Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

...RÁNO...ranné pocity....dobrý štart do dňa....

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peťoBB

Založený: 25.01.2010

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 8:02    Predmet: ...RÁNO...ranné pocity....dobrý štart do dňa.... Odpovedať s citátom

...možno ste už zažili pocit, že idete večer spať celý spokojný a šťastný z plnohodnotne prežitého dňa....Smile....zrazu príde ráno....a pocity sú o 100% iné....čo s tým?...uspokojiť sa s tým?...alebo snažiť sa nájsť návod na krajšie rána?....plne chápem, že sa v tele človeka odohrávajú procesy počas spánku je to hra hormónov a s tým súvisiace ranné pocity....mňa skôr zaujíma, že prečo by pán boh stvoril človeka tak nedokonalého, že si nevie preniesť svoje pocity šťastia od večera do rána...je to zaujímavé spánok slúži na oddych a regeneráciu....podľa mňa by sa mal človek cíťiť po dobrom spánku ako znovuzrodený plný síl, chuti do života, šťastia...u mňa to tak určite nie je...a myslím, že nie som určite sám......pekné pocity prežívam skoro výlučne poobede a večer....určite každý človek má ranný rituál, ktorým sa ako tak pozbiera do nového dňa....zaujímavé a zároveň nie najšťastnejšie je spoliehať sa na kávu, že to všetko urobí za nás...ak má niekto chuť napísať dáky ranný rituál, ktorý mu pomáha budem rád....viem, že by to mohlo vyzerať takto...zobudím sa natiahnem kostru, predstavím si aký budem mať krásny deň..Smile..dám si pol litra čistej vody...k tomu studenú sprchu...a zacvičím si nejakú zostavu dajme tomu piatich tibeťanov v najlepšom prípade si ísť dať ranný beh.....potom si pusťiť dáku peknú meditačnú hudbu a trošku sa uvolníť...urobiť si čerstvé šťavy a dať si niečo zdravé pod zub...a prečítať si niečo inšpirujúce, prípadne obohacujúce......viem si predstaviť, že potom by som sa cítil ako znovuzrodený....len je tu malý problém....na takéto dačo sa potrebuje človek cítiť dobre a mať na to silu a určite aj čas...ja by som si ten čas aj našiel...len tá sila nie je....-..ako tú silu nájsť....?...alebo máte dáke iné riešenia?.....najlahšie riešenie je počkať veď tá sila najneskôr poobede príde sama....ale čo ak chcem byť silný a šťastný aj doobeda...čo s tým?....Smile)).....ja osobne mám taký pocit ako keby mi natekal počas dňa do hlavy dáky nektár...a poobede a večer ho mám už dosť tak som šťastný...ale keď sa zobudím nektára ani kvapku...a taký zvláštný trochu nervózny a prázdny pocit cítim....zažíva niekto niečo podobné?...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

peťoBB, dovolím si odpovedať ti neezoterickým štýlom: sú ľudia, ktorí sami seba charakterizujú ako "ranné typy" ("ranné vtáčatá" Smile)) - príliv energie pociťujú ráno, postupne v priebehu dňa im hladina energie klesá a večer sa cítia vyšťavení, unavení, "vyfľusnutí"... Smile A potom sú "večerné typy", ktorí majú ten svoj "peak" (vrchol) vo večerňajších a nočných hodinách - ráno sa ledva vymocú z postele, cítai sa bez energie, dolámaní, unavení, mrzutí, rozladení, ale ako deň napreduje, ich energetická hladina stúpa a s tým sa mení aj ich nálada a emočné rozpoloženie. Večer kypia nápadmi, energiou, aktivitou a vydržia dlho do noci...

Môžeš sa teda na to pozrieť cez optiku biorytmov; môžeš sa tým trápiť a dumať nad tým a robiť z toho problém, alebo si to uvedomíš a príjmeš to ako svoj spôsob, rytmus fungovania. Netlač na seba a nesnaž sa byť v dobrej nálade neprestajne, večne vyškerený s akože pozitívnou náladou. To považujem za neduh dnešnej "ezoterickej" subkultúry - presvedčenie o tom, že človek má byť len dobrý, pozitívne mysliaci a cítiaci... Emócie sú reakcie na situácie a naše vnímanie seba, iných, situácií - sú navigátormi, ktoré nás informujú o tom, čo je pre nás dôležité, čo je pre nás vhodné, nevhodné, škodlivé... teda aj "negatívne" emócie či nálady majú v načom prežívaní svoje miesto.

Chceš návody? Vieš o niekom, kto má návod na život? Itinerár krokov a postupov na to, ako seba a život čo najúčinnejšie manipulovať, podľa predstáv ega?
gabika.slaninkova

Založený: 09.07.2007

PríspevokZaslal: St Dec 08, 2010 0:05    Predmet: Re: ...RÁNO...ranné pocity....dobrý štart do dňa.... Odpovedať s citátom

peťoBB Napísal:
...možno ste už zažili pocit, že idete večer spať celý spokojný a šťastný z plnohodnotne prežitého dňa....Smile....zrazu príde ráno....a pocity sú o 100% iné....čo s tým?...uspokojiť sa s tým?...alebo snažiť sa nájsť návod na krajšie rána?....plne chápem, že sa v tele človeka odohrávajú procesy počas spánku je to hra hormónov a s tým súvisiace ranné pocity....mňa skôr zaujíma, že prečo by pán boh stvoril človeka tak nedokonalého, že si nevie preniesť svoje pocity šťastia od večera do rána...je to zaujímavé spánok slúži na oddych a regeneráciu....podľa mňa by sa mal človek cíťiť po dobrom spánku ako znovuzrodený plný síl, chuti do života, šťastia...u mňa to tak určite nie je...a myslím, že nie som určite sám......pekné pocity prežívam skoro výlučne poobede a večer....určite každý človek má ranný rituál, ktorým sa ako tak pozbiera do nového dňa....zaujímavé a zároveň nie najšťastnejšie je spoliehať sa na kávu, že to všetko urobí za nás...ak má niekto chuť napísať dáky ranný rituál, ktorý mu pomáha budem rád....viem, že by to mohlo vyzerať takto...zobudím sa natiahnem kostru, predstavím si aký budem mať krásny deň..Smile..dám si pol litra čistej vody...k tomu studenú sprchu...a zacvičím si nejakú zostavu dajme tomu piatich tibeťanov v najlepšom prípade si ísť dať ranný beh.....potom si pusťiť dáku peknú meditačnú hudbu a trošku sa uvolníť...urobiť si čerstvé šťavy a dať si niečo zdravé pod zub...a prečítať si niečo inšpirujúce, prípadne obohacujúce......viem si predstaviť, že potom by som sa cítil ako znovuzrodený....len je tu malý problém....na takéto dačo sa potrebuje človek cítiť dobre a mať na to silu a určite aj čas...ja by som si ten čas aj našiel...len tá sila nie je....-..ako tú silu nájsť....?...alebo máte dáke iné riešenia?.....najlahšie riešenie je počkať veď tá sila najneskôr poobede príde sama....ale čo ak chcem byť silný a šťastný aj doobeda...čo s tým?....Smile)).....ja osobne mám taký pocit ako keby mi natekal počas dňa do hlavy dáky nektár...a poobede a večer ho mám už dosť tak som šťastný...ale keď sa zobudím nektára ani kvapku...a taký zvláštný trochu nervózny a prázdny pocit cítim....zažíva niekto niečo podobné?...

Peťo BB, môže ísť aj o model správania, ktorý si prebral od svojich rodičov. Možno Tvoja mamina mala v tehotenstve rovnaké pocity ako máš Ty teraz. Všetko čo rodičia zažívajú počas tohto obdobia, si my osvojujeme a aplikujeme do svojho života.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Dec 09, 2010 0:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Peto BB, skus zmenit dealera alebo aspon matrac Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
peťoBB

Založený: 25.01.2010

PríspevokZaslal: Št Dec 09, 2010 8:25    Predmet: ..) Odpovedať s citátom

...he že dealera Smile...nie v posteli to neni ani v matraci....to mám už vyriešené....ďakujem za odpovede...určite môže to byť aj tým vtáčaťom...aj z detstva....myslím , ale že je sposob ako to zlepšiť......
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: