Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Prednáška v Prešove: Metóda RUŠ

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Oznamy o prednáškach, seminároch, kurzoch a výcvikoch
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Št Sep 02, 2010 15:35    Predmet: Prednáška v Prešove: Metóda RUŠ Odpovedať s citátom

Srdečne Vás pozývame na prednášku: Metóda RUŠ

Prednáška bude zameraná na Metódu RUŠ (Rýchla a Účinná zmena Skutočnosti), ktorá vznikla z regresnej terapie.

Dátum: 14.10.2010 o 17.00
Lektor: Marcel Matisko, www.marcelmatisko.sk
Miesto: Centrum zdravia Energy, Slovenská 40, Prešov, www.energy.sk

Naposledy upravil Marcel dňa Ut Apr 05, 2011 19:42, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ada715

Založený: 20.03.2011

PríspevokZaslal: Ne Mar 20, 2011 17:14    Predmet: metoda RUŠ Odpovedať s citátom

Dobry den, len pred par dnami som sa dozvedela o existencii metody RUŠ. Jej zakladne principy ma zaujali, mam vsak par vyhrad a s tym suvisiace otazky.
Moja prva otazka: ked behom 3-4hodin zazracne "zmizne" "vygumuje sa" kazdy problem co dusa mozno aj tisice rokov vrstvila, nesposobi to cloveku prilisny sok? A je vobec mozne trvalo prepisat bloky ktore vznikali mozno aj cele veky a viaze sa k nim x silnych emocii, mnohe velmi hlboke a destruktivne, behom tak kratkeho casu bez toho, aby to danemu cloveku nesposobilo nejaku byt nie hned citelnu ujmu?

Metoda ponuka vyriesenie akychkolvek problemov psychickych ci fyzickych, rovnako v casovom horizonte cca 4hodiny. Pri niektorych zavaznejsich problemoch trva tyzdne, mesiace, a niekedy aj roky, kym sa dotycni pomocou psychoterapie alebo inych technik dokaze postupne dostat k jadru problemu, pomenovat veci pravymi pojmami, jednotlive problemove zazitky a ich emocionalny naboj spracovat, pochopit, a prijat, a na zaklade toho aj vnutorne rast.
Ked vychadzame z predpokladu, ze vsetko negativne si dusa vopred vybrala aby nieco pochopila a nieco sa naucila, ked sa behom 4hodin vsetko toto v cloveku "vycisti akoby sa nikdy ani nestalo", neminie sa to ucinku ?
Moja skepsa vychadza aj z faktu, ze vsetko v prirode ma svoj prirodzeny cas rastu a dozrievania, /rocne obdobia, cas narodenia cloveka,..atd/

Ale ako som uz napisala o metode RUŠ som sa dozvedela len prednedavnom, a v principe ma dost zaujala. Tesim sa na vasu odpoved, i na pripadne presvedcenie ma, ze sa mylim. Pekny den Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcel

PríspevokZaslal: Po Mar 21, 2011 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem Vás Aďa.

Tvrdenie, že za 3-4 hodiny terapie, pomocou metódy RUŠ, sa vyriešia všetky problémy, sa podľa mňa nezakladá na pravde. Ak aj boli prípady, že sa po tak dlhej (krátkej) terapii klient cítil subjektívne dobre a nepociťoval už žiadne ťažkosti ani problémy, obyčajne to takto neostalo na trvalo. Hovorím z osobných skúsenosti a zo skúsenosti niektorých kolegov.

Viem, že metóde RUŠ sa robí značná reklama, často až za hranicou manipulácie a to prostredníctvom vyvolávania nádeje, že stačí pár hodín terapie a človek sa zbaví všetkých problémov na úrovni tela aj ducha.
Tí, ktorí prešli touto terapiou, majú vlastnú skúsenosť a vedia to posúdiť najlepšie. Metóda RUŠ funguje, ale za zázračnú metódu ju nepovažujem. Navyše vidím v nej minimálne jeden dosť podstatný, principiálny nedostatok.

Neviem o tom, aby metóda RUŠ prepisovala bloky. (zaujímal by ma zdroj tejto informácie)
Pokiaľ však máte na mysli "zrušenie", alebo "vygumovanie" problému, teda bloku, museli by sme si tieto pojmy definovať.
Metóda RUŠ chápe "blok" ako myšlienku a k nej priliehajúce negatívne emócie.
Pod "zrušením", alebo "vygumovaním" zas chápe odstránenie negatívnych emócií od myšlienky.

Povedal by som, že akákoľvek zmena psychiky, za úrovňou individuálnej hranice únosnosti, nemusí byť prospešná.

Metóda RUŠ "nevyčistí" úplne všetko Very Happy Ona má dosah iba na emócie. Skúseností, ktoré chce duša získať sa veľmi nedotýka. Keby sa predsa len aj dotýkala a "čistila" tiež skúsenosti, myslím si, že duši neostane nič iné, len si ich znovu vytvoriť prostredníctvom nejakých udalostí, ktorými si človek musí opäť prejsť.

Pokiaľ Vás ešte niečo zaujíma, kľudne sa pýtajte Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ada715

Založený: 20.03.2011

PríspevokZaslal: Ut Mar 22, 2011 15:20    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem za odpoved Very Happy .. ano, k mojej prvotnej skepse prispela glorifikacia danej metody v niektorych prispevkoch na nete, a priznam sa najviac asi isté absolutizovanie ucinkov metody na stranke samotneho autora, z ktorych moze mat nezainteresovany lajk dost zmiesane pocity.

Teraz po vasom vysvetleni, to chapem tak, ze metoda moze vyrazne dopomoct cloveku k jeho vnutornej premene a tym odstraneniu alebo zmierneniu vonkajsich konfliktov rozneho razu ktore ho trapia.. To mi uz znie o dost realnejsie :D

Mohli by ste mi prosim este specifikovat ten jeden podstatny principialny nedostatok o ktorom sa zmienujete..?
dakujem Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcel

PríspevokZaslal: Ut Mar 22, 2011 18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa metódy RUŠ je "ilúziou" (blokom) všetko, z čoho máme nepríjemné emócie, alebo fyzické pocity. Tou ilúziou sú rôzne myšlienky a iracionálne presvedčenia (napr.: nikto ma nemá rád). Metóda RUŠ zbavuje tieto myšlienky od emócií, ktoré, ako sa zdá, sa podieľajú na tvorbe reality spolu s myšlienkami.
Mohol by som to zhrnúť tak, že všetko z čoho máme nepríjemný pocit je ilúziou, ktorej je potrebné sa zbaviť (aspoň podľa metódy).

Pokiaľ túto teóriu metódy RUŠ aplikujeme na samotnú metódu RUŠ, ukáže sa nám niečo zaujímavé.
Totiž, už samotná snaha odstrániť emócie od myšlienok je ilúziou, pretože človek, ktorý sa chce zbaviť emócií, to robí preto, lebo má zo svojích emócií nepríjemný pocit.
Snaha odstrániť emócie je teda tiež ilúziou, ktorej je potrebné sa v podstate zbaviť (v prípade že teóriu metódy berieme absolútne) Very Happy
Dokonca, sám autor metódy Karel Nejedlý to na výcviku pripustil.

Metóda RUŠ ide cestou odstraňovania emócii.
Niektoré iné regresné techniky idú cestou pochopenia a prijatia emócii.

Mne osobne sa viacej pozdáva práca s emóciamy cez ich pochopenie a prijatie.

Predsa je tu ešte niečo, čo ide v rozpore so základmi regresnej terapie danej Andrejom Dragomireckým.
A to je spôsob, akým metóda pracuje s myšlienkami (ilúziami). Pracuje s nimi totiž ako s "postulátmy", ale pridáva do postulátu slová navýše. Tým sa nevytvára "korektívna udalosť", ale nová udalosť, čo môže byť principiálny problém.
Základy teórie regresnej terapie a vysvetlenie pojmov ako "postulát" a "korektívna udalosť" nájdete na tejto adrese:
http://www.regresnaterapia.sk/index.php?location=/Regresna-terapia/Teoria-regresnej-terapie/Riesenie-engramickych-udalosti&view_section&main_section=2&section=523&tab_article&subtab_article
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Oznamy o prednáškach, seminároch, kurzoch a výcvikoch Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: