Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vnimanie pod vplyvom drog
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty..
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ada715

Založený: 20.03.2011

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

"Stanislavovi Grofovi môžeme naozaj len poďakovať, že sa pustil do neľahkej práce poznania a terapií na základe zmeneného stavu vedomia. Ale len potvrdil, že tadeto cesta jednoducho nevedie ( drogy ). Našťastie máme techniky ( na základe asociácie ), ktoré nepotrebujú takýto zmenený stav. A už vôbec nepotrebujeme akúkoľvek drogu, ktorá tento stav umožňuje!!!
Techniky na základe zmeneného stavu vedomia podľa mňa patria minulosti, aj keď rešpektujem všetky techniky, ktoré terapeuti používajú.

Ale aby som odpovedal presne na Tvoju otázku Jan – v terapii som si všimol, že ak je človek pod vplyvom matihuany, tak sa mu akoby z hľadiska psychiky otváral „filter“ medzi podvedomím a vedomím. Za normálnych okolností nás tento filter „chráni“ pred množstvom informácií, ktoré sa spracovávajú v podvedomí. Ak sa „otvorí“ môže to dočasne spôsobovať eufóriu a rôzne zážitky, no neskôr a pri tvrdších drogách aj rôzne psychózy a psychické problémy. Drogy, ktoré nespôsobujú fyzickú závisloť, môžu práve spôsobiť silnú závisloť psychickú ( rozšírenie filtra ) a neustále neprirodzené úteky k takému otvoreniu tohoto filtra ( dočasná eufória, rýchlejšie myslenie, rýchlejšie mentálne reakcie..). Okrem nastolenia rovnováhy ( nezvládnuteľné pocity, nezvládnuteľné množstvo informácií, nezvládnuteľné množstvo reakcií ), môže dôjsť k otvoreniu pred „pôsobením“ takzvaných zblúdilých duší, ktoré majú väčšiu možnosť sa privteliť a pôsobiť ( schizofrénia ). Viac v článku o privtelených a zblúdilých dušiach : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1289"

V suvislosti s touto temou a na margo neumerne otvoreneho filtru, sa mi natiska otazka - aj clovek Empat funguje na velmi podobnom principe ako clovek ktory si vedomie rozsiruje drogami...?..btw "filter" sa da priestorovo definovat kde? ..ako stensena priepustnejsia, alebo poskodena vrstva aurickeho obalu..?

Naposledy upravil ada715 dňa Št Apr 21, 2011 0:24, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ada715

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 22:50    Predmet: Odpovedať s citátom

[/quote]
... hm, mozno miesto antidrogovych prednasok, by mal byt na skolach realizovany vycvik mechanizmov spracovavania tiena ...

... cize nie ako nehulit, ale ako sa z hulenia "nezopsut" [/quote]

Very Happy Very Happy Very Happy sto bodov!! plne suhlasim, velka skoda ze na tomto fore neexistuje moznost dat LIKE prispevku.. Exclamation
Návrat hore
ada715

PríspevokZaslal: Št Apr 21, 2011 0:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
"Stanislavovi Grofovi môžeme naozaj len poďakovať, že sa pustil do neľahkej práce poznania a terapií na základe zmeneného stavu vedomia. Ale len potvrdil, že tadeto cesta jednoducho nevedie ( drogy ). Našťastie máme techniky ( na základe asociácie ), ktoré nepotrebujú takýto zmenený stav. A už vôbec nepotrebujeme akúkoľvek drogu, ktorá tento stav umožňuje!!!
Techniky na základe zmeneného stavu vedomia podľa mňa patria minulosti, aj keď rešpektujem všetky techniky, ktoré terapeuti používajú.

Ale aby som odpovedal presne na Tvoju otázku Jan – v terapii som si všimol, že ak je človek pod vplyvom matihuany, tak sa mu akoby z hľadiska psychiky otváral „filter“ medzi podvedomím a vedomím. Za normálnych okolností nás tento filter „chráni“ pred množstvom informácií, ktoré sa spracovávajú v podvedomí. Ak sa „otvorí“ môže to dočasne spôsobovať eufóriu a rôzne zážitky, no neskôr a pri tvrdších drogách aj rôzne psychózy a psychické problémy. Drogy, ktoré nespôsobujú fyzickú závisloť, môžu práve spôsobiť silnú závisloť psychickú ( rozšírenie filtra ) a neustále neprirodzené úteky k takému otvoreniu tohoto filtra ( dočasná eufória, rýchlejšie myslenie, rýchlejšie mentálne reakcie..). Okrem nastolenia rovnováhy ( nezvládnuteľné pocity, nezvládnuteľné množstvo informácií, nezvládnuteľné množstvo reakcií ), môže dôjsť k otvoreniu pred „pôsobením“ takzvaných zblúdilých duší, ktoré majú väčšiu možnosť sa privteliť a pôsobiť ( schizofrénia ). Viac v článku o privtelených a zblúdilých dušiach : http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=1289"

V suvislosti s touto temou a na margo neumerne otvoreneho filtru, sa mi natiska otazka - aj clovek Empat funguje na velmi podobnom principe ako clovek ktory si vedomie rozsiruje drogami...? Btw "filter" sa da priestorovo definovat kde?-ako stensena priepustnejsia, alebo poskodena vrstva aurickeho obalu..?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Apr 23, 2011 9:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ada715, vníma to trochu inak u ľudí pod vplyvom drôg a Empatov. Ľudia pod vplyvom drôg majú "pokryvený" filter medzi vedomým a podvedomým a Empat má otvorenú cestu od iných podvedomí k svojmu podvedomiu.

Čiže u drôg niečo zvonku(droga) ovplyvní vnímanie požívateľa na základe informácií z jeho podvedomia a u Empata niečo z neho pustí isté info zvonku(z iných podvedomí), ktoré ovplyvní jeho nastavenie.

Ako problematické vidím, ak Empat požíva drogy. Potom nielenže kopíruje iných, ale aj tie informácie si môže neprimeranie uvedomovať - neprimerane ich vnímať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
harmadiXem

Založený: 10.11.2011

PríspevokZaslal: So Nov 19, 2011 22:09    Predmet: odkaz lonemanovi Odpovedať s citátom

Po precitani celej diskusie chcem len povedat Lonemanovi ze jeho nazory su mi velmi sympaticke. Dakujem za pekny popis LSD zazitku na 5.strane. Dufam ze odvtedy uz vystudoval psychologiu a nadalej sa zaujima o psychoaktivne latky. Potrebujeme takych odbornikov ako on, kedze stale pribuda ludi, ktori prezivaju psychospiritualnu krizu. Zelam mu vela uspechov. Keep up the good work! Smile
Zaroven prosim Lonemana aby ma skontaktoval, ak je to mozne.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Diskusia ..za hranicou hmoty.. Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 z 15

Prejdi na: