Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnotenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Jan

Založený: 29.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 23:36    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Takto si predstavujem závery ja. Rolling Eyes A to sme v téme hodnotenie. Brick wall Ja som napísal len svoje názory. Nikde nehovorím o axióme, nezmysloch a podobne. Sú to naozaj len Tvoje závery a Tvoje videnie.

Pytal som sa Ta inde na tu axiomu v inom fore a neodpovedal si ... takze sa pytam na zaklade coho robis take zavery? ... myslel som si, ze na zaklade prezitkov v stave regresnej terapie ... aby som bol konkretny, tak

1. na zaklade coho si dospel k nazoru, ze vychova je iluziou
2. na zaklade coho tvrdis, ze clovek sa sklada z tela a duse ... velmi blizke uz spominaneho modelu PC? ...
3. pojem duch Ti nieco hovori? Ak ano, co to je? ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 6:53    Predmet: body Odpovedať s citátom

Napíš kde si dal otázky na axiómu a ja rád odpoviem, možno mi to ušlo. Wink

1. na základe predstavy ako funguje tento vesmír
2. tá istá odpoveď a bližšie som tiež odpovedal v téme Ako pozorovať duchovný svet v kategórii Diskusia ..za hranicou hmoty..
3. duch sa u mňa rovná duša - momentálne nemám potrebu tieto dva pojmy odlišovať, ak takáto potreba príde určite to rozlišovať budem.

Inak tu patria otázky ohľadom témy hodnotenie. Tieto tázky patria inam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 8:21    Predmet: Re: body Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Napíš kde si dal otázky na axiómu a ja rád odpoviem, možno mi to ušlo. Wink

...

Inak tu patria otázky ohľadom témy hodnotenie. Tieto tázky patria inam.

Vsak zarad tie otazky inam ... aj s tou axiomou, ja si uz nepamatam, v ktorej casti bola.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 14:27    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Daniel Napísal:
a nesuhlasim ani s druhym vyrokom ... zistovat, ci nejaka myslienka je pravdiva alebo nie je pravdiva je SKUMANIE = kritikicke hodnotenie = a to je podla teba problem ???

Zjednodušene : Ak povieme - táto veta je krásna - hodnotíme. Ak povieme - táto veta sa mi páči - hovoríme o stave - nehodnotíme.

Podľa mňa naozaj hodnotenie nie je problém. Len ukazuje na problémy.

Ja v tych dvoch vetach teda rozdiel nevidim ... vysvetli prosim ...

A mozno by bolo vhodne jednopolaritne slovo "problem" zamenit, za nejake viac dualne ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 20:16    Predmet: Re: body Odpovedať s citátom

Jan Napísal:
Vsak zarad tie otazky inam ... aj s tou axiomou, ja si uz nepamatam, v ktorej casti bola.

Ja neviem čo sa chceš pýtať ohľadne axiómov, preto to nemôžem inam zradiť.. K ďalším otázkam som povedal všetko..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 20:21    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Patrik Napísal:
Daniel Napísal:
a nesuhlasim ani s druhym vyrokom ... zistovat, ci nejaka myslienka je pravdiva alebo nie je pravdiva je SKUMANIE = kritikicke hodnotenie = a to je podla teba problem ???

Zjednodušene : Ak povieme - táto veta je krásna - hodnotíme. Ak povieme - táto veta sa mi páči - hovoríme o stave - nehodnotíme.

Podľa mňa naozaj hodnotenie nie je problém. Len ukazuje na problémy.

Ja v tych dvoch vetach teda rozdiel nevidim ... vysvetli prosim ...

A mozno by bolo vhodne jednopolaritne slovo "problem" zamenit, za nejake viac dualne ...

Zjednodušil som to, ale rozdiel tam je. Jedno je hodnotenie. Druhé hovorí o tom čo to vytvára vo mne.

Napíš aké slovo máš ma mysli. Mne tam slovo problém sedí.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 22:04    Predmet: Re: problém Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Zjednodušil som to, ale rozdiel tam je. Jedno je hodnotenie. Druhé hovorí o tom čo to vytvára vo mne.

Pred hodnotenim sa vzdy v cloveku aj nieco vytvara.
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 11:33    Predmet: Re: body Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:

Ja neviem čo sa chceš pýtať ohľadne axiómov, preto to nemôžem inam zradiť.. K ďalším otázkam som povedal všetko..

Text ohladne axiomy najdes na 3-tej strane "Štruktúra človeka a jeho energetické telá":

"... Ty stavias na tom, ze ak nieco v regresnej terapii prezivas/citis/myslis ako rastlina, potom to aj ta rastlina tak preziva/citi/mysli ... pre Teba to je axiom (ak tomu dobre rozumiem) ... "

Otazka je, ci to pre Teba je alebo nie je axiom.
Návrat hore
Quasar

Založený: 13.07.2005

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik napísal:
Citácia:
Ak hodnotíme v prírode "aká je krásna táto príroda" - často to robíme lebo máme málo "enegie" a takto si ju doplníme.

Nuž, uvedené je vecou pohľadu, systému presvedčení. Na Hawaji existuje tzv. filozofia Ducha Aloha, kde hlavným aspektom je žehnanie, pokiaľ možno všetkému. Ak poviem, "aká krásna je táto príroda", žehnám jej a posilňujem jej krásu.
To len na doplnenie, že iný kraj, iný pohľad na javy okolo nás...
Návrat hore
Jan

PríspevokZaslal: St Júl 13, 2005 22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:

... Ak poviem, "aká krásna je táto príroda", žehnám jej a posilňujem jej krásu.
...

:-) ... to sa mi paci.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2005 9:03    Predmet: aloha Odpovedať s citátom

Quasar Napísal:
Nuž, uvedené je vecou pohľadu, systému presvedčení. Na Hawaji existuje tzv. filozofia Ducha Aloha, kde hlavným aspektom je žehnanie, pokiaľ možno všetkému. Ak poviem, "aká krásna je táto príroda", žehnám jej a posilňujem jej krásu.
To len na doplnenie, že iný kraj, iný pohľad na javy okolo nás...

Myslím, že Aloha nesúvisí s hodnotením. Ale aj keď niečo robí národ, alebo by niečo robilo celé ľudstvo, nemôžu to robiť cez svoje problémy?

O systém presvedčení tu môže ísť z toho pohľadu, či prijmeme, že ak niečo robíme, môžeme to robiť cez svoje problémy. Myslím si, že ak niekto hodnotí, robí to cez svoje problémy a na to systém presvedčení nevplýva. Môže ale vplývať na to, či si to všimneme. Laughing

Dobre, pripusťme, že pri tom, ako niečo pozítívne hodnotíme ( príroda je krásna ) tak ju posilňujeme ( niečo jej dávame ) - to, čo ale pritom dávame nepatrí prírode, takže skôr či neskôr sa táto nerovnováha začne "vyrovnávať". Sme samozvaným dávačom. A ak vytvárame nerovnováhu, je to cez naše problémy.

Znova ale zopakujem - týmto nechcem hovoriť, aby sme to nerobili. Chcem povedať, aby sme si všímali, čo robíme a čo je prípadne "za" naším konaním.
flora007
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Sep 02, 2005 11:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa zda, ze nase dualne = polaritne=rozumove pozorovanie je svojou samotnou podstatou zalozene na hodnoteni ... ved prave takto dochadza k cleneniu na + a -. Moze teda clovek vobec nehodnotit ? Da sa to ? Ak ano, potom by uz taky clovek nebol v dualite, bol by mimo nej ...

Vychadza mi teda, ze vsetci hodnotime, cize vsetci "kradneme", a teda kazdy vyznavac desatora to ma zratane ... a mam teda otazku, ci po spachani takejto lupeze, a potom co si to vyznavac desatora = lupeznik uvedomi, ci moze nejak ucinne vratit to, co dovtedy nakradol ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
goja

Založený: 20.05.2005

PríspevokZaslal: So Sep 03, 2005 12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Kradneme. Neskôr si to uvedomujeme a chceme to vrátiť? Len to už obsahuje niečo z nás. Dá sa to potom čisto a účinne vrátiť?
Krúti sa mi z toho hlava. Na hodnotenie si posvietim. Hrome. Niečo na tom je.

Kolo kolo mlynské za štyri rýnské.
Kolo sa nám polámalo a do vody popadalo. Shocked
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Sep 05, 2005 11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Mne sa zda, ze nase dualne = polaritne=rozumove pozorovanie je svojou samotnou podstatou zalozene na hodnoteni ... ved prave takto dochadza k cleneniu na + a -. Moze teda clovek vobec nehodnotit ? Da sa to ? Ak ano, potom by uz taky clovek nebol v dualite, bol by mimo nej ...

Kým sme v dualite - nedá sa to. Laughing

Samotné pozorovanie nemusí byť založené na hodnotení, je to len tá najkatšia a najrýchlejšia cesta spracovania, ktorá je zároveň aj háčikom systému.
Rolling Eyes Skratka byla síce delší, no za to méně schúdná. Rolling Eyes
Tak sa učíme a poznávame, no zároveň sa hlbšie zavrtávame do systému.

Veľmi dobre vymyslený je tento náš vesmír - ak chceme byť mimo dualitu, musíme ju najprv hodnotiť - ak ju hodnotíme nemôžeme byť mimo nej.. niečo podobné ako s tlesknutím jednou rukou..

Daniel Napísal:

Vychadza mi teda, ze vsetci hodnotime, cize vsetci "kradneme", a teda kazdy vyznavac desatora to ma zratane ... a mam teda otazku, ci po spachani takejto lupeze, a potom co si to vyznavac desatora = lupeznik uvedomi, ci moze nejak ucinne vratit to, co dovtedy nakradol ???

Hodnotenie súvisí s desatorom - priamo s 1., 2., 7. a 8. prikázaním. Cool

Naposledy upravil Patrik dňa Po Sep 05, 2005 12:04, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Sep 05, 2005 12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
.. a potom co si to vyznavac desatora = lupeznik uvedomi, ci moze nejak ucinne vratit to, co dovtedy nakradol ???

goja Napísal:
Dá sa to potom čisto a účinne vrátiť?

Jednou s logickým možností je, že si už VŠETCI uvedomia, čo je naozaj ich vlastníctvo a dajú to najavo. Potom bude hneď jasné čo kde treba vrátiť.

Určite je ale viacej možností z rôznych pohľadov. Wink
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 5 z 7

Prejdi na: