Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

zmeny po regresnej terapii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Po Nov 29, 2010 10:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
(...) Pocul som na nich zaujimave teorie, ale nezosobnil som sa s metodou "povedz prve co ta napadne". Doteraz mam stale pocit ze som si krasne vymyslal.

Lysnyt, ak máš pocit, že si si vymýšľal, tak si si naozaj vymýšľal a teda hral si nečestnú hru, pretože to bolo o podvádzaní. No podviedol si len sám seba.
Povedať prvé, čo nám príde na um je ťažké spočiatku pre tých ľudí, ktorí majú silnú potrebu kontroly nad sebou. Vnútorný "kontrolór" neprestajne dohliada a kontroluje, aby náhodou nedošlo k niečomu, čo by mohlo znamenať pre daného človeka možnú hrozbu pre jeho seba-cit, pre jeho obtaz, ktorý o sebe má vytvorený. Dajú sa za tým vidieť príliš prísni rodičia, ktorí - keď sme malé deti - nadmerne kontrolujú a napomínajú, prípadne trestajú dieťa. Najmä vo veku okolo 2-3 rokov, kedy dieťa preberá čoraz viac autonómie a osamostatňuje sa, naráža na hranice toho, čo smie a čo nesmie robiť. Ak je za porušenie týchto hraníc neprimerane trestané (stačí aj tvrdé napomenutie, či výčitky), povedie neskôr k rozvinutiu pocitu hanby a pochybností o sebe.
Vo veku 4-6 r. zase dieťa rado experimentuje, skúša nové aktivity, chce byť zároveň úspešné. Ak však svojou aktivitou naruší spoločenské normy, opäť môže zažívať vnútorný konflikt s pocitmi viny. Ak ho nedokáže vyriešiť, vzniká uňho útlm aktivity a nadmerná sebakontrola...

Citácia:
Na tretie sedenie som neprisiel, som relativne z daleka a cesta na otocku ma vobec netahala.

Prepáč, to mi znie ako výhovorka. Ak máš skutočný záujem pracovať na sebe a niečo zmeniť, tak raz za čas cestovať, hoc aj "na otočku", je niečo, čo je prekonateľné. Prípadne si vyhľadáš terapeuta, ktorý je bližšie tvojmu bydlisku.

Citácia:
Verim tomu, ze tuto metodu treba vylepsit. Dost mi pripomina psychologov. Dlhe tahave sedenia kde si viac budujete doveru k terapeutovi ako k zivotu.

Terapeutický vzťah je dôležitou súčasťou takmer každej terapie, ak má byť úspešná. Vzťah, založený na dôvere. Tá sa neobjaví hneď, ani za pár týždňov - u niektorých ľudí, ktorí stratili dôveru k iným, je to dlhší proces. A dobrý terapeut vie, že klient si vytvára aj istú závislosť na ňom a preto s tým vie zaobchádzať a tak usmerňovať sedenia.
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Št Dec 02, 2010 0:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar:
- Necestnu hru ? To mi znie akoby som svojmu terapeutovi predaval nehnutelnost, ktoru nevlastnim. Prepac ale to su hluposti co pises. Terapeut MUSI mat schopnost minimalne vycitit kedy klient "keca" a kedy vravi pravdu. Ja som nesiel robit terapiu mojmu "terapeutovi", na to tam mal byt on.

- Ver mi, ze tu otazku "ci sa vyhovaram sam sebe" som si polozil tiez. A nieco ti na to poviem. Nie je normalne aby sa clovek dostavil na sedenie (pricom precestuje pol slovenska v autobuse/vlaku), terapeut by mu nedajboze otvoril nejaku traumu (ktora urcite nie je v tej psychike zatlacena zo zartu) a potom -akoby sa nechumelilo- niekedy na vecer vybral sa zas pekne domov (zas autobusom/vlakom cez pol slovenska). Ludska psychika nie je hra s gulickami, to si uvedom. Clovek ak ma nejaky rozum potom sa bude bat ist aj k doktorovi s titulmi pred menom i za menom a nie to este kvazi k ludovemu terapeutovy, ktory povodne vystudoval softwarove inzinierstvo a nie obor psychologie. Nevytvaraj si preto usudky, pokym nemas prislusne informacie preco som neprisiel.

- "Terapeutický vzťah je dôležitou súčasťou takmer každej terapie, ak má byť úspešná" Tymto sa vraciame na prvy bod nasej rozpravy Smile Dovera sa buduje uz len tym, ze cudziemu cloveku povies svoje tajomstva a v psychologii ide hlavne o tie tajomstva. Je ale na kazdom nedavat hocikomu tu doveru naslepo. Ako som napisal, par veci mi nesedelo a preto som terapiu ukoncil. Rovnako vsak nepochybujem ze aj tato terapia moze mat pozitivne vysledky.

Naposledy upravil Lysnyt dňa So Dec 04, 2010 18:23, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
avalon

Založený: 07.02.2010

PríspevokZaslal: Št Dec 02, 2010 17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

lysnyt,
podobné som zažila aj ja. precestovala pol republiky na prve sedenie kvoli 1,5hodine terapie, po ktorej som s bolavou hlavou ledva trafila na vlak. a čo sa odohravalo vo mne počas tej cesty domov? radšej neopisujem... Crying or Very sad problem som si priniesla naspäť a ešte aj týždenne zotavovanie sa...
tym sa však nechcem dotknúť žiadneho terapeuta...je to ich cesta.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Dec 03, 2010 12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Avalon, kľudne daj meno terapeuta, u ktorého si bola tie tri sedenia. Bude to určite dôležitá spätná väzba a možnosť sa poučiť. Možno aj potom v supervízii môžeme hľadať, či boli dodržané všetky postupy a pravidlá regresnej terapie.
Po troch sedenia by už nejaké výsledky mali byť viditeľné(aj keď môžu byť minimálne - podľa povahy problému), alebo by Ti aspoň terapeut mal poskytnúť nejakú spätnú väzbu, čo je možné robiť ďalej alebo či on má nejaké možnosti ako Ti pomôcť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
avalon

PríspevokZaslal: Ne Dec 05, 2010 9:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik, necítim potrebu zverejňovať meno... Wink
určite terapeut robil , čo vedel, ale pre mna to je zas o jednu skusenosť navyše...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Dec 05, 2010 17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozumiem, že potrebu necítiš, to je v poriadku. Napíš mi prosím súkromnú správu. Ak sa nič neudeje po troch sedenia u jedného terapeuta, je to už významné a je zaujímavé hľadať, prečo to tak je. Keďže regresnú terapiu učím a Ty si zrejme bola u môjho žiaka, môžem aj ja ako učiteľ posunúť regresnú terapiu o krôčik ďalej.
Zároveň tak môžno môžeš nájsť odpovede na Tvoje otázky, ktoré hľadáš tu na fóre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Dec 06, 2010 0:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lysnyt Napísal:
Quasar:
- Necestnu hru ? To mi znie akoby som svojmu terapeutovi predaval nehnutelnost, ktoru nevlastnim. Prepac ale to su hluposti co pises. Terapeut MUSI mat schopnost minimalne vycitit kedy klient "keca" a kedy vravi pravdu. Ja som nesiel robit terapiu mojmu "terapeutovi", na to tam mal byt on.

- Ver mi, ze tu otazku "ci sa vyhovaram sam sebe" som si polozil tiez. ...

Laughing vysoko nasadena latka ... obzvlast, ak nevieme ani sami u seba jednoznacne posudit, ci si sami sebe klameme, alebo si hovorime pravdu ... Laughing

... hranica medzi pravdou a lzou v tomto "matrixe" bezi inakade ako si to vacsina predstavuje ...

... nie je dolezite, ci si si 100% vymyslal, alebo si 100% vybavoval z pamäte svojej, alebo ci to bol mix ... dolezite je, co si si pri tejto terapeutickej 3D, alebo ?D projekcii UVEDOMIL !!! = to je ten med ... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Dec 06, 2010 21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

je tu niekto na fore, komu regres pomohol??a po akom čase??

ano....povazujem to proces
Návrat hore
avalon

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

jarkarybka, sleduješ nejaké zmeny u seba? smerujú k odstraneniu problému?
samozrejme, že regres vnímam tiež ako proces...pociťujem aj negatívnu aj pozitívnu zmenu, po treťom sedení, v niečom som iná, ale ako stale omieľam, problém je nevyriešený... Rolling Eyes
Návrat hore
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

sleduješ nejaké zmeny u seba?

ano....znacne....

smerujú k odstraneniu problému?

ano....tym, ako sa citim uvolnenejsia, slobodnejsia, tolerantnejsia...tym, ako viac chapem ( i ked miera pochopenia je otazna - Wink ) sa moj problem riesi
Návrat hore
avalon

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 16:10    Predmet: zmena-konečne Odpovedať s citátom

ahojte. uz som sa tu dlhšie neozvala, lebo som tu len smutila, že sa nič nerieši po regrese a...predsa...je to fajn pocit, že sedenia mali zmysel a prišiel aj ten očakávaný vysledok...po 4sedení sa ľady pohli a intenzita problemu sa zmiernila...teším sa
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Avalon, to je fajn čítať a aj to, že si s tým podelila.
Návrat hore
Babsi

Založený: 06.04.2011

PríspevokZaslal: Št Júl 28, 2011 10:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, môže sa stať, že sa človek po nejakom sedení regresnej terapie začne na svoje minulé životy spontánne rozpomínať? Aj keď sa na sedení riešili veci, ktoré s vybavovaním si životov nesúvisia? Ďakujem.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Júl 29, 2011 9:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Babsi, môže. Je to dané prirodzenou skúsenosťou, ktorú je možné potom opakovať.
Málo kedy ale ide o nejaké silné alebo dlhšie vybavovanie. Psychika si vie do minulosti siahnuť(a ešte tým viac, že jej bola ukázaná cesta), ale na druhej strane má zapnuté prirodzené obranné mechanizmy. Takže niekomu sa po terapii už nič nevybaví a niekto tomu môže dávať či už vedomú alebo podvedomú pozornosť a môže si vybavovať aj ďalekú minulosť v pár "obrázkoch".
Návrat hore
Babsi

Založený: 06.04.2011

PríspevokZaslal: Po Aug 01, 2011 12:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem. Ide práve o dosť silný obraz, ktorý neviem zatiaľ sama spracovať, stále sa mi vracia a ďalšie sedenie ešte nebolo. Ale mám pocit, že mi to ukazuje cestu, že čo všetko ešte čaká na spracovanie, tak je to fajn .
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 4 z 5

Prejdi na: