Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vybavovanie nášho "minulého života"..
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: So Júl 02, 2005 20:36    Predmet: Re: vybavovanie Odpovedať s citátom

gorimir Napísal:

...
1. malo byť na tomto fóre niečo odo mňa napísané
2. ako admin by si mal vidieť, že moja IP zodpovedá serveru "Virtuálny campus Graz", ktorý poskytuje net pre všetky študentské domovy v tomto meste.
...

:-) ... Gori, este je mozne, ze sa Vam s Patrikom premietal rovnaky film o IP adrese ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: So Júl 02, 2005 20:56    Predmet: Re: vybavovanie Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Ak by si formuloval svoj zaver na zaklade vyssie spominaneho overitelneho faktu, tak som ticho...

Jan, ja som formuloval svoj záver na základe toho, že sa niečo vybavuje z minulosti - nehovoril som o minulých životoch. Aby sme sa nazamotali, prečítaj si to prosím ešte raz a naformuluj, čo Ti na tomto tvrdení nesedí :

Patrik Napísal:
Príčiny sú vo vybavovaných prežitkoch z minulosti. Asociatívne sa vybavuje niečo z minulosti, preto mi v tej minulosti akoby žijeme a preto nás bolí hlava "bez zjavnej" príčiny...

Teraz už neviem ktorý predpoklad, čo nie je dokázaný, máš na mysli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: So Júl 02, 2005 21:02    Predmet: Re: vybavovanie Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Jan, ja som formuloval svoj záver na základe toho, že sa niečo vybavuje z minulosti - nehovoril som o minulých životoch. Aby sme sa nazamotali, prečítaj si to prosím ešte raz a naformuluj, čo Ti na tomto tvrdení nesedí :

Patrik Napísal:
Príčiny sú vo vybavovaných prežitkoch z minulosti. Asociatívne sa vybavuje niečo z minulosti, preto mi v tej minulosti akoby žijeme a preto nás bolí hlava "bez zjavnej" príčiny...

Teraz už neviem ktorý predpoklad, čo nie je dokázaný, máš na mysli.

Ak si formuloval svoj zaver na zaklade toho, ze sa "NIECO" vybavuje z minulosti, potom hovorime to iste.

Vo svojom citate si napisal "Príčiny sú vo vybavovaných prežitkoch z minulosti. ..." V tej vete nie je napisane o KOHO prezitky sa jedna a ja som to pochopil tak, ze mas na mysli jeho osobne.

Takze OK, teraz si uz rozumieme, ze mame na mysli NEJAKE prezitky, ktore nemusia byt iba jeho.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Júl 02, 2005 21:10    Predmet: techniky Odpovedať s citátom

Ok Takže sa okľukou dostávame k prvému príspevku - sú techniky, ktoré sa nesnažia vybavovať osobnú minulosť a sú také, ktoré sa o to snažia. Ale len snažia. Čo sa naozaj vybavuje, na to si budeme musieť trochu počkať, kým veda pokročí.. Zatiaľ jej s tým budeme trochu pomáhať. cheer cheer cheer cheer cheer Dancing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 14:19    Predmet: Jan a Gorimir Odpovedať s citátom

Ak som tomu spravne rozumel, tak Jan aj Gorimir tvrdite znova, ze pre individualny pokrok staci premietanie lubovolnych filmov ??? ze vlastne staci televizor ???

... vasu pohodlnost vidim v tom, ze sice spochybnujete nevyhnutnost individualneho premietania (vlastna experimentalna skusenost), pre ktoru existuju aspon ake take argumenty, ale pritom nijako !!! nedokazujete dostatocnost nepersonalneho premietania (abstraktna skusenost) ...

... prechadzajuc vase vyroky, tak vidim ze mozno sulad asi dosiahneme v tomto tvrdeni : "Bez predchadzajucej osobnej individualnej experimentalnej skusenosti, nie je mozna = ucinna abstraktna teoreticka skusenost " ... ale prave toto tvrdenie dokazuje ze premietanie lubovolnych filmov nestaci ...

... ak by stacilo lubovolne premietanie, tak by ludstvo uz bolo dnes daleko dalej na svojej evolucnej ceste = uvedomujete si kolko roznych evanjelizacnych, emancipacnych a neviem akych pokrokovych hnuti, ktore si dali za ciel "pozdvihnutie mas" abstraktnymi idealmi skoncilo neuspechom ??? a preco ??? prave preto, ze nikomu nie je mozne naordinovat pokrok, ze ho kazdy z nas musi prekracat sam svojou indiviualnou "mystickou" cestou ...

... ak by stacilo lubovolne premietanie, tak by Jezis prisiel na zem s premietackou, alebo ako herec v kocovnom divadle, a nemusel by to premietanie OSOBNE zahrat ...

... ak by stacilo lubovolne premietanie, tak by tusim Frantisek z Asissi nemusel vyslovovat "Mnohi co su dnu, su v skutocnosti von, a mnohi co su von, su v skutocnosti dnu" ...

... ak by stacilo lubovolne premietanie, potom by miliony tych co si premietaju jezisove obrazky, citaju bibliu, premietaju krestanske temy, tak by miliony z nich neboli veriaci ale vediaci ... a pomer veriacich a vediacich by bol opacny !!!

Verit znamena nevediet ! Verit v abstrakciu, znamena nevediet osobnu skusenost ... prestante verit a zacnite vediet, skumat seba samych ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 17:49    Predmet: smrť utopením Odpovedať s citátom

Presunuté z témy "Na otázky o reinkarnácií odpovedal Patrik Balint" v Kategórii Reinkarnácia a minulé životy.

Patrik Napísal:
merion Napísal:
Aj ja robím regresie a stal sa mi napr. takýto prípad. Počas regresie klientka videla a opäť prežila udalosť z jedného z mnoha minulých životov (ktorý som aj ja pozorovala nezávisle od nej ako jasnovidka), keď opätovne prežila svoju smrť utopením. To, čo opísala vlastnými slovami sa presne zhodovalo s tým, čo som videla jasnovidne aj ja. Následkom tohto prežitia sa daná osoba prestala báť vody (predtým mala fóbiu z vody). Prežitie eliminovalo citový blok. A podobných prípadov je bezpočet. Wink

Merion, toto zažívame mnohí regresní terapeuti. Máte na to nejaké vysvetlenie alebo niečo z toho usudzujete? Ale tieto slová a otázky skôr patria do témy "Vybavovanie nášho minulého života" v Kategórii Regresné techniky. Pokračujme preto tam.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 19:23    Predmet: Ad: merion Odpovedať s citátom

Merion, ta jasnovidnost bola vizualna, alebo to bola jasnoslysnost, jasnocitnost ... atd. ... skus podrobnejsie ... a hlavne v com sa podla teba lisilo tvoje VNIMANIE zazitku klienta s VNIMANIM zazitku samotneho klienta ??? Bola si schopna odlisit koho zazitok to je a pripadne ako si ho odlisila ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 20:03    Predmet: Re: Jan a Gorimir Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Ak som tomu spravne rozumel, tak Jan aj Gorimir tvrdite znova, ze pre individualny pokrok staci premietanie lubovolnych filmov ??? ze vlastne staci televizor ???

Daniel, to som netvrdil ... takze na dalsiu cast Tvojho textu ani nereagujem, nakolko predpoklad je spatny.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:24    Predmet: Re: vybavovanie Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
... Ak sa niekomu premietne nejaky "film" a on uveri, ze to je jeho minuly zivot, pripadne z neho pochopi, co robi zle, potom moze zmiznut aj symptom. Toto tvrdenie, ktore som napisal, je tazko napadnutelne, ma overitelny predpoklad (filmy, ktore mozu ale nemusia byt jeho minule zivoty). ...

Jan, tak ako mam potom napriklad tomuto rozumiet ... ?
Návrat hore
merion

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:31    Predmet: Re: smrť utopením Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Merion, toto zažívame mnohí regresní terapeuti. Máte na to nejaké vysvetlenie alebo niečo z toho usudzujete? Ale tieto slová a otázky skôr patria do témy "Vybavovanie nášho minulého života" v Kategórii Regresné techniky. Pokračujme preto tam.

Keď sa človeku niečo stane v minulom, alebo aj v tomto živote, spôsobí to človeku šok, záznam, ktorý "hovorí", že sa treba báť tej okolnosti, ktorá šok spôsobila. (Urobí sa blok v podvedomí človeka.) Človek to v dennom vedomí nevie rozriešiť (okrem extatických stavov). Odblokovanie sa deje v stave alfe, v ktorom je ľahší prístup do podvedomia človeka. Človek sa musí vyrovnať a postaviť zoči-voči danému problému, bloku, znova to prežiť, aby sa traumatizujúci program zmenil na netraumatizujúci. Človek má z danej situácie iné východisko, inak reaguje na tú istú situáciu, nájde iné východisko a tým sa nahradí blok iným programom a človek dostane aj viac sily na prekonanie prekážok.
Návrat hore
merion

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:40    Predmet: Re: Ad: merion Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Merion, ta jasnovidnost bola vizualna, alebo to bola jasnoslysnost, jasnocitnost ... atd. ... skus podrobnejsie ... a hlavne v com sa podla teba lisilo tvoje VNIMANIE zazitku klienta s VNIMANIM zazitku samotneho klienta ??? Bola si schopna odlisit koho zazitok to je a pripadne ako si ho odlisila ?

Jasnovidnosť spolu s jasnoslyšnosťou a inými, čiže komplexná komunikácia na viacerých duchovných úrovniach. Niečo ako film, vidím, počujem, prežívam a ešte popri tom počujem a vidím komentáre duchovných vodcov, ktorí mi pomáhajú pri práci (robím jasnovidecké poradenstvo - komplexné zostavenie stavu tela, duše a ducha).
V tomto je už odpoveď na 2. otázku.
Tým, že mám jasnovidenie, vidím priamo všetky udalosti, ktoré klient prežíva.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:42    Predmet: Re: smrť utopením Odpovedať s citátom

merion Napísal:

Keď sa človeku niečo stane v minulom, alebo aj v tomto živote, spôsobí to človeku šok, záznam, ktorý "hovorí", že sa treba báť tej okolnosti, ktorá šok spôsobila. (Urobí sa blok v podvedomí človeka.) Človek to v dennom vedomí nevie rozriešiť (okrem extatických stavov). Odblokovanie sa deje v stave alfe, v ktorom je ľahší prístup do podvedomia človeka. Človek sa musí vyrovnať a postaviť zoči-voči danému problému, bloku, znova to prežiť, aby sa traumatizujúci program zmenil na netraumatizujúci. Človek má z danej situácie iné východisko, inak reaguje na tú istú situáciu, nájde iné východisko a tým sa nahradí blok iným programom a človek dostane aj viac sily na prekonanie prekážok.

Tomu rozumiem. Ale mal som skôr na mysli, aké máte vysvetlenie na to, čo vidíte. A či máte nejaké vysvetlenie, že to čo vidíte, je minulý život klienta ( sme v téme, kde hľadáme práve na toto vysvetlenia Wink ).
Možno ešte jedna otázka - rád by som vedel z koho pri Vašej práci vychádzate.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:55    Predmet: Re: Ad: merion Odpovedať s citátom

merion Napísal:
Daniel Napísal:

Jasnovidnosť spolu s jasnoslyšnosťou a inými, čiže komplexná komunikácia na viacerých duchovných úrovniach. Niečo ako film, vidím, počujem, prežívam a ešte popri tom počujem a vidím komentáre duchovných vodcov, ktorí mi pomáhajú pri práci (robím jasnovidecké poradenstvo - komplexné zostavenie stavu tela, duše a ducha).
V tomto je už odpoveď na 2. otázku.
Tým, že mám jasnovidenie, vidím priamo všetky udalosti, ktoré klient prežíva.

Komplexna na viacerych urovniach ??? znie mi to ako reklama, ale bez odpovedi ... :
1. v com sa podla teba lisilo tvoje VNIMANIE zazitku klienta s VNIMANIM zazitku samotneho klienta ???
2. Bola si schopna rozpoznat koho zazitok to je a pripadne ako si ho odlisila ?
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 22:34    Predmet: Re: vybavovanie Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Jan Napísal:
... Ak sa niekomu premietne nejaky "film" a on uveri, ze to je jeho minuly zivot, pripadne z neho pochopi, co robi zle, potom moze zmiznut aj symptom. Toto tvrdenie, ktore som napisal, je tazko napadnutelne, ma overitelny predpoklad (filmy, ktore mozu ale nemusia byt jeho minule zivoty). ...

Jan, tak ako mam potom napriklad tomuto rozumiet ... ?

Chap to tak, ze to nema nic spolocne s televiziou ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 7:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze v tejto teme riesime vybavovanie zazitkov a skumame ho vo vztahu k zazitkom vlastnym a k zazitkom cudzim skusim uviest priklad z praxe, ktory nas mozno posunie v uvahach dalej ...

... klient, prechadzal v priebehu niekolko hodin viacero zazitkov ... v tomto biografickom zivote nema problem s normalnym klasickym videnim, obcas ale mava povedal by som "fantomove" bolesti v hlave za ocami ... pri realizacii pomocou tej istej techniky sa objavuju zazitky s rovnakou temou oci ... ale jak vlastne, tak ale aj cudzie ... ale co je zaujimave !!! :
1. tak vybavovanie jeho vlastnych zazitkov je problematicke = skoro absolutne ziadne vizualne vnemy, iba maloco pocitove, telesne, myslienkove a treba na to nasobne viacej casu aby to spracoval ...
2. tu ale vybavovanie cudzich zazitkov je skoro idealne = lubovolne vnemy vratane vizualnych a zazitok sa premieta rychlo ...

... vopred upozornujem, ze podozrievat klienta z toho, ze by vedome nejak ovplyvnoval sedenie, je zbytocne, pretoze aj on bol uz nespokojny s dlzkou casu a obtiaznostou vybavovania v prvom pripade a urcite by aj on chcel, aby sa mu vybavovalo lahsie ...

Skuste prosim teraz uviest Vase hypotezy = vysvetlenia, preco klient akosi automaticky reaguje pri vybavovani vlastnych a cudzich zazitkov rozdielne ??? mozno na nieco prideme ...

... len tipujem , ze Patrik by to mohol vysvetlovat specifickym odtlackom bolesti, ktory je nezamenitelny ... ale necham sa prekvapit ...
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 4 z 6

Prejdi na: