Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

zmeny po regresnej terapii
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
avalon

Založený: 07.02.2010

PríspevokZaslal: Po Sep 12, 2011 16:11    Predmet: 5sedenie Odpovedať s citátom

ahojte. tak som myslela, že este niekto sa prida a popíše svoje skusenosti o tom ake zmeny nastali po regrese, ale nikto...znovu teda pridam niečo ja. bola som na 5 sedení, aby sa moj problem dalej doriešil, ale budem uprimná, po 2mesiacoch nevnimam ziadnu zmenu. aj cele to sedenie vnimam take zamotane a vlastne ani neviem o čom bolo. neviem čím to je... a preto ma to dosť brzdí znovu ísť a pokračovať Sad , lebo predsa su tu myšlienky, že či to nie je zbytočné...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Babsi

Založený: 06.04.2011

PríspevokZaslal: Ut Sep 13, 2011 5:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Avalon, ja som bola zatial na 4 stretnutiach a rozdiel citim dost vyrazny. Napr. vo vztahu, ktory som riesila, sa citim byt o dost silnejsia, menej veci sa ma dotkne, viem lepsie reagovat, nepotrebujem ustupovat. Riesila som tiez pocity osamelosti a je to neporovnatelne lepsie.
V zivote sa mi nejaku zasadnu zmenu zatial nepodarilo urobit, mam tych problemov dost vela a na to, aby som nejaku oblast rozhybala, potrebujem asi pohnut viacerymi "nitkami". Po kazdom sedeni sa navyse zvyrazni este nejaky dalsi problem, predtym dobre skryty. Urcite to bude na dlhsie. Ale celkovo sa citim lepsie. A k tomu, co sme riesili, sa uz nepotrebujem vracat (aspon na tej rovine, na ktorej sme to riesili). Je to velmi oslobodzujuce.
Drzim Ti palce.
Návrat hore
avalon

PríspevokZaslal: Po Sep 19, 2011 8:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Babsi, tak to je dobre, že tebe to zabralo a pomohlo. Nechapem, prečo mne to nepomáha až tak ako som si myslela a ako sa to popisuje pri regresnej terapii, že v čom všetkom vie pomôcť. Možno som silny empat a vnimam terapeuta, kedy je na mna naladený a kedy nie. hm. tak to bolo aj pri inych metodach.Zatial to je jedine vysvetlenie.
Návrat hore
Babsi

Založený: 06.04.2011

PríspevokZaslal: Po Sep 19, 2011 12:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Avalon,
Citácia:
Nechapem, prečo mne to nepomáha až tak ako som si myslela

Tak to ale znamená, že Ti to predsa pomáha, či nie? Len nie tak, ako si si myslela..
Ja som v podstate veľa neočakávala (v zmysle rýchleho riešenia) a preto to mám asi jednoduchšie. Teda napr. pri riešení veľmi komplikovaného vzťahu s mojím otcom som nečakala, že náš vzťah sa stane nejakým ideálnym vzťahom medzi otcom a dcérou. Preto sa môžem tešiť z toho, že už nemusím hľadať najbližšiu lavičku, keď otca stretnem v meste, lebo už nemám pocit, že odpadnem vždy, keď sa ku mne približuje. Navonok sa medzi nami veľa nezmenilo. V mojom vnútri však áno. Bol by toto pre Teba úspech? Pre mňa obrovský.
Neviem, čo Ty od terapie očakávaš, preto sa mi ťažko reaguje. To, či máme pocit, že terapia pomáha, podľa mňa závisí od toho, čo od nej očakávame.
Ak sa Ti zdá, že terapia nepomáha, skús sa o tom porozprávať s terapeutom. Držím palce.
Návrat hore
avalon

PríspevokZaslal: Po Sep 19, 2011 14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Babsi,je jasne, že každý kto ide na terapiu , očakáva vyriešenie problemu, ved prečo iné by tam chodil . Tvoj problem bol konkretny, preto sa skor vyriešil. Moj je všeobecny a brani mi fungovať vo vzťahoch a vobec v spoločnosti. Len sa mi zda, že stale sa nazistila ta pravá príčina...proste to cítim. S terapeutom som hovorila o tom, ale ako som pisala, zrejme dost vnimam aj jeho naladenie a pochopenie a tam bude problem.
Dik za podporu
Aj Ty sa drž!
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Sep 19, 2011 19:11    Predmet: Re: zmena-konečne Odpovedať s citátom

avalon Napísal:
ahojte. uz som sa tu dlhšie neozvala, lebo som tu len smutila, že sa nič nerieši po regrese a...predsa...je to fajn pocit, že sedenia mali zmysel a prišiel aj ten očakávaný vysledok...po 4sedení sa ľady pohli a intenzita problemu sa zmiernila...teším sa

Avalon, toto si písala Ty?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
avalon

PríspevokZaslal: Ut Sep 20, 2011 6:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, Patrik, písala. Aj tie dalšie...
Návrat hore
avalon

PríspevokZaslal: Ut Dec 20, 2011 16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

od poslednej terapie , kedy som mala hrozne bolesti krku, mi tieto bolesti ostali. uz som obehala vsetkych doktorov a nic mi nepomaha. a na dalsie sedenie sa uz bojím ísť. mrzí ma to, že mi RT nepomohla, lebo som dufala, že vyriešim problem. teraz fakt neviem, čo dalej.
Návrat hore
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporúčam prečítať si článok: "Pozitívne zmeny po regresnej terapii niekedy nevnímame"
Niekedy sa po regresnej terapii udejú pozitívne zmeny, ktoré napriek tomu nevnímame. Máme pritom pocit, že všetko je ako predtým a naše úsilie niečo zmeniť, vyšlo nazmar. Uvedomiť si zmeny po terapii, však môže byť ľahšie, ako sa nám na prvý pohľad zdá.
http://www.marcelmatisko.sk/regresna-terapia/pozitivne-zmeny-po-regresnej-terapii-niekedy-nevnimame
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Prejdi na: