Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnotenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik, a ako je to s nevyziadanostou hodnotenia ??? Napriklad teraz isla americka verzia superstar a niektori uchadzaci boli dost restimulovani ... a porotcovia tiez nie su bez reakcii ... pritom by sme mohli hovorit, ze vsetci isli do toho dobrovolne, a ze teda ziadali o hodnotenie ? mylim sa ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 21:26    Predmet: dobrovolnosť Odpovedať s citátom

Áno, išli do toho dobrovolne - tí, čo ich hodnotili ich hodnotili tiež dobrovolne. Ale čo je dobrovolnosť? Vedeli, že keď ich budú hodnotiť, budú im tam brať "energiu"? Milión dolárov im asi za to stojí.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 04, 2005 21:56    Predmet: Re: hodnotenie Odpovedať s citátom

fazon Napísal:

..., naša osobnosť, naše ego (zjednodušene), nám dovolí vidieť len to, čo máme prečistené. Ktoré vlastnosti ešte nemáme prečistené, presvetlené (okrem iného tzv. negatívne vlastnosti), tie u druhých ľudí vidíme skreslene. A práve toto, pokiaľ si človek dokáže priznať vlastné nedostatky a negatívne vlastnosti, môže napomôcť človeku v osobnostnom vývoji. Čiže napr. keď ma niekto urazí kvôli niečomu, automaticky viem, že niečo súvisiace s tým, čo mi povedala osoba, ktorá ma urazila, nemám spracované, mám tam blok, napr. vo forme negatívnej vlastnosti, na presvetlení ktorej musím pracovať, aby som sa dostal ďalej v osbnostnom a duchovnom vývoji. Wink

Dakujem za "obhajenie" ... je to zaujimava tema.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 21:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazor do diskusie:

... nevidim rozdiel v hodnoteni v sukromi a na verejnosti ... proste aky kanal si zvolime cez taky prebieha ... v tom je ta dobrovolnost ...

... ja vidim ale rozdiel v tom ci hodnotim osobu alebo jej produkty = myslienky, nazory, postoje ... to prve je asi problem a to druhe problem podla mna nie je ...

... chapem ale ze ked sa niekto stotoznuje so svojimi myslienkami tak utok na myslienky povazuje za utok na seba ... ale to by sa ucitelom stavat nemalo ... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 22:09    Predmet: :-).. Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Nazor do diskusie:

... nevidim rozdiel v hodnoteni v sukromi a na verejnosti ... proste aky kanal si zvolime cez taky prebieha ... v tom je ta dobrovolnost ...

... ja vidim ale rozdiel v tom ci hodnotim osobu alebo jej produkty = myslienky, nazory, postoje ... to prve je asi problem a to druhe problem podla mna nie je ...

... chapem ale ze ked sa niekto stotoznuje so svojimi myslienkami tak utok na myslienky povazuje za utok na seba ... ale to by sa ucitelom stavat nemalo ... Laughing

Laughing Daniel Tvoja poznámka je aktualitou k môjmu presunu Janovho hodnotenia mojich myšlienok? Ak áno, tak dobrý postreh.. samozrejme že je rozdiel keď hodnotíme myšlienky alebo keď hodnotíme osobu. Rozmýšlal som kde by som to dal, aby sme s Janom nebrzdili tému a najlepšie sa mi zdalo tam, kde som to dal. Prečo si myslíš, že by sa to učiteľom stávať nemalo? Prečo si myslíš, že hodnotenie je útok?

Ale vďaka za upozornenie, tému presuniem do inej kategórie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Ja ano ... ... rozdiel je v tom, ze jedno je v sukromi a druhe na verejnosti ... ...
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 22:15    Predmet: problém Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:

Ja si myslím, že nie je problém ani jedno ani druhé. Keď ale robíme jedno či druhé máme nejaký problém.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 22:18    Predmet: Re: :-).. Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Laughing Daniel Tvoja poznámka je aktualitou k môjmu presunu Janovho hodnotenia mojich myšlienok?

:-) ... je to reakcia na nasu sukromnu diskusiu s Danielom. Teba sa myslim netykala.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2005 22:26    Predmet: náhoda Odpovedať s citátom

Padlo to presne na jeden môj presun diskusie.. Rolling Eyes Tak posúvame tému hodnotenie, aj ja som si niečo uvedomil, ako dobre.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

potvrdzujem Janove slova ... mne len tak prislo, ze to ma univerzalnejsi charakter tak som to hodil do plena ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 15:51    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Daniel Napísal:

Ja si myslím, že nie je problém ani jedno ani druhé. Keď ale robíme jedno či druhé máme nejaký problém.

nerozumiem, ako nie je problem ... to akoze uz snad hodnotenim osoby nekradneme jej energiu ? ... a rozdiel vidim, lebo energiu nemozem ukradnut myslienke, lebo to nie je ziva bytost ...

a nesuhlasim ani s druhym vyrokom ... zistovat, ci nejaka myslienka je pravdiva alebo nie je pravdiva je SKUMANIE = kritikicke hodnotenie = a to je podla teba problem ???

akceptujem tvoj vyrok iba ak si nim chcel povedat, ze ked si z nekonecnej mnoziny myslienok vyberiem na hodnotenie akurat nejake vybrane tak to naznacuje ze akurat nieco ja sam riesim = ze ma prave tieto interesuju = to by som ale nenazyval problemom ale skor temou v ktorej prebieha moje ucenie ... ale najprv musi byt mnozina a z nej vyber aby si to mohol tvrdit ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Nazor do diskusie:

Ak budeme hodnotit verejne, zacnu sa k hodnoteniu pridavat dalsi a dalsi a vznikne z toho to, co nechceme ... a jedno danske prislovie hovori, ze ked sa zacne naklanat voz, tak sa ho vsetci snazia prevrhnut ... ...

Daniel Napísal:

Suhlasim, ze hodnotenie osoby nie je vzdy spravne ... nezamienajme si vsak "hodnotenie" s inym konanim, napr. "so snahou pomoct" ...

To s tym "stotoznenim sa s myslienkami" si povedal velmi dobre ... vacsina ucitelov sa snazi budit zdanie neomylnosti a vseveducnosti ... tym si drzia svojich ziakov ... Marian Repka raz povedal pekny vyrok: "Dobry ucitel je taky,ktory ked nauci, tak ho uz ziaci nepotrebuju".

Preco vsak clovek "lipne" na svojich myslienkach. Pretoze tie myslienky, ktore sme prijali, su nasou sucastou a tie ked sa "narusia", tak sa moze narusit aj integrita cloveka ...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 17:08    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
... to akoze uz snad hodnotenim osoby nekradneme jej energiu ? ...

Ako sa prejavuje "kradnutie energie"? ... Aky je mechanizmus tohoto deja? ...

Podla mna hodnotenie nas moze oslabit ale aj posilnit. Ked napisem "to si povedal velmi dobre" je hodnotenim ... "kradnem" Ti tym energiu?
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 17:16    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Daniel Napísal:

:-) ... takze ked Ti napisem "Mas pravdu", co je tiez hodnotenie, tak mam nejaky problem ... samotne hodnotenie nie je na zavadu ... dolezity je este umysel, s ktorym to robim ... matka tiez svoje dieta hodnoti, pretoze chce zo svojho dietata vychovat dobreho cloveka ... hodnotenie je aj vychovavanie ...

Najviac som v zivote porastol tym, ze ma ini hodnotili ...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 17:22    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Daniel Napísal:
... to akoze uz snad hodnotenim osoby nekradneme jej energiu ? ...

Ako sa prejavuje "kradnutie energie"? ... Aky je mechanizmus tohoto deja? ...

Podla mna hodnotenie nas moze oslabit ale aj posilnit. Ked napisem "to si povedal velmi dobre" je hodnotenim ... "kradnem" Ti tym energiu?

to neviem, ale ja citim, ze ked ma chvalia, tak mi rastie pycha, a tak mam niekedy radsej tych co mi to nepovedia a iba ma len pohladkaju Laughing
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 3 z 7

Prejdi na: