Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnotenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 19:31    Predmet: čo prichádza k nám keď hodnotíme Odpovedať s citátom

Skúsim Daniel – takže ak prichádzaš do situácie, že máš tlak niekoho ohodnotiť, v Tvojom podvedomí sa nachadzajú s najväčšou pravdepodobnosťou nespracované informácie, ktoré sa práve vybavujú niekde z minulosti. Ty sa rozhodneš hodnotiť, takže tým nastáva vybavovanie do podvedomia ( restimulácia ) u toho koho hodnotíš. Toto vybavovanie spôsobuje, že sa práve „pozeráš“, alebo si prítomný jeho restimulácii. Prichádza k Tebe – to je to čo Ti nepatrí a spôsobuje následnú restimuláciu u Teba. Sám si si zobral, čo Ti nepratrí. No neviem či som sa stíšil, ale skúsil som to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 20:27    Predmet: Re: Co prenasame pri hodnoteni Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Prepacte, ale asi mam problem s hodnotenim, lebo v tomto pripade len velmi obtiazne vychytavam Ivanovu poeziu, Janove cnostne emocie a Patrikove nieco, co mu nepatri ...

:-) ... povedal si to velmi vystizne. Teda ja som si zas nieco "dal dokopy po svojom". Pretoze "Ivanova poezia" = umenie, "Janove cnostne emocie" = nabozenstvo, "Patrikove nieco" = veda/poznanie ... a mas to, co som pisal v casti "Co som prave docital" o Goetheovi ... 3 sestry: Poznanie, Umenie, Nabozenstvo ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:45    Predmet: Re: čo prichádza k nám keď hodnotíme Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Skúsim Daniel – takže ak prichádzaš do situácie, že máš tlak niekoho ohodnotiť, v Tvojom podvedomí sa nachadzajú s najväčšou pravdepodobnosťou nespracované informácie, ktoré sa práve vybavujú niekde z minulosti. Ty sa rozhodneš hodnotiť, takže tým nastáva vybavovanie do podvedomia ( restimulácia ) u toho koho hodnotíš. Toto vybavovanie spôsobuje, že sa práve „pozeráš“, alebo si prítomný jeho restimulácii. Prichádza k Tebe – to je to čo Ti nepatrí a spôsobuje následnú restimuláciu u Teba. Sám si si zobral, čo Ti nepratrí. No neviem či som sa stíšil, ale skúsil som to.

chapem spravne ? :
1. vidim nieco
2. kedze mam problem ja, to co vidim je problem
3. citim tlak hodnotit a hodnotim
4. tymto hodnotenim restimulujem vonkajsieho nositela problemu
5. jeho restimulacia vyvola moju restimulaciu

a tu nechapem co som si zobral, co nie je moje ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:46    Predmet: Re: Co prenasame pri hodnoteni Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Daniel Napísal:
Prepacte, ale asi mam problem s hodnotenim, lebo v tomto pripade len velmi obtiazne vychytavam Ivanovu poeziu, Janove cnostne emocie a Patrikove nieco, co mu nepatri ...

:-) ... povedal si to velmi vystizne. Teda ja som si zas nieco "dal dokopy po svojom". Pretoze "Ivanova poezia" = umenie, "Janove cnostne emocie" = nabozenstvo, "Patrikove nieco" = veda/poznanie ... a mas to, co som pisal v casti "Co som prave docital" o Goetheovi ... 3 sestry: Poznanie, Umenie, Nabozenstvo ...

... zhovievavo to HODNOTIM ako velmi slaby vtip ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 21:49    Predmet: čo si si zobral Odpovedať s citátom

Zobral si si prejavy restimulácie, ktoré patria tomu koho hodnotíš. Čo sú konkrétne tie prejavy sa nedá úlne jasne vyjadriť slovami. Tu nemyslím prejavy ako úsmev, alebo plač. Medzi Tvojím 4. a 5. bodom sa udeje niečo ako "otvorenie" hodnoteného.

A ten 5. bod často nastáva až po "zúžitkovaní" toho čo si si vzal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

... konecne sa mi to viac otvara ... ale aj ked to nejde presne vyjadrit slovami ... este skus to prenasane medzi 4. a 5 krokom opisat ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ne Júl 03, 2005 22:31    Predmet: Re: Co prenasame pri hodnoteni Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

... zhovievavo to HODNOTIM ako velmi slaby vtip ...

Hm ... lenze to nie je vtip.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 7:45    Predmet: Re: čo si si zobral Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Zobral si si prejavy restimulácie, ktoré patria tomu koho hodnotíš. Čo sú konkrétne tie prejavy sa nedá úlne jasne vyjadriť slovami. Tu nemyslím prejavy ako úsmev, alebo plač. Medzi Tvojím 4. a 5. bodom sa udeje niečo ako "otvorenie" hodnoteného.

A ten 5. bod často nastáva až po "zúžitkovaní" toho čo si si vzal.

Skus to prosim este nejak inak opisat ... si si naozaj isty, ze nieco prenasam ??? Nie je to len restimulacia hodnotitela bez prenosu niecoho od hodnoteneho ???
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 15:54    Predmet: čo sa prenáša Odpovedať s citátom

Daniel odpoviem otázkami :

Čo sa s Tebou deje keď prídeš do prírody a povieš : "To je krásne"? Prečo prírodu hodnotíme?

Čo sa deje s Tebou keď prídeš do prírody a len tak si?

V prvom prípade to robíš väčšinou s nádychom, nie? Vieš povedať čo k Tebe s tým nádychom prichádza?

Trochu to pritiahnem za vlasy, aby to bolo jasné Tá restimulácia z Tvojho hodnotenia ( Tvoj piaty bod ), nastane až keď začneš zisťovať, čo si vtedy dávno zobral prírode, keď si ju hodnotil.. A to môže byť aj o 1000 rokov Až keď Ti vesmírne zákony ukážu, že máš niečo, čo Ti nepatrí.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 16:00    Predmet: hodnotenie Odpovedať s citátom

Presunuté z témy "Zem ako fakulta emocionalistiky" kategória Diskusia ..za hranicou hmoty..

Patrik Napísal:

Jan Napísal:
fazon Napísal:

Nevadí mi osobné hodnotenie od Daniela, pretože každá narážka takéhoto typu je osobným hodnotením človeka, ktorý to vyslovil, voči sebe. ...

Tento argument pocujem velmi casto. Mozes ho obhajit?

Jan, obhajovanie nech prebehne v kategórii Prispievatelia hodnotia prispievateľov téma Daniel verzus Fazon, alebo v téme hodnotenie.. ďakujem..
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 16:14    Predmet: Re: hodnotenie Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Presunuté z témy "Zem ako fakulta emocionalistiky" kategória Diskusia ..za hranicou hmoty..

Patrik Napísal:

Jan Napísal:
fazon Napísal:

Nevadí mi osobné hodnotenie od Daniela, pretože každá narážka takéhoto typu je osobným hodnotením človeka, ktorý to vyslovil, voči sebe. ...

Jan, obhajovanie nech prebehne v kategórii Prispievatelia hodnotia prispievateľov téma Daniel verzus Fazon, alebo v téme hodnotenie.. ďakujem..

Patrik, ako som uz v spominanej teme napisal, moj text nebol hodnotenim Fazona aj zaujmom o seriozne argumenty na podporu tohoto tvrdenia. Ked vsak si uz tento rpispevok sem zaradil, tak sa Teba spytam: "Ako si vnimal zamer mojho prispevku Fazonovi?"

Prave som si precital Tvoj text v povodnej teme. OK ... samozrejme, ze vitam cistotu temy a suhlasim s Tebou. Cast Prispievatelia hodnotia prispievatelov povazujem za taku stoku, kam sa nerad dostavam a moju otazku povazujem za serioznejsiu na to, aby sa umiestnila sem.

Roznych fraz, ktore sa pouzivaju v lacnej ezoterike je velmi vela, takze by sa mohla zalozit tema napr. "Porekadla", alebo nieco podobne ...

Naposledy upravil Jan dňa Po Júl 04, 2005 16:20, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 16:18    Predmet: Re: hodnotenie Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
"Ako si vnimal zamer mojho prispevku Fazonovi?"

Ako pokus o posun témy hodnotenie vpred ako aj pokus o posun v poznávaní hodnotenia.
Návrat hore
fazon

Založený: 30.06.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 16:31    Predmet: Re: hodnotenie Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
fazon Napísal:

Je to niečo ako cez seba vidím teba. Alebo, prečo hovoríš o trieske v oku blížneho, keď ty sám máš v oku brvno.

Inými slovami, naša osobnosť, naše ego (zjednodušene), nám dovolí vidieť len to, čo máme prečistené. Ktoré vlastnosti ešte nemáme prečistené, presvetlené (okrem iného tzv. negatívne vlastnosti), tie u druhých ľudí vidíme skreslene. A práve toto, pokiaľ si človek dokáže priznať vlastné nedostatky a negatívne vlastnosti, môže napomôcť človeku v osobnostnom vývoji. Čiže napr. keď ma niekto urazí kvôli niečomu, automaticky viem, že niečo súvisiace s tým, čo mi povedala osoba, ktorá ma urazila, nemám spracované, mám tam blok, napr. vo forme negatívnej vlastnosti, na presvetlení ktorej musím pracovať, aby som sa dostal ďalej v osbnostnom a duchovnom vývoji. Wink
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Fazon nevybavuj sa v teme hodnotenie a pod si to rozdat v stoke ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Fazon nevybavuj sa v teme hodnotenie a pod si to rozdat v stoke ...

:-) ... vdaka za upozornenie.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 2 z 7

Prejdi na: