej očami, ? Bolo vidieť jej hnev a urazenú pýchu, zlosť, ničenie, zúfalstvo, beznádej....
O rozume, neviem, či sa dá hovoriť....je to ničiaci živel, prameniaci z jej nešťastia. Rozmýšlam, či to môže byť projekcia mojich negatívnych vlastností...s časti ano, dokážem byť aj ja poriadne zlostná....čo ja viem, ale stotožniť sa s ňou neviem.

Ono to je zvláštne tým, že sa mi to začalo snívať, keď už bola tá hlava sťatá, a preto som nevedela. čo s ňou.

skus si len vygooglit nieoc o LILITH v astrologii... Lilith predstavuje aj tiene, nieco co sme odhodili a nechceme vidiet, ale nezbavili sme sa toho, ..mozno je to cosi z tvojej minulosti /tohto zivota alebo ineho, alebo len ejdnoducho nejaka cast seba ktoru neprijimas/ co si potlacila, vytesnila, zabudla, ale ta kriza ktoru spominas, a v suvislosti s nou aj tu symboliku, ti to nieco pripomenula a to ta vydesilo..mozno v tom bolo aj cast toho vitazstva ktore popisujes, ale to odosobnenie mohli byt aj neprijatim, len nahlas uvazujem
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Apr 24, 2011 5:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech sa to už nazýva akokoľvek či Lilith alebo potlačená agresivita, alebo tieň, je to v podstate jedno. Registrujem vo svojej povahe aj takéto rysy.
Ono sa mi to zdá, že vychádza z toho prežitia udalostí počas celého života od úplného útleho detstva. Prešla som udalosťami, keď som sa nevedela brániť a bola som v podstate v situáciach, keď som ich ako dieťa nevedela vyriešiť.
Hromadila sa vo mne zlosť, ktorú som nevedela, alebo nemohla vyjadriť a tak sa to pekne nabalovalo, až vznikol z toho pekný balík. Stala som sa obeťou so svojim spôsobom života a tá agresivita stúpala, lebo som sa nenaučila brániť.
Porazenie medúzy symbolizuje u mňa skoncovanie s naučenou bezmocnosťou a tým aj tvorením zlosti a strachu. Pochopenie, že sú tu tieto moje vlastnosti, a prečo sú tu a z čoho pramenia.
Pocit víťazstva bol ohromujúci, i keď ako keby sprostredkovaný ( niekto za mňa zabil tú medúzu, v pozadí ešte niekto vystupuje, ale nebudem ho menovať) ale uvedomila som si, že nemusím byť obeťou, môžem byť aj víťazom. Už nie som to malé decko, ktoré sa nevie brániť (i keď obrániť sa len učím).
A tak sa domnievam, že som pochopila, z čoho vychádza moja zlosť a agresivita, alebo aspoň jej časť a ako jej predchádzať, aby sa aspoň trochu ten bordel prestal nabalovať.

Aspoň takto to chápem.

Teraz som si uvedomila, že porazenie Medúzy je len symbolika a akási šablóna na riešenie aj iných tráum, ale mne sa zatiaľ vybavuje len toto.

Pokúšam sa spracovať v sebe symboliku Lilith. Pripadá mi byť celkom užitočná ale nejaké nekontrolované bujnenie jej vlastností mi naháňa strach. "Moja Lilith" potrebuje pochopenie toho, prečo sa niečo tak rozbujnelo, aby sa to dalo riešiť. Odpovede, ale zrejme nájdem iba v sebe.......nejak sa vo mne všetko búri, po napísaní tohoto textu, nechce sa mi ani pokračovať v tejto úvahe.....

Niektoré jej aspekty asi fakt neviem prijať.....

Celkom pekný článok o Lilith:

http://www.amon8.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=70 Smile
Návrat hore
joy16

Založený: 17.02.2011

PríspevokZaslal: Ne Apr 24, 2011 16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

mozno by stacilo spomenut si, ci niekedy v tej dobe nesiel v telke film Suboj titanov Wink) Wink osobne nie som fanusikom freudovskych vykladov snov, tak v 90% pripadoch su sny naozaj len odrazom nasich zazitkov a myslienok poslednej doby, podvedomych starosti, denneho snenia a pod. a nic mysteriozneho sa v nich neskryva Smile
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Apr 24, 2011 18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nič takého si nespomínam.....ale v podstate je mi to jedno, že na aký podnet vzniklo to uvedomenie. Hlavne že prišlo.
Je to úplne jedno, či to bol obrázok v novinách, alebo reklama počas filmu.
Wink
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Apr 25, 2011 4:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak o Feuda sa nezaujímam, prirodzene takto fungujem, mám takéto analytické myslenie a sklony racionalizovať a o žiadneho Freuda sa nesnažím Very Happy
Viem, že niekedy to môže byť aj prekážkou. Ale uvedomenie obete a toho, že už nie som to malé dieťa plačúce v kúte neprišlo cez rozum...pamätám sa, že som vtedy celý večer revala do perín....

Neviem, či sem zapadá slovo mysteriozny, myslím, že tu išlo o prirodzený proces, reakciu na symbol a pocit, ktorý niesol, neviem, či je to mystika, asi nie....

Mám v tom takú zábavku rozoberať, takéto veci...Smile
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Apr 25, 2011 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

K obrazu Medúzy/Gorgony: býva chápaný ako symbol strachu, alebo symbol situácie, ktorá v nás vyvoláva strach spojený s paralýzou, neschopnosťou pohybu, konania. Môže ňou byť traumatický zážitok, ktorý býva s takouto reakciou "skamenenia" ("zmrznutia") veľmi často sprevádzaný.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 4 z 5

Prejdi na: