Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Sny, ktoré sa plnia

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
susanne21

Založený: 03.07.2010

PríspevokZaslal: Ut Aug 24, 2010 15:45    Predmet: Sny, ktoré sa plnia Odpovedať s citátom

Ahojte,

od istého času sa mi snivajú v noci sny, ktoré sa plnia. Napr. sedím v kancelárii s nejakou ženou, rozprávame sa. Je to pracovný pohovor. Detailne si obzerám jej kanceláriu. A v realite o niekoľko dní idem na pracovný pohovor a tá kancelária je presne tak zariadená ako v tom sne, čo sa mi snívalo.
Alebo aj iné sny ako napr. že sa mi snívalo, že na facebooku si prečítam, že mojej sesternici zomrel svokor, pričom k statusu pripojí aj fotku jej dieťaťa so svojím svokrom. O niekoľko dní sa to naozaj stalo. Takých snov bolo už asi 10 a sú sprevádzané veľmi silnými emociami v sne. A začína ma to ničiť. Celý deň mi potom chodí po rozume ten sen, som hrozne nervózna a podráždená a neviem, čo so sebou.
čo mám s tým robiť?? Takéto sny sa mi snívajú približne rok. čo to môže znamenať a hlavne prečo sa mi to sníva a??vďaka za váš názor
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Aug 28, 2010 6:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápem, že to človeka môže znepokojovať, keď do toho spadne takto zrazu. Na druhej strane, by mohlo pomôcť uvedomenie, že tie informácie, ktoré sa k Tebe dostanú sú výtvorom akéhosi dlhoročného “snaženia “ toho ktorého človeka, aj keď často krát nevedomého, a udalosti, ktoré majú prísť jednoducho neovplyvníš , lebo si len pozorovatel. Tie udalosti sú výsledkom akéhosi procesu, a to čo sa k Tebe dostane je len výsledok celého cyklu udalosti. A myslím si, že veľakrát to nie je tzv. hotová vec, ale len tendencia k uskutočneniu udalosti. To, čo tie udalosti môze ovplyvniť sú len rozhodnutia a postoje aktérov udalosti a niekedy už ani tie.

Je to len laický názor na vec, mne sa to tiež občas stane, ale nie často. Sú tu ľudia, ktorý Ti dajú asi fundovanejšiu odpoveď. Ja to riešim takto...nezasahovaním a rešpektovaním slobodnej vôle.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 21:19    Predmet: Re: Sny, ktoré sa plnia Odpovedať s citátom

susanne21 Napísal:
Takých snov bolo už asi 10 a sú sprevádzané veľmi silnými emociami v sne. A začína ma to ničiť. Celý deň mi potom chodí po rozume ten sen, som hrozne nervózna a podráždená a neviem, čo so sebou.čo mám s tým robiť?? Takéto sny sa mi snívajú približne rok. čo to môže znamenať a hlavne prečo sa mi to sníva a??vďaka za váš názor

Zdroj snovej reality aj bdelej reality je TOTOZNY = ROVNAKY ... nasa karma ... ktora nas nuti dostavat sa do rovnakych situacii az pokial ich nevyriesime ... neuvedomime si cosi ...

...v oboch realitach reagujeme zvacsa spontanne, malo uvedomelo, nepouzivame uplne svoju slobodnu volu ... takze by nemalo byt prekvapujuce, ze sa sny plnia ... Laughing

... v snovej realite zazivame obcas vyhodu zrusenych "fyzikalnych" obmedzeni ... v bdelej realite zazivame obcas vyhodu bdelej "slobodnej vole"...

Povazujem preto za pravdepodobne, ze ak chce niekto efektivne rozpustat svoju karmu, musi byt zrejme bdely nielen v bdelej realite, ale musi byt bdely aj v snovej realite ...

A co konkretne ta vlastne nici ?

Je mozne, ze ak myslis na to, co sa stalo predtym v sne, tak sa ti znova do podvedomia vynaraju pocity z toho sna ... nervozita, podrazdenost mohla byt tam = v sne ... v tejto realite mas vyhodu byt bdela, mas vyhodu uvedomit si tie pocity, a vyhodu prepnut svoju pozornost na nieco s vyssimi vibraciami = flora007

... alebo mas este jednu ale asi tazsiu moznost = trenovat svoju bdelost v snovej realite a skusit tu nervozitu vyriesit tam ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
susanne21

Založený: 03.07.2010

PríspevokZaslal: Št Nov 18, 2010 10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za názory.
Daniel, ničia ma vlastné pocity, hlavne úzkosť, Veľakrát je to spojené aj s pocitmi na odpadnutie, obrovským tlakom na hrudi a v spánkoch.

Píšem si snový denník. Väčšina snov, ktoré sa mi snívali a potom sa v realite stali, sa týka dopravnej nehody buď niekoho z rodiny alebo ľudí, ktorých poznám len z počutia alebo som ich stretla vo svojom živote možno 2-3 krát. Môže to poukazovať na fakt, že ako malé dieťa som zažila dopravnú nehodu? Doma ale nikto nikdy nespomínal, že by sme mali nehodu alebo boli svedkami nehody. Neviem čo si mám o tom myslieť. Ako 9-ročná som sama sebe odprisahala, že už nikdy nič nebudem vnímať ani cítiť. Realita je taká, že ja si vôbec nespomínam na nič zo svojho detstva do nejakých 9 - 10 rokov. Vymazané spomienky.

Možno nejaké dva mesiace veľakrát pred spaním, teraz už aj cez deň, sa mi vybavujú obrazy - človek prikrytý igelitom dakde na ceste, dieťa 2-3 ročné na rukách ženy, pri nej zachranár, do toho počuť vlak. Ale nič viac, čo sa stalo neviem. Je to flashback?

A ešte jedna otázka, psychologička mi povedala, že mám neskutočne silné obranné mechanizmy. Čo môžem s tým ja robiť? Ako mám doma na sebe pracovať, aby celá terapia bola efektívnejšia? Pomôže mi keď budem trebárs doma relaxovať, kresliť a iné? Lebo ja už som sama z toho hotová, ako utekám od všetkého.
Vdaka
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Št Nov 18, 2010 11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne to pripadá ako posttraumatická stresová porucha.

hm...asi by sa mala nejak spracovať tá udalosť, si myslím :roll:

Techník je asi viac druhov je na Tebe akú si vyberieš.

Mne pomohlo veľa sa o tom rozprávať, a potom mi to nejak zovšednelo...
...ale každý je holt iný typ človeka a každému pomáha niečo iné.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: