Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Prečo to neznášam a mám nervy ?

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kaliber

Založený: 08.11.2010

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 11:27    Predmet: Prečo to neznášam a mám nervy ? Odpovedať s citátom

Možno sa vám to bude zdať smiešne, ale nenávidím, keď niekto mľaská, jazykom si čistí po jedle zuby atď...viem, mnohí ľudia to neznášajú a nie je to divné ale čo je najhoršie, chytám pri tom nervy a musím z danej miestnosti odísť.
Ďaĺšia zvláštnosť je, že sa to týka len rodinných príslušníkov, nikoho iného...

Preto by ma zaujímalo, prečo s týmto majú niektorí ľudia problémy, vrátane mňa a prečo pri tom mám nervy a hlavne PREČO sa to týka len blízkej rodiny.

Naozaj, nežartujem, myslím to vážne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcel

Založený: 10.06.2007

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 12:50    Predmet: Re: Prečo to neznášam a mám nervy ? Odpovedať s citátom

Komentár presunutý z témy "Zajakavanie":
kaliber Napísal:
Ale rozmýšľal som nad tým, prosím ťa, prečítaj si moju novú tému na tomto fóre, či to nemôže mať nejaký súvis...

Alebo môže moje koktanie a tá zlosť byť vyvrcholením jedného problému ?

Koktanie a tá zlosť môže mať súvis, ale aj nemusí. Na základe informácií, ktoré si poskytol, to neviem s presnosťou povedať. Bolo by potrebné to preskúmať viac.
Zatiaľ to ale vyzerá tak, že koktanie sa má tendenciu prejavovať v spoločnosti, kde si pod určitým stresom. Vtedy Ti prichádza na rozum "zakokceš sa". Keď si v pohodovej spoločnosti, tak koktanie nie je.
Na druhej strane mľaskanie Ti vadí iba pri rodinných príslušníkoch. Je otázne či aj pri nich zažívaš stres, alebo sa cítiš v pohode. Ak sa pri nich cítiš v pohode, ale vadí Ti iba mľaskanie, pravdepodobne sa bude jednať o dva rozdielne problémy.

kaliber Napísal:
Preto by ma zaujímalo, prečo s týmto majú niektorí ľudia problémy, vrátane mňa a prečo pri tom mám nervy a hlavne PREČO sa to týka len blízkej rodiny.

Na otázky "PREČO" môžeme hľadať tuto na fóre iba približné odpovede, ale konkrétnu odpoveď pre Tvoj problém tu nenájdeme. Síce vychádzam zo skúseností, ale práve skúsenosť ukazuje, že realita môže byť úplne iná, ako sa na začiatku zdala.

Riešil som už podobný problém. Klientovi veľmi vadilo, že jeho partnerka grgá. Zakaždým ho to úplne vyviedlo z rovnováhy. Vyriešili sme to na jednom sedení. Účinok bol okamžitý. Riešili sme to pred pol rokom a od klienta viem, že teraz sa nad tým akurát pousmeje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 18:48    Predmet: Re: Prečo to neznášam a mám nervy ? Odpovedať s citátom

kaliber Napísal:
Možno sa vám to bude zdať smiešne, ale nenávidím, keď niekto mľaská, jazykom si čistí po jedle zuby atď...viem, mnohí ľudia to neznášajú a nie je to divné ale čo je najhoršie, chytám pri tom nervy a musím z danej miestnosti odísť.
Ďaĺšia zvláštnosť je, že sa to týka len rodinných príslušníkov, nikoho iného...

Naozaj, nežartujem, myslím to vážne.

Z pohľadu regresnej terapie môže ísť o pripomenutie niečoho z minulosti, čo s tým súvisí. Vadia nám len veci, ktoré sú nepoznané alebo k nim nemáme dostatočné množstvo informácií a zároveň tie informácie z nejakého dôvodu potrebujeme. Psychika nás núti tým, že nám to vadí zisťovať. Ak to zistíme, prestáva nás psychika "nútiť" a problém je preč.

Vieš si Kaliber predstaviť, že niekto mohol byť otrokom a musel sa pozerať o hlade ako jeho "páni" mľaskajú a čakať kým mu hodia nejaké tie kúsky a zvyšky? To je príbeh z minulosti jedného môjho klienta, ktorý mal problém s mľaskaním ľudí pri jedle. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dada

Založený: 16.06.2009

PríspevokZaslal: Pi Nov 12, 2010 19:56    Predmet: Re: Prečo to neznášam a mám nervy ? Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Vieš si Kaliber predstaviť, že niekto mohol byť otrokom a musel sa pozerať o hlade ako jeho "páni" mľaskajú a čakať kým mu hodia nejaké tie kúsky a zvyšky? To je príbeh z minulosti jedného môjho klienta, ktorý mal problém s mľaskaním ľudí pri jedle. Wink

Moze byt, ze Kaliber bol v jednom z minulych zivotov otrokom? Smile
Poznam jedneho cloveka (vidim ho vzdy ked sa pozriem do zrkadla), ktory casto mlaska doma, ked sa nemusi kontrolovat ale inde uz nemlaska..mozno som v minulom zivote bola otrokarom..ale to uz nesuvisi s temou.
Návrat hore
teri

Založený: 19.10.2011

PríspevokZaslal: Št Dec 01, 2011 15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám presne rovnaký problém ako kaliber. Mne je vlastne aj celkom jedno z akého dôvodu chytám pri tom nervy, skôr by ma zaujímalo, či je vôbec nejaká možnosť, šanca "vyliečiť" sa z toho.
Skúšala som už viackrát vydržať to, ale nervy sú nervy... proste to nejde..
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: