Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Vybavovanie nášho "minulého života"..
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 21:49    Predmet: Re: Ad: merion Odpovedať s citátom

merion Napísal:
Moje vnímanie a pacientove sa líši v tom, že on prežíva s citom, vyvolá z neho city (to, čo prežije), kým ja iba pozorujem dej... nevyvolá zo mňa iné než napr. súcit.

Som zvedavy na reakcie Jana a Gorimira ... mozes vymenovat vsetky odlisnosti, ktore podla teba su ?

merion Napísal:
Tým pádom to nemôže byť môj vlastný zážitok! Prečítaj si, prosím Ťa, čo som naposledy napísala Patrikovi, tam to celé vysvetľujem (ako to vidím a pracujem).
Uz druha odpoved, ze si precitaj ... tak keby som rozumel, nepytal by som sa znova, tak nebud pohodlna a nam robotnikom lopatisticky ... a vies co, CHCEM CITAT, mas nejaku knihu kde mas popisanu tu techniku ??? = kedze zistne, tak si ju kupim ...

merion Napísal:
Samozrejme, že sa pamiatka nevymaže ...

no vidis, mam vraj ta lepsie citat ... a nie je nahodou problem v tom, ze :
- raz povies "nahradi blok inym programom", z coho podla mna to citatelia pochopia ako ja (vymaze povodne data/program a na to miesto nahra nove)
- a vzapati povies, ze nevymaze a skludom to este opeciatkujes slovom "samozrejme"

... nebolo by lepsie, keby si radsej dvakrat merala a raz strihala, ako ked ma posielas naspat do tvojich chybnych strihani ???

Otazka na zaver: Na tie otazky odpovedas ty, alebo si ako medium a len sprostredkuvas odpovede od nejakeho z ucitelov ? Bolo by totiz fer voci nam ostatnym, keby si vzdy presne uvadzala zdroj tvrdeni ... aby sme vedeli kedy a s kym sa bavime ...

Napriklad, ktore odpovede doteraz boli od teba a ktore od nejakeho z ucitelov ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 22:09    Predmet: Re: Ad: merion Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Som zvedavy na reakcie Jana a Gorimira ...

Z mojej strany nie su ziadne ... rozumiem tomu, co pise Merion a mozem sa od nej iba poucit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merion

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba koniec sa nahradí iným programom. Pretože minulý život treba uvoľniť, aby sa neťahal cez viacero životov. Čo som písala doteraz, sú moje skúsenosti a prežitia. Máme skúsenosti nielen z regresií, ale aj s inými druhmi duchovnej práce (nie regresívne metódy) so skupinami, aj individuálne. Regresia nie je vždy všetko zachraňujúca metóda, nedá sa úplne všetko robiť len regresiou. Dôležitá je aj vlastná práca daného človeka, klienta a keď on nie je ochotný sám pracovať na sebe, žiadna regresia, alebo iná technika mu nepomôže - je to slobodná vôľa človeka.
Treba rozlíšiť, či dávame rady z ega alebo z duše, pričom tu duša nie je chápaná ako abstraktný, neživý pojem, ale ako živá bytosť. Ako každý človek, aj ty máš slobodnú voľbu, či budeš zajatcom svojho vlastného ega alebo pôjdeš za hlasom svojej duše cez intuíciu alebo svoje city (cez srdcovú čakru do duše). A pokiaľ nie si ochotný duchovne pracovať na sebe a svojom osobnostnom rozvoji, len súdiť druhého človeka bez toho, aby si mal obdobné životné skúsenosti, a pokiaľ o pár rokov sa budeš nachádzať v tom istom kolotoči, z ktorého sa ti vetdy bude krútiť hlava, budeš mať šancu pochopiť, že existuje aj iná cesta a iný svet (ja som to prežila na vlastnej koži), ktorý sa nezakladá na prázdnom a mŕtvom rozumovaní, ale na láske a hlbokých citoch, vyvierajúcich z duše vďačného človeka.

Keď sa potom pokorne pozrieš zoči voči vlastnej duše, potom pochopíš, čo a kto je vlastne naše skutočné JA.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ut Júl 05, 2005 21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

merion Napísal:
Iba koniec sa nahradí iným programom. Pretože minulý život treba uvoľniť, aby sa neťahal cez viacero životov.

... neviem ako ty Jan ale tomu uz naozaj nerozumiem ... aky koniec ? raz nahradi, potom nie, potom ano ? ty uvolnujes minule zivoty ?

Exclamation text som presunul do temy Guru Exclamation

merion Napísal:
Regresia nie je vždy všetko zachraňujúca metóda, nedá sa úplne všetko robiť len regresiou. Dôležitá je aj vlastná práca daného človeka, klienta a keď on nie je ochotný sám pracovať na sebe, žiadna regresia, alebo iná technika mu nepomôže - je to slobodná vôľa človeka.
Zase nerozumiem, to akoze tvoja regresna technika umoznuje robit regres bez prace klienta ?

Exclamation text som presunul do temy Tela Exclamation

Exclamation text som presunul do temy Fakulta Exclamation

Exclamation text som presunul do temy Tela Exclamation

Naposledy upravil Daniel dňa St Júl 06, 2005 18:22, celkom upravené 5 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 17:25    Predmet: Re: Ad: merion Odpovedať s citátom

dakujem merion za pokus o uvedenie mien, ak ti to nebude vadit mozme tie prispevky o menach presunut do temy Guru ... ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 10:00    Predmet: rady Odpovedať s citátom

merion Napísal:

Treba rozlíšiť, či dávame rady z ega alebo z duše, pričom tu duša nie je chápaná ako abstraktný, neživý pojem, ale ako živá bytosť.

Ak budeme mať tendenciu dávať rady, vždy to budú rady ega. Vybavovanie minulosti aj minulých životov je o tom, aby si človek vedel poradiť sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 10:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
merion Napísal:
Iba koniec sa nahradí iným programom. Pretože minulý život treba uvoľniť, aby sa neťahal cez viacero životov.

... neviem ako ty Jan ale tomu uz naozaj nerozumiem ... aky koniec ? raz nahradi, potom nie, potom ano ? ty uvolnujes minule zivoty ?

Daniel, kym nebudeme nesmrtelni, dovtedy tu vzdy budeme nieco zanechavat.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Akosi sa tu asi pozabudlo na relatívnosť vnímania - žiadne minulé životy, žiadne ja, ty on... sme kolektívne vedomie, takže akýkoľvek Jožov zážitok je aj mojím zážitkom, akýkoľvek môj zážitok je aj Ďurovým zážitkom... sme prepojení, sme Jedno a iba oddelené ego to vníma tak, akoby niečo "patrilo" jemu a niečo zas nie... filtre vnímania cez systémy presvedčení...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 22:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
... sme kolektívne vedomie, ...

Toto tvrdenie dokazes aj obhajit?
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2005 0:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Akosi sa tu asi pozabudlo na relatívnosť vnímania - žiadne minulé životy, žiadne ja, ty on... sme kolektívne vedomie, takže akýkoľvek Jožov zážitok je aj mojím zážitkom, akýkoľvek môj zážitok je aj Ďurovým zážitkom... sme prepojení, sme Jedno a iba oddelené ego to vníma tak, akoby niečo "patrilo" jemu a niečo zas nie... filtre vnímania cez systémy presvedčení...

Quasar, ak si za svojim tvrdenim stojis, tak potom akoze na co sme tu, ked sme aj tak jedno ? Keby som vychadzal z tvojho predpokladu, potom logicky by sme mali byt vsetci do bodky totozni = unifikovany ako roboti ... ale ja si nepripadam totozny ... a napriklad ako mam podla teba dosiahnut, aby som mal zazitky financnej neobmedzenosti B. Gatesa, zazitky stotoznenia s Bohom ako Jezis a podobne = teda prosim ta kde predavaju ten dialkovy ovladac, ktorym si vo vlastnom vedomi prepnem ten spravny program ... ?

Prepac, ale mne to tvoje vyjadrenie asociuje s jednym vtipom : Ked mas velke auto, krasnu zenu, miliony na ucte a ziadne problemy s danovym uradom, asi by si mal prestat brat drogy ...
Návrat hore
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

merion Napísal:

Přiznám se, že nevím jak je to míněno. prosím o vysvětlení.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Okt 26, 2005 8:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujíma ma, či sa môžem auditovať sám, teda bez prítomnosti auditora... Ak áno, aký je presný postup?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: St Okt 26, 2005 10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Zaujíma ma, či sa môžem auditovať sám, teda bez prítomnosti auditora... Ak áno, aký je presný postup?

Túto otázku presúvam do témy Autoterapia
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: So Jún 05, 2010 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

...musela som sa strašne smiať, keď som čítala ten začiatok Smile Very Happy tiež som už bola Kleopatra Very Happy, bolo to zvláštne bola som paralyzovaná nejakým jedom, alebo niečim...ostatne to zodpovedá pocitom, ktoré som dakedy prežívala aj v súčasnej realite Smile No ale tá Kleopatra ma fakt dostala. Mne sa zdá, že podobných zážitkov mám dosť veľa....Very Happy
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Jún 06, 2010 7:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmýšľam nad týmito "minulými" životmi a pýtam sa, či ich nezvyknete prežívať, či sa Vám do pamäte nevybavia spontánne, keď príde podobná udalosť, alebo prežívanie. Už sa mi to zdá byť dosť divné, lebo to nikto nespomína....mne sa to raz za čas stáva, ale keď vidím, že to nikto nespomína tak sa mi to zdá byť trocha mimo.
Niekde som čítala niečo na fóre o impresionizme.
Ako malé dieťa 12-13 som namaľovala obraz v škole, a pýta sa ma učiteľka, že odkiaľ poznám takúto techniku maľovania....lenže ja som nevedela o čom hovorí..lebo som impresionizmus nepoznala, povedala, že niektorí ľudia tak maľujú...dosť som sa vtedy zľakla, myslela som si, že som nejaká chybná...Very Happy
O pár rokov neskôr sa mi vybavilo niečo z toho obdobia druhá polovica 19. storočia až po prelom storočí, neviem presne. Život jednej mladej maliarky impresionistky jej vzťahy a túžby, zomrela mladá, namaľovala len pár obrazov...
V dnešnej realite mám v byte pár Monetových obrazov...tá doba mala niečo do seba....
Máte podobné skúsenosti?
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Regresné techniky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Prejdi na: