Obsah fóra Regresná psychoterapia Regresná psychoterapia
Aby sme žili v prítomnosti

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Kde sa nabudúce narodíme?
Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patrik
Site Admin

Založený: 09.04.2005

PríspevokZaslal: Po Jan 10, 2011 9:28    Predmet: Kde sa nabudúce narodíme? Odpovedať s citátom

Ak pripustíme, že minulé životy existujú, tak v praxi regresnej terapie sa ukazuje, že sa najčastejšie rodíme do toho istého rodu niekoľko životov po sebe.

Uvedomujeme si, že nedotiahnutie rodových "záležitostí" v tomto živote si môžeme "užívať" v tom budúcom?

Uvedomujem si, že teraz si napríklad tvoríme odpad, v ktorom budeme žiť nabudúce? Možno z tých našich krásnych kopcov, lesov a lúk vznikne jedna veľká igelitka. :-)

Uvedomujeme si, že prítomnosťou tvoríme našu budúcnosť, ktorá môže presahovať tento život?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Moira

Založený: 09.12.2010

PríspevokZaslal: Ne Jan 16, 2011 16:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave by to bolo ....keby ....vsak .Rada by som blizsie vedela ako presnejsie je to ukazane v tej praxy regr. terapie ,resp. cim a v com . dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lysnyt

Založený: 19.10.2009

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 11:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak som spravne pochopil - stretavate sa vo Vasej praxi s klientami, ktori zili v rovnakom rode aj v minulom zivote. Je to tak?
Ak ano, je to tak u kazdeho klienta? Prosim rozvedte tu temu viac.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 11:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Moira, ak ideme s klientom do jeho predošlého života, čiže života bezprostredne predchádzajúcom tento, tak to tam klienti zažívajú vo väčšine prípadov.
Je ale pravda, že nie je veľa klientov, ktorí idú do predošlého života. Často je veľmi "blízko" - silne rezonuje - hlavne asi smrť.

Lysnyt, nie je to u každého. Mám aj klientov, ktorí neboli niekoľko predošlých životov nejako spojený s aktuálnym rodom. Niekedy sú to čierne ovce rodu a niekedy sú to osvietenci rodu. Nie je to ale pravidlom. V praxi sa ukazuje, že každý rod má akoby nosnú tému, ktorú rieši. Táto téma nás môže priťahovať. Zistenie tejto témy je dôležitým prvkom sebapoznania zo širšieho pohľadu. Ak tá téma rezonuje v nás dlhšie ako jeden život, je pravdepodobné, že sa znovu narodíme do toho istého rodu. Hlavne ak túto tému rod vrátane nás neposunie za nášho života.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Iwett

Založený: 21.01.2011

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, som tu nova, poradi mi niekto, ci je v Kosiciach niekto kto sa venuje regresu a pripadne mi da kontakt?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Pi Jan 21, 2011 12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Iwett vítam Ťa na fóre.

Táto otázka zrejme nepatrí do tejto témy. Tu je podobná téma na fóre, kde som odpovedal.
http://forum.regresnaterapia.sk/viewtopic.php?t=623
Návrat hore
Heliana

Založený: 30.01.2010

PríspevokZaslal: Pi Feb 25, 2011 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím, ak viete niekto odpoveď, tak by som sa rada dozvedela, čo je to neuplná reinkarnácia? Kedy nastáva a prečo?

Ďakujem.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Feb 26, 2011 7:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže byť niekto bez časti svojej duše? Môže sa to prejavovať derealizáciou a depersonalizáciou? Je na takýto typ poruchy vôbec nejaké riešenie?

Môže sa kúsok "duše" vytratiť pri nejakom šoku? úľaku? Ak ano, dokáže sa ten kúsok vrátiť a za akých okolností?

PS: prepáčte, že som nereagovala v jednom okienku, nejak mi to ušlo.
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Feb 26, 2011 8:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Heliana ak niečomu hovoríme dom, tak je to dom so všetkým. Ak nemá nejakú časť, je to zrúcanina nie dom. Podobne si to predstavujem aj s dušou.
Ak tu máme fungovať, tak potrebujeme celú dušu - "dom". Avšak jej časti už nemusia byť naše. Ako keď je dom domom, ale miesto okien má dvere a miesto dverí má okná. Hovoríme stále o dome, ale vieme, že tam nie je niečo v poriadku. V podstate Ti tu popisujem vzťahovú teóriu regresnej terapie, ktorá hovorí, že celý život hľadáme tie naozaj naše časti, aby sme boli celiství. Wink

Ak máme málo našich častí na nejakom mieste osobnosti, ktoré sme niekde "vymenili" s niekým alebo niečím najčastejšie v traumách, tak sa to prejavuje ako psychická alebo fyzická porucha.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: So Feb 26, 2011 17:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako mám tomu rozumieť? Existuje tam nejaká výmena medzi „obeťou“ a „páchateľom“ medzi nimi nastáva tá výmena? U páchateľa sa má teda uplatňovať vrátenie tej časti, čo mi chýba? v mojom prípade je to brat, ako páchateľ, on teda vlastní moju stratenú časť, ktorú hľadám?

No je to dosť smiešne napísané, ale tak som to pochopila. Ak má niekto dve okná miesto dverí, tak tie dvere čo mu chýbajú, treba hladať v dome, kde chýbajú okná, ale sú tam jedni dvere navyše?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: So Feb 26, 2011 20:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, tak tomu môžeš rozumieť.
Návrat hore
Heliana

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 6:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, tak teda vlastne tú časť, čo mám ja, by som mala "pustiť" " uvolniť ju, aby tá časť, ktorá mi parí sa mohla dostať na správne miesto?

Aha tu som pochopila teóriu kradnutia. Tu vlastne nekradnem aj keď niečo zoberiem, je to moje a určite budem vedieť, že je to moje, lebo to zapasuje ako puzzle a budem mať pocit, ako keby sa niekto vrátil, koho poznám?
Návrat hore
Patrik
Site Admin

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 20:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, pred pustením, ale je potrebné vedieť, že takú nejakú máme. Ak to nezistíme, tak sa narodíme zase niekde blízko tej našej časti, ktorá nám to pripomína a chce sa k nám vrátiť. Wink
Návrat hore
Daniel

Založený: 30.05.2005

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre tych co sa nechcu znova rodit nahodne ...

http://www.kosmas.cz/knihy/101586/tibetska-joga-snu-a-spanku/

nedajte sa pomylit tou anotaciou, v skutocnosti ide o trening = bdelost v spanku je treningom pre bdelost pri umierani ...

... prosim velmi pekne, ked sa to niekomu podari, pridte aj mna zobudit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Heliana

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 5:28    Predmet: Odpovedať s citátom

...zrušený príspevok

Naposledy upravil Heliana dňa Po Feb 28, 2011 23:01, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Regresná psychoterapia -> Reinkarnácia a minulé životy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

Prejdi na: