Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vnimanie pod vplyvom drog
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zayko5

Založený: 12.10.2006

PríspevokZaslal: Ut Apr 08, 2008 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

http://phocks.org/stumble/lsd-history-comic/
DNA

Založený: 09.05.2008

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 9:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Re na Loneman
Citácia:
Celkom ma prekvapujú tí, čo odpovedali viackrát za týždeň alebo každý deň. To by som u kozumentov psychedelík nečakal, keďze psychedeliká sa úspešne používali práve na liečbu alkoholizmu a 70% alkoholikov po takomto zážitku ostalo trvale abstinovať (dnes sa psychedeliká nemôžu podávať alkoholikom, tak trvale abstinuje len 30% alkoholikov, ktorí absolvovali liečbu). Ja som si to čiastočne overil sám na sebe, po prvom tripe som sa 3 mesiace nechytil ani malého piva, cítil som k alkoholu odpor. Neviem si teraz ani predstaviť, že by som si napr. 3x týždenne dal či i len malé pivo a to som sa voľakedy keď som nepoznal psychedeliká opíjal do bezvedomia. Mne tie dve veci nejak nejdu do kopy, alkohol zužujúci vedomie má predsa vica menej opačný účinok ako rožširovače (psychedeliká).

Vysvetli mi prosím ťa prečo si po užití psychedelík prestal piť a prečo si pil predtým do bezvedomia.A ak máš info prečo po alkoholici liečený psychedelikami začali v 70% trvale abstinovať.prípadne ak vieš uviesť linky na ten konkrétny výskum.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:47    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA, ty pijes alkohol ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DNA

PríspevokZaslal: Ne Máj 25, 2008 20:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
DNA, ty pijes alkohol ?
Len občas jedno pivo a raz za rok sa mi prihodila aj spoločenská únava.Ale postupne to chcem celkom vylúčiť-alkohol.Nevidím v tom nič iba ma to obmedzuje-myslenie,reakcie,šoférovanie atd
Prečo sa pýtaš?
Návrat hore
Loneman

Založený: 18.12.2006

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
Vysvetli mi prosím ťa prečo si po užití psychedelík prestal piť a prečo si pil predtým do bezvedomia.A ak máš info prečo po alkoholici liečený psychedelikami začali v 70% trvale abstinovať.prípadne ak vieš uviesť linky na ten konkrétny výskum.

Odpoviem ti citátmi z knihy Stanislava Grofa - Psychologie budoucnosti.

"Nejelementárnější psychologickou charakteristikou alkoholiků a drogově závislých i nejhlubším motivem, proč sahají po alkoholu a narkotikách, není pouze potřeba návratu do období kojení, ale mnohem hlubší touha po zážitcích nediferencované jednoty nerušeného nitroděložního života. Jak bylo uvedeno výše, regresní zážitky obou zmíněných symbiotických stavů mají výrazné numinózní dimenze. Nejhlubší síla působící v pozadí alkoholismu a drogové závislosti je tudíž nepoznaná a nediferencovaná touha po transcendenci. Tyto poruchy se podobně jako sebevražda zakládají na tragickém omylu, jenž vyplývá z nesprávného pochopení vlastní nevědomé dynamiky.
Jak dokládá náš psychedelický a holotropní výzkum, alkoholici a drogově závislý jedinci, kteří měli tu příležitost a štěstí znovu si prožít pozitivní stavy první a čtvrté perinatální matrice (BPM i a BPM IV), nám opakovaně tvrdili, že právě tyto stavy byly předmětem jejich touhy, a nikoli intoxikace alkoholem, či narkotiky. Avšak do té doby, než dosáhli prenatálního a perinatálního uspokojení, nevěděli co hledají a jejich touha měla značně neurčitou podobu.
...
V předchozí kapitole se zmiňují, že mezi mystickými stavy a alkoholovou či drogovou intoxikací existuje jistá povrchní podobnost. Společnými prvky obou stavů jsou pocity rozplývaní individuálních hranic, mizení rušivých emocí a povznesení nad světské problémy. Ačkoli intoxikace alkoholem nebo narkotiky postrádá mnohé důležitě charakteristiky mystických stavů, například klid a jasnost mysli, posvátnost a bohatost filozofických vhledů, lze říci, že zmíněná podobnost zážitků postačuje, aby alkoholika či drogově závislého svedla na falešnou cestu."

Tu som pre teba našiel zhrnutie výskumov použitia LSD pri liečbe alkoholizmu, čo prebehli v 50.-70. rokoch aj s ich kritikou a oficiálnymi dôvodmi, prečo došlo v spoločnosti k zákazu psychedelík: http://www.maps.org/w3pb/new/1998/1998_Mangini_22901_1.pdf
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: Po Máj 26, 2008 19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem no má to jeden problém angličtinu neovládam a cez PC translator to neviem preložiť kedže je to pdf teda ako zoskenovaný obrázok a tie Translator neprekladá alebo ja neviem ako to s ním urobiť. Sad

No ak som dobre prečítal tú stať tak
Citácia:
Avšak do té doby, než dosáhli prenatálního a perinatálního uspokojení, nevěděli co hledají a jejich touha měla značně neurčitou podobu.
vidím že v alkoholizme hladali tu uvedené túhy a ich uspokojenie ako však to uspokojenie dosiahli sa v tom odstavci nepíše.vieš mi dať link odkial to pochádza alebo sem uviesť celý článok kde je uvedený spôsob naplnenia ich túžob.
A čo tých zvyšných 30%prečo neprestalo abstinovať?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
... "Nejelementárnější psychologickou charakteristikou alkoholiků a drogově závislých i nejhlubším motivem, proč sahají po alkoholu a narkotikách, není pouze potřeba návratu do období kojení, ale mnohem hlubší touha po zážitcích nediferencované jednoty nerušeného nitroděložního života. ... Jak dokládá náš psychedelický a holotropní výzkum, alkoholici a drogově závislý jedinci, kteří měli tu příležitost a štěstí znovu si prožít pozitivní stavy první a čtvrté perinatální matrice (BPM i a BPM IV), nám opakovaně tvrdili, že právě tyto stavy byly předmětem jejich touhy, a nikoli intoxikace alkoholem, či narkotiky. Avšak do té doby, než dosáhli prenatálního a perinatálního uspokojení, nevěděli co hledají a jejich touha měla značně neurčitou podobu.
...

... tuto je Grof zo svojou "hlbkou" tuzob nie ze velmi plytko, ale pravdepodobne velmi velmi mimo ... predkodovania k omamovaniu nemavaju svoj zaklad v pozitivnych vnemoch ale v utrpeni ...

... to by holotropne dychanie muselo mat velmi vysoku ucinnost liecenia zavislakov ... co nema ...

... tiez by som tie "omamovaky" nehadzal do jedneho kosa a z toho jedneho kosa negeneralizoval zasadne zavery ...

... ale uplne ma udivuje schopnost pouzit ako dokaz nove "dedukcie" ludi, ktorych som tesne predtym usvedcil z omylu pri vysvetlovani si uzitocnosti omamovakov a sebevrazd ako konstruktivnych rieseni ... Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Loneman

PríspevokZaslal: Ut Máj 27, 2008 22:33    Predmet: Odpovedať s citátom

DNA Napísal:
A čo tých zvyšných 30%prečo neprestalo abstinovať?
Asi si chcel napísať užívať, nie abstinovať. Nuž neexistuje zatiaľ žiadna terapia, ktorá by mala 100% účinnosť. LSD tiež nie je zázrak.

Daniel Napísal:
... predkodovania k omamovaniu nemavaju svoj zaklad v pozitivnych vnemoch ale v utrpeni ...

Napíš prosím o tom viac.
Návrat hore
DNA

PríspevokZaslal: St Máj 28, 2008 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Re loneman.
Sory pomýlil som sa...

Ale zaujímala by ma odpoved na túto otázku z mojej reakcie:
Citácia:
vidím že v alkoholizme hladali tu uvedené túhy/Avšak do té doby, než dosáhli prenatálního a perinatálního uspokojení/ a ich uspokojenie,ako však to uspokojenie dosiahli sa v tom odstavci nepíše
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: St Máj 28, 2008 21:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Píše, ale uznávam, že to z toho kúsku textu vytrhnutého z kontextu nemusí byť úplne jasné.
Citácia:
Jak dokládá náš psychedelický a holotropní výzkum...

Uspokojenie dosiahli tak, že si pomocou psychedelickej psychoterapie, či holotropného dýchania prešli perinatálne matrice. Bazálne perinatálne matrice okrem zážitku fyzického pôrodu obsahujú tiež symbolické/archetypálne a duchovné dimenzie. Viac o perinatálnych matriciach si naštuduj v Grofovych knižkách.

V podstate ide o to, že tie duchovné zážitky dokážu radikálne zmeniť pohľad na všetko. To čo človek dovtedy robil a videl v tom zmysel, mu z toho nového uhlu pohľadu prestane dávať zmysel. Ja som si to overil na sebe a potvrdili mi to aj ďalší ľudia s podobnou skúsenosťou.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Pi Máj 30, 2008 20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

loneman Napísal:
...
Daniel Napísal:
... predkodovania k omamovaniu nemavaju svoj zaklad v pozitivnych vnemoch ale v utrpeni ...

Napíš prosím o tom viac.

... velmi do detailov zachadzat nechcem, pretoze by som mohol privela citatelom "povytahovat" cosi ... aj tak najefektivnejsiu informaciu ziskas ked sa pozries na svoje vlastne predkodovania ...

... ale aspon principialne ... utrpenie mava v kazdom individualnom pripade nejaku konkretnu "formu" a dokial sme v tom konkretnom kole utrpenia, teda dokial ho nevyriesime, mavame tendenciu tuto formu sirit (kopirovat) na inych ... podobna symbolika ako virus ...

... budem trufaly a skusim vyslovit mozno scifi hypotezu = ze aj utrpenie (dana konkretna forma napriklad prezivana clovekom A.N.) je akoby zivy organizmus (virus), ktory sa snazi prezit a mnozit ...

... a "informacna vakcinacia" cize evanjelizacia voci takymto "psychickym virom" napriklad pomocou Biblie alebo inej duchovnej koncepcie moze byt zdanlivo sice v hromadnom meritku uspesna (poskytuje viac cas na spracovanie), ale v konecnom dosledku nepredstavuje definitine riesenie, pretoze nedokaze skutocne finalne pomoct nikomu, kto si svoju "psychicku imunitu" nevybojuje sam individualne svojim individualnym poznamim = ofenzivnym uvedomovanim ...

... Grofovi dakujem, ze pomohol mne aj inym zburat klasicke mury sucasnych koncepcii vnimania ... naozaj vdaka ... ale prave obhajcovia konvencnych koncepcii mu mozno "nedovoluju" venovat dostatok pozornosti, aby vnikol viac do hlbky pri tak sirokom zabere ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Jan 08, 2010 20:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie som veľmi priaznivcom používania akýchkoľvek psychicky aktívnych látok pre poznávanie, ale tento článok hovorí o istom spoločenskom posune v pohľade na toto poznávanie: http://www.osel.cz/index.php?clanek=2019

Aj keď si Sokratovsky myslím, že "všetko je vo mne", bude asi zaujímavé sledovať ako sa ďalej postaví spoločnosť k podobným výskumom, hlavne v článku naznačený vplyv monopolov veľkých svetových náboženstiev.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
queen_S

Založený: 10.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Jan 10, 2010 17:24    Predmet: drogy Odpovedať s citátom

Je vela ludi, ktori maju zazitky s drogami, no kazdy to cele vnima aj tak uplne inak... Tiez velmi nesuhlasim s uzivanim drog...objavovanie samych seba ok, ale odtial potial... Ja mam skusenosti len s marihuanou a som si ista, ze 90% ludi ma z nej uzasnu naladu a rehoce sa v jednom kuse, ja patrim medzi tych 10% co z nej maju taku depku, ze uz len dat sipku von balkonom... fact kazdemu radim nech s tym neexperimentuje, lebo nikdy clowek nevie ako to nanho zaposobi....
Návrat hore
Loneman

PríspevokZaslal: Pi Jan 22, 2010 2:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Trebalo by sa pozrieť na to, čo tá marihuana restimulovala. Takých 7 rokov dozadu som aj ja mal obdobie, kedy mi marihuana navodzovala úzkostne, priam až panické stavy. Vtedy som síce nevedel nič o regreske, ale nejak intuitívne som dospel k tomu, že nie je dobré sa zľaknúť a utekať predtým ale postaviť sa tomu čelom. Začali sa vynorovať dávno zabudnuté nepríjemné zážitky z detstva, ktoré som dokola prechádzal až kým úzkosť nepominula. Toto obdobie trvalo tak pol roka a odvtedy som úzkostný stav pri intoxikácii marihuanou nikdy nemal. Ale sú aj prípady ľudí, ktorým sa tie restimulácie nepodarilo spracovať a skončili na psychiatrii. Viniť z toho nejakú rastlinu je veľmi povrchné, marihuana môže aktivovať iba to, čo si človek v sebe nosí. A keď to neaktivuje marihuana, kľudne to môže aktivovať rozchod s partnerom, úmrtie blízkej osoby, výpoveď v práci a kopec iných stresorov.
Návrat hore
b1l1nc3

Založený: 07.07.2010

PríspevokZaslal: St Júl 07, 2010 15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo myslíš tým skúseným sprievodcom? Exclamation
Podľa mňa určite existujú fyzické i psychické predpoklady u zopár vyvolených jedincov aby bez sebamenších problémov či pochybností zvládli a dokonca pozitívne využili vplyv aj takého silného prírodného psychoaktívneho vplyvu ako spôsobuje ayahuasca. Takúto osobu považuješ za skúseného sprievodcu... ?
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Ďalší
Strana 14 z 15

Prejdi na: