Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

manipulovanie či znásilňovanie

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moni

Založený: 28.05.2009

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 18:55    Predmet: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Ahojte, mam otazku a zatial si neviem na nu odpovedat. Budem rada ak sa so mnou podelite o svoje nazory. Viem sice aky je rozdiel medzi znasilnenim a manipulaciou, ale ked sa jedna o mna nie som si ista co sama sebe sposobujem - ci sama seba manipulujem alebo znasilnujem. Idem do krajnosti ako napr. sedim pri pocitaci a viem, ze sa mam napit a ja to vnutorne odmietnem s tym, ze este nie. (niekedy nevypijem nic za cely den, resp. tak za salku caju/vody) Alebo viem, ze sa mam postavit, lebo ak dlho sedim vnimam, ze odpadnem - opat to oddalujem. Idem do krajnosti na ukor seba samej. Sama sebe branim urobit to, co viem ze mam pre seba spravit. Takže podla mna sama seba manipulujem, ale zaroven sa mi to vidi aj ako nasilie. Mozete mi v tomto niekto poradit? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Okt 03, 2010 22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

... unika mi v tomto pripade tvoja potreba rozlisovat medzi manipulociou a znasilnovanim ...

... preco nestaci proste uvedomenie, ze sam sebe sposobujem utrpenie a presne toto v terapii riesit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
moni

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 8:38    Predmet: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Ahoj Daniel,
áno ja viem, že si to budem riešiť a viem, že techniku zvolí terapeut. Snažím sa však podĺa kurzov, ktoré som u Patrika prešla, zistiť kam to spadá. Ja sa na to pozerám zo strany klienta aj terapeuta.
Mňa zaujíma to, podľa čoho viem či sama seba manipulujem alebo znásiňujem.
Pri znásilnení dochádza k strate sebakontroly jedného z účastníkov. Tu som však jediným účastníkom ja sama a nezbadala som u seba stratu sebakontroly, takže by som mohla znásilňovanie vylúčiť. Lenže v mojom živote sa vyskytlo znásilnení viac a sama mám pocit, že to čo sama sebe spôsobujem, predsa len môže byť znásilňovaním.

Tak ďakujem.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 17:02    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

moni Napísal:

Pri znásilnení dochádza k strate sebakontroly jedného z účastníkov. Tu som však jediným účastníkom ja sama a nezbadala som u seba stratu sebakontroly, takže by som mohla znásilňovanie vylúčiť.

Tu si si sama jasne odpovedala.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Št Okt 07, 2010 20:02    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

moni Napísal:
... Lenže v mojom živote sa vyskytlo znásilnení viac a sama mám pocit, že to čo sama sebe spôsobujem, predsa len môže byť znásilňovaním.

OK ... tak ries aj to ... znasilnovanie ... napriklad ako vseobecnejsi jav ktory sa na tvojej ceste vyskytuje castejsie ... alebo ako nieco co si sama sebe pritahujes castejsie ...

... z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze to moze byt velmi zaujimave a oslobodzujuce poznanie ... som zvedavy na tvoje komentar po sedeni ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
moni

PríspevokZaslal: Ut Okt 12, 2010 20:51    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Tu si si sama jasne odpovedala.

Dakujem Patrik za odpoved. Mozes mi teda uviest akykolvek priklad zo zivota, kedy niekto sam sebe sposobuje znasilnenie?
Návrat hore
moni

PríspevokZaslal: Ut Okt 12, 2010 21:01    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

... z vlastnej skusenosti mozem potvrdit ze to moze byt velmi zaujimave a oslobodzujuce poznanie ... som zvedavy na tvoje komentar po sedeni ...

Ahoj Daniel, dakujem za reakciu. Ono je pre mna kazde odznenie problemu po absolvovani terapie zaujimave, lebo mozem povedat, ze u mna, to co som riesila na terapii sa aj realne poriesilo, s vinimkou toho ked som sama nevedala kam z konopí a tak som potom aj do terapie isla s tym, ze uz ani neviem co idem vlastne riesit. Takze, ani vysledok som az tak nedokazala posudit. Ale to som ja, ked sa "stratim".
Na ten komentar som zvedava aj ja a myslim, ze sa toho riesenia problemu bojim. Aspon toho, co pride bezprostredne potom.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Št Okt 14, 2010 21:19    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

moni Napísal:
Mozes mi teda uviest akykolvek priklad zo zivota, kedy niekto sam sebe sposobuje znasilnenie?

Znásilnenie je poníženie so stratou kontroly a poníženie je manipulácia keď využívame slabosť.

Takže ak vieme, že máme na niečo slabosť a napriek tomu sa zmanipulujeme a zároveň sa napríklad rozčúlime tak, že stratíme kontrolu, tak nastáva sebaznásilnenie.

Napríklad vieš, že ti škodí jesť v noci ale ideš do chladničky tak, že sa zmanipuluješ na základe myšlienky, že veď len raz alebo že to urobí dobre pre tentokrát a pritom sa nepríčetne rozčúliš, že si to urobila, tak sa znásilňuješ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
moni

PríspevokZaslal: Pi Okt 15, 2010 22:17    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Ďakujem.
Návrat hore
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Pi Okt 29, 2010 21:43    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

Patrik, a ak idem do tej chladnicky no nerozculim sa, nie je to uz sebaznasilnenie, ze?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: So Okt 30, 2010 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

... co ak hlad nie je ludska prirodzena sucast, ale "cudzi implantat" ? ... potom by to nebolo sebaznasilnenie, ale len znasilnenie ... ak teda pri tom stratis kontrolu ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Okt 31, 2010 21:32    Predmet: Re: manipulovanie či znásilňovanie Odpovedať s citátom

dada Napísal:
Patrik, a ak idem do tej chladnicky no nerozculim sa, nie je to uz sebaznasilnenie, ze?

Nie. Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: