Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

V práci
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 17:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Ano som si toho vedomá, mne sa to už opakuje...
Prišla som na to, že je to moja matka, bola vždy taký manipulatívny typ priam histriónsky.

..u mna to trochu boli obaja rodicia, kedze ich vychova spocivala v tom, aby som bola dobre, poslusne dievca.., kazdeho posluchala.., kazdemu vyhovela.., neodvravala,.., no a teraz v dospelosti sa to vo mne vsetko "buri" a chovam sa presne naopak, nie vzdy ako vacsina ludi, neznasam stadovitost a stare zazite zbytocne prezitky:) Ak niekto prekroci moju hranicu, ozvem sa, ak nieco nechcem urobit, poviem nie..
Dufam, ze horsiu osobu ako je sefka nestretnem v dalsej praci:) Viem, ze v kazdej praci sa najde nejaka osoba, ktora dokaze zneprijemnit zivot. No pokial s takym clovekom nemusim zit 8 hodin v jednej miestnosti mi to az tak nevadi.. Predstavte si, ze sedite oproti asebe zoci voci, sleduje kazdy vas krok, ...a myslim ze nikomu by to prijemne nebolo, leda tak osobe podobnej ako je ona sama, lebo by si rozumeli. Moja intuicia mi este v skusobnej dobe vravela, ze mi nesedi ostat v tejto praci, aj som jej to povedala, ale vidim, ze to ucinok nemalo, aspon nie pozitivny..mne to totiz zavana bossingom..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Nov 06, 2010 17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

..toto sa mi snáď len zdá. My sme tak podobné prípady, že to vyzerá, že nás vyrobili podľa nejakej šablóny Very Happy Smiem sa spýtať aké si znamenie?
No ja som tú jednu osobu vyriešila u riaditeľky. Tú druhú riešiť zatiaľ neviem.
Dúfam, že odíde sama.....
Z práce by som odísť nechcela, lebo ju robím rada.
Dúfam, že sa to nejak vyrieši, potrebujem skôr riešenie, nie odchod.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Nov 07, 2010 7:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ranná úvaha :)

Ženy ktoré riešim, sú etnicky z toho územia, kde sa narodil a časť života žil môj otec. Otca nedokážem spracovať celý svoj život, keď ho stretnem kdekoľvek je mi z neho špatne. Boli tu pokusy o zmierenie o pochopenie, ale bolo to márne. Dala som mu x šancí.....nech som robila čokolvek vždy som bola pre neho tá neschopná a nemehlo...atď. Z neho vždy sršala taká nervozita, kompenzoval si to alkoholom. Naši sa rozviedli, nevedeli spolu žiť, možno preto, že boli podobné povahy . Otca fakt nemám spracovaného a robí sa mi husia koža, keď ho vidím. Keďže som nositeľka jeho génov, vidím čo mám z neho. Do toho etnika som stále nejak priťahovaná životnými okolnosťami a som obklopená ľuďmi z tej časti územia. Nejedná sa o romske etnikum, sú to len obyvatelia jedného regionu, ale charakteristický svojim zmýšľaním a životnými prejavmi a postojmi.
Tuto niekde je ten púser asi a z toho vzniká aj tá moja priam panická porucha, ktorá sa prejavuje fyzicky.
Len neviem čo to prčíc mi vykonal otec, že to takto funguje. Už aj nad tým som roznýšľala, že je to niečo geneticky zabudované v človeku za čo ani nemôže alebo možno nie geneticky ale polohou, alebo vodou, obsahom prvkov čo voda nesie...alebo ja neviem. Som z toho na vetvy.... hm..možno to môže byť aj akýmsi egregorom, ktoré si to etnikum vypestovalo...neviem, zatiaľ som to nedokázala rozlúsknuť...

Dokonca ja môj manžel, hoci sme sa stretli tu mimo spomínaného regionu
lebo tu žili naši rodičia, všetci jeho predkovia sú z toho regionu odkiaľ moj otec a spomínané dve ženy. Keď sme sa spoznali, netušila som to....
GPS je slabé oproti môjmu vyhladávaciemu talentu....Very Happy
Návrat hore
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: Ne Nov 07, 2010 13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Heliana" Ale neviem to riešiť, zatiaľ som to riešila vždy odchodom.[/quote]

Heliana, nie je náhoda, že si na stránkach regresnej terapie. Wink
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Nov 07, 2010 13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som oťukávala regresnú terapiu v našom meste, ale jaksi ma neoslovila tá osoba, ktorá ju prevádza. Okrem toho som desný strachopud, takže potrebujem niekoho veľmi skúseného, a neviem ani to či by stačilo, lebo mám jednu ohromne zlú skúsenosť, aj keď nie z regresnou terapiou. Stratila som žiaľ dôveru v alternativne metódy, alebo v ľudí ktorí ich vykonávajú na základe skúsenosti.Neviem presne čo sa vtedy stalo, odpoveď hľadám dodnes. Neviem, či to bola psychopspirituálna kríza, alebo som ho skopírovala alebo skopírovala jeho klientov, alebo som si vyrobila vlastný prúser , strašne som sa toho preľakla, dávali ma dokopy na psychiatrickom oddelení, zničilo mi to život, už by som to nechcela zažiť, preto tá opatrnosť.
Neviem to zatiaľ prekonať. I keď ma niečo ťahá týmto smerom, možno zvedavosť, alebo neviem čo......Možno je mojim osudom prísť na niečo sama....netuším zatiaľ....
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: Po Nov 08, 2010 19:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
..toto sa mi snáď len zdá. My sme tak podobné prípady, že to vyzerá, že nás vyrobili podľa nejakej šablóny Very Happy Smiem sa spýtať aké si znamenie?
.

V cinskom som potkan, v indianskom havran, v kelstkom jarabina a inak vaha vaahaavaaa
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Po Nov 08, 2010 20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

ascendent mám vo váhach, v čínskom som potkan Very Happy indiánsky nepoznám...

no niečo spoločné sa tam javí Very Happy
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
ascendent mám vo váhach, v čínskom som potkan Very Happy indiánsky nepoznám...

no niečo spoločné sa tam javí Very Happy

Mozno sme sa stretli v minulych zivotoch:)
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Nov 21, 2010 7:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ranné zamyslenie.

Sú chvíle v živote, keď má človek pocit, že nič nezapadá , niečo ako keď sa deka češe proti srsti, a nič nie je tak ako má byť. A vtedy si poviete, že vás možno opustil anjel strážny. Mne sa stal opak. V poslednej dobe mám pocit, ako keby sa môj anjel strážny vrátil z dovolenky, z poriadne dlhej dovolenky......
Niekedy v živote sa stanú udalosti, ktoré jednoducho nepredpokladáte a nedúfate v ne , dokonca ani na ne nemyslíte. A zrazu je to tu, nastane taká absurdná zhoda nepravdepodobných okolností, že človek zíra ako v kine a nedostane sa ani poriadne k slovu, lebo je to tak nepravdepodobné, že rozum signalizuje nereálnosť situácie. Ale tá situácia je reálna a vy prosíte niekoho, aby vás poštipol.
Je len pár momentov v živote, keď akási sila usúdi, že zmení život od základov a svojimi absurdnými prostriedkami dokope človeka na to miesto, kde odjakživa patril, aj keď chodil od cieľa na míle. Tak toto sa mi stalo, a zatiaľ to neviem ani poriadne predýchať, len krútim hlavou a mám chuť sa spýtať, či zažívate aj vy takéto malé zázraky v živote?

Zaujímavé, práve počúvam, moju totemovú pieseň, sú to podobné pocity.
Sprevádza ma od mojich, ani neviem 16tich? Zvláštne naladenie......hm...

http://www.youtube.com/watch?v=o4VSdGzxSTw&feature=related
Návrat hore
bkoprivov

Založený: 10.07.2008

PríspevokZaslal: Št Nov 25, 2010 18:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Heliana,
mala som presne tvoj problém. Moj "kameň úrazu" bola žena, ktorá bola naviac agresívna navonok a v kolektíve intrigovala a rozoštvávala. Situácia sa vyriešila v okamihu, ked som sa jej postavila a do očí jej povedala jasne a pokojne všetko, čo som dovtedy potlačovala, lebo som sa utvrdzovala v tom, že nechcem vyvolávat konflikt, ale v skutočnosti som sa jej bála. Neboli žiadne kriky, ale situácia sa okamžite zmenila, vo mne zavládol pokoj, zmizli telesné symtómy ( nevolnost, túžba nebyť v jej blízkosti apod.) a náhoda tomu chcela, že kolegyna odchádza.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Št Nov 25, 2010 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj bkoprivov,
jednej z kolegýň som sa postavila, prinieslo to svoje ovocie, presne tak ako píšeš. Druhej sa postaviť nechcem, lebo musím s ňou spolupracovať, je to istým spôsobom nadriadená osoba a dokáže si nepekným spôsobom vylievať na ľuďoch zlosť, asi potrebuje nejak získavať energiu. Som v štádiu, keď sa snažím jej energiu nedodávať, alebo keď je to nevyhnutné tak aspoň nie takú akú som dostala od nej. Inak vyčkávam kedy vypadne, už sa jej to kráti...........
Ale myslím si, že tie korene týchto problematických vzťahov budú niekde hlbšie, je to dosť prepletené asi s rodičovskými vzťahmi si myslím.

Ďakujem inak za reakciu, potešila si ma. Aspoň som si trocha utriedila pocity.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Pi Nov 26, 2010 16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Sakra zas ma vytočila...som slabá, stále ma niečím dokáže vyprovokovať.
Toto už nie je pravda!.....
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: Št Jan 27, 2011 21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Sakra zas ma vytočila...som slabá, stále ma niečím dokáže vyprovokovať.....

Heliana, skus sa na ten konflikt pozriet tak "neosobne", ako by si sledovala film v kine.., premietni si situaciu, ktora ta vytocila tymto sposobom. Ja som sa naucila trochu ignorovat svoju nadriadenu a bavim sa s nou cisto len o pracovnych veciach..pretoze ak by som jej mala povedat cistu pravdu, nepredychala by ju a ja tiez nie:)
Tento rok, ktory este len zacal Smile sa mi snazila mne velmi blizka osobka z rodiny, ktoru mam stale rada, istym sposobom ublizit..po cca 2 dnoch som si povedala, ok, to predycham, zivot ide dalej, snaha o diskusiu z mojej strany bola, z druhej nie...tak som svojmu egu povedala, ze dotycna osobka sa akoze daleko odstahovala na nejaky opusteny ostrov, a ako odisla, tak aj pride..no ak sa nevrati, je to jej vola..nezmenim to..Hlavne nebrat veci moc osobne..lahko sa to pise, ze? Ked ta chvalia aj ked ta hania..nebrat to osobne..su to len slova druhych.. a robia to vacsinou zistne:) si myslim..
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 17:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za rady, no vieš, ja sa snažím ako len viem, lenže môj cholericko- melancholický temperament nie je vhodný na riešenie problémov......Smile
Ale tak zasa , snažím sa......ale niekedy je to dosť ťažké.....
Dotyčná aj tak "kope z posledného", aj tak ju chcú poslať preč. Takže na obzore sú dobré časy, už aby to bolo Wink
Návrat hore
dada

PríspevokZaslal: Pi Jan 28, 2011 19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana Napísal:
Ďakujem za rady, no vieš....
Dotyčná aj tak "kope z posledného", aj tak ju chcú poslať preč. Takže na obzore sú dobré časy, už aby to bolo Wink

Ups, dnes mi to nevyslo, v praci ma po riadne dlhej dobe opakovane vytocila XY, este mam veeela roboty na sebe samej....Very Happy Twisted Evil Ked tak nad tym premyslam, nevytaca nas na druhych presne to, co nas vytaca na nas samotnych? Smile
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 2 z 4

Prejdi na: