Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnotenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
exlibris

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2005 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Rolling Eyes Skratka byla síce delší, no za to méně schúdná. Rolling Eyes

xixixi Patrik, ja som to včera pridala do "Len tak".... asi čítame rovnaké zdroje....len si už neviem spomenúť, kedy a kde som to čítala, ale mám to v práci na nástenke....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Saissaiel

Založený: 06.05.2006

PríspevokZaslal: Po Jún 12, 2006 18:22    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Stará perzská múdrosť:
Ak na niekoho ukazuješ (vystretým) prstom, tri také isté (zohnuté) ukazujú na teba. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky MSN Messenger
Jitka M.G.

Založený: 27.08.2006

PríspevokZaslal: Št Sep 07, 2006 16:46    Predmet: duch a duše Odpovedať s citátom

Jan Napísal:

... 3. pojem duch Ti nieco hovori? Ak ano, co to je? ...

Patrik Napísal:

3. duch sa u mňa rovná duša - momentálne nemám potrebu tieto dva pojmy odlišovať, ak takáto potreba príde určite to rozlišovať budem.

karellight Napísal:

...myslím že bůh je právě tím jádrem v osobě na kterém je postavena cesta sbírání zkušeností, vědomostí - následných talentů.. umů ... apod. ovšem tou cestou se musí projít...

Představuju si, že duši má každý jinou, duch je něco objektivního, co je v každé osobě či živé bytosti(?) a asi i mimo ně, ale asi těžko si toho ducha uvědomit/zažít, to snad jedině v případě opuštění duality či snad těch chvilkových stavech samadhi. Představuju si, kdyby to spojení s duchem fungovalo, rozhodování by bylo daleko snazší (a správné), správnější než při "komunikaci" s duší, která má své engramy.

Uznávám, že to téma sem nepatří, má-li někdo zájem, nechť otevře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
karellight

Založený: 07.10.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 17:59    Predmet: Re: duch a duše Odpovedať s citátom

Jitka M.G. Napísal:
Představuju si, že duši má každý jinou, duch je něco objektivního, co je v každé osobě či živé bytosti(?) a asi i mimo ně, ale asi těžko si toho ducha uvědomit/zažít, to snad jedině v případě opuštění duality či snad těch chvilkových stavech samadhi. Představuju si, kdyby to spojení s duchem fungovalo, rozhodování by bylo daleko snazší (a správné), správnější než při "komunikaci" s duší, která má své engramy.

Uznávám, že to téma sem nepatří, má-li někdo zájem, nechť otevře.

Andrej definuje vlastnosti ducha (u všech duchů stejné ) a tam také píše, že duch má paměť - a tu má každý duch nejspíš jinou...

nebo se světem toulají Duchové a Duše ? A co se stane, když se potkají ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 18:37    Predmet: Re: duch a duše Odpovedať s citátom

karellight Napísal:
nebo se světem toulají Duchové a Duše ? A co se stane, když se potkají ?

O duchovi a duši pokračujme v téme Duch a Duša. Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 11:45    Predmet: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Mám pocit, že venujeme pozornosť niečomu čo ani nie je potrebné. Zdá sa mi, že nejde o nič vážne a spojené s nejakými kolami utrpenia. Veď pri akomkoľvek hodnotení ide iba o zhodu. Predstavte si, že niekto nazve červenú stoličku modrou, iný zelenou atď... V takomto prípade by sme stratili spoločnú reč a neznamenalo by to, že sme stratili aj názor, len by sme všetci hovorili inou rečou. Podľa mňa je hodnotenie nejakou nevyhnutnosťou pre zhodu.
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 12:03    Predmet: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Mám pocit, že venujeme pozornosť niečomu čo ani nie je potrebné. Zdá sa mi, že nejde o nič vážne a spojené s nejakými kolami utrpenia. Veď pri akomkoľvek hodnotení ide iba o zhodu. Predstavte si, že niekto nazve červenú stoličku modrou, iný zelenou atď... V takomto prípade by sme stratili spoločnú reč a neznamenalo by to, že sme stratili aj názor, len by sme všetci hovorili inou rečou. Podľa mňa je hodnotenie nejakou nevyhnutnosťou pre zhodu.
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 12:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 12:13    Predmet: Hodnotenie Odpovedať s citátom

No a teraz som zvedavá ako toto ohodnotíte ja Vám oznámim či ste sa zhodli, alebo len tak na slepo triafate. A ako sa dá prísť k tomu správnemu hodnoteniu. Lucia
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 13:17    Predmet: Re: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:

Lucka hodnotením dávaš niekomu alebo niečomu hodnotu, váhu. Že je stolička zelená to je konštatovanie - žiadnu váhu alebo hodnotenie si neurobila.

Ber to tak, že ako je fyzická bolesť ukazovateľ na nejaké kolá utrpenia na úrovni tela, tak hodnotenie je ukazovateľ na mentálnej úrovni. Nevyhnutnosť hodnotenia súvisí s nevyhnutnosťou riešenia kôl utrpenia, ktoré tu všetci prežívame.
Predstav si, že hodnotíš niekomu veľký nos - akú a kedy nájdeš s majiteľom toho nosa zhodu? Aj si odpoviem - vtedy keď si vyriešiš kolá utrpenia s veľkým nosom a aj s jeho majiteľom. Wink
Návrat hore
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 13:46    Predmet: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Takže to znamená, že nemôžme nič vidieť, počuť a ani cítiť. Veď hodnotenie je potrebné preto aby sme niečo vnímali. Keď sa zdržím nejakého konštatovania neznamená, že to nevidím. Keď má niekto veľký nos tak je to tak a nič nie je na tom keď to vidím. Mala by som byť diplomat a neoznamovať to tej osobe, ktorá o jeho veľkosti iste vie.

Naposledy upravil Lucia Z dňa Po Júl 28, 2008 22:53, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 20:21    Predmet: Re: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Takže to znamená, že nemôžme nič vidieť, počuť a ani cítiť. Veď hodnotenie je potrebné preto aby sme niečo vnímali.

S týmto nesúhlasím. Na to aby sme niečo cítili a vnímali nám postačuje podnetový systém či už tela alebo psychiky.

1. Pri tejto vôni sa cítim dobre. 2. Táto vôňa je dobrá. - vidíš rozdiel medzi 1. a 2.? V obidvoch prípadoch prebehlo cítenie. V prvom prebehlo konštatovanie a v druhom hodnotenie.

Prečo chceš byť diplomat? Aby si nehodnotila alebo naozaj chceš? Hodnotenie je ukazovateľ na kolá utrpenia a problémy, nie ich príčinou. Exclamation Je to len restimulačný prvok. Neprirodzeným vyhýbaním sa hodnoteniu, príde iný ukazovateľ. Wink
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm , plati podla teba na 100%, ze hodnotenie nebyva pricinou ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lucia Z

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Je rozdiel keď poviem to je veľký nos, alebo ten nos je podľa mňa veľký?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel Napísal:
Hmmm , plati podla teba na 100%, ze hodnotenie nebyva pricinou ?

Keďže hodnotíme preto, lebo máme nejaký problém, tak príčinou je ten problém. Samozrejme hodnotenie nejakou príčinou môže byť - teória kauzality - na každú príčinu existuje aspoň jedna ďalšia príčina.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 6 z 7

Prejdi na: