Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

V práci
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Okt 23, 2010 4:51    Predmet: V práci Odpovedať s citátom

V posledných týždňoch, mám problém zdržiavať sa v prítomnosti dvoch osôb.
Pri jednej mám pocit silnej agresivity, ako keby pred výbuchom emócií. Z tejto osoby mi je fyzicky zle, na zvracanie. Tá osoba mi neublížila, je mi to trápne, ale je mi z nej zle a robí mi problém zdržiavať sa v jej okolí. Je to moja spolupracovníčka takže to nemôžem riešiť s nestretávaním sa. Som s ňou v kontakte každý deň a je to vyčerpávajúce, lebo ma potom napína na vracanie a tak sa pracovať nedá. Neviem ako to mám riešiť. Už som poprosila o preloženie na iné pracovisko, ale nechcú mi vyhovieť, neviem ako to mám riešiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Okt 23, 2010 6:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Heliana, ak sa to predtým pri stretávaní nedialo, tak to môže súvisieť s tým, čo ona prežíva a Ty vnímaš.
Ak sa s ňou musíš stretávať, tak je možné trochu počkať, keďže môže ísť o jej dočasné prežívanie alebo to s ňou komunikovať. Ak začneš hovoriť o svojich pocitoch všeobecne, možno Ti ona tiež povie o svojich... Všetky naše problémy súvisia len s nedostatkom tých správnych informácií na tom správnom mieste.

A čo Ty vieš, je možné, že je tehotná. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: So Okt 23, 2010 7:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kriste pane ! Patrik, to som si myslela teraz ja Very Happy, to sem nemotaj Very Happy
Dotyčná je dávno po prechode Very Happy A kočka, v práci, čo dúfa, že otehotnie, ešte tehotná nie je ;)

Ju vnímam ako v stálom napätí, a zdá sa, ako keby som to od nej "chytila" a nejak to nevládze zo mňa zliezť. To napätie sa viaže k určitému druhu ľudí, nechcem napísať, že etniku, ale charakterizuje ich spoločné územie a spolunažívanie.

Ako keby to bolo viazané k nejakej geologickej štruktúre...alebo k niečomu, čo sa nachádza v ich prostredí.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Okt 23, 2010 10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

No test prezradil, že tehotná nie som. Hm....sa dobre zasmejem, ak kolegyňa oznámi v robote, že je tehotná....
Potom by som sa dobre zasmiala, lebo jej príznaky mám potom ja Very Happy
Však sa uvidí, budúci týždeň....

Ale tá nervozita ohľadom tej druhej kolegyne vo mne zotrváva naďalej Sad
to sa mi ešte nevyriešilo...Sad
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Okt 24, 2010 7:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Začína sa mi to podobať na panickú poruchu....hm...nechápem prečo ma to takto zasiahlo. Ak sa chcem na seba pozrieť z nadhľadu vidím, že pre paniku nie je dôvod...ale predsa, čosi, kdesi nesedí a hecuje ma k tej panike....
Hľadám riešenie....nachádzam pocity....dávne....hm.....
Neviem nájsť riešenie.....Sad
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Okt 25, 2010 9:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...už sa mi to prejavilo aj fyzicky, migréna jak hovado......musela som odísť z roboty. Snažím sa nejak preladiť pocity a uvolniť...je to celé na milú jarmilu...

Predtým ako sa to spustilo sa mi sníval jeden sen, bol o človeku, ktorý sa učil žiť v našej dnešnej spoločnosti, bol inej rasy a u nich bolo zvykom, že každý žil zvlášť, takže veľa vecí zo súžitia nechápal. Potom to boli akokeby jeho spomienky z džungle, domorodci sa mu smiali, že naučil opicu ovládať leva, tak že si ho opica osedlala...psycho že?

Nejakú symboliku by som videla v tom levovi a opici...lev ako pudy a sila, agresivita, vraj kráľ zvierat... a opica ako rozum prešibanosť.....

Ale neviem to celé dať dokopy s tým čo sa mi deje......možno to spolu ani nesúvisí....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: St Okt 27, 2010 16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

...inak v momente, ako som sem chcela napísať, že mne sa zdá, že tieto moje drísty sú len bohapustá projekcia, tak ma napadlo, že tá žena pri ktorej mi je zle, má potlačenú migrénu liekmi.....takže aj teraz prežívam ešte furt pakáreň jak hovado...migréna...
Ale ešte aj teraz mám akúsi dilemu, či som empat, alebo len projektant...
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Okt 30, 2010 4:33    Predmet: Odpovedať s citátom

...sme spolu zadelené s tou, ženou z ktorej sa mi robí zle....Sad, neviem ako to budem znášať, ale už teraz sa mi dvíha žalúdok. Patrik, my sa bežne spolu rozprávame, mám o nej informácie....ale sú jednoducho ľudia, vedľa ktorých si človek sadne a je mu zle....nemusia povedať ani slovo a nie je to dočasný stav, ale dlhotrvajúca skúsenosť. Poznám ich pár...
Začínam si myslieť, že mám s ňou niečo riešiť, možno som taká istá, ja neviem.......ale v takomto stave to nezvládam.....Vôbec neviem ako na takýchto ľudí....:(

Skúšala som ju rozhovorom trocha "pozdvihnúť" niečo pekné pokecať , ale funguje to len chvíľu, a odo mňa to vyžaduje veľa námahy....a neviem sa pri tom sústrediť na robotu. Ja neviem, už čo mám robiť, dosť ma to ničí.

Aj to ma napadlo, že sa možno pozerám len do zrkadla, a bránim sa tomu nejak, lebo takto určite nechcem vyzerať po rokoch, a ani teraz....

netušim ako z toho "vyveslujem".......dúfam, že ma niečo zmysluplné napadne
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Okt 31, 2010 7:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem, aby táto téma vyzerala akože trpím samomluvou Very Happy, ale sníval sa mi hrozný sen a neviem kde to napísať. Možno mi budete vedieť potadiť, čo s ním........

Dnes sa mi sníval divný sen. Odohrávalo sa to v dosť pochmúrnom prostredí,miestnosť v prítmí na stole monitor, taký ako mám v práci, sviečky naokolo. Bola som v miestnosti, keď vošiel akýsi mág, sadol si ku mne a začal mi niečo hovoriť o maske, ktorá ležala na stole. Bola to nejaká rituálna maska, ktorú si dávala obeť rituálu na tvár. Nevenovala som tomu veľkú pozornosť. Mág odišiel. Niekto prišiel za mnou do izby a povedal, že tá obeť mám byť ja....prešiel mi mráz po chrbte....začala som rozmýšľať ako z tejto situácie vycúvať, ako utiecť, nechcela som byť žiadnou obeťou a nechápala som čo sa to vlastne deje, celé to bolo také hrozné. Mág vošiel do izby, bála som sa mu pozrieť do očí, ale niekde som predsa tú odvahu nabrala, lebo som chcela vedieť, kto to vlastne je. Pozrela som sa mu do očí a pocítila som zlo, je zaujímavé, že neútočil na mňa , bolo to nepríjemné, ľutovala som ho, chcela som ho objať, a dúfala som, že sa môže napraviť, ale on sa vznietil a zhorel mi pred očami. Nezostalo po ňom nič, len spálenisko a tá maska na stole. Dala som si ju na tvár a zistila som som, že v nej mám zvieravé pocity v hlave, ako keď ma niekedy bolieva hlava, v poslednej dobe dosť často.
Sňala som masku, ale zostal vo mne pocit, ako keby som tú masku už dávno nosila a nešla vlastne zložiť. Ako keby som sa stala obeťou nejakého rituálu už dávno, ale nevedela som o tom, niečo ako urieknutie, alebo nejaký iný rituál a neviem z toho ako von.
Na Hellowen celkom slušný strašidelný sen....
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Okt 31, 2010 11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha existovali nejaké rituály.....asi sa mi to v podvedomí nejak skombinovalo s mojimi problémami Smile Takže existuje podobný rituál? Takže nie som až tak odveci ..... Kto vie na akú hovadinu som sa naladila...:D

"K Samhainu se váže ještě další zvyk, který se udržel v některých zemích s keltskou tradicí po staletí. Buď přímo o samhainské noci, nebo v některou z pěti následujících nocí se spalovaly figuríny ze starých hadrů a vycpané slámou. Měly symbolizovat všechno špatné, co se během uplynulého roku nahromadilo a čehož je třeba se rituálně pomocí plamenů zbavit a takto očištěni vstoupit do nového roku.."

Možno tu má na fóre niekto predka keltského druida :D

Čo viete bližšie o Sambainu?
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Nov 01, 2010 23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

... mozno mas v tom sne navod ako to mas v praci riesit ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 9:19    Predmet: Re: V práci Odpovedať s citátom

[quote="Heliana"]V posledných týždňoch, mám problém zdržiavať sa v prítomnosti dvoch osôb.
Pri jednej mám pocit silnej agresivity, ako keby pred výbuchom emócií. Z tejto osoby mi je fyzicky zle, na zvracanie.

Heliana, ja mam ten isty problem..navyse sedime v tej istej kancelarii a je ista osoba..jedno viem, velmi rada sa pretvaruje a ak aj je ku mne mila, za chrbtom nie je..prezradza sa cinmi. Tato jej skryta vlastnost + jej caste migreny sposobuju, ze aj ja ich mavam a pomyslam na odchod z firmy, pretoze ju nezmenim a nemienim takto dalej trpiet..Patrik radi rozpravat sa o pocitoch, skusala som to hned na zaciatku ako som prisla do firmy, a vysledok bol ten, ze si este viac mna zasadla, ked to nejde, tak to nejde, hladam si inu pracu:)..

Naposledy upravil dada dňa Pi Nov 12, 2010 20:11, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím sa smiať Tvoj prípad je skoro identický s mojim Smile Lenže ja neviem, či som empat, zatiaľ to len skúmam, je tu aj taká možnosť, že nie som.....
Návrat hore
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 14:57    Predmet: Re: V práci Odpovedať s citátom

[quote="dada"]
Heliana Napísal:
V posledných týždňoch, mám problém zdržiavať sa v prítomnosti dvoch osôb.
Pri jednej mám pocit silnej agresivity, ako keby pred výbuchom emócií. Z tejto osoby mi je fyzicky zle, na zvracanie.

Heliana, ja mam ten isty problem..navyse sedime v tej istej kancelarii a je to moja sefka..jedno viem, velmi rada sa pretvaruje a ak aj je ku mne mila, za chrbtom nie je..prezradza sa cinmi. Tato jej skryta vlastnost + jej caste migreny sposbuju ze aj ja ich mavam a pomyslam na odchod z firmy, pretoze ju nezmenim a nemienim takto dalej trpiet..Patrik radi rozpravat sa o pocitoch, skusala som to hned na zaciatku ako som prisla do firmy, a vysledok bol ten, ze si este viac mna zasadla, ked to nejde, tak to nejde, hladam si inu pracu:)

Skôr ako dáte výpoveď, by bolo dobré uvedomiť si, s ktorou ženou ste takto vychádzali v detstve. Koho vám tá kolegyňa symbolizuje z detstva. Pretože v novej práci môžete stretnúť rovnaký typ človeka ako je ona.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano som si toho vedomá, mne sa to už opakuje...
Prišla som na to, že je to moja matka, bola vždy taký manipulatívny typ priam histriónsky. Ale neviem to riešiť, zatiaľ som to riešila vždy odchodom.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

Prejdi na: