Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vnimanie pod vplyvom drog
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
denisa

Založený: 07.01.2006

PríspevokZaslal: Št Jan 10, 2008 13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pmc Napísal:
. teraz som vsak dost na pochybach nakolko ju mam slabu.. (ako kedy niekedy mi prepne ma 5 minut ale tak miernejsie iba nejaky zly pocit proste) no a už to trvá skoro 15 dní... (: vie mi niekto povedať či je to normálne? A ak je..alebo aj ak neni.. je niečo čo ma ukludni?
diiikk

máš šťastie že jasne vieš z čoho máš tieto psychostavy, to schizofrenici a ini -ici nevedia a sú z tho na pochybách. Normálne kompenzačné mechanizmy metabolického stresu v mozgu trvajú 3 mesiace, ak by ti to aj potomto čase pretrvávalo, alebo ak by sa to v tomto čase dokonca zhrošovalo, tak by som radila začať užívať antagonistov dopaminu (napriklad quetiapin).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jan 10, 2008 21:30    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Pmc Napísal:
. teraz som vsak dost na pochybach nakolko ju mam slabu.. (ako kedy niekedy mi prepne ma 5 minut ale tak miernejsie iba nejaky zly pocit proste) no a už to trvá skoro 15 dní... (: vie mi niekto povedať či je to normálne? A ak je..alebo aj ak neni.. je niečo čo ma ukludni?
diiikk

...ak by ti to aj potomto čase pretrvávalo, alebo ak by sa to v tomto čase dokonca zhrošovalo, tak by som radila začať užívať antagonistov dopaminu (napriklad quetiapin).

Ja by som Ti doporučoval hľadať príčinu pretrvávania napr. v psychoterapii alebo u šamana alebo... Wink Po 3 mesiacoch to už nebude čisto o mozgu. Nájdenie príčiny môže vyriešiť dve veci - prejavy a ďalší tlak na novú intoxikáciu, ktorá môže nastať po aplikácii klina klinom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Pi Jan 11, 2008 17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pmc Napísal:
Zdravim.. som v robote a nemam moc casu... a pevne som sa rozhodol ze sa vecer zapojim do diskusie :p len som si tu cital od.. lonemana myslim..ci jak sa to vola :p ze sa pyta na stimulanty .. ktore nespustia psychozu.

Ja osobne vyhladavam uz iba take.. Pre mna su ostatne veci na nejaku dobu dost nebezpecne,.. a pervitin uz navzdy. Ja som prezil amfetaminovu.. toxicku psychozu ako prezil malokto :p Ja som si este daval do nosa po lajnach uz ked bola v kritickom stadiu.. chybalo malo a aby by som sa fakt zabil.. nastastie niesom nejaka slaba povaha a mam vela zazitkov s halucinaciami tak som snazil prehovorit sam seba ze mi nic nieje.. a to co vidim je nerealne. Moc to nepomahalo Very Happy ale tak aspon nieco .. vtedy mi ale psychoza zmizla pomerne dost rychlo po hlavnom vrcholnom vystupe ktory som zazil pocas dna a noci .. teraz som vsak dost na pochybach nakolko ju mam slabu.. (ako kedy niekedy mi prepne ma 5 minut ale tak miernejsie iba nejaky zly pocit proste) no a už to trvá skoro 15 dní... (: vie mi niekto povedať či je to normálne?

A ak je..alebo aj ak neni.. je niečo čo ma ukludni?
diiikk

Toxická psychóza je u chronických užívateľov stimulantov (amfetamín, metamfetamín) úplne bežná a mala by sama odoznieť do cca 6 týžďnov od vysadenia. No pokiaľ to bude trvať dlhšie, toxická psychóza to už veru nebude ale naštartovaná psychóza netoxického pôvodu (napr. schizofrénia).
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Pi Jan 11, 2008 17:49    Predmet: Odpovedať s citátom

[/quote]...Toxická psychóza je u chronických užívateľov stimulantov (amfetamín, metamfetamín) úplne bežná a mala by sama odoznieť do cca 6 týžďnov od vysadenia. No pokiaľ to bude trvať dlhšie, toxická psychóza to už veru nebude ale naštartovaná psychóza netoxického pôvodu (napr. schizofrénia).[/quote]

plne súhlasím. behaj si aj za šamanmi, ak chceš, ale neodmietaj lieky- to čo nám pomôže najviac zo všetkého máme väčšinou rovno pod nosom, iba z nejakej divnej príčiny hľadáme najčastejšie veľmi veľmi ďaleko...v psychóze, v afrike, v naguale aj tonale, v indii, v podvedomí, nevedomí, nadvedomí...atď, a pritom všetko už máme tu a teraz, rovno pod nosom.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Jan 12, 2008 8:48    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
...iba z nejakej divnej príčiny hľadáme najčastejšie veľmi veľmi ďaleko...v psychóze, v afrike, v naguale aj tonale, v indii, v podvedomí, nevedomí, nadvedomí...atď, a pritom všetko už máme tu a teraz, rovno pod nosom.

Vidím Denisa, že máš svoje predstavy o tu a teraz. Nezabúdaj ale, že predstavy patria do minulosti alebo budúcnosti. Wink

Čítal som nedávno príbeh o ľuďoch, ktorí si zamieňali minulosť alebo budúcnosť za tu a teraz : http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=66&Itemid=45uff
Ospravednujem sa za odklon od témy, už to ďalej rozvíjať nebudem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 14, 2008 0:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Pmc Napísal:
... ze sa pyta na stimulanty .. ktore nespustia psychozu.
Ja osobne vyhladavam uz iba take..

... a su vobec take ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 14, 2008 0:20    Predmet: Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
... máš šťastie že jasne vieš z čoho máš tieto psychostavy, to schizofrenici a ini -ici nevedia a sú z tho na pochybách. ...

... ani on nevie jasne, ani ty nevies jasne ...

... ked zacnes patrat hlbsie zistis, ze je to ako "stieraci los na viac pouziti" ... a zvycajne zotieras len po tu uroven, na ktoru momentalne mas ...

... samozrejme teda ak si pri tom "zotierani" nevypomahas napriklad "stimulantami " Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Apr 04, 2008 23:37    Predmet: Re: Drogy Odpovedať s citátom

denisa Napísal:

Patrik Napísal:
Trochu pochybujem že pre gestaltistu budú prirodzene ďalší krok psychadeliká. Wink Možno sa k tomu vyjadrí Denisa.

jednou z okrídlených princípov gestlat terapie je : "Netlač rieku, tečie sama". preto silne pochybujem, žeby tu a teraz spôsob a prístup gestaltterapeutov pripustili možnosť augmentácie halucinogénmi.

Ja práve naopak nevidím žiadny rozpor medzi psychedelikami a "tu a teraz" filozofiou gestalt terapie. Psychedeliká predsa prehlbujú prežívanie tu a teraz. Dokonca v Rakúsku a Nemecku už došlo k integrácii gestalt terapie a holotropného dýchania pod nálepkou "Transpersonálna psychoterapia a práca s dychom". V Rakúsku majú výcvik oficiálne akreditovaný ich národnou psychoterapeutickou spoločnosťou a túto terapiu hradia zdravotné poisťovne. To, že holotropko je legálna substitúcia psychedelík je snáď každému známe.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 9:03    Predmet: Re: Drogy Odpovedať s citátom

loneman Napísal:

Ja práve naopak nevidím žiadny rozpor medzi psychedelikami a "tu a teraz" filozofiou gestalt terapie.

Loneman, možno keby si napísal medzi psychedelickou psychoterapiou (ak niekdy taká bude s jasným postupom) a "tu a teraz" možno by som to zobral. Ale tak ako si to napísal asi nie.
Psychadeliká Ťa všeobecne "vrhajú" do minulosti alebo budúcnosti. Až spracovanie tohoto otvorenia môžeme nazvať "tu a teraz". To je predsa najväčšia sila aj problém psychadelík - otvárajú nespracované veci z "tu a teraz" tým, že ťahajú príčiny do podvedomia.
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné myslel som prístup popísaný v Grofovej učebnici LSD Psychotherapy. Na poli psychedelickej psychoterapie podľa mňa nemá konkurenciu. Principiálne sa to nelíši od HD, rozdiel je v tom, že chemický kľúč bol nahradený dychom a ostatné zostalo v podstate rovnaké.

Čo sa týka tej minulosti, budúcnosť a gestaltovského princípu "tu a teraz", tak sa to často nesprávne chápe, že Gestalt sa minulosťou a budúcnosťou nezaoberá. To je nesprávne pochopenie! Gestalt sa minulosťou zaoberá ale odmieta prístup psychoanalýzy, kde sa o minulosti iba hovorí ale neprežíva sa "tu a teraz" (Fritz Perls bol pôvodne psychoanalytik a gestalt mal byt pôvodne revíziou psychoanalýzy, ale Freud ho zdrbal a jeho update odmietol a tak sa Perls rozišiel s psychoanalýzou a založil vlastný smer). Gestalt pracuje so sprítomňovaním minulosti, prežívaním "tu a teraz" nedokončených záležitostí. Čiže v podstate to isté čo regreska - asociatívne sa vyplavujú veci z minulosti (nedokončené záležitosti) a prechádzajú sa v prítomnom čase, pretože sa na ne nespomína ale sa znovuprežívajú "tu a teraz". Preto aj veci z minulosti aj z budúcnosti, ktoré sa pri Grofovom prístupe vyplavujú sú v súlade s "tu a teraz", pretože sa prežívajú "tu a teraz", to isté aj regreska/progreska, ktorú sám praktikuješ (Gestalt priamo regresné techniky využíva, písal som o tom v téme Gestalt psychoterapia). Grof sa s Pearlsom poznal osobne a vo svojich knihách píše, že ich prístupy sú v súlade a vzájomne sa dopľňajú, podstatný rozdiel medzi nimi je v tom, že gestaltisti nechcú ísť ďalej ako do detstva (pritom som čítal články ľudí, ktorí sa počas Gestalt výcviku neúmyslene dopracovali až k vlastnému pôrodu a prenatálu!). A keď zabrdnem trochu do filozofie, tak moje skúsenosti s katalizátormi hovoria, že (z pohľadu absolútna) existuje len "tu a teraz" a minulosť, budúcnosť, prítomnosť, existuje paralene v bezčasovom "tu a teraz", keď toto nie je v súlade s Gestaltom, tak potom čo iné je? ;)

Naozaj nevidím podstatný rozpor, ktorý by bránil integrácii gestalt terapie, holotropka (resp. psychedelickej terapie) a asociatívnej regresky, sám plánujem v budúcnosti používať takýto integratívny prístup. Budúcnosť je integrácia, ver tomu, že prienikov je oveľa viac než rozdielov, aj keď na prvý pohľad nemusia byť viditeľné.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Apr 05, 2008 13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:

Naozaj nevidím podstatný rozpor, ktorý by bránil integrácii gestalt terapie, holotropka (resp. psychedelickej terapie) a asociatívnej regresky, sám plánujem v budúcnosti používať takýto integratívny prístup. Budúcnosť je integrácia, ver tomu, že prienikov je oveľa viac než rozdielov, aj keď na prvý pohľad nemusia byť viditeľné.

Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Ne Apr 06, 2008 8:01    Predmet: Re: Drogy Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
jednou z okrídlených princípov gestlat terapie je : "Netlač rieku, tečie sama"... Psychedeliká predsa prehlbujú prežívanie tu a teraz. Dokonca v Rakúsku a Nemecku už došlo k integrácii gestalt terapie a holotropného dýchania pod nálepkou "Transpersonálna psychoterapia a práca s dychom". V Rakúsku majú výcvik oficiálne akreditovaný ich národnou psychoterapeutickou spoločnosťou a túto terapiu hradia zdravotné poisťovne. To, že holotropko je legálna substitúcia psychedelík je snáď každému známe.

chcem len povedať, o tomto integrovanom quote, že :

Ak by som si zobrala psychedelikum kvoli tomu aby som sa dostala do tu a teraz, asi by som sa dostala inam, nez ked by som si zobrala psychedelikum a dostala sa do tu a teraz zážitku.

tak aj chápem výrok "netlač rieku, tečie sama"
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Ne Apr 06, 2008 10:56    Predmet: Re: Drogy Odpovedať s citátom

denisa Napísal:
Ak by som si zobrala psychedelikum kvoli tomu aby som sa dostala do tu a teraz, asi by som sa dostala inam, nez ked by som si zobrala psychedelikum a dostala sa do tu a teraz zážitku.

tak aj chápem výrok "netlač rieku, tečie sama"
Uf, tak toto je trošku zložitá vetná konštrukcia na mňa. d'oh! Neviem či to správne chápem, keď zoberiem psychedelikum, aby som sa dostal niekam, tak je to tlačenie rieky? A keď zoberiem psychedelikum a nechám sa unášať prúdom (alebo podľa Grofa zveriť sa vnútornému radaru a liečivej inteligencii), tak to nie je tlačenie rieky? Think Nie sú potom podľa Teba tlačenie rieky aj všetky techniky, ktorých cieľ je dopracovať sa k príčine (hlbinné smery) alebo k zmene (KBT)? Práca s telom používajúca fyzický kontakt nie je tiež tlačenie rieky? Predpisovanie medikamentov (drog) Tvojim klientom nie je tlačenie rieky? Sú teda tieto prístupy zlé, lebo tlačia rieku?

A tento Tvoj prístup nie je tlačenie rieky?
denisa Napísal:
dobrovoľne priznávam, že som direktívny lekár, lebo ak mi pacient povie že sa chce zabiť, tak mu to neodsúhlasím, ale pošlem ho do nemocnice, aby bol pod ochranou, alebo mu dám lieky, a zabezpečím dozor doma (to závisí do okolností, či má pacient podporu u niekoho doma ). to je v tvojom ponímaní patriku direktivita, lebo som nepodporujem pacientovo prianie zomrieť, v jeho chorobnom procese, ale budem ho podporovať v liečivom procese, a návrate k sociálnej funkčnosti?
Návrat hore
denisa

PríspevokZaslal: Po Apr 07, 2008 6:51    Predmet: Re: Drogy Odpovedať s citátom

[quote="loneman"A tento Tvoj prístup nie je tlačenie rieky?[/quote]

no, uznávam že máš pravdu, každá špekulácia je "tlačenie rieky"- práve tu a teraz vraciam sa do zenového "neviem"
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Po Apr 07, 2008 22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Ďalší
Strana 13 z 15

Prejdi na: