Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Hodnotenie
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 28, 2008 23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Je rozdiel keď poviem to je veľký nos, alebo ten nos je podľa mňa veľký?

Z pohľadu hodnotenia, nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 9:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď poviem "v tejto prírode sa mi veľmi páči", tak ju teda nehodnotím. Ale musela som nejako prísť k prvotnej myšlienke v akej prírode sa mi páči. Bolo tam hodnotenie toho, ako má vyzerať príroda, ktorá je pre mňa pekná. Je to len ako hra so slovíčkami. Veď slovo a myšlienka sú veľmi podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ut Júl 29, 2008 18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Hra so slovíčkami to je len ak sa s nimi hráš. Zdá sa mi, že hľadáš, ako to "ocikať". Nejde to, prídu iné ukazovatele. Slová sú len nosičom - za nimi sú postoje a tie sú dôležité.
Je to podobné akoby sme povedali veď je jedno či bolesť zažívame alebo o nej hovoríme - "je to len hra s bolesťou". Bolesť takisto ukazuje na problém ako hodnotenie - len na inej úrovni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lucia Z

Založený: 08.07.2008

PríspevokZaslal: So Aug 09, 2008 16:52    Predmet: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Áno, je to tak. Keď čokoľvek hodnotím, tak mi prichádza spätná väzba. Za normálnych okolností by som si to ani nevšimla, ale keď som sa rozhodla to pozorovať, tak som videla, že je to ozaj tak. Je to akoby sme niečo k sebe priťahovali do konfrontácie.Môže to byť cesta, ktorá nám ukáže čo všetko máme v sebe nedoriešené?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Aug 09, 2008 19:28    Predmet: Re: Hodnotenie Odpovedať s citátom

Lucia Z Napísal:
Môže to byť cesta, ktorá nám ukáže čo všetko máme v sebe nedoriešené?

Hej, o tom je hodnotenie.
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: So Mar 31, 2012 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimalo by ma, ci sa da ohodnotenim "otravit", t.j. ci ohodnotenim niekoho, mozno do seba nasat energiu, ktora bude pre hodnotiaceho poskodzujuca ...

... teda ze napriklad systematicky, by sa medzi ludmi mohli pohybovat ludske "navnady", niekym prednastavene tak, aby boli sucasne energeticky oslabene a sucasne dostatocne otravne a provokujuce dost na to, aby iritovali svoje okolie k hodnoteniam, ktore ale hodnotiacich "otravi" ... ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Po Apr 02, 2012 13:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodnotenie nás otravuje samo o sebe, lebvo rozbieha a podporuje problémy v nás. Hodnotenie je len zvedomňovanie podvedomého obsahu cez druhú osobu. Ak to urobíme, tak dávame pozornosť tomu obsahu. Ak následne neriešime daný obsah, tak sa otravujeme. Samozrejme aká je hlbka hodnoternia, taký je potom aj zmiešaný obsah s obsahni hodnotenej osoby a dochádza nielen k samootráveniu, ale otravujú nás aj obsahy podvedomia toho, koho hodnotíme. Sme si jednoducho s hodnoteným vždy blízko!
Návrat hore
jarkarybka

Založený: 29.10.2006

PríspevokZaslal: Po Apr 02, 2012 14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Daniel, tvoj prispevok vyvolal usmev na mojej tvari .... este do nie tak vzdialenej minulosti som sa citila byt takou iritujucou 'navnadou', aku popisujes .... jednoducho som nemusela ani nic povedat a 'len' moja pritomnost v spolocnosti iritovala niektorych ....

...no - nevnimam to tak, ze by som bola niekym 'prednastavena' .... skor to vnimam, ze som sa tak rozhodla (dokonca to aj priradujem k jednej konkretnej zivotnej situacii vo velmi dalekej minulosti) - rozhodla som sa 'porozumiet' situacii, na ktoru som vtedy nemala kapacitu 'stravit' a ohodnotenim onej situacie 'toto nie je v sulade s tym, co poznam a co povazujem za principialne spravne - preco sa to stalo?' som zacala svoje velmi velmi dlhe 'koleso' poznavania ' - poznavania ze to, k comu som sa vtedy rozhodla sa nazyva hodnotenie, ze je to oddelenie sa, ze je to pohlad na spravanie sa druhych z perspektivy mojho 'poznania, skusenosti, principov, priorit', poznavania ze ja a ini to mame kazdy 'inak', poznavania ze hodnotenie bolo mojou strategiou k 'pochopeniu - rozumeniu' tomu, co sa deje 'vonku' a ma dosah na mna, ze hodnotenie je uzko spojene s tym, co sa nazyva povysovanim sa atd....

cesta (strategie hodnotenia) bola dlha .... a - 'plizivo' ma poskodzovala - az do miery, kedy som sa citila byt na 'hrane' 'rozpadu' psychiky (iste by sa to dalo nazvat 'otravou') .... a trufam si povedat, ze to bol moj vlastny 'jed', ktory viedol k tejto 'otrave' ... tym 'jedom' by som nazvala 'nevedomost' ....
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Apr 15, 2012 19:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Patrik Napísal:
Hodnotenie nás otravuje samo o sebe, lebvo rozbieha a podporuje problémy v nás. Hodnotenie je len zvedomňovanie podvedomého obsahu cez druhú osobu. Ak to urobíme, tak dávame pozornosť tomu obsahu. Ak následne neriešime daný obsah, tak sa otravujeme. Samozrejme aká je hlbka hodnoternia, taký je potom aj zmiešaný obsah s obsahni hodnotenej osoby a dochádza nielen k samootráveniu, ale otravujú nás aj obsahy podvedomia toho, koho hodnotíme. Sme si jednoducho s hodnoteným vždy blízko!

Ako sa da hodnotenie vratiti spät ? Odvolat, vratit alebo neviem, tak nejako, inverzna operacia k hodnoteniu nie je ... ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Apr 15, 2012 21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Hodnotenie je ako facka. Dá sa "vrátiť späť" len uvedomením a následným odpustením.
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

... niektori ludia su odolnejsi voci hodnoteniam, a zase niektori na hodnotenia akoby totalne precitliveli ... co moze sposobovat tu precitlivelost ?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

To môže byť rôzne, Daniel.

- nízky prah citlivosti na zmenu
- nízka hladina životnej energie
- dlhodbé neriešenie témy, ktorej sa dotýka hodnotenie
...
Návrat hore
Daniel

PríspevokZaslal: Ne Máj 27, 2012 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm, a keby sa ta preciltivelost na hodnotenia objavovala najcastejsie v nakupnych centrach/hypermarketoch a podobne ... aky by bol zuzeny okruh moznostii ?
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Ne Júl 06, 2014 4:18    Predmet: sebahodnotenie Odpovedať s citátom

V poslednej dobe so mnou rezonuje táto téma, a niektoré vzájomné pôsobenia hodnotení sa mi prejavujú intenzívnejšie ako v minulosti. A preto sa vo mne vynára viacej otázok, ktoré som nevidela obsiahnuté v tejto téme.

Ak som hodnotená inou osobou, odoberá mi energiu, restimuluje ma, čiže ak ma dokáže restimulovať, mám nejaký problém, ktorý by som mala riešiť, tak aby tá restimulácia už viac nenastala?

Existuje nejaká rýchla „ prvá pomoc“ aby ten tok informácií, alebo energia neodchádzala od hodnoteného napriek tomu, že je restimulovaný?

....alebo aby neprišla k hodnotiacemu?

Ako je to so sebahodnotením? Môžem sama seba urieknuť, prekliať? Aký je tok energie pri sebahodnotení?

A čo je vlastne sebareflexia ? Je sebareflexia, sebavedomie, sebaúcta, a všetky tieto seba....., sebahodnotením?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: St Júl 16, 2014 16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Rýchla pomoc je rišiť preblém tej restimulácie.

Hodnotrenie je aj sebahodnotenie. Pri sebahodnotení dochádza k samourieknutiu alebo samoprekliatiu.

Sebareflexia je mále kedy sebahodnotenie, keďže je o uvedomení niečoho, čo robíme a nie hodnotenie.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Všeobecná diskusia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

Prejdi na: