Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Čo ma trápy

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
namarutu

Založený: 07.12.2010

PríspevokZaslal: Pi Dec 17, 2010 12:50    Predmet: Čo ma trápy Odpovedať s citátom

V poslednom čase sa čoraz častejšie stretávam so svojou temnou stránkou,aj keď musím priznať,že v minulosti som sa s ńou zaoberal častejšie.všímam si svoje jednanie,ale dávam priestor,aj lenivosti,tá sa prejavuje prebúdzaním počas doobedia,častou letargiou,ktorú následne ničím pri usilovaní sa o udržanie každodenného tréningu.Keď sa k tomu prida úsmev a popustí sa z tej prehnanej chyby,nadmerného sústredenia sa,ktorú robí každý na začiatku svojej cesty,objaví sa ktorýsi aspekt,ktorý bol spomenutý aj u učenia,ktorému sa hovorí Toltéctvo.Keď som sa jedného dňa rozhodol,že zatočímso svojím odvekým nepriateľom a tým je lenivosť ducha,tak som pristúpil na trochu drastické,ale v skutočnosti prepotrebnú disciplínu.Rozhodol som sa že do istého obdobia sa pokusím o vybudovanie fyzicky krásneho tela.Pri mojom zdravotnom obmedzení,ktorého existenciu si pripúšťať,znamená podvoliť sa kohosi arogancii,zažívam to,čo podľa obyčajných ľudí zapadá do kontextu bojovnosti.Pomaly si začínam uvedomovať,že poslúchnutie vnútorného hlasu,ktorý mi aj teraz vraví,že som úprimný a túžiaci dosiahnúť svoj cieľ,aj za cenu rozpadu brnenia,ktoré som si za posledných pár rokov vybudoval,voči svojmu okoliu.Uvedomujem si,že nemusím ďalej nič nacvičovať,že sa môžem kľudne odovzdať svojej trénovanosti a zisťovať svoju zdatnosť,prestať predstierať radosť a potom sa kdesi,v kute sťažovať.Aha toľko krát a aj tak sa vždy objaví,príde a očichá si ma,akoby tušil,že jedného dňa sa môj život priblíži,už k reálnemu koncu a zrazu sa vynorí znova a iba sa milo usmeje a povie,ešte sa snaž byť najlepší.Prekvapuje ma,že sme boli mnohý vychovaný,v športovom duchu a že,jedného dňa príde na každého,istá požiadavka,niekoho viesť.Aby bolo možné zachytiť volanie o pomoc,je nutné si uvedomiť,že sa nemusí nechať viesť,že často príde z jeho strany pokus o podvod,že sme tu na to,aby to svetlo trvalo čo najdlhšie.Potom zákonite,môže do života vstúpiť láska a porozumenie,ktoré mi u niekoho chýba.Akoby sa niekde duša zasekla a z toho zaseknutia pozoruje ostatných,vo svojom úsilí,vybojovať všetko do úspešného konca.Ľudsky súcit nepozná hraníc.Nie je mi na prekážku vrátiť sa späť,ale musia byť nanovo určené pravidlá a tu sa naše cesty rozdeľujú.Duša je cenný dar z hora a keď jej nieje umožnene rásť,prepadá sa do dolného sveta.Potom musí nastúpiť rozum,ktorý potláča prepotrebný cit,hľadieť smrti do očí sa konči vo väčšine zhovievavým pristátim na žiadosť.Lenže,keď sa skončí to šťastné obdobie,obalené pavučinou nevinnosti,veď prídu prvé víčitky,kam poputujú myšlienky?Tu si môže čitateľ vybrať,večnú nevinnosť,ale je už zbavená výčitky,je už posilnená skúsenosťou a pridať sa na stranu anjelov,ktorý sa vrhajú bez premýšľania,nad možnými následkami.Prečo by aj mal ktorýsi premýšľať,keď všetká voľba spadá vždy na celok.Jeden súdiaci,je väčšinou uznaný za jediného hriešnika a buď,je uznávaný ako autorita,alebo vrhnutý späť do tieňa.Lenže ja sa nechcem vrátiť,byť znova v tej istej situácii a komusi tvrdiť,že ho milujem,potom sa prichytiť pri podvádzaní a znovu všetko ľutovať,alebo prijať.Mne stačí,keď vás budem mať rád,z mojej lásky by ste beztak mali,iba slzy a chuť sa milovať.

To čo nas núti zabudnúť a následne uvrhnúť do tieňa,je naša vlastná rafinovanosť,predstierať pred svetom svoju spokojnos´t.Pozrite sa ako spokojne trávite čas pri písaní,až to všetko okašlete a budete sa venovať čomusi čo vás bude zaujímať znovu krátku chvíľu.Jestvujuce hranice majú schopnosť vytvoriť normu toho,čo je stále a čo sa svojej svhopnosti chápania vymaňuje.Samozrejme mám na mysli sebareflexiu a spomalenie,keď je myseľ kontrolór až príliš rafinovaný.Dokonalosť sídli predsa len v tichu,kdesi tak ďaleko prirodzenosti,leda tak pritakávaní človečenstva,berúc si všetko k srdcu.Keď som zis´toval na svojej dcére,že sa dokáže postaviť na vlastné chodidlá,môj strach sa v nej premieňal na neochvejnosť.Pohybovala sa po schodoch domu,kde sme s bývalou partnerkou bývali a zmietala prach.Keď sa naučila chodiť,hneď prišiel prvý pád,paradoxne,pri pokuse sa rozbehnúť.Tiekly nám slzy,že to dokáže akceptovať,ona sa vtedy rozhodla,že sa nám za naše vedenie odvďačí.Dokonca viem,že sa pamätá,ako sme spolu chodievali do lesa a namiesto zosmiešňovania,sme dávali najavo strach,hlasným krikom.Potom sa stalo čosi,čo mi nieje možné pochopiť,zrazu sa mi prestala ukazovať,akoby do jej života zavítala smrť.Myslím,že pochopila,že ju jednoducho nedokážem poraziť,zrazu som sa nedokázal usmiať,zatly sa moje dlane a čosi sa vo mne vzopieralo.Uvedomil som si,že začína doplácať na kohosi benevolenciu,vpúšťať do jej sna votrelca,z iného vesmíru.Uvidelom som postavu,ako sa dotýka jej nevinnosti,ako sa ju snaží trestať,prečo,za lásku k svojmu otcovi?Ako prežíva,iba vďaka chvíľkovému poblázneniu,ktoré ju nakoniec môže stáť potrebný čas.Za nakopnutie,ktoré som zažil v tom období,od istej skupinky pošetilcov,som vnímal ako pomoc mne,ale toto zistenie prišlo,až po povestnom jej rozohratí hier,ktoré su zatiaľ v zárodku.Nie,venoval som jej príliš veľa myšlienok a kdesi tam je uveznená energia,ktorá mi je všetkým na ceste.Keď je prijateľné pre zvyšok sveta,aby bola vychovaná v rodine otčima,nech je potom vymazaná spomienka na mňa a moju rodinu.Čo sa mám,do nekonečna nechávať nahovárať náhoničom,ktorému ide jedine o vyvolanie potreby seba-uspokojenia.Situácia hraje v môj prospech dovtedy,kým ju tiež nezačnem trestať.Uvažujem nad tou možnosťou,ale momentálne mám chuť si doliečiť svoje zranené dieťa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: Pi Dec 17, 2010 21:52    Predmet: Re: Čo ma trápy Odpovedať s citátom

[Uvažujem nad tou možnosťou,ale momentálne mám chuť si doliečiť svoje zranené dieťa.[/quote]

Ak to tak cítiš, tak to urob. Z tvojich textov mám pocit že sa to deje už tu na fóre.
Návrat hore
namarutu

Založený: 07.12.2010

PríspevokZaslal: So Dec 18, 2010 0:37    Predmet: Odpovedať s citátom

a čím sa zaujímate vy,okrem zvukovej terapie,nieže by som sa chcel prihlásiť,ale ma to zaujíma,čo vás k tomu priviedlo?

Návrat hore
Daša Šmikniarová

Založený: 01.05.2009

PríspevokZaslal: So Dec 18, 2010 13:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Namarutu, zaujímam sa o všetko čo so mnou nejak rezonuje ( hudba, spev, psychoterapie ....)a priviedol ma k tomu život. To len aby som vám dala odpoveď.

Zarezonovala mnou vaša obsažnosť, bývala som aj ja občas zbytočne obsažná. Dnes to tak necítim a nepotrebujem.Len som si to uvedomila, vďaka vám,že tam bola aj súvislosť s detstvom.Nečítala som to celé, akurát tam mi padol zrak, "náhodou".
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Mám problém Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: